Hellboy: Rise of the Blood Queen (USA)
« další názvy »
USA USA
121 minut

Obsah

:
Oblíbený temný hrdina Hellboy se vrací na plátna kin s plnou parádou. Pod hlavičkou ÚPVO (Úřadu paranormálního výzkumu a obrany) se vydává do Londýna, více »« méně

Režie

:
Neil Marshall

Scénář

:
Andrew Cosby Mike Mignola

Herci

:
Mark Stanley Brian Gleeson Nadya Keranova Milla Jovovich Penelope Mitchell ...
Přehrát online O2
Premiéra: 11. 4. 2019
Distributor: Vertical Ent.
Přístupnost: MP-15

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 50%
  0
  0
  24. 4. 2019
  lamps (13050 bodů)

  Jako již tradičně musím upřímně obdivovat Marshallův vizuální drajv a odvahu jít vlastní cestou, ale scénář má jeho Pekelník bohužel tak slabý a chaotický, že film jako celek zkrátka obdivovat nemohu (a to jsem mu fandil i navzdory mlhavé kampani a tragickým ohlasům). Rychlý střih a hromadné dějové výpůstky sice určují ohromnou dynamiku vyprávění, ale zároveň nešťastně posilují epizodičnost a neuspořádanost syžetu, jenž nemá silný přesahující deadline a k důležitým zvratům dospívá víceméně náhodou. Celkem to uteče, Harbour si to dává, Milla s výstřihem vypadá až překvapivě dobře a některé scény představují high-speed guilty pleasure, ale ten film absolutně nerezonuje, neumí zapojit diváka do děje a eRkový rating těží často hrozně dětinsky a samoúčelně. V budoucnu možná docením více, zatím převažuje bída a šeď.

 • 50%
  1
  0
  22. 4. 2019
  Tom Hardy (4428 bodů)

  Struktura je tak těkavá a neuspořádaná, že jsem byl na konci filmu z toho všeho, co jsem právě viděl, natolik vyčerpaný, jako kdybych v rychlém sledu viděl dvě sezóny nějakého koncepčně hodně neuchopeného seriálu. Fragmenty jsou nicméně skvělé! Kdyby to někdo rozkouskoval a to nejlepší hodil ve formátu krátkých filmů na YouTube, fanoušci by řvali nadšením. Celek ale nedrží pohromadě, ať už pro špatná dramaturgická rozhodnutí (chybné vložení vzpomínkové scény před nečekané přepadení, mělo by to být obráceně) nebo pro čisté nelogičnosti, kdy náš hrdina nezvládne partu nýmandů v komických zbrojích, ale klidně si o pár chvil později podá tři obry, aby mu pak topilo jedno přerostlé prase. Nemluvě o tom, že to nejpůsobivější má spíše - pokud jde o prostor - trailerový charakter (Peklo na Zemi, verze před i po). ALE Marshallova utrženost ze řetězu, kdy vrství všemožné nápady bez ohledu na kohokoli a cokoli, ta je mi vlastně ohromně sympatická (a byla mi sympatická už u Soudného dne). A David Harbour si druhé kolo zaslouží. 50%, ale s náběhem na guilty pleasure.

 • 40%
  2
  0
  11. 4. 2019
  VasaFlasa (2227 bodů)

  Nový restart Hellboye má horší pozici, protože se nevyhne srovnání s vynikajícím del Torovým zpracováním. Harbour je v roli Hellboye více věrnější komiksové předloze než Perlman, ale je to bohužel jen ke škodě. Nový Hellboy nešetří hláškami a ránami, ale většinu času spíše nudí a to tak, že diváci dokonce odcházeli ze sálu. Tento film je na úrovni Underworldu nebo Sedmého syna a pro mě zatím největší filmové zklamání roku 2019.

 • 70%
  1
  0
  23. 7. 2019
  stalkicz (53 bodů)

  Torova Hellboye jsem nevidel, ale po shlednuti teto verze jsem se rozhodl se to napravit. Ano film ma velke chyby, scenar je fakt trochu divny (mustky jako odbocka k merlinovi). Film celkove je ale jednoznacne podhodnoceny. Urcite neni horsi nez ty nejslabsi marvelovky. Ve finale je to celkem povedena jednodussi zabava, ktera se sice obcas zadrhne, obcas je humr prilis nuceny a trendy ale povedenych zabavnych momentu si par uzijete.

51 47 ?
jak hlasovat?
 • zlatoritir 40%
 • ondrej-sladky 75%
 • Vojtas87 50%
 • stalkicz 70%
 • dav.bal 60%
 • jakub-balaj 20%
 • Sany51 45%
 • puposlav 55%
 • Bemiurg 50%
 • netherlord 75%
všechna hodnocení (28)
Sdílet tuto stránku:

Partneři: