Hellboy: Rise of the Blood Queen (USA)
« další názvy »
USA USA
121 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Horor, Blockbuster, Epický, Gotický, Komiksový, Film s monstry, Série/Franchise

Obsah

:
Oblíbený temný hrdina Hellboy se vrací na plátna kin s plnou parádou. Pod hlavičkou ÚPVO (Úřadu paranormálního výzkumu a obrany) se vydává do Londýna, více »« méně

Režie

:
Neil Marshall

Scénář

:
Andrew Cosby Mike Mignola

Herci

:
Mark Stanley Brian Gleeson Nadya Keranova Milla Jovovich Penelope Mitchell ...
Premiéra: 11. 4. 2019
Distributor: Vertical Ent.
Přístupnost: MP-15
Jste na stránce filmu Hellboy. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Hellboy myslíte! K 7. říjnu 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28177 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Hellboy


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  0
  1
  10. 9. 2019
  martin-mickey-stusak (26249 bodů)

  Další pokus o restart komiksového filmu, další šance na pořádné akční a temné rošambo, ale protože je zvyk železná košile, dopadlo to stejně, jako u předešlých pokusů o restart obdobných komiksových filmů. Tedy bohužel, další zklamání. A přitom snímek ohromný potenciál má, jenomže když je divák zvyklý na předešlé dva snímky, které vytvořil Guillerma del Toro, a je na ně upnutý, každá další šance je prostě marná. Změnil se nejen vzhled Hellboye, což je vůči jinému představiteli pochopitelné, ale i celý náboj dané koncepce. Příběh je rychlejší, drsnější, temnější, v akci výraznější a vůbec celkově daleko hororovější. Takže žádná popcornová zábava jako posledně. I když Hellboy samozřejmě klasicky hláškuje co se dá. Sarkastický humor tím udržuje rovnováhu mezi napětím a děsivými momenty. CGI efekty jsou takové jaké jsou. Nic moc, ale stačí. Diskutabilní je i scénář, který může na mnohých místech vyznívat dosti složitě a někdy i poměrně neokázale. Holt to už není taková legrační zábava, jak bylo očekáváno. Dokonce i sám autor komiksových příběhů Mike Mignola prohlásil, že tato filmová verze je komiksu daleko věrnější. David Harbour v roli Hellboye je překvapením. Konzervativní divák, jak už je výše zmíněno, je ale zvyklý na Rona Perlmana a pro mnohé přes to vlak prostě nejede. Přitom David pojal svou roli dobře a plně charismaticky. Neil Marshall vs. Guillerma del Toro. Režiséři ve své tvorbě naprosto neporovnatelní, což se ukázalo i na komiksové postavě Hellboye. Každý má své pro i proti a tak to vlastně má i být. Marshallův Hellboy měl v amerických kinech označení R, což už mluví samo o sobě. Kdo chce pouze zábavu, sáhne po filmech od Tora. Kdo chce drsnější verzi, sáhne po tomto filmu.

 • 50%
  0
  0
  24. 4. 2019
  lamps (14894 bodů)

  Jako již tradičně musím upřímně obdivovat Marshallův vizuální drajv a odvahu jít vlastní cestou, ale scénář má jeho Pekelník bohužel tak slabý a chaotický, že film jako celek zkrátka obdivovat nemohu (a to jsem mu fandil i navzdory mlhavé kampani a tragickým ohlasům). Rychlý střih a hromadné dějové výpůstky sice určují ohromnou dynamiku vyprávění, ale zároveň nešťastně posilují epizodičnost a neuspořádanost syžetu, jenž nemá silný přesahující deadline a k důležitým zvratům dospívá víceméně náhodou. Celkem to uteče, Harbour si to dává, Milla s výstřihem vypadá až překvapivě dobře a některé scény představují high-speed guilty pleasure, ale ten film absolutně nerezonuje, neumí zapojit diváka do děje a eRkový rating těží často hrozně dětinsky a samoúčelně. V budoucnu možná docením více, zatím převažuje bída a šeď.

 • 80%
  0
  0
  30. 4. 2021
  p.a.douch (5691 bodů)

  Hellboy je zkrátka ďábel. Zjevně není moc velký myslitel a problémy řeší radši pěstí a přesně to je ta zábava. Guillermo del Toro ho má evidentně rád, a na filmu je to vidět. Ron Perlman se do role taky perfektně hodí. Roden je taky slušnej záporák. Určitě se to dalo natočit líp, ale pro mě je to dobrý dost. Zábavná komiksárna.

 • 50%
  1
  0
  22. 4. 2019
  Tom Hardy (5255 bodů)

  Struktura je tak těkavá a neuspořádaná, že jsem byl na konci filmu z toho všeho, co jsem právě viděl, natolik vyčerpaný, jako kdybych v rychlém sledu viděl dvě sezóny nějakého koncepčně hodně neuchopeného seriálu. Fragmenty jsou nicméně skvělé! Kdyby to někdo rozkouskoval a to nejlepší hodil ve formátu krátkých filmů na YouTube, fanoušci by řvali nadšením. Celek ale nedrží pohromadě, ať už pro špatná dramaturgická rozhodnutí (chybné vložení vzpomínkové scény před nečekané přepadení, mělo by to být obráceně) nebo pro čisté nelogičnosti, kdy náš hrdina nezvládne partu nýmandů v komických zbrojích, ale klidně si o pár chvil později podá tři obry, aby mu pak topilo jedno přerostlé prase. Nemluvě o tom, že to nejpůsobivější má spíše - pokud jde o prostor - trailerový charakter (Peklo na Zemi, verze před i po). ALE Marshallova utrženost ze řetězu, kdy vrství všemožné nápady bez ohledu na kohokoli a cokoli, ta je mi vlastně ohromně sympatická (a byla mi sympatická už u Soudného dne). A David Harbour si druhé kolo zaslouží. 50%, ale s náběhem na guilty pleasure.

 • 40%
  2
  0
  11. 4. 2019
  VasaFlasa (2801 bodů)

  Nový restart Hellboye má horší pozici, protože se nevyhne srovnání s vynikajícím del Torovým zpracováním. Harbour je v roli Hellboye více věrnější komiksové předloze než Perlman, ale je to bohužel jen ke škodě. Nový Hellboy nešetří hláškami a ránami, ale většinu času spíše nudí a to tak, že diváci dokonce odcházeli ze sálu. Tento film je na úrovni Underworldu nebo Sedmého syna a pro mě zatím největší filmové zklamání roku 2019.

 • 45%
  0
  0
  3. 8. 2020
  Martrix (2569 bodů)

  Jsem filmový fanda, takže jsem byl jeden z těch, kteří po prvních trailerech kroutil hlavou, že to bude propadák. Pak jsem viděl poslední videa, ze kterých to vypadalo, že Hellboy může příjemně překvapit. Tak jsem to riskl, koupil lístky přes web ještě před premiérou.... . Ano, je to přesně tak špatný, jak se všude píše. V kontextu s Hellboyem si člověk o to víc považuje oba filmy Guillermo del Tora. Nejde o CGI, chlejstance krve a fuckování. Jde o dobrý příběh a pak taky způsob, jakým je vyprávěn. A právě na tom nový Hellboy padá. Nemáte čas si oblíbit postavy, lítáte s Hellboyem od jedné rubačky ke druhé, slyšíte co říká, ale nesdílíte s ním jeho pocity...prostě mizerně sestříhané, přeplácané a občas podivně infantilní a nezáživné... . Celý film působí zvláštně nepatřičně. Jakoby to byla obvzlášť hnusná pohádka a současně ne dost zajímavá a cool fantasy. Podobně jako Mumie 2017. A protože se Hellánek veze na vlně zpackaných pokračování, dovolím si další příměr. Predátor Evoluce. Tvůrci se pokusili o sci-fi, horor, komedii. Nakonec to byl jen paskvil. Takže mám na kontě další film, po jehož shlédnutí si pokládám otázku, jestli už nejsem na takový hovadiny moc starej. Naštěstí znám mladého kluka, který měl na Hellboye velmi podobný názor. Takže se pořád utěšuju, že je v pořádku mít rád komixárny i v pokročilém věku. Jen už asi nejsem tak imunní vůči špatným filmům, jako dřív.

 • 55%
  0
  0
  16. 10. 2019
  Blackhand47XD (2288 bodů)

  Tak tenhle film vypadal jako těžká nuda už od traileru a přesně takový snímek jsem i dostal. Tvůrci poslepovali z celé mytologie Hellboye všechno možné dohromady, až z toho vznikl jeden velký digitální blivajz, který má akorát tak cool design monster a vcelku fungujícího Harboura jako titulního hrdinu. Celou dobu se tu jen náhodně cestuje mezi lokacemi, bojuje se s náhodnými potvorami či lidmi a tak to jede až do samotného konce. Jako videohra by to možná fungovalo, ale film jednoduše potřebuje nějakou stěžejní zápletku, o níž by se mohl opírat, což Hellboy nemá. Na konci pak snímek ještě zbytečně teasuje několik dalších zápletek pro další pokračování, u kterých muselo být tvůrcům už z počátku jasné, že nikdy nevzniknou. Hollywood se prostě nepoučí a kvalitní fantasy tu zřejmě ještě dlouhou dobu neuvidíme. 55%

 • 55%
  1
  0
  3. 11. 2019
  Reacherjack2016 (1799 bodů)

  Byl jsem překvapený, když jsme se dozvěděl, že bude nový Hellboy. Obsazení nebylo špatné a tak jsem se těšil. Že to bude mládeži nepřístupný jsem věděl, ALE tohle bylo až moc. Takhle sadistický film jsem už dlouho neviděl. Tolik krve, lidi jsou roztaženi přímo před kamerou. Když mohli, věnovali do filmu tolik krve, co ani nemá člověk v těle. Nudný závěr, vůbec nevyužili situace. Vše co se vám líbilo v traileru tam buď nebylo nebo to byla vize. Za mě 50%.

 • 40%
  1
  1
  23. 8. 2019
  lukasopicasso (889 bodů)

  Podivná splácanina s ohavným vizuálem, nepřesvědčivými herci, kupou WTF momentů a řadou přebytečných scén, které by se daly pro dobro přijatelné stopáže bez problému vystřihnout. Neříkám, že to je nejhorší komiksová adaptace, ale hanba by mě fackovala ji řadit byť jen i mezi ty průměrné. 4/10

 • 40%
  0
  0
  3. 9. 2019
  dis (461 bodů)

  Další ze zbytečných filmu, které nota bene dojedou na mizerný scénář. Po Perlmanově a de Torově verzi odvaha do toho jít - ale proč ne, prostě se snaží hrát si na komiksovou verzi. Ale Frank Miller je sice drsnej, nicméně pod kuží laskavej. Tohle má místy vizuál a brutální nápady, které by mohly pusobit, jen ty myšlenky nějak utekly. Fakt vlastní cesta, to sice ano (a do jistý míry je to chvályhodný), jenže ta cesta vede do slepý uličky.

 • 60%
  0
  0
  2. 9. 2019
  sexipsik (436 bodů)

  Osobně se mi film líbil. Tedy v tom smyslu, že byl velmi velmi zábavný. Dala by se tomu vytknout fúra věcí, ale to už udělali ostatní. Hlavní je, že je to povedená oddechovka. Alespoň pro mě. Pokud bych měl něco vyzdvihnout (toho je tu okolo zase obecně málo), tak humor a SOUNDTRACK. Ou yes!

 • 15%
  0
  1
  21. 4. 2020
  S7evin (250 bodů)

  Strašný, strašný, příšerný! Pár procent za Harboura, který se to snaží držet nad vodou. Většinou jsou to jen prázdné pseudovtipné hlášky a nepochopitelné "zvraty" a momenty. Výprava zůstala někde za kopcem. Po dvou hodinách si uvědomíte, že jste viděli asi desetiminutovou zápletku, víc si nevybavíte.

 • 55%
  0
  0
  1. 10. 2019
  shalmirane (223 bodů)

  Zápletka s královnou čarodějnic se dala tak krásně uchopit, pořádně to potopit od mystična,... napojit na pekelnou minulost, propojit pořádně s Artušovskými legalndami, ale ne - jen finální přestřelka ve městě a konec.


  To už mi přišli lepší Old Ones v jedničce nebo Naruda ve dvojce.

 • 50%
  0
  0
  9. 4. 2020
  lukes-houmr-bures (204 bodů)

   • za mě teda hodně nepovedený starej hellboy byl mnohem lepší
  • 85%
   0
   1
   13. 9. 2019
   Bonny4 (105 bodů)

   Jako samostatný film hodnotím velmi kladně, ale protože předchozí dva filmy byly jedny z mích nejoblíbenějších tak se mi tolik nelíbil. Celou dobu si myslím že děj následuje po předchozích dílech, ale nakonci zjistím že vlastně možná ne. Navíc se mi nelíbí změna historie která byly v původních filmech vynikající, zatímco tady je pozměněná a to k horšímu.

  • 70%
   1
   0
   23. 7. 2019
   stalkicz (56 bodů)

   Torova Hellboye jsem nevidel, ale po shlednuti teto verze jsem se rozhodl se to napravit. Ano film ma velke chyby, scenar je fakt trochu divny (mustky jako odbocka k merlinovi). Film celkove je ale jednoznacne podhodnoceny. Urcite neni horsi nez ty nejslabsi marvelovky. Ve finale je to celkem povedena jednodussi zabava, ktera se sice obcas zadrhne, obcas je humr prilis nuceny a trendy ale povedenych zabavnych momentu si par uzijete.

  Hodnocení a recenze Hellboy

  56 49 ?
  jak hlasovat?
  • Vítek1 85%
  • dominik11 80%
  • Reacherjack2016 55%
  • Lovecour69 60%
  • jiri-pohorelsky 60%
  • p.a.douch 80%
  • jakub-fabry 40%
  • Ebonys 100%
  • InJo 40%
  • jaroslav-nemec 65%
  všechna hodnocení (75)