Hellboy
Komentáře

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  0
  1
  10. 9. 2019
  martin-mickey-stusak (17431 bodů)

  Další pokus o restart komiksového filmu, další šance na pořádné akční a temné rošambo, ale protože je zvyk železná košile, dopadlo to stejně, jako u předešlých pokusů o restart obdobných komiksových filmů. Tedy bohužel, další zklamání. A přitom snímek ohromný potenciál má, jenomže když je divák zvyklý na předešlé dva snímky, které vytvořil Guillerma del Toro, a jsou na ně upnutí, každá další šance je prostě marná. Změnil se nejen vzhled Hellboye, což je vůči jinému představiteli pochopitelné, ale i celý náboj dané koncepce. Příběh je rychlejší, drsnější, temnější, v akci výraznější a vůbec celkově daleko hororovější. Takže žádná popcornová zábava jako posledně. I když Hellboy samozřejmě klasicky hláškuje co se dá. Sarkastický humor tím udržuje rovnováhu mezi napětím a děsivými momenty. CGI efekty jsou takové jaké jsou. Nic moc, ale stačí. Diskutabilní je i scénář, který může na mnohých místech vyznívat dosti složitě a někdy i poměrně neokázale. Holt to už není taková legrační zábava, jak byla očekávána. David Harbour v roli Hellboye je ohromným překvapením. Konzervativní divák, jak už je výše zmíněno, je zvyklý na Rona Perlmana a pro mnohé přes to vlak prostě nejede. Přitom David pojal svou roli dobře a zcela charismaticky. Neil Marshall vs. Guillerma del Toro. Režiséři ve své tvorbě naprosto neporovnatelní, což se ukázalo i na komiksové postavě Hellboye. Každý má své pro i proti a tak to vlastně má i být. Marshallův Hellboy měl v amerických kinech označení R, což už mluví samo o sobě. Kdo chce pouze zábavu, sáhne po filmech od Tora. Kdo chce drsnější verzi, sáhne po tomto filmu.

 • 50%
  0
  0
  24. 4. 2019
  lamps (13121 bodů)

  Jako již tradičně musím upřímně obdivovat Marshallův vizuální drajv a odvahu jít vlastní cestou, ale scénář má jeho Pekelník bohužel tak slabý a chaotický, že film jako celek zkrátka obdivovat nemohu (a to jsem mu fandil i navzdory mlhavé kampani a tragickým ohlasům). Rychlý střih a hromadné dějové výpůstky sice určují ohromnou dynamiku vyprávění, ale zároveň nešťastně posilují epizodičnost a neuspořádanost syžetu, jenž nemá silný přesahující deadline a k důležitým zvratům dospívá víceméně náhodou. Celkem to uteče, Harbour si to dává, Milla s výstřihem vypadá až překvapivě dobře a některé scény představují high-speed guilty pleasure, ale ten film absolutně nerezonuje, neumí zapojit diváka do děje a eRkový rating těží často hrozně dětinsky a samoúčelně. V budoucnu možná docením více, zatím převažuje bída a šeď.

 • 50%
  1
  0
  22. 4. 2019
  Tom Hardy (4444 bodů)

  Struktura je tak těkavá a neuspořádaná, že jsem byl na konci filmu z toho všeho, co jsem právě viděl, natolik vyčerpaný, jako kdybych v rychlém sledu viděl dvě sezóny nějakého koncepčně hodně neuchopeného seriálu. Fragmenty jsou nicméně skvělé! Kdyby to někdo rozkouskoval a to nejlepší hodil ve formátu krátkých filmů na YouTube, fanoušci by řvali nadšením. Celek ale nedrží pohromadě, ať už pro špatná dramaturgická rozhodnutí (chybné vložení vzpomínkové scény před nečekané přepadení, mělo by to být obráceně) nebo pro čisté nelogičnosti, kdy náš hrdina nezvládne partu nýmandů v komických zbrojích, ale klidně si o pár chvil později podá tři obry, aby mu pak topilo jedno přerostlé prase. Nemluvě o tom, že to nejpůsobivější má spíše - pokud jde o prostor - trailerový charakter (Peklo na Zemi, verze před i po). ALE Marshallova utrženost ze řetězu, kdy vrství všemožné nápady bez ohledu na kohokoli a cokoli, ta je mi vlastně ohromně sympatická (a byla mi sympatická už u Soudného dne). A David Harbour si druhé kolo zaslouží. 50%, ale s náběhem na guilty pleasure.

 • 40%
  2
  0
  11. 4. 2019
  VasaFlasa (2255 bodů)

  Nový restart Hellboye má horší pozici, protože se nevyhne srovnání s vynikajícím del Torovým zpracováním. Harbour je v roli Hellboye více věrnější komiksové předloze než Perlman, ale je to bohužel jen ke škodě. Nový Hellboy nešetří hláškami a ránami, ale většinu času spíše nudí a to tak, že diváci dokonce odcházeli ze sálu. Tento film je na úrovni Underworldu nebo Sedmého syna a pro mě zatím největší filmové zklamání roku 2019.

 • 40%
  1
  0
  23. 8. 2019
  lukasopicasso (660 bodů)

  Podivná splácanina s ohavným vizuálem, nepřesvědčivými herci, kupou WTF momentů a řadou přebytečných scén, které by se daly pro dobro přijatelné stopáže bez problému vystřihnout. Neříkám, že to je nejhorší komiksová adaptace, ale hanba by mě fackovala ji řadit byť jen i mezi ty průměrné. 4/10

 • 40%
  0
  0
  3. 9. 2019
  dis (461 bodů)

  Další ze zbytečných filmu, které nota bene dojedou na mizerný scénář. Po Perlmanově a de Torově verzi odvaha do toho jít - ale proč ne, prostě se snaží hrát si na komiksovou verzi. Ale Frank Miller je sice drsnej, nicméně pod kuží laskavej. Tohle má místy vizuál a brutální nápady, které by mohly pusobit, jen ty myšlenky nějak utekly. Fakt vlastní cesta, to sice ano (a do jistý míry je to chvályhodný), jenže ta cesta vede do slepý uličky.

 • 60%
  0
  0
  2. 9. 2019
  sexipsik (109 bodů)

  Osobně se mi film líbil. Tedy v tom smyslu, že byl velmi velmi zábavný. Dala by se tomu vytknout fúra věcí, ale to už udělali ostatní. Hlavní je, že je to povedená oddechovka. Alespoň pro mě. Pokud bych měl něco vyzdvihnout (toho je tu okolo zase obecně málo), tak humor a SOUNDTRACK. Ou yes!

 • 85%
  0
  1
  13. 9. 2019
  Bonny4 (66 bodů)

  Jako samostatný film hodnotím velmi kladně, ale protože předchozí dva filmy byly jedny z mích nejoblíbenějších tak se mi tolik nelíbil. Celou dobu si myslím že děj následuje po předchozích dílech, ale nakonci zjistím že vlastně možná ne. Navíc se mi nelíbí změna historie která byly v původních filmech vynikající, zatímco tady je pozměněná a to k horšímu.

 • 70%
  1
  0
  23. 7. 2019
  stalkicz (53 bodů)

  Torova Hellboye jsem nevidel, ale po shlednuti teto verze jsem se rozhodl se to napravit. Ano film ma velke chyby, scenar je fakt trochu divny (mustky jako odbocka k merlinovi). Film celkove je ale jednoznacne podhodnoceny. Urcite neni horsi nez ty nejslabsi marvelovky. Ve finale je to celkem povedena jednodussi zabava, ktera se sice obcas zadrhne, obcas je humr prilis nuceny a trendy ale povedenych zabavnych momentu si par uzijete.

53 47 ?
jak hlasovat?
 • Reacherjack2016 55%
 • Bonny4 85%
 • martin-mickey-stusak 80%
 • jarv 60%
 • dis 40%
 • sexipsik 60%
 • Nosnica 45%
 • wodmint 50%
 • Lípa 50%
 • leafroller 65%
všechna hodnocení (40)
Sdílet tuto stránku:

Partneři: