Sebevražedný oddíl

79%
Sebevražedný oddíl
Chladnokrevná Amanda Waller povolává z vězení tajný tým Task Force X, aby splnil další sebevražednou misi. Harley Quinn, Bloodsport a další superpadouši jsou tentokrát vysláni do jihoamerického ostrovního státu Corto Maltese, kde musí zlikvidovat tajnou laboratoř s neznámým experimentem dříve, než jej stihne zneužít tamní diktatura. Skutečný důvod mise však není ani zdaleka tak jednoznačný, jak by se mohl na první pohled zdát. Připravte se na divokou jízdu plnou akce, násilí a břitkého humoru.  Za realizací snímku stojí James Gunn, režisér a scenárista globálně úspěšné superhrdinské série Strážci Galaxie (od roku 2014).Recenze: Sebevražedný oddíl

Kinobox.cz
65%

O Sebevražedném oddílu se Gunn vyjádřil jako o svém dosud nejšílenějším filmu. Přestože se tak snímek zatvrzele tváří a chvílemi takový opravdu je, ve výsledku zůstává generickým příběhem o trochu nezvyklých hrdinech. Kdyby přišel o pár let dřív, určitě by šokoval víc, dnes jsou však antihrdinové trendy a současně je in být tak trochu out.

Kinobox.cz
85%

Sebevražedný oddíl je ohromně nadupaný film, který obsahuje všechno, co by současný komiksový velkofilm obsahovat měl. Výborně natočenou a dobře stylizovanou akci, kvalitní triky a výpravu, potřebný nadhled i hodně zajímavé hrdiny. Všem určitě nesedne, protože jeho pojetí, které pravidelně a s neskrývanou chutí kombinuje roztomilé a okouzlující momenty s velmi drsnými a brutálními výjevy, které by se neztratily ani v leckterém hororu, zkrátka bude pro některé diváky asi až příliš odvážné, podvratné a celkově nepřijatelné. I tak se ale jedná o jeden z nejlepších filmů z DCEU, které odstartoval Snyderův Muž z oceli.


Brenan88
Brenan88
47 026 bodů
8.5
Sebevražedný oddíl napodruhé a lépe. Bylo jasné, že dostaneme lepší výsledek a to z důvodu, že Gunn měl naprostou tvůrčí svobodu a do filmu tak procpal všechny šílenosti co musel dlouhou dobu nosit v hlavě. Absence Smitha zamrzela, ale na druhou stranu tu byl výborný Elba jenž byl díky svému obřímu charismatu adekvátní náhradou. No a pak je tu ten žralok! ŽRALOK! Už podle traileru bylo jasné, že bude patřit k tomu nejlepšímu ve filmu a byla to i pravda. Každou scénu ve které se objevil si ukradl pro sebe (Stallonuv hlas sedl jako prdel na hrnec). Další velké plus vidím v Peacemakerovi kterého bezchybně ztvárnil Cena a já se tak už nemůžu dočkat jeho blížící se ho seriálu. po příběhové stránce se tady moc vymýšlet nedalo, ale díky povedené akci a množství humoru to ve výsledku vůbec nevadí. Gunn navíc nejednou z kapsy vytáhl povedený zvrat se kterým jsem absolutně nepočítal. Vždyť on mě šokoval hned v samotném úvodu a pak ještě několikrát. Tady bych zmínil scénu s osvobozením Flaga. Luxusní záležitost s geniální pointou. Krev, gore a štiplavý humor je všudy přítomný, přesně tak jak to mám rád. Občas mi přišlo, že vyprávění chybí potřebná lehkost a i za to pár procent dávám dolů. Suma sumárum se jedná o výborný komiksový film, který je jednak zábavný a je i technicky zvládnutý. Přesně tohle DC potřebovalo a snad jim to dá směr do budoucnosti. PS: Harley je opět a zase jednou dokonale šílená. Málem bych zapomněl, prosím si jeden film s tou vraždící lasičkou.
Pete69
Pete69
28 709 bodů
6.5
Z nového Sebevražedného oddílu mám velmi smíšené pocity. Na jednu stranu velmi uvolněné, ale není to už moc? Humor prosím, ale toto už hraničí s parodií.. Lasička, žralok, hlavní monstrum duhová vesmírná hvězdice??? Ano zapomněl jsem na "skvělý" závěr, kdy jí porazí krysy. Co hodnotím kladně jsou velmi dobré bojové scény, autenticky vyhlížející zranění a pořádnou řež. Plus také za akční sekvenci ve výzkumné budově, za Idrise Elbu a Margot Robbie, kteří působili v rámci možností normálně.
xxmartinxx
xxmartinxx
22 240 bodů
6
Člověk slyší, že James Gunn natočil Suicide Squad, nějak si ji představí, pak jde do kina a zjistí, že ten film je naprosto přesně takový, jak si ho představoval. Určitě to musí být pro někoho velmi konejšivý a uklidňující pocit - že nějaký kus světa nám dá přesně to, co jsme čekali, nehrozí v něm žádné riziko překvapení a člověk není nikdy zasažen něčím, co by ho nějak přesahovalo a čemu by nestačil. Já mám rád, když jsou filmy nějak zajímavé - to je samozřejmě problém.


Dodatečné informace

Premiéra v ČR:
5. 8. 2021
Distributor:
Vertical Entertainment
Země původu:
USA
Čeština:
Sebevražedný oddíl je dostupný s českými titulky a českým dabingem
Ocenění:
Žádná ocenění

Další z kolekce Sebevražedný oddíl


Podobné


Powered byJustWatch