The Suicide Squad (USA, (mezinárodní název))
« další názvy »
USA USA
132 minut

Žánry

:
Akční, Fantasy, Krimi, Thriller, Adaptace knižní, Blockbuster, Komiksový, Série/Franchise

Obsah

:
Pokračování hitu o sebevražedném oddílu nebezpečných komiksových padouchů, kteří musí dělat dobré věci.

Režie

:
James Gunn

Scénář

:
James Gunn John Ostrander

Herci

:
Margot Robbie Taika Waititi Joel Kinnaman Sylvester Stallone Alice Braga ...
Premiéra: 5. 8. 2021
Distributor: Vertical Ent.
Jste na stránce filmu Sebevražedný oddíl. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Sebevražedný oddíl myslíte! K 8. prosinci 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28236 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Sebevražedný oddíl


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 85%
  0
  0
  9. 8. 2021
  Brenan88 (46226 bodů)

  Sebevražedný oddíl napodruhé a lépe. Bylo jasné, že dostaneme lepší výsledek a to z důvodu, že Gunn měl naprostou tvůrčí svobodu a do filmu tak procpal všechny šílenosti co musel dlouhou dobu nosit v hlavě. Absence Smitha zamrzela, ale na druhou stranu tu byl výborný Elba jenž byl díky svému obřímu charismatu adekvátní náhradou. No a pak je tu ten žralok! ŽRALOK! Už podle traileru bylo jasné, že bude patřit k tomu nejlepšímu ve filmu a byla to i pravda. Každou scénu ve které se objevil si ukradl pro sebe (Stallonuv hlas sedl jako prdel na hrnec). Další velké plus vidím v Peacemakerovi kterého bezchybně ztvárnil Cena a já se tak už nemůžu dočkat jeho blížící se ho seriálu. po příběhové stránce se tady moc vymýšlet nedalo, ale díky povedené akci a množství humoru to ve výsledku vůbec nevadí. Gunn navíc nejednou z kapsy vytáhl povedený zvrat se kterým jsem absolutně nepočítal. Vždyť on mě šokoval hned v samotném úvodu a pak ještě několikrát. Tady bych zmínil scénu s osvobozením Flaga. Luxusní záležitost s geniální pointou. Krev, gore a štiplavý humor je všudy přítomný, přesně tak jak to mám rád. Občas mi přišlo, že vyprávění chybí potřebná lehkost a i za to pár procent dávám dolů. Suma sumárum se jedná o výborný komiksový film, který je jednak zábavný a je i technicky zvládnutý. Přesně tohle DC potřebovalo a snad jim to dá směr do budoucnosti. PS: Harley je opět a zase jednou dokonale šílená. Málem bych zapomněl, prosím si jeden film s tou vraždící lasičkou.

 • 65%
  0
  0
  27. 11. 2021
  Pete69 (22069 bodů)

  Z nového Sebevražedného oddílu mám velmi smíšené pocity. Na jednu stranu velmi uvolněné, ale není to už moc? Humor prosím, ale toto už hraničí s parodií.. Lasička, žralok, hlavní monstrum duhová vesmírná hvězdice??? Ano zapomněl jsem na "skvělý" závěr, kdy jí porazí krysy. Co hodnotím kladně jsou velmi dobré bojové scény, autenticky vyhlížející zranění a pořádnou řež. Plus také za akční sekvenci ve výzkumné budově, za Idrise Elbu a Margot Robbie, kteří působili v rámci možností normálně.

 • 75%
  0
  0
  25. 8. 2021
  JosefTomas (8770 bodů)

  Ukázka tvůrčí svobody s extrémním smyslem pro humor a potřebou jít proti diváckým očekáváním. James Gunn rozjíždí nepřiměřenou dávku chaosu, která diváka strhne od první minuty filmu, kdy se jasně definují pravidla: Vše se může stát a vše je dovoleno. Díky tomu může Gunn neustále přihazovat další a další polena nápadů do světélkového ohníčku, protože když by jednou vyhasnul, nedalo by se u něj zahřát. Bohužel mu ke konci polena došli a finále je svým způsobem vyčpělé a nudné. Naštěstí zbytek šlape a je radost vidět, že se Gunn se Strážci galaxie jen zahříval.

 • 90%
  0
  0
  13. 8. 2021
  p.a.douch (5859 bodů)

  Co by jste asi chtěli od komiksového filmu? Nějakou tragickou lásku a hlubokomyslný dumání nad smrtelností přírody a globálním oteplováním? Tak toho se tady nedočkáte. Film funguje slušně. Gunn je magor, ale rozjet to umí a na filmu je to znát. Elba zastoupil Smitha víc než dobře. Nanaue je super a Polka-Dot Man se svou matkou taky. Výběr hudby perfektní. Já se bavil a peněz za lístek tedy rozhodně nelituji.

 • 65%
  0
  0
  11. 8. 2021
  Tom Hardy (5256 bodů)

  Rozmetat divácké očekávání v prvním aktu je vždycky fajn (viz loňský Lov), ale ruku v ruce s tím jde jasně nastavený směr, kdy divák už nemůže věřit nikomu a ničemu. A protože Gunn nechce vyprávět, ale jen podvratně přetvářet, stane se z filmu postupem času trochu nuda (ve smyslu "jakmile tu má někdo proslov, je úplně jasné, co bude za 'překvapivý' moment následovat"), v níž nový Sebevražedný oddíl většinu postav úmyslně nemůže mít rád, když mu slouží jen pro izolované fórky. A to je škoda. Vesměs film ale šlape dobře. Gunn si umí pohlídat tempo a čas od času nabídne opravdu skvělý moment. Jen bych to s tím nadšením extra nepřeháněl. Rozhodně je to lepší než minule v profilaci samotné podstaty skupiny i celkovém tempu, ale příběh tu znovu neexistuje a emocionální momenty jsou často hrozně nezmotivované (viz "dojemné" sdílení citů v autobuse). Kdy to ale pro mě osobně nejvíc spadlo, to je finální třetina. Uznávám, že to není klasický generický digi bordel, ale furt se to vlastně extra nevymyká klasice, navíc s typickým neduhem superhrdinských filmů, kdy se ukáže, že je jedna postava tak silná, až vlastně mohla celou zápletku vyřešit hned v úvodu. Nemluvě o tom, jak je nakonec zbytečný Bloodsport (přičemž mohlo jít rovnou o Deadshota, protože se opravdu přepsalo jen jméno). Paradoxně je tak pro mě druhý Sebevražedný oddíl nakonec pocitově někde na úrovni "jedničky", přičemž tentokrát to na mě působilo jako slepenec cool kraťasů, kam se režisérovi povedlo ukecat partu hvězdných kamarádů, přičemž kvalita jednotlivých fórků je značně proměnlivá (ale možná je to ono pověstné "už jsem starej na tyhle srandy"). King Shark je ale výhra, o tom žádná. Takového kamaráda by chtěl každý.

 • 75%
  0
  0
  9. 8. 2021
  Martrix (2569 bodů)

  Jasně že je nový Sebevražedný oddíl lepší, než jeho nedopečený předchůdce. Ale že by to bylo o třídu? Že by to byla tentokrát pecka, pecka? To zase ne. Chodící okurky z jedničky nahradily parazitické hvězdice, Bloodshota zaskočil lépe napsaný Bloodsport a přibylo několik zajímavých postav. Žralok super, Piecemaker a Krysařka dobrý, Puntíkomet nevyužitý...nesympatická Wallerová zůstala. No a pak staří známí. Bez držkování Bloodshota vlastně neměl Kinnaman jak Flaga uchopit, takže to byl jen takový spojník mezi oběma filmy, ale díky spoustě jiných postav to nevadilo. Nejvíc jsem se ale těšil na Harley, která je v současnosti nejvýraznější a nejzábavnější DC postava. Gunn její potenciál naštěstí využil, takže její a Žraločákovi vstupy byly nejlepší. On vlastně splnil vše co sliboval. S postavami se nepáral...pokud se něco jmenuje Sebevražedný oddíl, tak trochu se očekává, že se všichni domů nevrátí. Ayer si asi postavy šetřil na pokračování. Čekal jsem ale trochu víc verbálního humoru. Vlastně ani nemůžu říct, že bych se vysloveně bavil. Krvavé akční orgie beru spíš jako nutné zlo a ne zdroj zábavy. Ale nepochybuji o tom, že pro jistou cílovku je to cool nářez. Bohužel to je taky všechno, co tento film nabízí. Oproti předchozím DC průšvihům to není málo, ale od Gunna jsem čekal ještě něco navíc. PS: Díky tomuto filmu jsem si ujasnil své osobní preference. Spíš než barevnou zběsilou akční komedymiksárnu víc ocením i slabší, ale temnější a syrovější zpracování. A tím nutně nemyslím filmy s ratingem R. Protože chlejstance krve a fuckování ze slaboduchého scénáře komiksový film pro dospělé neudělají.

 • 90%
  0
  0
  8. 8. 2021
  Temný Pán ze Sithu (1882 bodů)

  Tak tohle pro mě byla pecka,i když sem našel pár věcí,které mi ne úplně sedli.Hned musím výzvednout režisérské umění Jamesa Gunna,jeho osobitý styl byl viděl hned v první minutě filmu,a ten styl se mi zamlouval.Pro mě tam byla vidět podobnost se strážci galaxie,jen tady bylo víc krve, utržených hlav a děr v tělech.Vsechny postavy se mi líbili(jen Deadsport mi přišel jako okopírována verze deadshota,i komplikovaný vztah s dcerou)nicmene Deadsport mi sedl o dost víc než Bloodshot..Postavy super,Herci si padli vzájemně dost dobře do noty.. Audiovizuální stránka byla na výbornou,King Shark vypadá úžasně v každé scéně.A humor,Ten byl opravdu skvělý,i když asi nesedne každému,já se řezal smíchy a manželka na mě koukala,jako kdybych utekl z psychiatrické léčebny.Kazdopadne věcí dobře koukatelny do u kterého ty 2 hodinky utečou jako voda

 • 90%
  0
  0
  7. 8. 2021
  naineko (657 bodů)

  Tohle byla špica. Takhle mohl vypadat třeba Deadpool, ale na to Marvel prostě nemá. Obsazení i výkony excelentní, chemie mezi postavami využitá na max, hlášky skvělé, hlavní padouch (resp. všichni padouši na všech stranách) naprosto boží, situační humor za plný počet. V podstatě chyběly všechny neduhy z MCU (patos, rádobypsychika postav, ničení světa), takže plus navíc.

 • 85%
  0
  0
  10. 8. 2021
  mikysrba (493 bodů)

  Absolutní GUILTY PLEASURE! V porovnání s dílem z roku 2016 od Ayera velký posun dopředu, tohle se Gunnovi povedlo! Již úvod s Folsom Prison Blues od Cashe a scénou ve vězení ukazuje, jakým směrem se film vydá, totiž jako černohumorná komedie. Prolog na pláži boží, překvapivý, úderný, brutální (jojo, tady člověk pochopil, že v tomto ohledu se Gunn úplně utrhl ze řetězu :D). Nahláškované to je solidně, uznávám, že ne každá vtipná replika padne na úrodnou půdu, ale většinou se zasmějete (a párkrát fakt hodně), dokáže to ve výsledku nadprůměrně balancovat mezi zábavností a trapností). Soundtrack pecka, audiovizuál špičkový (tam jsem upřímně ani nic jiného nečekal). Ale postavy dost překvapily! Jsem rád, že se vše netočilo jen kolem Harley (ikdyž její útěk ze zajetí jeden z highlightů filmu). Kinnaman coby Rick Flag konečně něco více než jen pěšák bez emocí. Ale za mě musím vyzdvihnout Danielu Melchior ztvárňující Ratcatcher 2, za mě byla ona středobodem celého projektu, pomyslné srdíčko tohoto filmu

 • 35%
  0
  0
  23. 1. 2022
  Lady Di (369 bodů)

  No zklamání. V prvním díle to táhli 3 postavy a to Joker, Harley Quinn a Deadshot. V druhém to táhne jen Harley Quinn a King Shark. Taky úžasné, jak Gunn sliboval, že se v příštím díle zaměří víc na Jokera a že litoval toho, že se na něj nezaměřil víc už v prvním díle. Jo, jasně, Pan J tu nebyl vůbec. Ani v solovce Harley Quinn. Tím, že to táhly jen dvě postavy, snímek dost strádal, chybělo tam toho opravdu hodně. Jak už to většinou bývá, dvojka nepřekonala jedničku. Přeplácané a o ničem. Snímek ani nedoporučuji.

 • 80%
  0
  0
  14. 8. 2021
  what is in the box (251 bodů)

  Předstírání, že první díl neexistuje zafungovalo. 85%

 • 65%
  0
  0
  28. 11. 2022
  sephastto (225 bodů)

  Dc se pořád nedaří udržet krok s MArvelem. Ale už to bylo o něco lepší. Třeba jednou možná... zvlášť, když se Marvel poslední dobou hodně zhoršuje :)

Hodnocení a recenze Sebevražedný oddíl

75 79 ?
jak hlasovat?
 • nikola-voznikova 60%
 • sephastto 65%
 • Lucy Lu 80%
 • Angelus 85%
 • Honza 13 85%
 • dominik11 100%
 • Tedy 50%
 • mirek-siml 80%
 • Reacherjack2016 75%
 • divid.jh 65%
všechna hodnocení (55)

V TV

V žebříčcích uživatelů

147. místo z 150 v žebříčku uživatele Angelus