Darkest Hour (Velká Británie)
« další názvy »
Velká Británie Velká Británie
125 minut

Žánry

:
Drama, Historický, Válečný, Oscarový, Retro
Motto: Nikdy se nevzdám. Nikdy neustoupím.

Obsah

:
Gary Oldman jako Winston Churchill v příběhu o muži, který se nevzdal, i když okolnosti stály proti němu. V roce 1940 se blížila německá invaze do Anglie více »« méně

Režie

:
Joe Wright

Scénář

:
Anthony McCarten

Herci

:
Gary Oldman Kristin Scott Thomas Ben Mendelsohn Lily James Ronald Pickup ...
Přehrát online O2
Premiéra: 11. 1. 2018
Distributor: Cinemart
Přístupnost: MP-12
Jste na stránce filmu Nejtemnější hodina. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Nejtemnější hodina myslíte! K 14. květnu 2021 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27638 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 75%
  5
  0
  9. 2. 2018
  Brenan88 (43018 bodů)

  Winston Churchill byl natolik poutavou a významnou osobností,že si zaslouží velké množství snímku týkajících se jeho osobnosti. Nejtemnější hodina na mne působí velmi vypočítavým dojmem. Přichází do kin v době blížících se Oscarů,je výborně natočená a vypráví příběh velkého muže politické scény. Zkrátka drama hodné Oscara. Popravdě si myslím,že je Joe Wright výborným režisérem,ale občas u něj drhne tempo vyprávění. To je snad jediný zápor,který vůči filmu mám. Dobová atmosféra je zachycena věrně,každá scéna nepostrádá tempo a výborná kamera dokresluje můj pozitivní dojem z celého snímku. Nad tím vším se tyčí herecký výkon Garyho Oldmana,který zde předvedl neuvěřitelný herecký výkon,kterým si jasně řekl o Oscara. Jeho Churchill byl naprosto věrný originálu. Velké uznání patří i maskérovi Kazuhiro Tsuji,který Oldamana změnil k nepoznání.

 • 65%
  1
  0
  18. 3. 2018
  lamps (14703 bodů)

  Stačí přesvědčivé interiéry, zdatný kameraman a jeden bravurní herec k podnětné dějinné rekonstrukci a oscarovým fanfárám? Not really.... Gary Oldman si bezpochyby leští cenného plešouna zaslouženě a jeho projev mě zatraceně bavil, ale Joe Wright se tentokrát projevil jako nezajímavý rutinér, který možná umí poskládat obrázky hezky vedle sebe a hrát s divákem vtahující šarádu, jenže k tomu využívá dost podřadné fígle a zkratky. Jako televizní projekt by to bylo super, ale jako ambiciózní hvězdné drama to působí jednoduše, vedlejší postavy jsou ploché jak hrudník Cary Delevingne a vyprávění se mechanicky posouvá k vytyčenému cíli, aniž by se snažilo přidat něco ozvláštňujícího či uvěřitelně lidského - a když už se o to pokusí, vypadne z toho velká filmařská i dějová křeč (metro). Díky charismatu Churchilla, jehož film prodává opravdu bohatě, to dobře funguje na motivační úrovni a příběh je celistvý, ale Wright zkrátka není Spielberg, jehož Lincoln došel v závěru skrze mnohem promyšlenější prolínání soukromé a politické linie nesrovnatelně silnější katarze. Na jedno pohodové zhlédnutí ale hodně OK...

 • 70%
  0
  0
  24. 4. 2019
  Pete69 (14224 bodů)

  Velmi dobrá sonda do života Winstona Churchilla v období jeho jmenování do funkce ministerského předsedy. Film ukazuje, na jak tenkém ledě byla Evropa během pár týdnů, kdy se rozhodovalo, jak se Velká Británie postaví k druhé světově válce. Trošku více záběrů z války by filmu určitě prospělo a oživilo ho. Pokud to ale beru jako film, který má zmapovat výše zmíněné, tak se to povedlo na jedna mínus :) Celkový dojem -70%

 • 85%
  1
  0
  5. 2. 2018
  stantheman (2387 bodů)

  Výborně napsaný scénář , vypoinotvaný , skvěle natočeno , s velkou lehkostí no a Gary Oldman k sežrání. Skvěle hlavní postavě sekunduje Kristin Scott Thomas - takže pro milovníky klasických filmů ....dortík k sežrání . Lehce natočené nelehké téma.

 • 80%
  1
  0
  11. 1. 2018
  marie-kolarova (2214 bodů)

  Winston Churchill se musí rozhodnout, zda půjde do války za situace, kdy je 300.000 anglických vojáků uvázlých v Dunkirku s reálnou nadějí na návrat maximálně 10 % z nich (že to dopadne jinak, mohl jen odvážně doufat). Američani dodržovali neutralitu a ostatní už se vzdali, nebo je Hitler obsadil dřív, než se na něco reálného zmohli. Mír zaručí, že nebudou zbytečně umírat mladí angličtí muži. Churchill si však stojí za tím, že proti se Hitlerovi musí bojovat do poslední kapky krve. Není jednoduché obhájit tento názor. Film se odehrává od nástupu Churchilla do cca evakuace z Dunkirku. Představuje Churchilla jako sympaťáka s jeho slabostmi a pochybnostmi. Nerve city hlubokou psychologií spíš jen mile polidšťuje. Skvělý Gary Oldman v roli Churchilla přidává celému dílu na věrohodnosti.

 • 65%
  0
  0
  31. 5. 2018
  Blackhand47XD (2122 bodů)

  Filmy z období třicátých a čtyřicátých let mám rád, ale tomuhle prostě něco chybělo. Samozřejmě se jedná o politický film, takže kromě brilantních monologů, dialogů a jakýchkoliv jiných promluv toho nemůže člověk moc čekat. Z počátku se film dost táhne, ale jakmile se Churchill stane premiérem a válka nabere plné obrátky, začne to být zajímavé. Především poslední půlhodina, kdy se dočkáme návštěvy metra, je velmi silná. S Dunkerkem nebo Královskou řečí se film skvěle doplňuje, ale sám o sobě je docela nevýrazný. Až budu někdy znova sjíždět válečné filmy, určitě se na snímek znovu podívám, ale v blízké době to rozhodně nebude. 65%

 • 80%
  0
  0
  29. 4. 2019
  Vurhor (2009 bodů)

  Ach jo. Proč jen my musíme mít za premiéra takovýho zmrda. Mít ve vládě týpka s formátem Churchilla, to by se hned lépe dýchalo. Věřte nebo ne, byť se Darkest hour může zdát jako standardní životopisný film, který nebude moc bavit, pravda je taková, že se jedná o docela napínavý snímek s dobře implementovaným a nepřehnaným patosem, jenž si i může dovolit být párkrát vtipný, aniž by narušoval pochmurnou atmosféru situace, ve které se Británie v té době nacházela. A i když člověk ví, jak to celé dopadne, stejně se mu během sledování trochu svírá žaludek při představě, že by Británie skutečně stáhla ocas a podmanila se Mordoru. (Což evidentně dost hrozilo!) Oldman výbornej. (Jak jinak.) Sem tam suchá a nedoladěná scéna, ale v konečném výsledku se jedná a pěkně natočený snímek. Btw, film se klidně může považovat za prequel Nolanova Dunkirku.

 • 80%
  2
  0
  26. 3. 2018
  wop (1716 bodů)

  Takhle bych chtěl shlédnout celou historii 2. světové války, kousek po kousku.

 • 80%
  0
  0
  1. 10. 2019
  salisbury (1099 bodů)

  Nejtemnější hodina režiséra Joe Wrighta vrhla na filmové plátno Winstona Churchilla v podání Garyho Oldmana, který byl ve své roli naprosto fantastický. Nedá se mu vytknout zhola nic a jeho přednes byl nosným pilířem celého filmu. Snímek krásně ve střípcích doplňuje i Nolanův Dunkirk a rozhodně si zasluhuje divákovu pozornost, která je odměněna již zmíněným hereckým výkonem Garyho Oldmana. S režisérovým Pokáním mohu s klidem v duši zařadit i Nejtemnější hodinu do vyjímečných filmových opusů a rád si film s absencí dabingu opět někdy prohlédnu.

 • 90%
  0
  0
  26. 6. 2018
  brcolka (1039 bodů)

  Hezká cesta do hlubin Churchilovi duše a problémů doby před a během druhé světové války. Obrovsky významný muž který vedl vlnu vzdoru proti Ádovi a přes nedůvěru a různé intriky nakonec dosáhl cíle. Temně natočený film s velmi dobrými hereckými výkony. Mě se to moc líbilo

 • 95%
  0
  0
  27. 6. 2018
  tedoun (878 bodů)

  Zkrátka to nebyl Gary Oldman ale přímo Churchill, i král byl úplně přesně tak jak vypadat. Film Dunkirk totiž se zabýval tou praktickou částí operace Dynamo,a tento film se zabýval vším, co se dělo na pozadí např. ukazuje naštvaného Churchilla a zradu Amerického prezidenta. Upřímně tentokrát tvůrcům filmu se povedlo vyrazit mi pořádný dech a infarkt. Je to bombový film roku.

 • 75%
  0
  0
  6. 6. 2018
  Bori02 (355 bodů)

  Film stojí na herectví Gary Oldmana. Jeho Churchill je úžasně zahraný a dostal za něj zaslouženě Oscara. Jeho vizuální stránka je taky výborná. Doba byla zpracována věrohodně. Bylo vidět, že jim dali na poměry Oscarových dramat štědrý rozpočet. I vyprávění se mi líbilo, ale to už mělo své problémy. V ději se nějaké postavy chovali tak, aby se to hodilo scénáristům. Vyvrcholením byla scéna v metru, která se pokoušela vyvolat emoce, což skončilo na půl cesty. I přes tyto problémy jsem si ale film užil.

 • 75%
  0
  0
  15. 2. 2018
  stejskal.franti (44 bodů)

  Gary Oldman ve vážnější notě. Někde jsem četl, že tento film by mohl fungovat i jako čistokrevný vedlejší parťák k Dunkirku. Akci zde moc nehledejte, film stojí na proslovech, dialozích a výkonech herců. Lily James potěšila, tady cítím velký potenciál. Možná dvě hodiny byly až moc, ale nelituji!

77 75 ?
jak hlasovat?
 • Zdeny_2005 80%
 • michal-marsalek 70%
 • antonin_nadvornik 85%
 • Riverdon 60%
 • Malfilipp 85%
 • Sáček 80%
 • InJo 65%
 • Krupe 80%
 • salisbury 80%
 • Kalkyno 100%
všechna hodnocení (65)

V žebříčcích uživatelů

36. místo z 48 v žebříčku uživatele homedo