Darkest Hour (Velká Británie)
« další názvy »
Velká Británie Velká Británie
125 minut

Žánry

:
Drama, Historický, Válečný
Motto: Nikdy se nevzdám. Nikdy neustoupím.

Obsah

:
Gary Oldman jako Winston Churchill v příběhu o muži, který se nevzdal, i když okolnosti stály proti němu. V roce 1940 se blížila německá invaze do Anglie více »« méně

Režie

:
Joe Wright

Scénář

:
Anthony McCarten

Herci

:
Gary Oldman Kristin Scott Thomas Ben Mendelsohn Lily James Ronald Pickup ...
Premiéra: 11. 1. 2018
Distributor: Cinemart
Přístupnost: MP-12

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 75%
  5
  0
  9. 2. 2018
  Brenan88 (34196 bodů)

  Winston Churchill byl natolik poutavou a významnou osobností,že si zaslouží velké množství snímku týkajících se jeho osobnosti. Nejtemnější hodina na mne působí velmi vypočítavým dojmem. Přichází do kin v době blížících se Oscarů,je výborně natočená a vypráví příběh velkého muže politické scény. Zkrátka drama hodné Oscara. Popravdě si myslím,že je Joe Wright výborným režisérem,ale občas u něj drhne tempo vyprávění. To je snad jediný zápor,který vůči filmu mám. Dobová atmosféra je zachycena věrně,každá scéna nepostrádá tempo a výborná kamera dokresluje můj pozitivní dojem z celého snímku. Nad tím vším se tyčí herecký výkon Garyho Oldmana,který zde předvedl neuvěřitelný herecký výkon,kterým si jasně řekl o Oscara. Jeho Churchill byl naprosto věrný originálu. Velké uznání patří i maskérovi Kazuhiro Tsuji,který Oldamana změnil k nepoznání.

 • 65%
  1
  0
  18. 3. 2018
  lamps (10755 bodů)

  Stačí přesvědčivé interiéry, zdatný kameraman a jeden bravurní herec k podnětné dějinné rekonstrukci a oscarovým fanfárám? Not really.... Gary Oldman si bezpochyby leští cenného plešouna zaslouženě a jeho projev mě zatraceně bavil, ale Joe Wright se tentokrát projevil jako nezajímavý rutinér, který možná umí poskládat obrázky hezky vedle sebe a hrát s divákem vtahující šarádu, jenže k tomu využívá dost podřadné fígle a zkratky. Jako televizní projekt by to bylo super, ale jako ambiciózní hvězdné drama to působí jednoduše, vedlejší postavy jsou ploché jak hrudník Cary Delevingne a vyprávění se mechanicky posouvá k vytyčenému cíli, aniž by se snažilo přidat něco ozvláštňujícího či uvěřitelně lidského - a když už se o to pokusí, vypadne z toho velká filmařská i dějová křeč (metro). Díky charismatu Churchilla, jehož film prodává opravdu bohatě, to dobře funguje na motivační úrovni a příběh je celistvý, ale Wright zkrátka není Spielberg, jehož Lincoln došel v závěru skrze mnohem promyšlenější prolínání soukromé a politické linie nesrovnatelně silnější katarze. Na jedno pohodové zhlédnutí ale hodně OK...

 • 85%
  1
  0
  5. 2. 2018
  stantheman (2199 bodů)

  Výborně napsaný scénář , vypoinotvaný , skvěle natočeno , s velkou lehkostí no a Gary Oldman k sežrání. Skvěle hlavní postavě sekunduje Kristin Scott Thomas - takže pro milovníky klasických filmů ....dortík k sežrání . Lehce natočené nelehké téma.

 • 80%
  2
  0
  26. 3. 2018
  wop (1630 bodů)

  Takhle bych chtěl shlédnout celou historii 2. světové války, kousek po kousku.

 • 80%
  1
  0
  11. 1. 2018
  marie-kolarova (1306 bodů)

  Winston Churchill se musí rozhodnout, zda půjde do války za situace, kdy je 300.000 anglických vojáků uvázlých v Dunkirku s reálnou nadějí na návrat maximálně 10 % z nich (že to dopadne jinak, mohl jen odvážně doufat). Američani dodržovali neutralitu a ostatní už se vzdali, nebo je Hitler obsadil dřív, než se na něco reálného zmohli. Mír zaručí, že nebudou zbytečně umírat mladí angličtí muži. Churchill si však stojí za tím, že proti se Hitlerovi musí bojovat do poslední kapky krve. Není jednoduché obhájit tento názor. Film se odehrává od nástupu Churchilla do cca evakuace z Dunkirku. Představuje Churchilla jako sympaťáka s jeho slabostmi a pochybnostmi. Nerve city hlubokou psychologií spíš jen mile polidšťuje. Skvělý Gary Oldman v roli Churchilla přidává celému dílu na věrohodnosti.

 • 75%
  0
  0
  15. 2. 2018
  stejskal.franti (42 bodů)

  Gary Oldman ve vážnější notě. Někde jsem četl, že tento film by mohl fungovat i jako čistokrevný vedlejší parťák k Dunkirku. Akci zde moc nehledejte, film stojí na proslovech, dialozích a výkonech herců. Lily James potěšila, tady cítím velký potenciál. Možná dvě hodiny byly až moc, ale nelituji!

79 75 ?
 • budullin 95%
 • FunTomas 90%
 • Lenusenak 80%
 • wop 80%
 • lamps 65%
 • Stebre 80%
 • Psisko59 80%
 • Had 60%
 • mondak 85%
 • dav.bal 80%
všechna hodnocení (30)
jak hlasovat?
Sdílet tuto stránku:

Partneři: