Annabelle: Creation (USA)
USA USA
109 minut

Žánry

:
Horor, Thriller
Motto: Nikdy neznáš celý příběh

Obsah

:
Annabelle 2: Zrození zla je pokračováním velmi úspěšného hororu z roku 2014 „Annabelle". Výrobce panenek se svou manželkou přijmou několik let po tragické více »« méně

Režie

:
David F. Sandberg

Scénář

:
Gary Dauberman

Herci

:
Stephanie Sigman Miranda Otto Talitha Bateman Alicia Vela-Bailey Anthony LaPaglia ...
Přehrát online O2
Premiéra: 10. 8. 2017
Distributor: Freeman Ent.
Přístupnost: MP-15

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 65%
  2
  0
  10. 9. 2017
  Brenan88 (31984 bodů)

  Oproti prvnímu dílu je zde vidět znatelné zlepšení,které sebou přinesla výměna režiséra. Sandberg mne sice svým snímkem Zhasni a zemřeš příliš neoslnil,ale zde už to bylo podstatně o něčem jiném. Annabelle zde v některých momentech působila jako by se toho ujal sám Wan. Snímek nepostrádal napětí a hutnou atmosféru,ale lekačky už tak slavné nebyly. Už dopředu bylo jasné co se stane a jak se film bude vyvíjet dál. Od prvním minut mi tak bylo zřejmé,že ani jedno s děvčat ve snímku nezařve,protože to se prostě nenosí. Tahle drobnost pak trošku ubrala na zážitku. Celkově jsem o dost spokojenější než po skončení první Annabelle.

 • 75%
  0
  0
  11. 8. 2017
  Sheldon (11244 bodů)

  Prequel k prequelu, což už samo o sobě zní hodně bizarně z nějakého záhadného důvodu připomíná dvojku horroru Ouija, kde zase Mike Flanagan zachránil tragickou jedničku. Ouija 2 dopadla slušně díky Flanaganově vytříbenému retro šedesátkovému stylu a inspirací v horibilózním comicsovém stylu. Sandberg jde také po retro vlně, ale celý příběh má zasazený na americkém prašném venkově. Děj si trochu vypůjčuje hned z několika slušných žánrových kousků včetně Kingova Řbitova zvířátek nebo již obou zmíněných V zajetí démonů a někdy zavede diváky i do slepých uliček, jako třeba u motivu studny.

  Suma sumárum tohle je mnohem lepší horror, než by člověk od titulu s názvem Annabelle 2 čekal. Je to také důkaz toho, že dvojka někdy může překonat jedničku. Nepředpokládám, že by se na film vypravil kdokoli, kdo nemá rád horrororový žánr a pro fanoušky je tento snímek naprosto v pořádku.

 • 75%
  0
  0
  10. 8. 2017
  lamps (8203 bodů)

  Sandberg je borec. I když příběh jako takový nic nového nepřináší, talentovaný žánrový tvůrce ždíme z jednotlivých scén tu nejpoctivější dávku strachu, jakou jsme mohli v žánru Jamese Wana kdy zažít, hraje si s nervózními kamerovými úhly, bezchybně propojuje náhlé střihy s nervydrásajícím zvukem a přináší zajímavé nápady, které nedovolují strkat Annabelle do stínu slavnější příbuzné značky The Conjuring. Naopak - díky drásavějšímu tempu, chvílemi až překvapivé brutalitě a charakteru zla, které nepřestává ani na moment děsit a fyzicky se zjevuje jen minimálně, považuji tenhle horůrek za dosud nejlepší část vznikajícího duchařského vesmíru. Napodruhé by efekt jistě o dost zeslábl, napoprvé jsem měl ale často nutkání odvrátit od plátna zrak, abych zachoval svoje nejlepší trenky v čistotě. A to se mi líbí...

 • 75%
  0
  0
  13. 8. 2017
  Fxxx (1005 bodů)

  I když příběh jako takový nic nového nepřináší, talentovaný žánrový tvůrce ždíme z jednotlivých scén tu nejpoctivější dávku strachu, jakou jsme mohli v žánru Jamese Wana kdy zažít, hraje si s nervózními kamerovými úhly, bezchybně propojuje náhlé střihy s nervydrásajícím zvukem a přináší zajímavé nápady, které nedovolují strkat Annabelle do stínu slavnější příbuzné značky The Conjuring. Naopak - díky drásavějšímu tempu, chvílemi až překvapivé brutalitě a charakteru zla, které nepřestává ani na moment děsit a fyzicky se zjevuje jen minimálně, považuji tenhle horůrek za dosud nejlepší část vznikajícího duchařského vesmíru. Napodruhé by efekt jistě o dost zeslábl, napoprvé jsem měl ale často nutkání odvrátit od plátna zrak, abych zachoval svoje nejlepší trenky v čistotě. A to se mi líbí...

 • 50%
  0
  0
  14. 8. 2017
  tedoun (710 bodů)

  Na pokračování filmu Annabelle z r.2014 jsem se nesmírně těšil, a l e... bohužel není tomu tak. Pan režisér evidentně horory moc neumí. Už jeho loňský horor ZHASNI A ZEMŘEŠ se nepovedl. Podle mě je jednička mnohem lepší než dvojka. No, po technické stránce tento film zlé není, kamera je ok, ale víc jak 50% z toho vyždímat nemůžu.

 • 75%
  0
  0
  14. 11. 2017
  vojta-kortus (156 bodů)

  Na pokračování filmu Annabelle z r.2014 jsem se nesmírně těšil, a l e... bohužel není tomu tak. Pan režisér evidentně horory moc neumí. Už jeho loňský horor ZHASNI A ZEMŘEŠ se nepovedl. Podle mě je jednička mnohem lepší než dvojka. No, po technické stránce tento film zlé není, kamera je ok, ale víc jak 50% z toho vyždímat nemůžu.

69 66 ?
 • TaB 65%
 • adam-hozza 10%
 • jarv 60%
 • Elizabett 95%
 • tereza-kankova 45%
 • wodmint 80%
 • Mikik4444 70%
 • patrik-senk 90%
 • vojta-kortus 75%
 • Tinapmi 90%
všechna hodnocení (46)
jak hlasovat?
Sdílet tuto stránku:

Partneři: