Leatherface

49%
Leatherface

Připravovaný horor s prostým názvem Leatherface na to konečně půjde jinak. Budoucí milovník motorové pily se v něm představí jako nebezpečný teenager, který uteče z psychiatrické léčebny, vezme s sebou pár přátel a mladou sestru jako rukojmí. Následující road trip pro ni bude peklem.
Brenan88
Brenan88
47 089 bodů
5.5
Leatherface je pro mne zatím nejbrutálnější a nejkrvavější podívanou letošního roku. Francouzské režisérské duo Bustillo - Maury pojali celý snímek z trochu jiného úhlu a po celou hodinu filmu se nás snaží držet v nejistotě kdo je vlastně tím budoucím psychopatem s motorovkou. Záměrně je tak zde nastrčený obtloustlý němý mladík Bud na kterého by každý neznalý hororu ukázal jako první. Člověk,který už má nějaké horory za sebou se však oklamat nenechá a už od začátku je mu jasné,která bije. Co se týče gore scén,tak ty zde samozřejmě nechybí a jsou patřičně nechutné. Scéna s prasaty,nebo zakousnutí do kamene patří mezi to nejodpornější vůbec. Herci jsou skvělý a role vyšinutých bláznů zvládli na jedničku. Celý snímek je správně "špinavý" a ta buranská stránka Texasu je zachycena dokonale. Závěrečná 10 minutovka je lahůdkou pro všechny milovníky téhle série.
lamps
lamps
15 156 bodů
4
Původní Masakr je pro mě jedním z nejvíce sugestivních filmových zážitků vůbec - až zvrhle konzistentní budování strachu a nervy drásající ponořování do prostředí a nátury ztělesněného zla. Ostatní díly jsou více či méně koukatelným vyvražďovacím brakem, přičemž Leatherface dle očekávání není výjimkou. Příběh je poslepovaný neobratně ze tří odlišných částí, jejichž přechody jsou trestuhodně uchvátané, zatahuje do hry protagonisty, s nimiž si dále neví rady a nechává je rychle odstřelit, a vývoj nejdůležitější postavy je smrsknut zcela nepochopitelně na jednu nebo dvě scény. Alespoň že to má solidní drajv, pěknou ženskou v titulní úloze a několik uspokojivě nechutných scén, kolem nichž je budována ucházející atmosféra. Ale pořád je to zkrátka hanobení geniálního originálu, které nikdo nepotřeboval vidět. Tečka.
blackkocour
blackkocour
3 745 bodů
2
Origin Story jak se nám tu zrodilo Texaský mrdání. Nebo vlastně, well yes, but actually no. Legenda o koželuchovi, jak se už v maminčiněm lůně splodil s mini motorovkou, a mini vrtačkou, jak už v plenkách sekal hlavy sekačkou na trávu, a jak ve školce vyráběl náhrdelník z učitelova trupu, tak v tomhle případě, tu nebyla ani zmínka prachu a spermie, ale spíše takové to okusování stránek kolem, sebevykrádačství za každou cenu, a scenář stokrát zrecyklovaný na papír maši, aby se mohlo balit do Bulharska, ale nikoliv na moře a mořské hlody, ale do bulharských ulic, aby představoval americký Teksas. Pořád Vás to přesvědčilo a nezkazilo dojem? Tak jo, přidáme na obrátkách. Skupina nezačleněných a postdegeneračních potratů, a bílé lůzy, co od prstění kaprem, a šťourání myší do prdele nemá daleko, kontra se zdravotní sestrou v hře, a s velkým přerostlým Kvasinkomódem, putuje po americké, (kurva, ani to se říct nedá..), prostě putujou, po něčem co záhy připomíná pole, a jdou.. no, to je těžko vysvět.. ne, nebudu sporákovat, ale ti nejrychlejší z vás už určitě pochopilo, kam směřuji. Nikoliv směr anál, kde se celá série Texaských orgií, minimálně od roku 1974 směřuje. Nechci být mírně oplýván tou náloží, kterou nám americký trh každým rokem naservíruje, ale co je moc na kocoura, je už dost pro všechny. Nejlepší díl zůstává nadále první a taky posledním, který stál za anulovanou návštěvou záchodu po setmění, ale taky se rapidně vzrostl zájem o motorové pily. Vzdáváme minutu ticha, a štrcháním rezavým řetízkáčem, a hold všem jižanským rednekům, kterým hektolitry prasečí krve vystřiklo po ksichtě..


Dodatečné informace

Původní název:
Leatherface (více)
 • USA Leatherface
 • USA Bőrpofa
 • USA Cara de Cuero
 • USA La masacre de Texas, el origen de Leatherface
 • USA Leatherface - A Origem do Mal
 • USA Leatherface: La Máscara del Terror
 • USA Leatherface: Le massacre
 • USA Leatherface: Početak
 • USA Leatherface: Ucigasul fara chip
 • USA Lederfejs
 • USA Massacre no Texas
 • USA Texas Chainsaw 4
 • USA Usnjeni obraz
 • USA Техасская резня бензопилой: Кожаное лицо
Země původu:
USA
Tržby:
1,48 mil. USD (celosvětově)
Ocenění:
Žádná ocenění

Další z kolekce Leatherface