Kožená tvář III

52%
Kožená tvář III

Odkrytí masového hrobu čítající 50 těl není příjemný zážitek pro policii ani pro Michelle a Ryana (Kate Hodge a William Butler), kteří Texasem projjíždí. Cestou kterou jim poradil "Kovboj" Tex (Viggo Mortensen) narazí na neznámého řidiče, s kterým mají malou potičku a musí vůz opravit, tam se poprvé zjevuje "Leatherface". Dopravní nehodou se jim komplikuje uprostřed lesů život, Michelle sice nachází útočiště, ale spadá do spárů kanibalské rodiny, kde Ryane umírá. Záchrana přichází v podobě "víkendového lovce" Benna (Ken Forre)...(Rodriguez)
lamps
lamps
15 022 bodů
5
Na rozdíl od katastrofální černohumorné dvojky se tohle pokračování uchyluje k osvědčenému hororovému schématu, které je sice veškerými zvraty a víceméně i zpracováním výrazně béčkové, ale ten doznívající osmdesátkový feeling nenáročně zábavných a řádně krvavých slasherů je tu znát a člověk se prostě nenudí. Líbilo se mi zasazení do ponurých zamlžených lesů, místy opravdu šťavnaté násilí a pár dobrých režijních nápadů (hlavně mě zaujala v jedné chvíli falešná návaznost pohledu mezi pronásledovanými a Leatherfacem), naopak mě šíleně iritovalo nemožné chování všech postav, strašně stupidní dialogy a také úsměvná nezranitelnost aktérů, kterým v dalším vstupu na scénu nijak nebrání ani sebevětší rozmašírování palice. Zkrátka průměrná žánrovka, byť ta vydojenost námětu už je z toho hodně patrná.
Matli
Matli
8 300 bodů
6
Texaský masakr motorovou pilou 3. Víceméně průměrné, možná mi trošku vadilo, že se to dost odehrává v lese a v noci, ale zase koukat na mladého Aragorna, který je psycho bylo zajímavé. 51%
SNCIS
SNCIS
6 531 bodů
7
Už od začátku to má hororovou atmosféru, hrůzostrašnou hudbu a vše vypadá realisticky, až mne z toho mrazí! Herci byli taky dobří, fandil jsem černouškovy - byl to sympaťák. "Proč to děláte?" - "Máme hlad!" - "Neslyšeli jste někdy o pizze?" - 70%.

Dodatečné informace

Původní název:
Leatherface: Texas Chainsaw Massacre III (více)
  • USA Kožená tvář III
  • USA Leatherface: Texas Chainsaw Massacre III
  • USA Texaský masakr motorovou pilou 3
Země původu:
USA
Rozpočet:
2 mil. USD
Tržby:
55,77 mil. USD (celosvětově)
Ocenění:
Žádná ocenění

Další z kolekce Kožená tvář III