Funny Games

74%
Funny Games
Nevěřte lidem, co vypadají poklidně a důvěryhodně. A nevěřte jim ani poté, co přijdou s prosbou o vypůjčení pár vajíček. Raději nevěřte vůbec nikomu. Nikdy nevíte, kdo si s vámi bude chtít zahrát funny games.kunafix
kunafix
20 042 bodů
8
Podle obalu jsem čekal horor a dostanu sriler. Nebylo to vyloženě špatný, ale rakušani a němci prostě neumí natočit dobrej film. Já si dycky představím Doktora z hor nebo jinou kravinu a je po zážitku. Ti lidi navíc nebyli vůbec chytří, byli spíš blbí, až to mlátilo o dveře. Musím pochválit zatím dvě věci - zajímavou hudbu (myslím ten punk nebo co to bylo, s tím řevem) a to, že to se chovalo tak, jak bych to odhadoval ve skutečnosti. No, úplně ne, ale nebylo to aspoň americky trapný, ale rakousky nejapný. V podstatě jsem nesympatizoval s oběťmi, protože jsem jim záviděl chatu u jezera a zazobanej styl. Motto: když být sadista, tak se ve filmu nestydět! PS: den po skouknutí musím uznat, že mi to pořád nešlo z hlavy a že se ještě fláknu přes kapsu a přihodnotím hvězdu. Hlavně kvůli těm obětem (ale ne ne před smrtí...).
lamps
lamps
15 251 bodů
6.5
Pro mě neuvěřitelně rozporuplný film. Haneke je ve ztvárnění deprimující atmosféry a pocitu bezvýchodnosti obdivuhodně precizní a dlouhé nepřerušované pasáže beze slov, kdy sledujeme fyzické a hlavně duševní utrpení hlavních hrdinů, patří navzdory četným kritickým ohlasům k tomu nejsilnějšímu, co může daný žánr nabídnout. Výjimečnost a originalitu snímku zvýrazňuje kromě námětu, který je sám o sobě studnicí mrazivých představ, stylové zpracování spojené s brilantní kamerou, jednoduchými leč nesmírně údernými dialogy a castingem obou záporáků, kteří do svých nechutných rolí dokonale zapadají. Bohužel celý děj, jakkoli precizně natočený, začne s postupující stopáží více a více připomínat spíše samoúčelnou a šokující snahu o to podlomit publiku kolena a tíživé myšlenky typu "co bych v té situaci asi dělal já" postupně zastiňuje do očí bijící vykalkulovanost některých zvratů a rostoucí citové vydírání. A vše pomyslně korunuje a posílá do kytek naprosto nesmyslná scéna s ovladačem, se kterou bych se nesmířil ani tehdy, kdyby mi Haneke desetkrát vysvětlil její význam. Navíc americký remake jsem viděl první a opravdu nechápu, co vedlo jednoho člověka, aby natočil dvakrát v podstatě totožný film. .... Penízky se asi sypaly :-)

Dodatečné informace

Původní název:
Funny Games (více)
  • Francie Funny Games
  • Francie Brincadeiras Perigosas
  • Francie Funny Games: juegos divertidos
  • Francie Horas de terror
  • Francie Ölümcül oyunlar
  • Francie Paraxena paihnidia
  • Francie Violência Gratuita
Země původu:
Francie, Velká Británie, USA, Rakousko
Čeština:
Funny Games je dostupný s českými titulky a českým dabingem
Ocenění:
Žádná ocenění

Powered byJustWatch