Cape Fear (USA, (mezinárodní název))
« další názvy »
USA USA
128 minut

Žánry

:
Drama, Horor, Krimi, Thriller, Adaptace knižní, Gotický, Remake

Obsah

:
Max Cady pred štrnástimi rokmi znásilnil maloleté dievča a teraz vychádza z väzenia s jediným cieľom: Pomstiť sa svojmu vtedajšiemu obhajcovi ex offo Samovi více »« méně

Režie

:
Martin Scorsese

Scénář

:
John D. MacDonald Wesley Strick James R. Webb

Herci

:
Robert De Niro Nick Nolte Jessica Lange Juliette Lewis Joe Don Baker ...
Premiéra: 9. 4. 1992
Přístupnost: MP-15
Jste na stránce filmu Mys hrůzy. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Mys hrůzy myslíte! K 24. únoru 2021 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27503 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 75%
  0
  0
  13. 12. 2018
  Brenan88 (42972 bodů)

  Děsivý Thriller,který k sobě opět svedl De Nira a Scorseseho. No a výsledek? Naprostá filmová lahůdka s geniálním De Nirem,který s chladností způsobuje divákovi záchvaty paniky. Jde vidět kde se Scorsese inspiroval. Mistr bral inspiraci od dalšího mistra Alfreda Hitchcocka.

 • 90%
  2
  0
  1. 2. 2019
  martin-mickey-stusak (22549 bodů)

  Příběh o tom, kterak se propuštěný odsouzenec po výkonu trestu mstil svému advokátovi. Příběh natočený již v roce 1962 pod stejným názvem, tudíž je jasné, že se jedná o remake. Roberta Mitchuma v roli ukřivděného mstitele vystřídal velice zdatně Robert De Niro a Gregoryho Packa v roli advokáta taktéž velice dobře Nick Nolte. Gregory Pack se kupodivu i zde objeví a to v malé roličce obhájce onoho mstitele. Docela dobrý tah. Režie se chopil dnes uznávaný Martin Scorsese, který námět sice pojal po svém, ale od originálu se zase nějak moc neliší. Snímek je tedy založen spíše na původním filmu než na knižní předloze. Každopádně se jedná o efektní kousek filmového zpracování plné nenávisti, brutality a opovržení. Svým způsobem to ve svém vyobrazení a atmosférou krapet přesahuje dané požadavky pro thriller, ale takový už Scorsese prostě je. Remake je vizuálně stylovější a přitažlivější. Robert De Niro působí ve své roli hodně děsivě. Děj se vyvíjí plynule a zásadově a to až do nutného finále, který předčí očekávání. Někdo říká, že se již snímek lehce dotýká hororového žánru, ale to záleží na úhlu pohledu. Každopádně má divák na výběr podle svého vkusu. Buď původní film, nebo tento. Každý má ve svém jádru své.

 • 100%
  0
  0
  15. 12. 2015
  Sheldon (15954 bodů)

  Špičkově natočený thriller, respektive film noir, tedy poctivé béčko ze staré školy. Žádná postava ve filmu není úplně kladná, ale nějaké morální dilema tam přeci jen je. Robert De Niro přivádí divákovi skutečnou noční můru svou šílenou kreací umocněnou impozantním zjevem a Nick Nolte s Jessicou Lange nemají chybu. Zvláštní uznání si musí vysloužit mladičká JUliette Lewis. Je to zvrhlé? Ano. Je to zábavné? Velmi. Jinak gratulace Stevenu Spielbergovi, který dostal nápad tento film natočit a Scorsesemu, že hozenou rukavici zvedl.

 • 45%
  0
  2
  28. 2. 2018
  Pas (6207 bodů)

  Od začátku do konce je naprosto luxusní výkon De Nira. To je naprostá lahůdka! Kriminálník vzdělaný z knížek, tak přesvědčený o své pravdě, připraven na děsivou a krvelačnou pomstu.. A za něj dávám ty hězdy.Potom už to však jde hezky z kopce dolů .Nolte naprosto příšerný. Jeho stupidní jednání obrací pajšl naruby a místy už i hořce rozesmívá. Lange je hrozná herečka a její hraní bylo jako vždy nepřesvědčivé. A k závěru, kde byla krasná veliká loď roztříštěná o šutr jako domeček z karet, tak to už bylo i k pláči. Velmi kvalitativně nevyrovnaný snímek, k jeho škodě.

 • 80%
  0
  0
  1. 4. 2014
  hofmi (531 bodů)

  • tyhle filmy můžu vidět - bomba
  • 85%
   0
   0
   16. 8. 2010
   DHDV (311 bodů)

   Film je to dobrý, ale nějak mi nepadl do stylu, možná bude potřeba více zhlédnutí. Nebo mrknout na TV předlohu. Ale De niro je originální, to se musí uznat.

  73 ? ?
  jak hlasovat?
  • cerfik 100%
  • Deacon Frost 80%
  • mims 100%
  • InJo 90%
  • svobidlo 90%
  • petr-sedivec 80%
  • Scintilla 55%
  • hiz-uz 65%
  • jiri-cisar 20%
  • martin-mickey-stusak 90%
  všechna hodnocení (64)