The VVitch: A New-England Folktale (Kanada)
Kanada Kanada
Velká Británie Velká Británie
Brazílie Brazílie
USA USA
90 minut

Žánry

:
Horor, Mysteriozní
Motto: Nádherně děsivý zážitek pro všechny vaše smysly

Obsah

:
Jeden z nejoriginálnějších a nejděsivějších hororů posledních let. Velmi lichotivou nálepku si nese Čarodějnice režiséra Davida Eggerse, kterou každý, více »« méně

Režie

:
Robert Eggers

Scénář

:
Robert Eggers

Herci

:
Anya Taylor-Joy Ralph Ineson Kate Dickie Harvey Scrimshaw Ellie Grainger ...
Premiéra: 24. 3. 2016
Distributor: Cinemart

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 30%
  0
  0
  24. 7. 2017
  Brenan88 (32434 bodů)

  Tohle jako bylo co? Něco tak příšerného jsem vážně dlouho neviděl. Ty nadšené recenze co film provází považuji za hloupý vtip. Film nemá s hororem vůbec nic společného. Jediné co má ucházející úroveň je prostředí a atmosféra filmu. Sem tam je opravdu výborná. Herecké výkony jsou rovněž dobré,ale k čemu to všechno,když je snímek jen povrchní podívaná pro rádoby znalce žánru.

 • 80%
  0
  0
  2. 11. 2016
  Sheldon (11361 bodů)

  Film je autorským počinem Roberta Eggerse, který se dosud pohyboval u filmu spíš v departmentu výpravy a u filmových výtvarníků. A jako historik umění a barokář plesám blahem! The Witch je totiž přímý přenos z baroka, takhle si ho představuji. Eggers dokonale zvládl zachytit ducha doby, má špičkově udělané reálie a i v komorním příběhu dokáže odehrát velmi zajímavý epický příběh. Film provází pověst nejděsivějšího horroru roku a kritici opravdu nešetří superlativy. A já se k nim přidávám. Přitom méně divácký film, aby člověk pohledal. Historicky přesný film, který nesází na krvavé efekty a pohrává si s temnými tóny lidské psychiky rozhodně není pro každého. Smekám před hereckými výkony, všichni herci jsou absolutně neznámí, ale hrají fantasticky.

  Přiznám se však, že i otrlý sledovač horrorů jako já, jsem u filmu zažil perné chvilky, což berte buď jako doporučení nebo naprosté odrazení.

  Na závěr si neodpustím malý povzdech. V české historii máme podobných příběhů spoustu a přesto se tu neustále točí slátaniny a pokusy o romantické komedie, které vychází z hollywoodských prefabrikátů. Čarodějnice je zdařilý nezávislý film a neměl by ujít Vaší pozornosti.

 • 80%
  0
  2
  4. 5. 2016
  lamps (10384 bodů)

  Čarodějnice působí jako film z jiné planety, nebo lépe řečeno, jako sdělovací médium ze zcela jiné doby. Přijímá sice současné žánrové kvóty a povrchové napětí čerpá z oblíbeného vzorce skupinka lidí - chata - okolní les - nadpřirozené zlo, ale vnitřně se ostře vymezuje tomu, co pokládáme v moderním hororu za běžné a tedy vlastně správné. Dění není orientováno na pravou podstatu a charakter zla, nýbrž na psychiku a chování jeho obětí, což ruku v ruce s jejich náboženským fanatismem rozprostírá už tak děsivou hrozbu i do jejich vlastních řad a divák si nemůže být jist, kdo je ještě oběť a kdo lovec (jak nám říká už scéna se psem a králíkem). Je pravda, že s podobně iracionálními postavami se těžko sympatizuje, ale ona důkladná práce s navozením dobovosti, tehdejších životních řádů i samotnou starobylou angličtinou přímo drtivě navyšuje naturalismus a autenticitu, takže se skutečně cítíme jako v (jiné) realitě, přestože je nám již na začátku sděleno, že příběh vychází ze staré lidové báchorky. A jestliže tato snaha o přidanou historickou hodnotu trochu ubližuje očekávanému hororovému obsahu, formální stránka je bezchybná. Náhlé střihy sladěné s hrůzu nahánějící nemelodickou hudbou utnou scénu přesně v jejím vrcholném okamžiku, takže její efekt nemůže zeslábnout, prostředí je zásluhou pomalých kamerových jízd a pečlivě inscenovaných záběrů využito famózně a žádný obraz nepůsobí lacině ani předvídatelně. Nejsme násilím nuceni, abychom se báli, jak to známe u dnešních "lekačkových" duchařin, ale strach je všudypřítomný a neodbytný. Zkrátka jiný, poctivější a lepší horor...

 • 30%
  0
  0
  3. 8. 2017
  Danny F. (7610 bodů)

  Totální nuda. Atmosféra přízemní až žádná. Příběh bez chuti.

 • 85%
  0
  1
  22. 4. 2016
  rkotvald (2865 bodů)

  Přijímá sice současné žánrové kvóty a povrchové napětí čerpá z oblíbeného vzorce skupinka lidí - chata - okolní les - nadpřirozené zlo, ale vnitřně se ostře vymezuje tomu, co pokládáme v moderním hororu za běžné a tedy vlastně správné. Dění není orientováno na pravou podstatu a charakter zla, nýbrž na psychiku a chování jeho obětí, což ruku v ruce s jejich náboženským fanatismem rozprostírá už tak děsivou hrozbu i do jejich vlastních řad a divák si nemůže být jist, kdo je ještě oběť a kdo lovec (jak nám říká už scéna se psem a králíkem). Je pravda, že s podobně iracionálními postavami se těžko sympatizuje, ale ona důkladná práce s navozením dobovosti, tehdejších životních řádů i samotnou starobylou angličtinou přímo drtivě navyšuje naturalismus a autenticitu, takže se skutečně cítíme jako v (jiné) realitě, přestože je nám již na začátku sděleno, že příběh vychází ze staré lidové báchorky. A jestliže tato snaha o přidanou historickou hodnotu trochu ubližuje očekávanému hororovému obsahu, formální stránka je bezchybná. Náhlé střihy sladěné s hrůzu nahánějící nemelodickou hudbou utnou scénu přesně v jejím vrcholném okamžiku, takže její efekt nemůže zeslábnout, prostředí je zásluhou pomalých kamerových jízd a pečlivě inscenovaných záběrů využito famózně a žádný obraz nepůsobí lacině ani předvídatelně. Nejsme násilím nuceni, abychom se báli, jak to známe u dnešních "lekačkových" duchařin, ale strach je všudypřítomný a neodbytný. Zkrátka jiný, poctivější a lepší horor..

 • 60%
  0
  0
  20. 3. 2016
  Riverdon (2637 bodů)

  Atmosferický horor s nedotaženým koncem.

 • 90%
  0
  2
  12. 5. 2016
  beseda (1864 bodů)

  Nejsilnější stránkou filmu je zachycení narůstajícího paranoidního stavu mezi členy rodiny, který se ještě více stupňuje chováním dvou mladších sourozenců Tomassin. Kromě hlavní hrdinky, nejstarší dcery Tomassin, kterou sugestivně zahrála Anya Taylor-Joy, patří velký obdiv i Kate Dickie v roli matky, kterou nejvíce zasahuje postupný rozklad celé rodiny a její proměna v rámci celého snímku je nejviditelnější. Čarodějnice je opravdu originálně a chytře natočený horor. Je o tužbách, hříchu, pocitu viny, víře a hlavně strachu z neznámého. V dobách temného 17. století tyto pocity lidé zažívali mnohem intenzivněji a hranice mezi skutečností a fikcí se často stíraly. Samotný film proto působí až mrazivě přesvědčivě. Plíživé zlo sice pociťujeme během celého filmu, ale je zde po většinu doby dobře “ukryto” a o to víc diváka dráždí a ochromuje.

 • 30%
  1
  0
  13. 4. 2016
  Fxxx (1005 bodů)

  Zvláštní film, který se tou svou zvláštností snaží být zajímavý. To se mu bohužel ale vůbec nedaří. Nevyhne se spoustě nelogičností, chování postav je nesmyslné a v momentě, kdy dojde na akční scény, je to prostě hrůza. Popravdě, moc jsem od toho nečekala, ale bylo to ještě horší než jsem myslela. Málokdy dávám tak nízké hodnocení, ale u tohoto filmu nemůžu jinak.

 • 20%
  0
  1
  6. 9. 2016
  hrona (525 bodů)

  Nuda, neskutečná nuda, už upozornění na dývku, že je film přístupný pouze od patnácti o něčem svědčí. Připomnělo mi to hlášku ze Slunce seno pár facek: ,,prosim tě Josef cos nám to tam pustil, to je hrůza furt se tam akorát někdo modlí,, a to prosím pěkné doslova, tak, jako se modlí v tomto filmu, není ani u biblických příběhů O nějakém tajemnu tu absolutně není žádná řeč, jestli toto někdo srovnává s Vesnicí, tak netuším, nač hleděl. Rozhodně by filmu slušel dramatičtější a hororovější nádech. Chápu, že se tvůrci snažili o podobenství tehdejší doby, až fanatické křesťanství, víra a pocit strachu snad úplně ze všeho, izolace se do svých vnitřních pocitů víry a podobných duchovních a duševních stavů, ale.... Hlavní dospělý herci, včetně dcerunky jsou těžce nesympatičtí a herecky nijak nezáří, naopak dětská část je roztomilejší i co se herectví týče, podstatně na vyšší úrovni. Slabota, veliká slabota.

 • 65%
  0
  0
  30. 7. 2016
  minimoj (524 bodů)

  pěkný hororale děj s emi zdál nedokončený.Některé scény na mne působili spíše komediálně ale dcera se bála

 • 45%
  0
  0
  5. 6. 2016
  Kamil3 (473 bodů)

  Tak jsem si říkal proč má takové vysoké hodnocení a tak jsem se na čarodějku podíval.Pro mě to je takové nenápadné mírné znepokojení z přemíry náboženství a kultu čarodějnictví.Film vlastně neobsahuje nic nového a tak tu je atmosféra .A ta je tady rozhodně brutální ,jenže nedělá celý film..Těšil jsem se od prvních ohlasů na horor v červených číslech ,ale skutek utek .Nerozumím hodnocení a jdu proti proudu...Pro mě to byl průměr nic víc...  ,

 • 85%
  0
  0
  6. 6. 2016
  Socna (471 bodů)

  a jak to jde i bez lekaček a příšer. opravdu nepříjemná atmosféra, která by se dala krájet. Ideální je na film jít a vůbec netušit, pak si ho užijete ještě více. Ne na všechny to mělo podobný vliv jako na mne, v sále se občas lidé i smáli. Sice nechápu proč, co mi vlastně vadilo byl ten doslovný konec jelikož bez něj bych měl v hlavě guláš a přemýšlel jak to co kdo a jak to vše vlastně bylo. za mne z posledních "hororů nehororů" pecka

 • 70%
  0
  1
  13. 4. 2016
  Liki12 (425 bodů)

  Zajímavý příběh a pěkné dobové zpracování.

 • 100%
  0
  1
  8. 4. 2016
  pery34 (281 bodů)

  Super film

 • 70%
  0
  1
  30. 3. 2016
  shalmirane (174 bodů)

  I zdánlivě slušné děvče se snadno zvrhne pro trochu třpytek :)

 • 75%
  0
  1
  14. 4. 2016
  Lady Adel (117 bodů)

  nebýt závěru přitaženého za vlasy a v podstatě se k předcházejícím minutám absolutně nehodící bych šla v hodnocení ještě výše. takhle je to za 75% s tím, že "horor" se dá natočit na skromných lokacích, s pár schopnými herci a dobrou prací s atmosférou. Je to nepříjemné, záběry na les s nervy drásající hudbou jsou pro fanoušky tohoto žánru ztělesněním blaženosti. Není to pro každého, na mé projekci se několik lidí smálo a na závěr se radovalo, že je konec. Já jsem nadšena.

 • 10%
  0
  0
  8. 10. 2017
  Bretislav (112 bodů)

  horor to nebude,to je nejake psychologicke drama,podprumer

 • 80%
  0
  0
  1. 8. 2016
  Michal Kvak (77 bodů)

  působivé, měnil jsem pleny....a musel sem si rozsvítit na konec:)

 • 50%
  1
  0
  28. 4. 2016
  ivetinkav (71 bodů)

  Jako vždy horor bez konce. Ale co, tak to má být. Příběh docela ušel. Podruhé na to nepůjdu. Jednou a dost.

 • 1
  1
  23. 3. 2016
  Erigor (66 bodů)

  Cena za režii ? Tak to musí být problém ve scénáři nebo někde jinde. Film promítnuli 21.3.2016 na Febiofestu a bohužel mnou celý film lomcovala trapnost. Myslím že režisér to měl rovnou přiznat - že si z diváků dělá legraci - a rovnou to natočit jako parodii. Výborně by to tak fungovalo už od prvního záběru kdy bigotní katolíci vyobcovávají ještě bigotnějšího katolíka. Hrůzný horor s hrůzným zajícem ? Film děsí leda velkou hlasitostí a lekacími scénami kdy diváci něco uvidí nebo uslyší až když se to objeví v záběru kamery - do té doby to bylo neviditelné a neslyšitelné. Vidím to jako podvod - i ta holka z plakátu bude dublérka.

 • 60%
  0
  1
  11. 5. 2016
  mlha99 (58 bodů)

  vzhledem k velké takzvané masírce ze všech médií,jsem se na film strašně těšila,ale trochu mně zklamal,kdyby tam byla více rozvedena dějová linie,bylo by to fakt bomba,vizuálně skvělé

 • 55%
  1
  0
  1. 6. 2016
  petr-lahovsky (35 bodů)

  podle recenzí jsem měl opravdu velké očekávání, které se bohužel nesplnilo,chvílemi jsem se fakt nudil a scéna s havranem klovající ..... mně fakt pobavila,což asi neměl být záměr,za mně nuda

 • 15%
  1
  0
  7. 4. 2016
  PavelK78 (31 bodů)

  Jeden z nejoriginálnějších a nejděsivějších hororů posledních let ? opravdu ne.

 • 1
  0
  3. 5. 2016
  Host
  Host

  Uprimne, velka ocekavani a ve finale absolutni zklamani, film Vas pripravuje celou dobu na neco , co bohuzel neprijde. Kvalitni zpracovani to ano, ale film je opravdu o nicem, pokud se chcete podivat na film, ktery nema myslenku, tema ani konec, tak mohu doporucit , jinak ztrata casu

 • 1
  0
  10. 4. 2016
  Host
  Host

  totální blbost, očekávala jsem mnohem více, ten konec mně naprosto rozesmál..

 • 1
  0
  3. 4. 2016
  Host
  Host

  horší "horor" jsem snad v kině neviděla... strach nikde, děj je zvláštní, strašně dlouhý a nudný záběry.. už asi nevědí co točit.. vyhozené peníze.

59 75 ?
 • andilek13 55%
 • Bretislav 10%
 • Danny F. 30%
 • Scintilla 75%
 • wodmint 5%
 • Markykucerka 70%
 • Senn 65%
 • PandaPool 0%
 • Brenan88 30%
 • majki 55%
všechna hodnocení (67)
jak hlasovat?
Sdílet tuto stránku:

Partneři: