The Raid 2: Berandal (Indonésie)
Indonésie Indonésie
148 minut

Žánry

:
Akční, Krimi, Thriller

Obsah

:
Hrdina jedničky Rama má tentokrát rozbít veškerou korupci v policii. Rama je vyčerpaný, neví komu může věřit, ale úkol je úkol.

Režie

:
Gareth Evans (II)

Scénář

:
Gareth Evans (II)

Herci

:
Iko Uwais Yayan Ruhian Raiden Integra Doni Alamsyah Kazuki Kitamura ...
Přístupnost: Mládeži přístupno

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  0
  0
  21. 4. 2017
  martin-mickey-stusak (15341 bodů)

  Stejně jako u předchozího snímku se i zde jedná o hardcore akci bojových umění a tak co se týče těchto scén, toto volné pokračování v tomto nijak nezaostává. Bojové sekvence jsou rychlé, brutální, a s velmi brilantní choreografií. Bohužel se to už nedá říci u dialogových scén. Ty v mnoha ohledech spíše nudí. Neobvykle dlouhá stopáž však vše vynahradí a tak snímek obsahuje pro drsné diváky vše očekávané. K tomu napomůže i kamera, jehož obrazové nájezdy dávají scénám ještě daleko větší adrenalin. Celkově to tedy už není taková pecka, ale i tak se jedná o skvělý akční film s bojovým uměním, jakých je požehnaně málo.

 • 80%
  1
  0
  17. 5. 2016
  lamps (12378 bodů)

  Co si budeme nalhávat, tak monstrózně zábavný, přímočarý a současně filmařsky kreativně vystavěný akčňák tu nebyl hodně dlouho, a byla by velká chyba hanit jeho kvalitu jen proto, že těžce selhává v řadě větších či menších příběhových detailů. Ale že jich je - jednak jsou to strašně šablonovité a předvídatelné postavy, které působí vyloženě nereálně (dobrotivý a statečný hrdina, chladný a racionální big boss a jeho mocichtivý a impulzivní synátor, zkorumpovaný polda atd.), a pak také nepochopitelný odpor všech aktérů ke střelným zbraním, které by bývaly ukončily celý příběh už někdy okolo šedesáté minuty (to bychom ale o hodně přišli, takže odpouštím). Nemluvě o tom, že vinou někdy až přespříliš vymazlené stylizace moc nefungují ani základní emoce, které se snaží předkládat například vedlejší dějová linie s opuštěnou rodinkou - zdaleka nejemotivnějším momentem je poprava věrného "uklízeče", která je skvěle sestříhaná a hlavně ozvučená. Ale jinak, opomenu-li skutečnost, že ideálem akční detektivky je pro mne diametrálně odlišný a realistický Nelítostný souboj, nemám co vytýkat. Raid 2 ostatně nevyžaduje od diváka přemýšlení, nýbrž pouze bystrý zrak, nastražené uši a 150 minut přebytečného času, kterými se v tomto případě musí prokousat i člověk, co usíná i při seskoku padákem. A vůbec - chci víc!

 • 85%
  0
  0
  1. 9. 2016
  squirrelpool (6580 bodů)

  Tak to vypadá, že Indonézani jsou pěkný šílenci. Tyhle řízci se řežou takovým stylem, že by si Uma Thurman cvrnkla do tý svý žlutý kombinézi. Tohle tady vážně dlouho nebylo, čistokrevnej akčňák. Už si vůbec nepamatuju kdy naposledy jsem u film řekl tolikrát "ty vole" a v takový frekvenci. Co mi vadilo je ta občas zbytečná brutalita, např. ta rvačka v bahně. A ten zvláštní odpor indonésských gangsterů k pistolím. No, ale se střelnejma zbraněma by to vlastně nebylo ono.

 • 70%
  3
  0
  2. 1. 2017
  JosefTomas (5796 bodů)

  Akční průmysl dostává od Evanse dosti zabrat. Protože takhle zajímavý film jsem dlouho neviděl. Je na filmu znát, že se na něm tvůrci vyřádili a že měli vše do detailu promyšlené. Jen je škoda, že se upnul Evans na příběh. Není to katastrofa, ba naopak, ale na poměry akčního filmu mu je věnována větší pozornost, než v akci. Té je tedy samozřejmě dost a pečlivě udělaná. Ale předchozí rychlý spád, který nastolila jednička, je pryč. Vše se odehrává pomalu a některé scény nebylo marné vystřihnout. Film má 148 minut, takže pár scén by nebylo marné zkrátit, navíc, když Evans vystřihl scénu Gang War, která prý "Zdržovala děj", tak je to dost k vzteku. Akce je plus mínus 55 minut, což je fajn, ale zbytek filmu(90 minut) se jen kecá, naštěstí to akční scény zachraňují. Rozhodně je ale film perfektním pokračováním a na vzdory rozpočtu (14 mil. dolarů) jde o pořádný kus zábavy.

 • 90%
  0
  0
  29. 5. 2016
  rkotvald (3062 bodů)

  Raid 2 je bomba, to jo, je tam mraky nezapomenutelných scén, má to slušnej příběh, je to brutál, souboje jsou velkolepé, pestré a .... a taky občas překombinované, přepálené, silně nerealistické a efektní, nikoliv efektivní a taky scénář se ne vždy dokáže se ctí vypořádat s různými klišé. V jednoduchosti je síla a právě ta soubojová a příběhová přímočarost, ten nekompromisní živočišný tah na branku, to je to co miluju na jedničce a proč se při srovnání obou Raidů nemohu ubránit jistému zklamání z dvojky.

 • 100%
  0
  0
  15. 5. 2016
  wiecej (1428 bodů)

  Málokdy se stává, že by se druhý díl vyrovnal prvnímu, tady se to stalo. Oba díly jsou dost odlišný,jelikož se tu tvůrci rozhodli tentokrát přidat i děj a díky tomu má tento film zbytečně přepálenou stopáž. Nejlepší na tomto filmu jsou samozřejmě akční scény a jejich choreografie.

 • 85%
  0
  0
  8. 4. 2016
  EXpenzza (713 bodů)

  Raid 2 má poměrně skvělé souboje, bitky a vůbec akční scény, ale tu báchorku o hodném nezkorumpovatelném poldovi, co přežije fakt všechno, vám teda nebaštím. K tomu naprosto idiotský a překomplikovaný scénář a nesmyslně dlouhá stopáž. Vůbec nechápu ty masturbační ódy na a ti, kteří tvrdí, že Raid 2 má příběh na úrovni klasik typu Kmotr, by si měli dát ledovou sprchu a švihat se bičem. /Karlovy Vary, hotel Thermal, Velký sál/

 • 85%
  0
  0
  27. 6. 2015
  hrona (525 bodů)

  To, co bylo dokonalé na jedničce, ta naprostá pohodovost, vypnutí mozku a sledování jak si to frajeři co nejbrutálněji rozdávají ve velikém činžáku tady u dvojky trošku skomírá. Proč? Jelikož tomu dali tvůrci příběh. Jde tak trošku o indonéského Kmotra, samozřejmě kopačky, pěsti a lámání všeho možného i nemožného zde také je, ale pro mě zbytečně dějové a přiznám se, těch 150 minut je již docela dlouhých a chvílemi zbytečně natažených. K tomu všemu rozlišit a přiřadit týpky ve smokingu k danému gangu mi dalo také celkem zabrat. Ovšem, pravda na finální trojboj se určitě vyplatí počkat. Vrátil jsem se v čase a vzpomněl na trojici s pánem s copem v Gigant Shaolinu. Takže za mě o fous horší, než předchozí počin, ale stále vysoce na úrovni.

76 90 ?
jak hlasovat?
 • cerfik 40%
 • marus 0%
 • Kim-Čong-Un 100%
 • Mondyes 100%
 • PRINC180 80%
 • Michael Jackson 40%
 • bohhous22 85%
 • jarv 70%
 • martin-mickey-stusak 80%
 • JosefTomas 70%
všechna hodnocení (41)

V žebříčcích uživatelů

27. místo z 26 v žebříčku uživatele JosefTomas

„Přestože dvojka dostala větší rozpočet, občas nudila dlouhými scénami. Naštěstí akce byla opět skvost.”

Sdílet tuto stránku:

Partneři: