Trestanec

73%
Trestanec

Jacob Harton (Nikolaj Coster-Waldau) býval úspěšným obchodníkem.Jedna nešťastná nehoda ho ale dostala na několik let za mříže, mezi ty nejhorší zločince. Aby vězeňské peklo přežil, musel si vydobýt respekt. Z Jacoba se tak rychle stává právoplatný člen árijců, začíná se řídit pravidlem buď my, nebo oni. Přijímá svou novou identitu vůdce a svůj nový vliv přenáší i za zdi věznice, kde plánuje obchod se zbraněmi pro mexický kartel.(Bontonfilm)
Brenan88
Brenan88
47 099 bodů
8.5
Jediným slovem - skvělé! Snímek nabízí dvě časové linie a já se nemohu rozhodnout,která je lepší. Každá měla něco do sebe a jako celek to působilo mistrovským dojmem kde jedna doplňovala druhou aniž by to nějak rušilo tempo filmu. Nikolaj je v hlavní roli výborný a i přes spoustu sviňáren co provedl jsem mu držel pěsti. Přece jen to byl v hloubi duše dobrák co jen chránil svou rodinu. Největší poklonu však musím složit samotnému režisérovi a scénáristovi v jedné osobě - Ric Roman Waugh jenž natočil výborný film,který má obrovskou sílu.
Pete69
Pete69
31 146 bodů
9
Film dle mého gusta. Pořádně výživné vězeňské drama s prvky gangsterky a kriminálky. Scénář je skvělý a vše do sebe krásně zapadá. I přes časté skoky v čase film působí sourodě a je srozumitelný. Všichni herci předvedli moc pěkný výkon a je vidět, že je to bavilo. Paráda.
kunafix
kunafix
20 042 bodů
6
Pořád jsem čekal, že se z něj vyklube správňák nebo aspoň že tam bude na tajňačku se schválením národních autorit. Ale ta jeho motivace je snad ještě silnější, protože nikdo by se neměl srát do jeho rodiny, že. Oholenej je to typickej hrotrůňáckej Nikolaj Coster-Waldau, s plnovousem ale vypadá jak správnej drsňák a škoda, že se pak oholil do kníraté podoby, že byl jak pan Otrok ze South Parku. Ale jebat vzhled, tady byl hlavně docela chytlavej děj v zajímavém vězeňském prostředí a můžu říct, že mě to celou dobu bavilo. Jasně že to není kdovíco, ale zas to byla docela dobrá jednohubka, která neurazí žádného krvežíznivého filmového fandu. (Možná bych se přiklonil i ke 4 hvězdám, ale dnes mám náladu být držgrešle)

Dodatečné informace

Původní název:
Shot Caller (více)
  • USA Trestanec
  • USA Shot Caller
  • USA La fratellanza
  • USA L'Exécuteur
Země původu:
USA
Čeština:
Trestanec je dostupný s českými titulky a českým dabingem
Ocenění:
Žádná ocenění

Powered byJustWatch