Blízká setkání třetího druhu

80%
Blízká setkání třetího druhu
Napříč zeměkoulí se množí podivné úkazy. Francouzský vědec Claude (François Truffaut) se svým tlumočníkem Davidem (Bob Balaban) objeví vojenské letouny, které bez vysvětlení zmizely před třiceti lety, v poušti Gobi je nalezena pohřešovaná loď Cotopaxi a v americkém městě Indianapolis zachytí řídící věž rozhovor dvou pilotů o spatřeném UFO. Svědkem zvláštních světel na obloze se stane i obyčejný technik Roy (Richard Dreyfuss), jehož mysl od té chvíle nepřestane sužovat vize stolové hory. Jaký může mít význam? Film Blízká setkání třetího druhu Stevena Spielberga patří dnes už do zlatého fondu děl z žánru science fiction.Brenan88
Brenan88
47 089 bodů
8
Občas si říkám,že je Steven Spielberg tak výborný,že snad není z naší planety a tento snímek to jen potvrzuje. Jako Stevenova prvotina v žánru Sci-fi je tento film dokonalost sama. Technicky působivé,audiovizuální požitek,který je třeba vychutnat na velkém plátně a s pořádným ozvučením. Pro mne jeden z nejlepších filmů o setkání s mimozemšťany.
Pete69
Pete69
30 383 bodů
8.5
I po více než 40ti letech od natočení, dokáže stále tento brilantní snímek Stevena Spielberga zaujmout. Pamatuji si, že se každé dítě bálo, že ho unesou "ufoni" :) Jsou prostě snímky, které ovlivní i životy lidí a jedním z nich je tento film. Další byly například Film o Freddiem Krugerovi a další, aby bylo srovnání. Tento snímek je neuvěřitelně nadčasový a efekty také předběhly svou dobu. 85%.
martin-mickey-stusak
martin-mickey-stusak
28 531 bodů
10
(Director's cut) Kterak se jednomu obyčejnému americkému občanovi obrátí život naruby po setkání s UFO (Unidentified Flying Object). Hlavní téma: Jsme ve vesmíru sami? Mnozí tvrdí, že v nekonečném vesmíru rozhodně ne. A tak zůstává otázka jediná zásadní. Kdy, kde a jak přijde první kontakt a jaké budou důsledky. Podivné úkazy po celém světě dávají lecčemu tušit. Naprosto výjimečný filmový sci-fi počin Stevena Spielberga, který tímto opět předčil očekávání a vytvořil naprostý a kupodivu nestárnoucí filmový fenomén. Spielberg opět prokázal své znalosti filmového jazyka a způsob, jak vyprávět příběh. Fenomenální jsou i davové scény v jeho podání. Takto to jiný filmový tvůrce podat prostě nedokázal. Příběh si dokonale pohrává s pocitem tajemství, které z filmu doslova září. I na dnešní dobu jsou ohromující speciální efekty. Na 70. léta skutečně klobouk dolů. Dějová šablona je pevná už v základech a příběhu dodává patřičnou plynulost právě v zájmu své výjimečnosti. Avšak konec přeci jen může připadat dosti natažený. A to obzvlášť v prodloužené verzi. V zájmu napětí a atmosféry, co se bude dít a co to přinese, to má však svůj důvod. Divák se tak do příběhu doslova vžije a má pocit, jako kdyby byl v úžasu z očekávání s postavami příběhu. Ten je jinak jednoznačně naivní sci-fi pohádkou ozvláštněnou harmonií o spáse člověka. Každopádně se jedná o filmový koncert možného i nemožného, za který může být Steven Spielberg skutečně pyšný.

Dodatečné informace

Původní název:
Close Encounters of the Third Kind (více)
  • USA Blízká setkání třetího druhu
  • USA Close Encounters of the Third Kind
  • USA Blízke stretnutie tretieho druhu
  • USA Encuentros en la tercera fase
  • USA Incontri ravvicinati del terzo tipo
  • USA Rencontres du troisième type
  • USA Unheimliche Begegnung der dritten Art
Premiéra v ČR:
10. 5. 2017
Země původu:
USA
Rozpočet:
20 mil. USD
Tržby:
306,89 mil. USD (celosvětově)
Čeština:
Blízká setkání třetího druhu je dostupný s českými titulky a českým dabingem

Podobné


Powered byJustWatch