Close Encounters of the Third Kind (USA)
« další názvy »
USA USA
137 minut

Žánry

:
Dobrodružný, Drama, Sci-fi, Blockbuster, Oscarový

Obsah

:
"Blízká setkání" jsou ufologický termín - odstupňovaný na určitou úroveň. Třetí stupeň je ten nejlepší (pro každého ufologa) nebo nejhorší (pro obyčejné více »« méně

Režie

:
Steven Spielberg

Scénář

:
Steven Spielberg Hal Barwood Jerry Belson John Hill Matthew Robbins

Herci

:
Richard Dreyfuss Francois Truffaut Teri Garr Melinda Dillon Bob Balaban ...
Jste na stránce filmu Blízká setkání třetího druhu. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Blízká setkání třetího druhu myslíte! K 28. květnu 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27995 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Blízká setkání třetího druhu


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  0
  0
  7. 1. 2018
  Brenan88 (45177 bodů)

  Občas si říkám,že je Steven Spielberg tak výborný,že snad není z naší planety a tento snímek to jen potvrzuje. Jako Stevenova prvotina v žánru Sci-fi je tento film dokonalost sama. Technicky působivé,audiovizuální požitek,který je třeba vychutnat na velkém plátně a s pořádným ozvučením. Pro mne jeden z nejlepších filmů o setkání s mimozemšťany.

 • 100%
  0
  0
  31. 3. 2020
  martin-mickey-stusak (25461 bodů)

  (Director's cut) Kterak se jednomu obyčejnému americkému občanovi obrátí život naruby po setkání s UFO (Unidentified Flying Object). Hlavní téma: Jsme ve vesmíru sami? Mnozí tvrdí, že v nekonečném vesmíru rozhodně ne. A tak zůstává otázka jediná zásadní. Kdy, kde a jak přijde první kontakt a jaké budou důsledky. Podivné úkazy po celém světě dávají lecčemu tušit. Naprosto výjimečný filmový sci-fi počin Stevena Spielberga, který tímto opět předčil očekávání a vytvořil naprostý a kupodivu nestárnoucí filmový fenomén. Spielberg opět prokázal své znalosti filmového jazyka a způsob, jak vyprávět příběh. Fenomenální jsou i davové scény v jeho podání. Takto to jiný filmový tvůrce podat prostě nedokázal. Příběh si dokonale pohrává s pocitem tajemství, které z filmu doslova září. I na dnešní dobu jsou ohromující speciální efekty. Na 70. léta skutečně klobouk dolů. Dějová šablona je pevná už v základech a příběhu dodává patřičnou plynulost právě v zájmu své výjimečnosti. Avšak konec přeci jen může připadat dosti natažený. A to obzvlášť v prodloužené verzi. V zájmu napětí a atmosféry, co se bude dít a co to přinese, to má však svůj důvod. Divák se tak do příběhu doslova vžije a má pocit, jako kdyby byl v úžasu z očekávání s postavami příběhu. Ten je jinak jednoznačně naivní sci-fi pohádkou ozvláštněnou harmonií o spáse člověka. Každopádně se jedná o filmový koncert možného i nemožného, za který může být Steven Spielberg skutečně pyšný.

 • 85%
  0
  0
  1. 9. 2019
  Pete69 (20001 bodů)

  I po více než 40ti letech od natočení, dokáže stále tento brilantní snímek Stevena Spielberga zaujmout. Pamatuji si, že se každé dítě bálo, že ho unesou "ufoni" :) Jsou prostě snímky, které ovlivní i životy lidí a jedním z nich je tento film. Další byly například Film o Freddiem Krugerovi a další, aby bylo srovnání. Tento snímek je neuvěřitelně nadčasový a efekty také předběhly svou dobu. 85%.

 • 100%
  1
  0
  8. 12. 2015
  Sheldon (16014 bodů)

  Tento film jsem viděl už mnohokrát, poprvé jako malej na černobílý televizi na chalupě a naposledy celkem nedávno v barvě:-) Mrzí mě, že jsem to nikdy neviděl v kině, protože tam tento film podle mě patří. Výborně vymyšlené sci-fi se skvělým Richardem Dreyffusem a dokonalou hudbou Johna Williamse, který to celé povýšil na umělecké dílo. Tenhle film dokázal, že je Spielberg PAN VYPRAVĚČ.

 • 85%
  0
  0
  16. 2. 2018
  lamps (14836 bodů)

  První polovina fantastická, druhá trochu rozbředlá, ale zakončená audiovizuálním eye-candy orgasmem. Scénář je chytrý a myšlenkově pronikavý a Steven přichází s tolika famózně inscenovanými momenty, které buď nádherně odkazují ke klasikám žánru (nejnápadněji k Vesmírné odysee), nebo tvoří inspirační podklad pro hromadu budoucích následovníků, že jestli někde a někdy, tak právě roku 1977 bych hledal znovuoživení a nakopnutí science fiction k nebeským výšinám kinematografické zábavy. Tempo sice chvílemi kolísá a ne úplně každý záběr má své neotřesitelné opodstatnění, ale je to prostě zatraceně vynalézavé a můžu zaručit, že takovouhle husinu byste při setkání s mimozemskými jevy nedostali možná ani v reálu (natož v jakémkoli jiném filmu). Pořád jeden ze zlatých hřebů žánru, který se hravě obejde bez jediného! výstřelu či slůvku o možném násilí. Instant classic.

 • 100%
  0
  1
  24. 10. 2015
  sabule (14225 bodů)

  Film jsem poprvé viděl asi omylem promítat v kině někdy v 80.letech a byl jsem jako školou povinný celej paf.Je to naprostá klasika a člověk pak začna na ty ufony snad i věřit

 • 70%
  0
  0
  16. 12. 2012
  Standa. (6167 bodů)

  Blízká setkání třetího druhu jsem viděl teprve nedávno v roce 2012, takže asi proto ho nedokážu plně docenit, jako kultovní dobovou záležitost. Každopádně je to velmi poutavý a tajemný film a jako jeden z mála není vůbec pitomý, jako víc než polovina ostatních filmů s podobnou tématikou. Hudba Johna Williamse byla skvělá, jako vždycky.

 • 90%
  0
  0
  4. 12. 2012
  bidlobox (3798 bodů)

  Stačí pouhých pět tónů a vše je jasné.

 • 90%
  0
  0
  28. 9. 2012
  TARANTlNO (3339 bodů)

  Tam,kde režiséři dokazují své vrcholné limity,tam si Spielberg pohrává a přidává další detaily k dokonalosti.

 • 85%
  0
  0
  1. 8. 2014
  stantheman (2396 bodů)

  Ve své době přelomový snímek , skvělý scénář, skvělé nápady , v době kdy ještě Speilberg byl nabušenej chutí tvořit a múza ho líbala ve dne v noci / jistě mimozemská/. Rád se k tomu filmu vracím...je proč.

Hodnocení a recenze Blízká setkání třetího druhu

78 ? ?
jak hlasovat?
 • Crreed 80%
 • Psychotronix 55%
 • Mrykodaj 70%
 • Kubys Fencl 80%
 • InJo 65%
 • Vojtas87 80%
 • martin-mickey-stusak 100%
 • Deacon Frost 80%
 • Speedyxxx 95%
 • Yantcha 75%
všechna hodnocení (116)

V žebříčcích uživatelů

2. místo z 3 v žebříčku uživatele cirkusačka
3. místo z 3 v žebříčku uživatele zoouška
3. místo z 12 v žebříčku uživatele Petrson
4. místo z 5 v žebříčku uživatele Luci69
9. místo z 11 v žebříčku uživatele lukas
20. místo z 23 v žebříčku uživatele výfuk
32. místo z 32 v žebříčku uživatele ory99
68. místo z 86 v žebříčku uživatele divid.jh