Interstellar (USA)
« další názvy »
USA USA
169 minut

Žánry

:
Dobrodružný, Drama, Sci-fi, Blockbuster, Oscarový
Motto: Zánik Země nebude naším koncem.

Obsah

:
Když se náš čas na Zemi chýlí ke konci, je skupina výzkumníků pověřena nejdůležitějším posláním v lidských dějinách: cestou za hranice naší galaxie, při více »« méně

Režie

:
Christopher Nolan

Scénář

:
Jonathan Nolan Christopher Nolan Kip Thorne

Herci

:
Matthew McConaughey Anne Hathaway Wes Bentley Jessica Chastain Matt Damon ...
Přehrát online O2
Premiéra: 6. 11. 2014
Distributor: Warner Bros. CZ
Jste na stránce filmu Interstellar. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Interstellar myslíte! K 16. dubnu 2021 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27608 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  4
  0
  31. 7. 2017
  Brenan88 (43012 bodů)

  Tento snímek jsem dlouhá léta odkládal a až tři roky od premiéry jsem se odhodlal a pustil si ho. Podle mne jsem dobře udělal, protože by byla chyba pustit si Interstellar jenom tak nazdař bůh. Chtěl jsem to shlédnout na jeden zátah a 169 minut je přece jen pořádná porce. Hned po prvních minutách mne snímek vtáhl do příběhu a já s napětím sledoval každou další scénu. Prvních 50 minut filmu bylo vynikajícíh a prvek nadpřirozena byl zajímavým osvěžením, jenže po odletu do vesmíru snímek začíná ztrácet dech. Naštěstí ho opět chytne hned po příletu na cizi planetu záplavenou vodou. Atmosféra pořádně zhoustla a napětí by se dalo krájet. Se zatajeným dechem tak sledujete posádku bojující o život. Po úspěšném odletu z planety snímek opět ztrácí drive,to vše se děje proto, aby se snímek pořádně rozjel na zmrzlé planetě kde čeká vynikající Matt Damon. Nejslabší části filmu je tak bohužel finále, které je zbytečně doslovně vyjádřené a překombinované. Pávě zde jde nejvíce vidět slabost scénáře, který byl po celou dobu schovaný za vynikající technickou stránku filmu. Chvílemi jsme vůbec nechápal co se děje a proč hlavní postavy dělají to co dělají. Zde tkví největší kámen úrazu, protože si Nolan ukousl prostě příliš velké sousto. Herecky je film dokonalý, ale to se dalo čekat, když se obklopíte vynikajícími áčkovými herci. Kamera je klasicky okouzlující a spolu s Zimmerovou hudbou vytváří nezapomenutelný filmový zážitek. Jak uz jsem několikrát zmínil, tak technická stránka je dokonalost sama, která opět posunula hranice filmového průmyslu. Škoda jen toho scénáře, který je v některých místech solidní poctou takovým snímkům jako Vesmírná Odysea, v některých místech pastvou pro oči a občas je to jen nabubřele povrchní podívaná s tuctový příběhem o záchraně světa,která se nevyhýbá různým klišé a zbytečnému emocionálnímu patosu.

 • 100%
  2
  0
  20. 1. 2016
  martin-mickey-stusak (22888 bodů)

  Velmi emocionální sci-fi snímek plného poselství, nadpřirozena, tajů, konspirací, podivna a vědy, což všechno dohromady vytváří sice dlouhý, ale naprosto fenomenální snímek, jaký tu dlouho nebyl. Bohužel však pro mnohé těžko uchopitelný, neboť myšlenky Alberta Einsteina jako je teorie relativity, kvantování elektromagnetického pole, ekvivalence hmotnosti a energie, některé z hlavních rovnic Lorentzovy transformace, prohýbaní časoprostoru, dále teorie o Červích dírách a jejich možnostech a v neposlední řadě kvantová fyzika jako taková jsou všechno věci, se kterými se zde pracuje a kterým ne každý zcela rozumí. A tak se pro nezaučené diváky bude zdát příběh značně složitý, nesrozumitelný, pomalý a filozofující. Atmosféra snímku s vynikajícím soundtrackem se velmi přibližuje k fenomenální sci-fi  klasice Stanleyho Kubricka  2001: Vesmírná odysea. Taje vesmíru, časoprostoru a třetí dimenze doslova vplouvají do nitra vědomí a zanechávají podivný pocit nekonečnosti a fantazie. Kdo bude očekávat popkornovou jízdu plného hlášek, akce a zábavných etud, bude stoprocentně zklamaný. Zde se hlásí o slovo věda a to je pro mnohé jiná káva.

 • 100%
  2
  0
  20. 10. 2015
  Sheldon (15959 bodů)

  Interstellar je mimořádný film. Christopher Nolan možnost natočit tento film v takovémto provedení označil za „Zlatou éru blockbusteru“ a splnil si tak misi, kterou si na začátku své kariéry předsevzal. Pro diváka je však tento snímek opravdovou událostí filmové sezóny, ve které se ukrývá další kamínek do krásné mozaiky světové kinematografie.

 • 70%
  1
  0
  10. 5. 2016
  lamps (14696 bodů)

  Tentokráte to Nolan už zkrátka nezvládl. Interstellar vypadá po formální stránce strašně moc přitažlivě, hrají v něm protřelé hollywoodské jistoty a disponuje úžasným, emocionálně odzbrojujícím, citlivě nasnímaným i ozvučeným "pozemským" intrem, které přesným znázorněním lidské soudržnosti přímo grandiózně navnadí na následující očekávanou Safe-the Earth- Mission... Ale ve své druhé polovině je Interstellar jakoby úplně jiným filmem - zběsile sestříhaným, dost povrchně protlačujícím rádoby dojemné a osudové scény (hořící kukuřičné pole) na úkor udržení myšlenkové gradace a hlavně logické návaznosti příběhu. Nolan by chtěl strašně moc stvořit moderní Vesmírnou odyseu, ale bohužel si podráží nohy jednak přehnanou doslovností, která příběh v závěru pouze zbytečně natahuje, a také překvapivou neschopností udržet stoprocentní diváckou pozornost pouze vizuální podobou svého vesmírného prostředí (návštěva ledové planety je historicky první filmová sekvence, u které jsem v kině pospával). Kubrickova odysea byla upřímná a nadsmyslová především díky tomu, že nechala každého diváka, aby si vše zcela sám interpretoval, Interstellar nutí publikum do něčeho, co se mu nemusí vůbec líbit, a navíc po něm chce prolévat potoky slz a v závěru nadšeně aplaudovat.... Někdy je míň zkrátka mnohem víc.

  • Úžasní herci
  • Úvodní hodina plná emocí a lidství
  • Snaha o respektování a rozvíjení fyzikálních teorií
  • kamera
  • Na Nolana neskutečné množství sentimentu
  • Stagnující dějový spád v druhé polovině
  • Zbytečně doslovné finále
  • Nadbytečnost některých scén
 • 80%
  2
  0
  3. 12. 2017
  Pete69 (13953 bodů)

  Mám rád SCI-FI a každý nový nápad vítám. Tento žánr má vlastně neomezené možnosti a tento film využil složité teorie o červích dírách, časoprostoru atd. PRvní část je velmi tajuplná a čekla jsem co bude. Jelikož jsem o tomto filmu nevěděl co se děje týká vůbec nic, tak jsem byl překvapen tím, co se dělo dál. Prostřední třetina filmu je trošku nudná a přemýšlíte spíše nad teorií relativity, než abyste si užívali film :) Film je zakončen slušně a nevznikl z toho žádný škvár. Spoustu podobných filmů totiž zabije typicky hollywoodský konec. Tentokrát se tak nestalo a tak nemusím nelitujovat téměř tří hodin, které jsem věnoval tomuto snímku.

 • 40%
  0
  2
  7. 8. 2017
  Danny F. (11130 bodů)

  Pro mě zbytečně natahovaná nuda.

 • 70%
  0
  0
  1. 2. 2020
  JosefTomas (6977 bodů)

  Je mi trochu líto dávat 70%, obzvlášť, když jde o mého nejoblíbenějšího režiséra. Nolan je vizionář, to ano. Všechnu technickou část má v malíku, ať už jde zvuk, hudbu, střih, kameru i efekty (scéna s vlnou mi brala dech). Ale ani ty nemohou zakrýt, že příběhově zůstal trochu pozadu, porovnání s ostatními filmy. Ten film je zkrátka moc krátký, aby se dal celý docenit a většina částí, které by si zasloužili být rozvinuté, musí nechat prostor těm, které by stačili být poloviční. Tím tak film způsobí velmi hmatatelný kolaps tempa, který nastane zhruba ve 2 hodinách filmu. Herecké obsazení je skvost, na to byl Nolan vždycky machr, ale vzhledem k tomu, že už je značná část okoukaná, zřejmě nikoho jejich výkon nepřekvapí (krom Casey Afflecka, ten mě překvapuje v každém filmu). Nolan nenatočil špatnou sci-fi, jen mi bohužel přijde, že se až netradičně podřídil ostatním, místo aby zůstal svůj. Je to škoda, ale rozhodně nejde o špatný film, jen je až moc tradiční v porovnání s tím, co Nolan obvykle dodává.

 • 85%
  2
  0
  8. 12. 2015
  Standa. (6161 bodů)

  Měl jsem před kinem docela obavy, protože jsem si nebyl jistý, jestli se Nolanovi podaří udržet takovou úroveň, jako u jeho předchozích filmů. A světe div se, ten šťastnej parchant to zase dokázal. 169 minutová nervy drásající ždímačka, která vás nenechá jen tak vydechnout. Není to tak "mindfuckové" jako třeba Počátek, prostě když dáváte pozor, tak musíte všechno pochopit. Matthew zase potvrdil, že patří do první ligy a že mu to tam náramně svědčí. Dokonalý filmový zážitek mi zkazili jenom dva nevychovaní kreténi, kteří se asi v půlce filmu přestali chytat, a tak se snažili znepříjemnit film i zbytku kinosálu, svýma rádoby vtipnýma narážkama. Každopádně můžu s klidnou duší říct, že to je nejlepší film roku 2014.

 • 60%
  2
  1
  3. 11. 2014
  Tom Hardy (5101 bodů)

  Závidím každému, kdo je schopen nekritického nadšení jen proto, že vzal Nolan zřejmě všechny základní kameny klasických sci-fi povídek a k tomu nezapomněl 2x citovat Stanleyho Kubricka dlouhým záběrem s vážnou hudbou. Ale ne, skutečně to nestačí. V prvé řadě pro značně zkratkovité vykreslení situace na Zemi a za druhé pro tu neskutečně zbytečnou doslovnost, která především z finále dělá podívanou i pro ty úplně největší idioty (protože pokud vám vše nedocvakne při prvním „cha, dělám to já!“, dojde vám to určitě poté, co to zazní cca po šesté). Nolan si udržuje vysoký technický nadstandard, excelentní práci se zvukem a potěšilo mě pojetí robotů (jediný skutečně originální prvek filmu). Ale zbytek? Solidně odvedená rutina, která se utopila ve vlastních ambicích, nesmyslně zjednodušených "pro celou rodinu".

  • technická stránka
  • zvuk a obraz
  • roboti
  • nedotažení motivů
  • přílišná doslovnost
  • herci nemají co hrát
 • 90%
  3
  0
  9. 11. 2014
  Petrson (4018 bodů)

  Matthew McConaughey jako by se proměnil a po True Detectiv, Klubu poslední naděje hraje první ligu. Nutno dodat že všichni ve filmu byli výborní, včetně podivné role Matta Damona, který si pokorně střihl ne moc vyjasněnou vedlejší roličku. A jaký to je? Namíchejte dohromady ingredience z filmů 2001: Vesmírná Odysea, Gravitace, Moon, přidejte rok 2014 a na závěr kapku Matrixu. Hotovo, Interstellar je připraven. 169 minut se scvrkne na polovinu vašeho psychického času, tedy času vašeho vnitřního já a bez zbytečností se film řítí červí dírou dopředu. Nápad, styl zpracování, žádné zbytečné násilí. Jsou tam nevyjasněné drobnosti ve scénáři, rekvizitách (auta, počítače...), možná i v časových rovinách, otevřených tématech, kdy, kde, kdo, koho, či proč, ale budiž. Buď jsou určité věci nedotaženy, nebo to byl záměr, či střihačské nůžky. Mně to prostě ubírá na filmu těch pár procent k úplné spokojenosti, srozumitelnosti. Pomalé "rychlé" tempo mně absolutně vyhovovalo, i když hudební skladatel Hans Zimmer to zrychlil tak, že hudbu narval všude, minimálně jako plochy.

  • námět, scénář, režie
  • tempo
  • bez zbytečného násilí
  • Matthew McConaughey,Michael Caine, Jessica Chastain, John Lithgow, Matt Damon
  • rekvizity vůči času, neprokreslené charaktery vedlejších postav ( proč, kdo koho), vyjasnění motivací
 • 85%
  2
  0
  28. 4. 2016
  evismaior (3806 bodů)

  Černé díry a zborcený čas od Kipa S. Thorna mi někde leží v knihovničce, ale nenapadlo by mě, že některé jevy z téhle knihy jednoho dne uvidím ve filmu, jehož byl konzultantem. Ztvárnění černé díry bylo opravdu hodně působivé, příběh o volbě otce (proč jen McConaughey působí po většinu filmu pořád tak nameteně?:-)) mezi tím zůstat s dětmi na umírající Zemi nebo se pokusit najít nový svět, byť s rizikem, že z něj kruté zákonitosti toku času udělají oproti dětem mladíka, je hodně silný - a to není jediný silný příběh - ona i Anne Hathaway nemá lehkou roli dcery vědce, která o misi také nevěděla vše, a i Matt Damon jako hlavní "předskokan" v pátrání po nových světech za červí dírou je v drobné roli (jako Marťan si to ostatně vynahradil) výborný. Jsou tu však i slabá místa - rozjezd na americkém venkově mi připadal moc natahovaný na to, co chtěl sdělit (a přitom o tom, proč to se Zemí vypadá tak mizerně, jsme se zas naopak nedozvěděli tolik, kolik bych chtěla), některé věci nebyly příliš logické (snadný start z vodní planety s vyšší než pozemskou gravitací s vehiklem, který ze Země musela vynést raketa, a vlastně celý ten pád do černé díry, který by si člověk podle popisu vlastně docela užil). Ale přesto parádní podívaná.

 • 75%
  0
  0
  24. 11. 2014
  roque (2919 bodů)

  Zajímavá myšlenka na film, dobrý trailer, uvidíme. :D

 • 50%
  1
  1
  20. 2. 2015
  hp24 (2829 bodů)

  Film k zamysleni, ale prekombinovany v provedeni. Z dobreho sci-fi se ke kenci vymyka do fantasmagorie s kuriozni predstavou 4.rozmeru ci rychlosti vyssi nez rychlost svetla. Dokud se hrdinove drzeli na Zemi, tak to byl docela zajimavy film, pak uz to snad radeji melo byt animovane.

 • 90%
  2
  0
  5. 2. 2016
  Ombak_Penari (2757 bodů)

  Zvěsti o filmovém milníku určitě nebyly přehnané. Interstellar je skvostný, inteligentní, neortodoxní, skvěle natočený, hluboký, prostě perfektní. Dalo by se tu samozřejmě nahledat pár much - Matthewův herní projev se od True Detective nijak extra neliší, což je malinko zklamání, scéna vysvětlování, jak funguje cesta černou dírou, pomocí papíru, propíchnutého tužkou, byla již kdysi téměř slovo od slova použitá v Horizontu události a jiné. Jsou to všechno spíš drobnosti. Film obsahuje i řadu časových a rozměrových posunů a někdy dá opravdu zabrat se v tom neztratit a chápat všechny souvislosti. Srovnání s 2001: Vesmírnou odyseou je zcela na místě, je tam i řada nepřímých odkazů a celkové neortodoxní pojetí proti veškeré ostatní filmové scifi řadí u mě snímek do úplně jiné kategorie. Těžko to s něčím srovnávat, to se prostě musí vidět. Jeden z mála blockbusterů z poslední doby, který mě donutil přemýšlet o něm ještě dlouho po konečných titulcích, což je to nejlepší, co se může divákovi stát.

 • 75%
  2
  0
  15. 3. 2015
  stantheman (2387 bodů)

  Pokud nesrovnáváme s takovými sci-fi jako Kubrickova Vesmírná odysea nebo Tarkovského Solaris , tak slušná práce i když scénář neoslní- děj bez velkých překvapení, takže nepříliš namáhavá scifi zábava pro všechny .

 • 80%
  3
  0
  5. 3. 2015
  sporkaska (2358 bodů)

  Začalo to vskutku pȏvabne – hezoun s dvoma deckama žijú v domčeku uprostred kukuričného poľa. Krásnu symbiózu ale narušia Znamenia… (1. Déjà vu). Armageddon sa blíži! Farmár opráši svoj pilotný preukaz a vydá sa do galaxie (2. Déjà vu). Nastane ticho. Za okienkom je Zem, vesmír, Saturn… žiadna Gravitácia (3. Déjà vu). Skákanie cez diery a čvachtanie sa vo vode výpravu moc neberie a tak navštívia „bielu nádej“. A tam, pod škrupinou ľadu, je ON, Matt ♥. A vám sa v duši zažehne iskra nádeje a máte chuť spievať „Let it snow, let it snow, let it snow“…♪ Vianoce sa ale nekonajú…. Všetko sa naraz rosype ako domček z karát. Ocitáte sa v bludnom časovom kruhu, neviete či je dnes, alebo včera, alebo zajtra.. A kde je Počiatok by nerozlúskal ani sám DiCaprio. Heuréka.. niekto predsa len pochopil tento převaděč spojitosti! Ja som ale nevyrástla v kukurici a tak márne čakám, že mi nejaká kniha vypadne z police.

 • 95%
  2
  0
  1. 12. 2014
  LenkaVL (2327 bodů)

  Myšlenka na osídlení jiných platnet, no prosím. Další zajímavé zpracování tohoto tématu. Obsazení herci dobré, podle trailer to vypadá také dobře. Lidi na to podle reakcí dost chodí. Možná to někdy také zkouknu a uvidím, co je na tom pravdy.
  jOoooooooooooooooooooooooo

 • 75%
  2
  0
  9. 11. 2014
  marie-kolarova (2200 bodů)

  Samotný příběh žádnou originalitu nenabízí a všechno už jste viděli v nějakém předchozím sci-fi filmu. Hrátky s budoucností, rychlostí světla a odlišným během času na Zemi a v jiném prostoru. Poselství je tradiční a příjemné. To, kvůli čemu má smysl nasazovat život, je budoucnost lidského pokolení. Nemyslet jen na svoje přežití, ale žít pro ostatní. Nolan tentokrát pracuje s emocemi poněkud černobíle. Na jedné straně příliš mnoho sentimentu a vzlykaní, na druhé straně určitá nezúčastněnost na místech, kde by průměrně zainteresovaný obyvatel naší planety nepochybně projevoval více nervozity.

 • 85%
  1
  0
  13. 4. 2020
  tomlery (2140 bodů)

  Velmi zajímavý film! Takové filmy mám moc rád. Je otázka, zda je to prostě všechno nemožná fikce, anebo je-li to uskutečnitelné. Tak daleko mé znalosti nesahají, film je však uvěřitelný do doby, než se hlavní aktéři ztratí ve vesmíru a neznámé bytostí ho vysvobodí a z vesmíru se objeví v nekonečném prostoru pokoje své dceři, kde může cestovat časem. Tohle si myslím, že už je vážně nemožné a neskutečná blbost. Ovšem také musím říct, že jsem u toho filmu neudržel oko suché - hlavně po návštěvě první cizí planety, když si poslechl x let staré zprávy a mezi nimi byla zpráva také od jeho dcery, která slavila narozeniny. Zde jsem brečel jak želva.

 • 100%
  3
  0
  24. 12. 2014
  farb (2062 bodů)

  Bože, ten pocit... Všechny vědecké poznatky, nejznámější / nejpravděpodobnější teorie a sny ( závěr ) o cestování vesmírem, které Nolan mistrovsky snoubí s prvotřídním dobrodružstvím, nezměrným množstvím srdceryvných emocí a svým vizionářským a epickým vizuálem ( a samozřejmě Zimmer hraje o sto šest), přičemž ještě stíhá odkazovat a vzdávat holt svým inspiračním zdrojům, mocně gradovat i filozofovat o lidství. Jistě, šlo by to kvůli několika věcem rozcupovat ( i když dle mého má každé políčko filmu svůj důvod - je jasná inspirace, vše má opodstatnění a svou funkci i smysl ve vyprávění), ale ten pocit... Ten z toho dělá další Nolanův nesmazatelný otisk na mé cinefilské duši. P.S.: McConaughey je neuvěřitelně přesný a Hathaway je pod Nolanovým dohledem čím dál lepší.

 • 45%
  0
  2
  17. 3. 2015
  Mirdas (1947 bodů)

  Velké rozpaky z celého dílka nic víc nic míň,nabízí se srovnání s Gravitací na kterou jsem také čekal s napětím,jenže ta tady tomu blábolu dává v pohodě na frak

 • 80%
  2
  0
  18. 12. 2014
  beseda (1918 bodů)

  Po filmu "Strom života" zřejmě druhé největší zklamání. Opravdu mě to ničím neoslovilo a mnohem komornější "Gravitace" ve mě rezonovala několik měsíců. Přesto hodnotím 80%.

 • 100%
  2
  0
  9. 11. 2014
  Jiřík54 (1452 bodů)

  Naprosto excelentní nejnovější Nolanův opus, který pokládá zásadní otázky o smyslu lidského druhu a jeho přežití na planetě Zemi. Jednotlivé scény jsou přesně vystavěny a herecky i vizuálně představeny a divák jen sedí a zírá a čeká, co bude následovat. Nechybí i dojemné "lehce sentimentální" scény, u kterých lze uronit slzy a závěrečné finále. Naprosto dokonalé herecké výkony všech v čele s Matthewem Mcconaugheym, Anne Hathawayovou či Michaelem Cainem, ale i v malé roli až na konci Ellen Burstynové v dojemné scéně setkání mladého otce a zestárlé dcery. Nechápu nízká hodnocení a kritické soudy. Nolan opět překvapil a ohromil. Natočil film, na který jen tak nezapomeneme a na který budou diváci chodit i vícekrát za sebou. Já osobně určitě. Díky Vám pane režisére.

 • 0
  0
  24. 11. 2014
  dav (1275 bodů)

  Interstellar se mi libil byl super skvělý od nolana a skvela a zkratka krasny super film

 • 70%
  2
  0
  19. 10. 2015
  lukas (1225 bodů)

  Neměl jsem problém s vědeckými kulisami a řadou rozhovorů, kterým jsem absolutně nerozuměl. Podle mě skvělej nápad jak se zamyslet nad smyslem lidského rodu, hodnotami, plynutím času. Člověk by občas potřeboval opustit planetu, aby se zamyslel nad tím, kým je, co ho ovládá a pohání jeho život.

 • 80%
  0
  0
  6. 3. 2015
  Teresie (1106 bodů)

  Zajímavé, vizuálně dokonalé ..... ( i když pro mě nejslabší film Christopha Nolana )

 • 95%
  2
  0
  6. 11. 2014
  salisbury (1099 bodů)

  Christopher Nolan mě svým filmem naplněným gravitačním časosběrem oslnil a já opět uzřel film, který stojí za to vidět více než dvakrát. Ba naopak film si o to vyloženě žádá. Matthew dozrál v herce, kterému lze uvěřit i nemožné aniž by se ztratil či byl pohlcen v černé díře a Matt rozrazil plátno rolí, která mu neskutečně sedla jak milimetrové spojení dvou kosmických těles. Dokonale precizní Hans Zimmer proťal vakuum hudbou, která se mi zaryla do naslouchátek a já oněměl snad jako nikdy. Skvělý film, který si žádá repete a já se na něj již teď těším.

 • 100%
  2
  0
  29. 11. 2014
  brcolka (1039 bodů)

  Díky Kinoboxu za půlnoční premiéru a Honzíkovi Zimmerovi jsem se skvěle bavil. Ani na chvilku jsem nespustil oči z plátna. Každý ví, že když se planeta rozhodne svoje návštěvníky vyhnat tak se nedá zastavit. Docela k zamyšlení. Skvělé záběry, neustálá akce a vynikající hudba. To se rovná zážitek

 • 85%
  2
  0
  19. 5. 2015
  Rapaport (1016 bodů)

  Vcelku se mi to líbilo, ale po celém zhlédnutí mě to zase tak neuchvátilo,jak jsem čekal. Tak trochu jako epizoda z Krajních mezí a trochu ta roztáhlá "nudnost" z Odyssey.

 • 85%
  2
  0
  10. 12. 2014
  voleman (924 bodů)

  Pro mě je Interstellar jedna z těch slabších Nolanovek. Což každopádně neznamená, že se jedná o nějaký slabší nebo průměrný film, spíše naopak. Nolan se pustil do tématu, které již není tak divácky vděčné jako Batman, ale ani třeba jako Počátek, kde sice byl celkem zamotaný příběh, jenž ale byl z velké části vyplněn akcí, čímž se určitě zavděčil i méně náročným divákům. Zato Interstellar je mnohem komornější film, kde se skoro žádné větší akce nedočkáme a spíše se celý snímek drží pomalejšího tempa s často poměrně epickými záběry a spíše filozofickými myšlenkami. Je ale zase pravda, že takto čistý Sci-Fi film, bez jakéhokoliv střílení a skoro bez akce jsem již opravdu dlouho v kině neviděl. Co se týče děje, tak mi přišel místy dost rozvleklí, přičemž se mi první dvě třetiny snímku líbily určitě více než jeho konec, který mě do jisté míry zklamal. Z celého filmu je pak cítit určitá inspirace, ale i pocta např. Kubrickově Vesmírné Odyssee nebo starší Sci-Fi tvorbě Stevena Spielberga. Všichni zúčastnění herci splnili své role bez chybičky a do svých postav se dobře vžili. Velké pozitivum byla také hudba která mne opravdu velmi mile potěšila. Hans Zimmer podle mne vytvořil jeden ze svých úplně nejlepších soundtracků, který skvěle dotváří temnou a když je potřeba tak i epickou atmosféru. Film jsem viděl v IMAXU, což se určitě vyplatilo a mělo to také pozitivní dopad na konečný výsledek mého hodnocení. Materiál natočený právě na IMAX kamery působí opravdu velkolepě a perfektně do filmu vždy sedne. Interstellar byl pro mě určitě nejočekávanější film roku a tak má očekávání byla obrovská a zas takové zklamání to nebylo, což je v podstatě dobrý výsledek. Po první projekci každopádně zatím dávám 85%, což s dalšími shlédnutími časem možná ještě změním

1 2 3 4 dalsi posledni
82 83 ?
jak hlasovat?
 • Crreed 90%
 • Honza 13 100%
 • Dellego 80%
 • klimo 100%
 • kraky 100%
 • leona-gasparova 85%
 • jan-korpa 100%
 • Malfilipp 85%
 • jwp 85%
 • tomblackout 100%
všechna hodnocení (390)

V žebříčcích uživatelů

1. místo z 3 v žebříčku uživatele mr.hack
1. místo z 13 v žebříčku uživatele Lk1989
1. místo z 6 v žebříčku uživatele ondrej-sladky
3. místo z 22 v žebříčku uživatele Peto1899
5. místo z 12 v žebříčku uživatele Dellanir
6. místo z 8 v žebříčku uživatele dobytek
12. místo z 14 v žebříčku uživatele Dusty
13. místo z 64 v žebříčku uživatele mims
19. místo z 29 v žebříčku uživatele Pacman
7. místo z 8 v žebříčku uživatele Žid Baribal