Warcraft (USA)
USA USA
123 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Fantasy, Adaptace knižní, Adaptace videohry, Blockbuster, Série/Franchise
Motto: Dva světy. Jeden osud.

Obsah

:
Warcraft je fenoménem herního světa. Důkazem jeho nesmírné popularity může být více než sto miliónů hráčů, kteří si některou z verzí této hry zahráli. více »« méně

Režie

:
Duncan Jones

Scénář

:
Duncan Jones Charles Leavitt Chris Metzen

Herci

:
Travis Fimmel Paula Patton Ben Foster Dominic Cooper Toby Kebbell ...
Premiéra: 9. 6. 2016
Distributor: CinemArt
Přístupnost: MP-12
Jste na stránce filmu Warcraft: První střet. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Warcraft: První střet myslíte! K 30. lednu 2023 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28307 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Warcraft: První střet


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 65%
  3
  1
  25. 7. 2017
  Brenan88 (46270 bodů)

  Warcraft je velmi pěkné natočené fantasy s množstvím zajímavých postav. Celý svět je vizuálně dokonalý,ale přesto mi na snímku něco chybělo. Nejspíš to bude absence pořádného příběhu (co taky čekat od hry)který se i přes množství kvalitních triků nepodařilo zamaskovat. Film tak občas ztrácí dech a někdy začíná kvůli své plochosti nudit. Závěrečná bitva byla ovšem velmi dobrá.

 • 85%
  0
  0
  4. 12. 2017
  Pete69 (22542 bodů)

  Warcraft jsem hrál už v devadesátých a singel player ve všech dílech mám dohraný několikrát :). Film mi vlastně trošku přiblížil život Orků a myslím si, že je to skvělý film nejen pro fanoušky. Doufám, že bude natočeno ještě pár dílů a série si zachová kvalitu prvního střetu ..

 • 40%
  1
  6
  22. 6. 2016
  lamps (14924 bodů)

  Nevydržel jsem se koukat na jeden zátah. Podobnou prázdnotu a omšelou žánrovou sebereflexi jsem onehdy pociťoval u Království nebeského, kde také výsledek naprosto neodpovídal ambicím dalece překračujícím meze prostého letního blockbusteru. Warcraft je filmem od fanouška pro fanoušky, dějově svižným a vyžívajícím se v blíže nepopsaných zákonitostech svého fantastického světa a jeho řádu, ale divákům neznalým dané látky neřekne absolutně nic - snad jen kromě toho, že Pán prstenů je coby špičkový produkt fantasy zábavy na kinematografickém poli nezvratně nedostižný a že obzvlášť videoherní adaptace s podobně ořezaným schématem s více než rozostřenou kauzalitou jsou těmi úplně posledními námětovými zdroji, které by se mu měly šanci vyrovnat. Více než adaptaci knižních stránek film připomíná nesmyslně sprintující dvouhodinový trailer na herní verzi bez význačnějších charakterů, překvapivých zvratů nebo ustálené dějové příčinnosti a návaznosti. Jediným veskrze kladným jevem je pochopitelně vizuální zpracování, jehož kvalita se projevuje především v dech beroucí autenticitě majestátních Orků, a sem tam povedený hudební motiv, který udržuje bdění publika v mimospánkových sférách. První průšvih dosud neomylného Duncana Jonese je bohužel na světě..

 • 80%
  0
  0
  29. 7. 2017
  Danny F. (11156 bodů)

  Povedená animace, věrohodná a detailní. Příběh není už tak inovativní ale typický a běžný podobným filmům. Vše se odehrává přiměřeným tempem což se díky tomu dá na film koukat. Žádná zběsilá akce. Vše funguje jak má.

  • Animace
  • Tempo
  • 55%
   3
   1
   15. 6. 2016
   Riverdon (7066 bodů)

   Emotivní Ben Foster nedokáže zachránit jednoduchý děj. Vizuálně film nenabízí nic nového, co by Vás zaujalo. Lom s bránou, gotická místnost a ulička jakéhosi germánského městečka a k tomu ač dobré masky zlobrů s kladívkama,...trochu nuda.

  • 95%
   1
   1
   14. 7. 2016
   Schneefee (4277 bodů)

   Mne se to libilo, asi dost zafungovala nostalgie z toho, ze jsem to kdysi hrala a ocekavani, ktera byla nulova. Tvurci si dost vyhrali s prostredim, ktere mi prijde totozne s hrou a proste nadherne. Pribeh sice predvidatelny a nedotazeny, ale beru to jako docela dobry zacatek k dalsimu filmu. Jedine co mi tam nesedelo byl Dominic Cooper, ktery hral krale.

   • murloc pod mostem
   • ztvarneni sveta
   • 75%
    1
    2
    9. 6. 2016
    rkotvald (3162 bodů)

    Fantasy velkolepý snímek na pokračování. Duncan Jones natočil velkolepou adaptaci jedné z nejpopulárnějších her současnosti, která kromě představení části mytologie a samotného světa moc ve výsledku nezvládá. Akce je fajn, zpracování v rámci možností také, nicméně hrdinové (především ti lidští) otravují, nikam se moc nepohnou a po nánosu toho všeho, představovačkách a dvou hodinách v kině pořád čekáte, kdy se začne něco konečně dít a ony přijdou titulky. Spíše než jako velkolepý blockbuster tak Warcraft: První střet působí jako jen stěží lehce nadprůměrný aperitiv před hlavním chodem. Zarytým fanouškům série to nemá smysl rozmlouvat, nicméně čekáte-li od Warcraftu něco víc než jen snesitelný pokus o velkolepé fantasy na motivy populární série, dočkáte se v kině zklamání

   • 40%
    0
    0
    2. 12. 2019
    kknk2 (2445 bodů)

    Stěží jsem film shlédla celý, průběh filmu je docela zapeklitý, protože odbíhá a šmodrchá se, ale nakonec stejně z toho vyšla nuda. Závěr se už trošku rozjel, možná díky několika nelogickým smrtím. Bohužel je Warcraft dost neukončený. Grafika průměrná.

   • 75%
    0
    0
    29. 4. 2019
    Vurhor (2019 bodů)

    Svět a lore Warcraftu považuju za jeden z nejlepších, jaký kdy žánr fantasy zažil. Zajímavá historie, skvěle napsané postavy, plus v každém díle kvalitní příběh. Navíc asi jediná fantasy série, kde jsem orkům fandil více před lidmi. A když Blizzard povolil jednomu z nejšikovnějších mladších režisérů dnešní doby napsat scénář a zrežírovat film podle jejich první hry Warcraft série, ucítil jsem naději... že by konečně film podle nějaký PC hry, který by byl opravdu dobrý? A vskutku, byť to není žádné veledílo (od kvalit Pána prstenů je to furt na míle daleko), jedná se o zábavný a vcelku pěkně natočený snímek, na který se navíc hezky kouká. Příjemné překvapení. A jestli se to filmové zpracování někdy dopracuje i k dílu Warcraft 3 Reign of Chaos, jsem nesmírně zvědavý na příběhovou linku Prince Arthase. Znalci budou vědět :) Děti! Takhle vypadal pravý Warcraft, ne jako to vaše vohrané MMORPG, které ne a ne skočit!

   • 70%
    1
    0
    17. 11. 2016
    Krupe (2002 bodů)

    Tak pro nás neznalé a nezasvěcené o fenoménu Warcraftu je to moc modrých a zelených koulí, blesků, fleků či čeho všeho pohromadě :) Ale vizuál s hudbou jsou na jedničku, to jo. Zbytku už nerozumím...

   • 80%
    0
    0
    9. 8. 2016
    Fxxx (1411 bodů)

    V první řádě musím říct, že nepatřím do kolonky fanoušků této velmi herní série a už vůbec tuto hru nehraji. I proto film hodnotím bez nějakých přirovnání ke hře. Musím začít se skvělým digitálním zpracováním, na které se koukalo jedna radost. Líbily se mi prostřihy z života Orků. Celkově mě fantasy svět Warcraftu velmi zaujal. Další věc, která patří do kolonky obdivuhodných, je brilantní ztvárnění soubojů, na kterých si tvůrci dali velmi záležet a bylo to vidět. Hlavní herci své role zvládli na jedničku, především zmiňuji Fimmela, který zahrál famózně. Konec byl otevřený, a tak se těším na dvojku.

   • 80%
    2
    0
    15. 7. 2016
    Tomas_313 (1197 bodů)

    Audiovizuální rozkoš s prvoplánovitě sestaveným příběhem, který účelově zabírá na většinové publikum. Rozumně předložený fantazijní svět s minimem ras a nestvůr dává dostatek materiálu dalším pokračováním a zároveň komfortně zapojuje všechny divácké kasty do složitého světa dnes již legendární hry. Warcraft oplývá dokonalou animací a tak jsou katastrofální výběr herců a příšerné dialogy snesitelné, jelikož tvůrci jasně využívají své největší dominanty - tedy CGI. Povedená fantasy poháněná vrcholem soudobé animace, která svým výtečným načasováním a strategicky velice povedeným startem představuje dalšího masivního konkurenta blockbusterům od Marvelu. 80%

   • 100%
    0
    2
    3. 7. 2016
    virgoii (1190 bodů)

    • Nemám co vytknout skvěle natočeno!!
    • 75%
     0
     0
     12. 10. 2016
     brcolka (1045 bodů)

     Co se týká mě a hry Warcraft tak jsme od sebe vzdálení jako Aš a Michalovce. Vůbec mě to nezasáhlo ale po tom co se mě pařani ptali jestli už jsem to konečně viděl tak jsem neodolal a zkouknul jsem to. No a musím říct, že pohádky mám rád. Tuto jsem ale nějak nezachytil a moc tomu nerozuměl. Příběh nic moc. Vizuálně docela dobré

    • 85%
     0
     0
     5. 11. 2016
     Rapaport (1016 bodů)

     Vážně jsem se bavil. Moc povedených fantasy podívaných není a tak jsem byl velmi rád,když jsem viděl, že tento kousek nebyl žádný průser. Parádní jízda, orkové jsou opravdu jako opravdoví. Nejvíc film vynikne ve 3D, které doporučuji. Těším se na další pokračování.

    • 85%
     0
     0
     14. 7. 2016
     Ciiiri (949 bodů)

     Moc hezké fantazy. K tomu není co říct. Byla tam magie, různé rasy, hodně ze známého světa WOW, které znají hráči. I hodně upravené a změněné. Četla jsem i prequel a tak jsem byla z filmu lehce rozčarovaná a zklamaná. Ale film samotný se mi líbil. Je plný magie a fantasy prvků. :-)

    • 80%
     0
     1
     16. 7. 2016
     Innuendo (908 bodů)

     Zdá se jedná z prvních videoherních adaptací, která se dá označit za povedenou. No oravda, velká konkurence zde sice nebyla, ale i to se počítá. Orkové jsou naprosto dokonale ztvárnění a charismatičtí. Byla radost je sledovat. To se ovšem o lidských hrdinech až tolik říct nedalo. Doufám že se v dalších filmech objeví nějaký ultimátní rubač, kterému by šlo opravdu fandit. A ne třasořitky typu Lothara.

    • 80%
     0
     0
     15. 7. 2016
     martin-kubista (799 bodů)

     Od filmu jsem toho moc nečekal. Dle trailerů se dalo očekávat, že půjde o fantasy řežbu, která se snaží nalákat hráče WoW. Což byla nakonec částečně pravda, ale i tak jsem se docela dobře bavil a to jsem hrál WoW asi jen měsíc, než mě to přestalo bavit.
     Když se na to tak podívám, tak je to asi zatím nejlépe natočený film podle hry. Technická stránka téměř dokonalá. Obsazení docela dobré. Jediná postava, co tam neseděla, byl král, který vypadal, jako by nevěděl, že je král :)
     Scénář zase v rámci žánru tak hrozný nebyl a pokud si film vydělá, slibuje začátek nové filmové serie.

     • technické provedení
     • věrné své předloze
     • některé postavy
    • 70%
     0
     0
     13. 10. 2016
     KajkaFajka (723 bodů)

     No tak já mám rada pohádky jako je Pan Prstenov a podobné. Ale tohle mě teda ale vůbec neoslovilo. Asi neije som parmenka ktorá by hrala takéto hry aby se mi film mohlo libit. Postardala som príbeh. Jakože ničo někde začalo a ted je to takéto. Moc to vysvetlené něbolo

    • 85%
     0
     0
     14. 7. 2016
     Květka (711 bodů)

     Vubec jsem nevedela, o co pujde. O hre jsem sice slysela, ale nehrala jsem ji. Kdyz se o Warcraftu porad tak mluvilo, musela jsem na to jit do kina. Musim priznat, ze to s revolucnim zvukem dolby atmos stalo za ty penize. Jestli vahate, podivejte se na to. :)

    • 85%
     0
     0
     6. 2. 2018
     Pacman (586 bodů)

     Na tuhle pecku čekala spousta lidí už od vzniku prvních her s Warcraft tématikou. Po vizuální stránce je film velice dobře zpracovaný, spousta digitálních triků funguje až překvapivě uvěřitelně (až na pár drobností, kterých si asi většina lidí stejně nevšimne). Příběh je vzhledem k universu Warcraftu celkově povážlivě povrchní. Ale je to pochopitelné, film chce oslovit co nejširší masu lidí, tak musí působit srozumitelně a uceleně. Někdo tvrdí, že je ve filmu moc postav, spousta názvů a trochu chaos. Mě se tedy vůbec nezdálo....vždyť jsou tam tak 4-5 postav, 2-3 města a celé je to zabalené do balíčku, že vám i může být jedno, kdo je kdo. Prostě se na to kouká skvěle, poslouchá se to taky dobře, tak kdo bude chtít, bude hledat trochu víc později. Tempo je stálé a dokáže udržet pozornost, režie i s ohledem na digitální úpravy ujde, o audiovizuálu se nic moc speciálního říct nedá (krom toho, že je super), takže bych byl moc rád, kdyby se takových filmů (ať už přímo Warcraft, nebo pak, po vzoru Marvelu, i pár vedlejších příběhů) natočilo víc. Zde bude asi trochu problém, protože tvůrci řekli, že pokračování bude, když se vybere 450mil. dolarů, ale zatím mají jen 400. Budoucnost filmového Warcraftu je tedy nahnutá, ale věřím, že nejen my věrní herní fanoušci, ale i ostatní diváci mající rádi fantasy, si ucelené dílo Warcraftu zaslouží.

    • 95%
     0
     0
     21. 2. 2017
     memphistto (499 bodů)

     Celý natěšený jsem na film vyrazil do kina, abych si ho užil na velkém plátně a doufal, že ti, kteří ještě nedokázali pokazit žádnou hru si nenechají rozcupovat publikem film. A za sebe můžu prohlásit, že ač jsem čekal ještě trochu víc, tak film byl velmi slušný a jako fanoušek dávám možná hodnocení výš než ostatní, ale já se na další díl rozhodně těším :)

    • 75%
     1
     0
     15. 7. 2016
     Bad (464 bodů)

     Na začátečnický fanoušek světa Warcraftu jsem zašel na první film do kina a poté si ho pustil na počítači s horší grafikou. V tu chvíli jsem všechno pochopil. Warcraft: První střet nesází na skvělé rozhovory nebo herce, ale na CGI. Skoro celý film byl udělán na počítači (kromě herců (škoda)). Ten zážitek v kině a doma u počítače je kolosální. Skvěle vypadající byli i orkové. Do podrobna udělaní a každý jiný. Nejvíc se mi líbil Orgrim Doomhammer ( hlavně kvůli cool jménu ) , největší přítel náčelníka Durotana. Těším se na další díl, kde odhalí více ras. Mluvím o tom v celé recenzi. Herecké obsazení. Po deseti vyčerpávajících letech se několikrát změnilo herecké obsazení, nakonec to skončilo aspoň tragicky ( spoiler: jelikož král zemře, protože ten byl asi nejhorší ). Ale film ( zase chválím ) doplňují orci. Tento film vlastně nepotřebuje nejlepší herce, ale to neznamená dát do filmu prvního člověka na ulici. Nakonec hodnotím celkový příběh. Spoiler: Horda Vs Aliance - vyhraje Horda ( celý zobecněný příběh ). Bohužel ani rozhovory mezi postavami nebyly dobré. Celý tento film zachránili orci, ostatní rasy a město atd. ( všechno v CGI ). Režisér sliboval film lepší než Pán prstenů. V tu chvíli byl velmi sebejistý, protože se to nevyrovná trilogii Pána prstenů. Sázel na jedinou kartu a tentokrát jim to prošlo. Ale co v druhém díle ? Osobně se těším na druhý díl Warcraft: Druhý střet. 75%

    • 85%
     0
     0
     29. 7. 2016
     Fricino (459 bodů)

     Za Hordu život položím! A já za ty roky čekání jsem čekal daleko větší nářez, ale rozhodně nejsem zklamaný. V prvních minutách byly pocity smíšené a chvilku trvá než si člověk zvykne na tu hromadu efektů. Dále už je to jízda a na vše se dá zvyknout. Pěkný příběh i zajímavé postavy, prostě jednoduše dobře zvládnutá žánrovka. Najdeme spoustu dobré akce, magie a scén, které si rád pustím znovu. Na druhou stranu mi přišla akce místy umělá a pomalá. Warcraft zafungoval jako lákadlo na pokračování dobře a ja budu věřit, že se v několika ohledech zlepší a dočkáme se u pokračování daleko větší podívané ..

    • 65%
     0
     1
     9. 6. 2016
     majhan (453 bodů)

     Ještě jsem film neviděla, ale miluji příběhy Star Treku, tak doufám, že by se mi mohlo tohle taky líbit. Jen nemám ráda samotné bezmyšlenkovité válčení pro válčení bez jakéhokoliv důvodu a obsahu. Doufám v pěkné animace jako tomu bylo třeba u filmu Jupiter přichází.

    • 85%
     0
     0
     15. 7. 2016
     lord (423 bodů)

     Filmem jsem byl příjemně překvapen. Problém v jeho vnímání dle mého názoru je, zda jste hráč nebo ne. Je pravdou, že jsem Warcraft nikdy pořádně nehrál, ale tento typ her je si velmi podobný. Takto je tedy nutné film i vnímat. Jako jakési abstraktní zobrazení herního prostředí a to včetně opakujícího se soundtracku. Takto to ve hrách bývá.. Určitá situace, určitá hudba. Pro mě velmi dobré a zajímavé zpracování, které mě nalákalo si hru zahrát.

    • 70%
     0
     1
     9. 6. 2016
     cirkusačka (388 bodů)

     Měla jsem možnost shlédnout předpremieru filmu v kině Atlas. Na začátek je nutno říci, že pro milovníky těchto typů filmu je jistě lepší investovat peníze do 3D technologie, případně jít do IMAX, film je plný efektů a a výborně zpracován, pro milovníky her jistě vhodný ke shlédnutí

    • 70%
     0
     0
     14. 7. 2016
     paniks (319 bodů)

     Fantasy příběh o království Azeroth a říši Draneor. Azeroth je vzkvétající říše lidí, v níž moudře panuje král Llane. Jeho vojsko vedené rytířem Lotharem a společenství mocných kouzelníků v čele s mágem Medivhem důsledně chrání mírumilovnou civilizaci. V Draenoru představuje život permanentní boj mezi znepřátelenými rasami Orků, jež spojí až nákaza, která v jejich zemi postupně ničí vše živé. Jejich cílem se stane Azeroth, jehož obyvatelé jsou ochotní bránit svou zemi do posledního muže. Adaptace jedné z nejpopulárnějších her současnosti.

    • 75%
     0
     0
     29. 7. 2016
     jarousek1981 (314 bodů)

     Je to jako intro k počítačové hře, o které jsem si dlouho myslel, že jí budu chtít hrát. Ale když to skončí, je ta chuť nulová. Trochu to připomíná film pro lidi, co zapomněli, jak má film vypadat. Příběhová linie je provizorní a snaha vyslátat jí několika "hlubokými" dialogy je naprosto diletantská. Figury sympatické, ale 2D. Svět končí kulisami. Strašně rád bych viděl plnokrevnou fantasy, kterou probouzí imaginaci, ale Warcraft nabádá svým modelem "od akce k akci a mezitím se na nic neptat" spíš k pasivitě. Mrzí mě to. Duncan Jones je spoluzodpovědný za novou vlnu chytrých scífek, ale jeho první fantasy ohromí tak leda Čínu. Tam se taky fantazii meze kladou a publikum se nechá ožrat nálevem z okurek.

    • 100%
     1
     0
     8. 7. 2016
     AryaCZE (253 bodů)

     Pro mě velké překvapení a jednoznačně audiovizuální show. Tak krásně propracované zbroje koní a masky jsem opravdu dlouho neviděla. Hudba dokonale souzněla s dějem. Žádná hluchá místa a omáčka.. Děj opravdu odsejpal.
     Doporučuji film shlédnout ve větším kině, ideálně ve 3D. Osobně shlédnuto v IMAXu.

    1 2 dalsi posledni

    Hodnocení a recenze Warcraft: První střet

    77 68 ?
    jak hlasovat?
    • Hellboy 70%
    • RadimH 65%
    • wiecej 75%
    • dominik11 100%
    • Crreed 60%
    • Mrykodaj 80%
    • aquiver 50%
    • jirik-smerda 75%
    • Lovecour69 60%
    • homedo 85%
    všechna hodnocení (256)

    V žebříčcích uživatelů

    3. místo z 37 v žebříčku uživatele Kirra Darkness
    16. místo z 19 v žebříčku uživatele kubi.sarka