The Grand Budapest Hotel (USA)
USA USA
100 minut

Žánry

:
Drama, Komedie

Obsah

:
Film Grandhotel Budapešť je dobrodružstvím Gustava H, legendárního recepčního věhlasného evropského hotelu, a jeho pomocníka Zero Moustafy, který se více »« méně

Režie

:
Wes Anderson

Scénář

:
Stefan Zweig Wes Anderson Hugo Guinness

Herci

:
Ralph Fiennes F. Murray Abraham Mathieu Amalric Adrien Brody Willem Dafoe ...
Přehrát online O2
Premiéra: 13. 3. 2014
Distributor: CinemArt

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 100%
  0
  0
  18. 3. 2016
  martin-mickey-stusak (10530 bodů)

  Okouzlující postavy a krásné vizuální scény ukazují Andersonovu režisérskou genialitu, o kterou se mimochodem u nás pokusil i Václav Havel se svým snímkem ´Odcházení´. ´Grandhotel Budapešť´ je rozhodně na první pohled více umělecké dílo, než obyčejný film. Přináší jistou jedinečnost, která dobře zapadá. Humor, příkladné herectví, obrazová vážnost (každý záběr je pečlivě poskládaný) a udržující si tempo. I ty dialogy mají svůj rytmus a libozvučnost. Příběh je zábavný a vtipný. Tento film je dokonce i naplněn nepředvídatelnými překvapeními a o to větší je výsledný filmový zážitek.

 • 95%
  0
  0
  20. 10. 2015
  Sheldon (9787 bodů)

  Já bych tomuto filmu sice nejvyšší známku neudělil, ale to neznamená, že by šla známka nějak výrazně dolů. Grandhotel Budapešť je originální a zábavný film a jako příjemné zpestření určitě stojí za vidění. Andersonova „geometrická režie“ je mimořádná a už jsem viděl spoustu pokusů, kdy se jí někteří pokoušeli napodobit, ale dopadlo to neslavně. Wes Anderson totiž svůj styl skutečně vycizeloval.

 • 85%
  0
  0
  17. 5. 2016
  lamps (7557 bodů)

  Je to jako líbezné pohlazení. V době, kdy film představuje čistokrevný byznys a hlavní herečka má mít místo hereckého nadání raději trojky kozy (nestěžuji si), přijde jedna geniální hlavička s filmem, který tak nádherně a přitom neambiciózně propaguje a hlavně oslavuje smysl filmového průmyslu jako takového. Milý příběh plný pohybu, dynamických zvratů a ztřeštěných postaviček, z nichž každá zvládne zaujmout již svým stylizovaným zevnějškem. Kdyby Anderson tvořil na začátku dvacátých let, byla by z něj nesmrtelná ikona a snad i živoucí legenda, takhle to má výrazně těžší, jelikož trendy se zásadně liší a mluvený dialog mu v jeho filmech ne vždy stoprocentně funguje. Přesto velká paráda a další výtečná role pro Ralpha Fiennese..

 • 80%
  0
  0
  30. 4. 2014
  Petrson (3212 bodů)

  Člověk se celkem dobře baví nad nápaditým zpracováním, scénářem, vedením herců, nesměje se, ale celou dobu vás to baví sledovat. Wes Anderson si drží svou poetickou nezávislou linku, je čitelný, udržuje zvláštní dramaturgickou plochost ve vyprávění, kterou umocňuje vetšinou statická kamera. Stejně jako poznáte filmy Woody Allena, hudbu AC/DC, obrazy Vincenta van Gogha, styl vyprávění Stephana Kinga, tak i Wes Anderson začíná mít svůj čitelný podpis.

  • herci
  • příběh
  • výtvarná složka a kamera
  • možná by se měl člověk absurdním situacím smát, ale vše jen v klidu sleduje
 • 85%
  0
  0
  9. 12. 2015
  rkotvald (2808 bodů)

  Velice originální snímek, který si zaslouží své ceny i divákovu pozornost. V mnohém totiž vybočuje z řady toho, jak se filmy točí. Filmařská originalita metodiky je zde citelná. Příběh sám o sobě je tuctový. Jeho vyprávění, chování osob a volba kamery je nicméně natolik svérázná, že si tento snímek zapamatujete. A to je myslím hlavní pozitivum spolu s výtečnými hereckými výkony ve všech rolích. Wes Anderson u mě začíná platit za velice osobitého režiséra. Snad si tuto laťku udrží.

 • 80%
  0
  0
  15. 2. 2016
  Ombak_Penari (2732 bodů)

  Wes Anderson je pro mě pole neorané a možná proto je tento film pro mě tak originální a fascinující, protože na něco podobného může být člověk těžko připraven. Každopádně hravost, nadhled, nostalgie, elegance a fantasie si tu podávají ruce v geniálně namíchaném příběhu, který nikomu nedokážete slovy vypodobnit, v podání skvělých herců a v takovém duchu, který jako by do našeho světa vůbec nepatřil. Snímek je po všech stránkách originál, názory na něj se budou lišit a vyvracet se vzájemně, ale nic to nezmění na faktu, že je to snímek pozoruhodný.

 • 65%
  0
  0
  18. 7. 2015
  limeta (2445 bodů)

  Zajímavá výprava, příběh dobrý, ale není to nevím proč můj šálek

 • 80%
  0
  0
  16. 6. 2014
  stantheman (2145 bodů)

  Okouzlijící film...Wes Anderson v nejlepší formě ..tohle mu sedlo mimořádně....skvěle obsazené...estetika ztapadá do skvělého humoru a především mě nezklamal Ralph Fiennes.Hezké , příjemné a vtipné a určitě k dalšímu zkouknutí.

 • 95%
  0
  0
  14. 3. 2014
  beseda (1864 bodů)

  Klobouk dolů pane Andersone. Skloubit dohromady dechberoucí vizuální stránku filmu spolu se skvělými hereckými výkony a to všechno provázané "chytrým" humorem to chce už jo nějaký cit pro filmařinu! :-) Příběh byl naprosto neodolatelný, střih, kamera, citlivě a vtipně volená hudba .. no ale ten ďábel Willem Dafoe byl stejně nejlepší :-) Obrazově to bylo krásné jako Amélie, obsahově jsem si zavzpomínal na Menzelův film, hořkosladkým humorem mi to připomínalo Benigniho film (La Vita è bella), vizuálními efekty zase Karla Zemana, ale ve výsledku to byl originální a jedinečný Wes Anderson, který mě tímhle snímkem naprosto dostal. - Viděno: 13.03.2014 (kino). - Mé hodnocení: 99%.

 • 100%
  0
  0
  2. 11. 2014
  janin (1582 bodů)

  Zábavný a vtipný příběh, skvělá kamera a výprava.Už se těším na další film z dílny pana Andersona

  • příběh
  • hudba
  • výprava
  • kamera
  • 80%
   0
   0
   21. 12. 2014
   Rapaport (1002 bodů)

   Úžasně hravý film. V podstatě je to zvláštní dílko, jako ostatně každá Andersonův film. To jak si dokáže s filmem pohrát musí oslnit i toho jemuž se film samotný líbit nebude. Za mě ale paráda, příjemný film na který se krásně dívá.

  • 95%
   0
   0
   6. 3. 2015
   Teresie (989 bodů)

   Brilantní. Vtipné. Pestrobarevné.

  • 95%
   0
   0
   3. 11. 2014
   salisbury (944 bodů)

   Wes Anderson opět rozprostřel paletu plnou barev a s jejich pomocí natřel úžasný příběh na filmové plátno. Plejáda hvězd se proháněla epizodami v malých záblescích, kterým vévodil Tony Revolori a Ralph Fiennes. Willem Dafoe byl jako vždy excelentně démonicky zrůdný. Malebnost a vypravěčský styl Wese Andersona, který je jeho nezaměnitelným rukopisem, mě vždy dokáže udržet při bdělosti i velmi rád se nechám ukájet pohledem na jeho pohyblivé obrazy, které v tomto filmu jsou nadmíru propracované. Grandhotel Budapešť mi nabídl krásný zážitek v Andersonově soukromém apartmá a já jsem si ten zážitek užil ke své velké spokojenosti.

  • 80%
   0
   0
   27. 2. 2015
   davsuch (910 bodů)

   • originální a zajímavý příběh
   • moc zajímavá výprava, kulisy, prostředí a hlavně atmosféra
   • dobré herecké výkony hlavních postav
   • ke konci filmu trochu únavné tempo vyprávění
   • až moc spletitý a komplikovaný děj, hlavně pokud jde o vztahy jednotlivých postav
  • 65%
   0
   0
   19. 3. 2014
   lukas (844 bodů)

   Wes Anderson si vzal velké sousto! Vlastně větší než kdy předtím. Zábava pro fajnšmekry. Nehledejte v tom nic víc. Skvělá groteska, i když v případě podobnosti armád s jednotkami SS mi občas zatrnulo, občas vstoupila do popředí andersonovská melancholie. Snad se tvůrci nemalé finanční investice vrátí. Jsem zvědavý, co natočí příště? A s jakými novými herci.

  • 85%
   0
   0
   21. 6. 2014
   tamura (683 bodů)

   Vynikající! V tom pravém slova smyslu. Královsky jsem se bavil. Invenční, vtipně a s citem pro slovo napsané. Wes Anderson musí být neuvěřitelně přesvědčivý režisér, je zjevné, že herci jeho poetiku milují, jinak by nehráli tak, jak hrají. Připomnělo mi to první zážitek Amelie z Montmartru, kdy jsem zíral na to, jak může film kouzlit obrazy, bavit od začátku až do konce. Honička na lyžích a saních je vyloženě k popukání!

  • 85%
   0
   0
   11. 12. 2014
   evana (682 bodů)

   Za mě nejlepší film Wese. O příběh tady snad ani tolik nejde. Geniální kamera a scénář. Po vizuální stránce rozhodně 100%, protože jsem od plátna nemohla odtrhnout oči a vizuál mě neskutečně bavil. Všechny scény byly do detailu propracované a když se člověk díval pozorně, našel i spoustu vtipných drobností v záběru. Herecké obsazení absurdních postav skvělé.

  • 90%
   0
   0
   22. 1. 2015
   KajkaFajka (551 bodů)

   Čo chvilku jsem si vravila že jsetli to je tak absurdní nebo tak hezky udělane. Ale velmi som sa zabavila. Takový rozhovor při úteku z vězení je velmi smiesny.

  • 90%
   0
   0
   8. 4. 2014
   Batista (442 bodů)

   Tak tento film mě rozsekal. Krásný audiovizuální zážitek, doplněný skvělými herci. Williem Dafoe jako zabiják nemá chybu, stejně tak scéna, kdy se střílí v hotelu. Prostě skvělý film a jsem moc rád, že jsem ho viděl v kině. Soundtrack je také skvělý.

  • 90%
   0
   0
   20. 1. 2015
   wtemplar (375 bodů)

   Příjemné překvapení loňského roku.

   • zpracování, příběh, herecké výkony, kamera
   • 80%
    0
    0
    15. 6. 2014
    kijifa (314 bodů)

    To jsem takhle jednou potřeboval zabít trochu času a napadlo mě, že ideálním zabijákem by mohl být Grandhotel Budapešť. Jenže po necelých dvou hodinách jsem musel usoudit, že ani minutu nešlo o zabíjení, tedy určitě ne času. Pro mě velmi příjemné překvapení. Originální nápad, příběh, který ani minutu nedrhne, postavy které vás baví a vtipy, které nesklouzávají k trapnosti. Pro mě nečekané, ale velmi milé překvapení. Takže až budete chtít taky zabít trochu času zajděte do Grandhotelu Budapešť.

   • 95%
    0
    0
    3. 4. 2014
    Marcela012002 (304 bodů)

    Výborný film, perfektní obsazení. Poeticky vyprávěný příběh, humor místy poněkud drsnější, ale bavila jsem se od začátku do konce.

   • 90%
    0
    0
    30. 1. 2015
    mkubalikova (293 bodů)

    Vynikající Ralph Fiennes a originální poetika Wese Andersona! Pátá hvězda za celou skvadru skvělých herců ve vedlejších miniroličkách: Brody, Dafoe, Goldblum, Keitel, Law, Murray, Norton, Wilson.

   • 95%
    0
    0
    3. 4. 2014
    Bigrambo (233 bodů)

    Wes Anderson opět nezklamal a servíruje nám svůj další osobitý snímek plný inteligentního humoru, ztřeštěných gagů, specifické poetiky a krásných obrazů. Nevím, jak to ten kluk dělá, ale každým svým filmem si mě získává víc a víc! Skvělou ústřední dvojici vtipně doplňuje v menších rolích celá řada známých herců jako Murray, Keitel, Norton, Brody, Law a řada dalších. Prostě Wes mě opět dostal a já se těším jak malý kluk na jeho další kousky…

   • 75%
    0
    0
    11. 2. 2015
    daisyna (215 bodů)

    Velká legrace.

   • 70%
    0
    0
    11. 2. 2015
    taliz (200 bodů)

    Ale jo, legrace to byla.

   • 90%
    0
    0
    26. 1. 2015
    knihovna1 (190 bodů)

    Film se mi moc líbil. Příběh byl silný i napínavý. Výprava, kostýmy a scénář na jedničku. Herecké výkony taky brilantní. Je to adept na několik Oscarů. Prostě je to výtvarné dílo plné nápadů a překvapení. Trochu mi to připomínalo Bohumila Hrabala, konkrétně film Obskuhoval jsem anglického krále. Taky děj vypráví retro a hrdina se vypracuje svou pílí a štěstím.

   • 0
    0
    3. 4. 2014
    KatkaKK (98 bodů)

    No, nevím, zda to autor myslel vážně (asi ne), ale někam ulétl... Výtvarná stránka vlastně předčí samotný děj filmu, který je jeden velký zmatek a chaos. Ovšem překvapivě se přesto na to kouká dobře... Pro mě to byla úžasná podívaná. Film je sice o podívané, ale bez příběhu, který má hlavu a patu (aspoň trošku)...je to jen podívaná.

   • 85%
    0
    0
    7. 2. 2015
    andriiC (57 bodů)

    „Ztracený ráj vážně - nevážně.“ Humoristické fanfáry s popraškem nostalgického genia loci starých dobrých časů. Grandhotel Budapešť vítá na červeném koberci ty nejblýskavější herecké hvězdy, které "pohostily" své postavy a postavičky kolekcí emblémů identické výrazovosti i archetypální aurou komiksové stylizace – přísné četnické očko Edward Norton, vychytralý a hamižný muž v černém Adrien Brody, takový normální zabiják Willem Dafoe, "Perry Mason" s kočičím baronem Jeff Goldblum, oddaný hotelový žáček Tony Revolori, Addams family VIP madame Tildy Swinton, cukrová panenka s atypickým znaménkem na tváři Saoirse Ronan, ležérní recepční Jason Schwartzman, potetovaný Rambo vězeň Harvey Keitel, "profesorsky" zvídavý spisovatel Jude Law…a v neposlední řadě vážený elegán, vládce hotelového impéria, pan Gustave H. - první liga hoteliérství se svou apartní etiketou a líbivou vášní pro dámy dříve narozené. Gustave H. je "casanovská" galantnost sama s perlivě peprnými slovními obraty, do jehož "střevíčků" vplul se salonně aristokratickou vážností, opojnými kapkami kolínské, charismatickou voňavostí a mazlivou komikou, "prvorepublikový" gentleman Ralph Fiennes. Pohádková zátočina kabaretu modrého z nebe s groteskností vtipné kaše. Okouzlení vizuální slastí, vypiplanými a vyšperkovanými detaily, břitem alchymie scének – např. hotelová přestřelka v gala, telefonní štafeta, "originální" útěk z vězení (i Michael Scofield by záviděl :-), citem pro gagy, vypointované skeče, dávkování časoprostoru, světelné kompozice, výtvarnou senzualitu. Andresonovská mana mistra taktu souřadnic poetiky tzv. "šlehačkových dortů," která čas od času přehodí smyčku do hororové malebnosti. Roztomile bláznivé, dadaisticky rošťácké hájemství rozverného jarmarku. Nechejte svůj svět "tam venku" a zahalte svou mysl elegantní rozpustilostí fantaskní artové „cukrárny.“

   • 90%
    0
    0
    29. 7. 2016
    danielavid (38 bodů)

    Jsem ráda, že jsem tenhle výtvor viděla v kině a tuším, že ho budu chtít vidět ještě minimálně jednou. To byla bláznivá parádní komedie, která mě zaskočila jak obrazově, obsazením, tak dialogy. Každá scéna je jak nějaký výjev z obrázkové knížky, takové romantické, detailní, a úžasně promyšlené. Myslím, že nejlíp to vystihne slovo "malebné". Obsazení už je zřejmé z plakátu, ale stejně...tolik známých dobrých herců dostat do jednoho filmu, klobou dolů. Každou chvíli mě překvapila jiná, známá tvář a moc jsem si to užívala. A ty dialogy - no mlask :) svižné, vtipné, decentní a z toho rošťácky sprosté. Celý ten příběh o jednom hotýlku a jeho majiteli je originální, opravdu se zde objevuje velká spousta rolí a roliček, ale všechny někdy mají svoji chvilku na slunci, takže to nejsou vyloženě podřadné štěky. Neznám žádný podobný a stejně dobrý film. Třeba se může zdát trochu nevýrazný, ta propagace není zase tak drtivá, ale je to v souladu s duchem filmu a ocení každého, kdo si ke Grandhotelu Budapešť najde cestu.

   1 2 dalsi posledni
   78 82 ?
   • bohhous22 90%
   • Liboul 75%
   • wodmint 60%
   • Hustej70 75%
   • Trable 80%
   • Nosnica 80%
   • Sáček 85%
   • sasanka 95%
   • Tupá stará treska 100%
   • Wasper 85%
   všechna hodnocení (160)
   jak hlasovat?
   Sdílet tuto stránku:

   Partneři: