The Grand Budapest Hotel (USA)
USA USA
100 minut

Žánry

:
Drama, Komedie, Oscarový, Retro

Obsah

:
Film Grandhotel Budapešť je dobrodružstvím Gustava H, legendárního recepčního věhlasného evropského hotelu, a jeho pomocníka Zero Moustafy, který se stane více »« méně

Režie

:
Wes Anderson

Scénář

:
Stefan Zweig Wes Anderson Hugo Guinness

Herci

:
Ralph Fiennes F. Murray Abraham Mathieu Amalric Adrien Brody Willem Dafoe ...

Podívej se na Grandhotel Budapešť online!

Přehrát online O2
Premiéra: 13. 3. 2014
Distributor: CinemArt
Jste na stránce filmu Grandhotel Budapešť. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Grandhotel Budapešť myslíte! K 20. lednu 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27867 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Grandhotel Budapešť


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 100%
  0
  0
  18. 3. 2016
  martin-mickey-stusak (24590 bodů)

  Okouzlující postavy a krásné vizuální scény ukazují Andersonovu režisérskou genialitu, o kterou se mimochodem u nás pokusil i Václav Havel se svým snímkem ´Odcházení´. ´Grandhotel Budapešť´ je rozhodně na první pohled více umělecké dílo, než obyčejný film. Přináší jistou jedinečnost, která dobře zapadá. Humor, příkladné herectví, obrazová vážnost (každý záběr je pečlivě poskládaný) a udržující si tempo. I ty dialogy mají svůj rytmus a libozvučnost. Příběh je zábavný a vtipný. Tento film je dokonce i naplněn nepředvídatelnými překvapeními a o to větší je výsledný filmový zážitek.

 • 85%
  0
  0
  20. 3. 2020
  Pete69 (17845 bodů)

  Velmi osobitý film a velkém podivínovi. Skvělé interiéry i exteriéry, film mě nenechal ani vteřinu vypnout, nebo si dokonce odskočit. Prostě jsem ho slupnul, jako malinu. Ralph Fiennes zahrál velmi dobře a opravdu jsem si snímek užil. Nevím, jak je možné, že mi tak dlouho unikal.

 • 95%
  0
  0
  20. 10. 2015
  Sheldon (16004 bodů)

  Já bych tomuto filmu sice nejvyšší známku neudělil, ale to neznamená, že by šla známka nějak výrazně dolů. Grandhotel Budapešť je originální a zábavný film a jako příjemné zpestření určitě stojí za vidění. Andersonova „geometrická režie“ je mimořádná a už jsem viděl spoustu pokusů, kdy se jí někteří pokoušeli napodobit, ale dopadlo to neslavně. Wes Anderson totiž svůj styl skutečně vycizeloval.

 • 85%
  0
  0
  17. 5. 2016
  lamps (14806 bodů)

  Je to jako líbezné pohlazení. V době, kdy film představuje čistokrevný byznys a hlavní herečka má mít místo hereckého nadání raději trojky kozy (nestěžuji si), přijde jedna geniální hlavička s filmem, který tak nádherně a přitom neambiciózně propaguje a hlavně oslavuje smysl filmového průmyslu jako takového. Milý příběh plný pohybu, dynamických zvratů a ztřeštěných postaviček, z nichž každá zvládne zaujmout již svým stylizovaným zevnějškem. Kdyby Anderson tvořil na začátku dvacátých let, byla by z něj nesmrtelná ikona a snad i živoucí legenda, takhle to má výrazně těžší, jelikož trendy se zásadně liší a mluvený dialog mu v jeho filmech ne vždy stoprocentně funguje. Přesto velká paráda a další výtečná role pro Ralpha Fiennese..

 • 85%
  0
  0
  10. 3. 2021
  JosefTomas (7972 bodů)

  Až vzácný příklad čistokrevného filmu, dnes již zcela nevídaného. Anderson experimentuje v každém záběru, mění dynamiku a záměrně jde proti divákovým očekáváním a příjemně mate, ať už změnou perspektiv, pohybem kamery a střihem, stejně jako změnu poměru stran podle toho, co se v jaké době odehrává. GB je takovým milým mixem, neboť ohýbá zavedené postupy, hraje si s divákovým očekáváním a utočí na něj nezvyklou formou vizuálních gagů v nepopsatelné geometrii každé scény. I tak se našla jedna věc, která skvělou práci trochu narušuje a to nevyvážené tempo v druhé půlce, kde divák už trochu Andersona prokoukne a ten ho ničím už moc nepřekvapí. Ale stejně je výsledek parádní a takových filmů bych si dal klidně víc do roka.

 • 65%
  0
  0
  18. 7. 2015
  limeta (4807 bodů)

  Zajímavá výprava, příběh dobrý, ale není to nevím proč můj šálek

 • 80%
  0
  0
  30. 4. 2014
  Petrson (4085 bodů)

  Člověk se celkem dobře baví nad nápaditým zpracováním, scénářem, vedením herců, nesměje se, ale celou dobu vás to baví sledovat. Wes Anderson si drží svou poetickou nezávislou linku, je čitelný, udržuje zvláštní dramaturgickou plochost ve vyprávění, kterou umocňuje vetšinou statická kamera. Stejně jako poznáte filmy Woody Allena, hudbu AC/DC, obrazy Vincenta van Gogha, styl vyprávění Stephana Kinga, tak i Wes Anderson začíná mít svůj čitelný podpis.

  • herci
  • příběh
  • výtvarná složka a kamera
  • možná by se měl člověk absurdním situacím smát, ale vše jen v klidu sleduje
 • 85%
  0
  0
  9. 12. 2015
  rkotvald (3157 bodů)

  Velice originální snímek, který si zaslouží své ceny i divákovu pozornost. V mnohém totiž vybočuje z řady toho, jak se filmy točí. Filmařská originalita metodiky je zde citelná. Příběh sám o sobě je tuctový. Jeho vyprávění, chování osob a volba kamery je nicméně natolik svérázná, že si tento snímek zapamatujete. A to je myslím hlavní pozitivum spolu s výtečnými hereckými výkony ve všech rolích. Wes Anderson u mě začíná platit za velice osobitého režiséra. Snad si tuto laťku udrží.

 • 80%
  0
  0
  15. 2. 2016
  Ombak_Penari (2758 bodů)

  Wes Anderson je pro mě pole neorané a možná proto je tento film pro mě tak originální a fascinující, protože na něco podobného může být člověk těžko připraven. Každopádně hravost, nadhled, nostalgie, elegance a fantasie si tu podávají ruce v geniálně namíchaném příběhu, který nikomu nedokážete slovy vypodobnit, v podání skvělých herců a v takovém duchu, který jako by do našeho světa vůbec nepatřil. Snímek je po všech stránkách originál, názory na něj se budou lišit a vyvracet se vzájemně, ale nic to nezmění na faktu, že je to snímek pozoruhodný.

 • 80%
  0
  0
  16. 6. 2014
  stantheman (2396 bodů)

  Okouzlijící film...Wes Anderson v nejlepší formě ..tohle mu sedlo mimořádně....skvěle obsazené...estetika ztapadá do skvělého humoru a především mě nezklamal Ralph Fiennes.Hezké , příjemné a vtipné a určitě k dalšímu zkouknutí.

 • 95%
  0
  0
  14. 3. 2014
  beseda (1918 bodů)

  Klobouk dolů pane Andersone. Skloubit dohromady dechberoucí vizuální stránku filmu spolu se skvělými hereckými výkony a to všechno provázané "chytrým" humorem to chce už jo nějaký cit pro filmařinu! :-) Příběh byl naprosto neodolatelný, střih, kamera, citlivě a vtipně volená hudba .. no ale ten ďábel Willem Dafoe byl stejně nejlepší :-) Obrazově to bylo krásné jako Amélie, obsahově jsem si zavzpomínal na Menzelův film, hořkosladkým humorem mi to připomínalo Benigniho film (La Vita è bella), vizuálními efekty zase Karla Zemana, ale ve výsledku to byl originální a jedinečný Wes Anderson, který mě tímhle snímkem naprosto dostal. - Viděno: 13.03.2014 (kino). - Mé hodnocení: 99%.

 • 100%
  0
  0
  2. 11. 2014
  janin (1582 bodů)

  Zábavný a vtipný příběh, skvělá kamera a výprava.Už se těším na další film z dílny pana Andersona

  • příběh
  • hudba
  • výprava
  • kamera
  • 65%
   0
   0
   19. 3. 2014
   lukas (1325 bodů)

   Wes Anderson si vzal velké sousto! Vlastně větší než kdy předtím. Zábava pro fajnšmekry. Nehledejte v tom nic víc. Skvělá groteska, i když v případě podobnosti armád s jednotkami SS mi občas zatrnulo, občas vstoupila do popředí andersonovská melancholie. Snad se tvůrci nemalé finanční investice vrátí. Jsem zvědavý, co natočí příště? A s jakými novými herci.

  • 95%
   0
   0
   6. 3. 2015
   Teresie (1107 bodů)

   Brilantní. Vtipné. Pestrobarevné.

  • 95%
   0
   0
   3. 11. 2014
   salisbury (1100 bodů)

   Wes Anderson opět rozprostřel paletu plnou barev a s jejich pomocí natřel úžasný příběh na filmové plátno. Plejáda hvězd se proháněla epizodami v malých záblescích, kterým vévodil Tony Revolori a Ralph Fiennes. Willem Dafoe byl jako vždy excelentně démonicky zrůdný. Malebnost a vypravěčský styl Wese Andersona, který je jeho nezaměnitelným rukopisem, mě vždy dokáže udržet při bdělosti i velmi rád se nechám ukájet pohledem na jeho pohyblivé obrazy, které v tomto filmu jsou nadmíru propracované. Grandhotel Budapešť mi nabídl krásný zážitek v Andersonově soukromém apartmá a já jsem si ten zážitek užil ke své velké spokojenosti.

  • 80%
   0
   0
   27. 2. 2015
   davsuch (1028 bodů)

   • originální a zajímavý příběh
   • moc zajímavá výprava, kulisy, prostředí a hlavně atmosféra
   • dobré herecké výkony hlavních postav
   • ke konci filmu trochu únavné tempo vyprávění
   • až moc spletitý a komplikovaný děj, hlavně pokud jde o vztahy jednotlivých postav
  • 80%
   0
   0
   21. 12. 2014
   Rapaport (1016 bodů)

   Úžasně hravý film. V podstatě je to zvláštní dílko, jako ostatně každá Andersonův film. To jak si dokáže s filmem pohrát musí oslnit i toho jemuž se film samotný líbit nebude. Za mě ale paráda, příjemný film na který se krásně dívá.

  • 0%
   0
   1
   23. 8. 2019
   lukasopicasso (889 bodů)

   Podivně (čti odporně) stylizovaná sto minut dlouhá groteska, při jejíž sledování mi bylo opravdu úzko. 0/10

  • 85%
   0
   0
   21. 6. 2014
   tamura (763 bodů)

   Vynikající! V tom pravém slova smyslu. Královsky jsem se bavil. Invenční, vtipně a s citem pro slovo napsané. Wes Anderson musí být neuvěřitelně přesvědčivý režisér, je zjevné, že herci jeho poetiku milují, jinak by nehráli tak, jak hrají. Připomnělo mi to první zážitek Amelie z Montmartru, kdy jsem zíral na to, jak může film kouzlit obrazy, bavit od začátku až do konce. Honička na lyžích a saních je vyloženě k popukání!

  • 90%
   0
   0
   22. 1. 2015
   KajkaFajka (720 bodů)

   Čo chvilku jsem si vravila že jsetli to je tak absurdní nebo tak hezky udělane. Ale velmi som sa zabavila. Takový rozhovor při úteku z vězení je velmi smiesny.

  • 85%
   0
   0
   11. 12. 2014
   evana (683 bodů)

   Za mě nejlepší film Wese. O příběh tady snad ani tolik nejde. Geniální kamera a scénář. Po vizuální stránce rozhodně 100%, protože jsem od plátna nemohla odtrhnout oči a vizuál mě neskutečně bavil. Všechny scény byly do detailu propracované a když se člověk díval pozorně, našel i spoustu vtipných drobností v záběru. Herecké obsazení absurdních postav skvělé.

  • 90%
   0
   0
   20. 1. 2015
   wtemplar (462 bodů)

   Příjemné překvapení loňského roku.

   • zpracování, příběh, herecké výkony, kamera
   • 90%
    0
    0
    8. 4. 2014
    Batista (445 bodů)

    Tak tento film mě rozsekal. Krásný audiovizuální zážitek, doplněný skvělými herci. Williem Dafoe jako zabiják nemá chybu, stejně tak scéna, kdy se střílí v hotelu. Prostě skvělý film a jsem moc rád, že jsem ho viděl v kině. Soundtrack je také skvělý.

   • 95%
    1
    0
    3. 4. 2014
    Marcela012002 (371 bodů)

    Výborný film, perfektní obsazení. Poeticky vyprávěný příběh, humor místy poněkud drsnější, ale bavila jsem se od začátku do konce.

   • 80%
    0
    0
    15. 6. 2014
    kijifa (335 bodů)

    To jsem takhle jednou potřeboval zabít trochu času a napadlo mě, že ideálním zabijákem by mohl být Grandhotel Budapešť. Jenže po necelých dvou hodinách jsem musel usoudit, že ani minutu nešlo o zabíjení, tedy určitě ne času. Pro mě velmi příjemné překvapení. Originální nápad, příběh, který ani minutu nedrhne, postavy které vás baví a vtipy, které nesklouzávají k trapnosti. Pro mě nečekané, ale velmi milé překvapení. Takže až budete chtít taky zabít trochu času zajděte do Grandhotelu Budapešť.

   • 90%
    0
    0
    30. 1. 2015
    mkubalikova (313 bodů)

    Vynikající Ralph Fiennes a originální poetika Wese Andersona! Pátá hvězda za celou skvadru skvělých herců ve vedlejších miniroličkách: Brody, Dafoe, Goldblum, Keitel, Law, Murray, Norton, Wilson.

   • 90%
    0
    0
    26. 1. 2015
    knihovna1 (282 bodů)

    Film se mi moc líbil. Příběh byl silný i napínavý. Výprava, kostýmy a scénář na jedničku. Herecké výkony taky brilantní. Je to adept na několik Oscarů. Prostě je to výtvarné dílo plné nápadů a překvapení. Trochu mi to připomínalo Bohumila Hrabala, konkrétně film Obskuhoval jsem anglického krále. Taky děj vypráví retro a hrdina se vypracuje svou pílí a štěstím.

   • 75%
    0
    0
    11. 2. 2015
    daisyna (279 bodů)

    Velká legrace.

   • 70%
    0
    0
    11. 2. 2015
    taliz (257 bodů)

    Ale jo, legrace to byla.

   • 95%
    0
    0
    3. 4. 2014
    Bigrambo (238 bodů)

    Wes Anderson opět nezklamal a servíruje nám svůj další osobitý snímek plný inteligentního humoru, ztřeštěných gagů, specifické poetiky a krásných obrazů. Nevím, jak to ten kluk dělá, ale každým svým filmem si mě získává víc a víc! Skvělou ústřední dvojici vtipně doplňuje v menších rolích celá řada známých herců jako Murray, Keitel, Norton, Brody, Law a řada dalších. Prostě Wes mě opět dostal a já se těším jak malý kluk na jeho další kousky…

   1 2 dalsi posledni

   Hodnocení a recenze Grandhotel Budapešť

   79 82 ?
   jak hlasovat?
   • Mrykodaj 75%
   • Kubys Fencl 85%
   • Reacherjack2016 80%
   • Lovecour69 85%
   • Mikik4444 85%
   • JosefTomas 85%
   • antonin_nadvornik 75%
   • regazzoni 80%
   • Pete69 85%
   • squirrelpool 45%
   všechna hodnocení (193)

   V žebříčcích uživatelů

   6. místo z 10 v žebříčku uživatele TerkaT