Hříšní lidé města pražského

86%
Hříšní lidé města pražského
Třináctidílný seriál starých kriminálních případů podle povídek Jiřího Marka ze sbírky Panoptikum starých kriminálních příběhů, která byla inspirována skutečnými případy policejních radů pražské kriminálky Knotka a Vaňáska z let 1925-1930. Názvy epizod: 1) Přísaha 2) Malý a velký vrah 3) Lady Macbeth z Vinohrad 4) Otisky prstů 5) Černé rukavice 6) Případ lichého střevíce 7) Lodní uzel 8) Telegram z Neapole 9) Turecké náušnice 10) Kaprova smrt 11) Hra 12) Špion přijede v sedm 13) Svědomí
martin-mickey-stusak
martin-mickey-stusak
36 234 bodů
8
Český detektivní seriál z období první republiky je tak úctyhodným dílem, že se stal doslova kultem. Když se řekne rada Vacátko, je všem okamžitě jasné o koho jde a zároveň se vybaví zbytek osazenstva. Případy typické na svoji dobu a v jistém smyslu i obdivuhodné. Policejní zbor ze 'čtyřky' a honosná galerka jakoby se ve všem doplňovali. Každá epizoda je uzavřená a tak je možnost sledovat případ od případu. Seriál poutavost nezapře. Škoda, že ke konci vypadá, jakoby vyjížděl z vlastních kolejí. Prostě se už ze svého zajetého konceptu vybočovalo a tak je snad dobře, že se dál již nepokračovalo. Seriál jakoby nestárnul. Byť se v současnosti krimi seriály tváří přeci jen poněkud jinak, rada Vacátko stále dokáže oslovit.
Pete69
Pete69
31 311 bodů
9.5
Jen těžko bych hledal lepší sérii detektivek, než je Hříšní lidé města pražského. Každý příběh má hlavu i patu a je k tomu takový lidský bonus. Není to strojové a hnané za každou cenu do napětí. Rada Vacátka,m Brůže, Bouše i Mrázek jsou navíc excelentní.
Jana Květoňová
Jana Květoňová
7 093 bodů
10
Výborný scénář, režie, herci, ale naprosto skvělá hudba Zdeňka Lišky! Taky Praha je zde krásná! Kéž by takhle zůstala! Změnila se úplně k nepoznání. Mnoho domů měli spíš opravit než vyhodit do povětří. V paměti mi utkvěla rovněž smyslná Květa Fialová, která v jednom z příběhů otrávila svého muže. No a Jaroslav Marvan coby rada Vacátko (český Maigret) má "glanc", podobně jako David Suchet v roli Hercula Poirota, ale ty příběhy jsou tak překombinované, že se v tom nikdy nevyznám. Tady je jasný motiv, jasné všechno, brilantní zápletky i finální vyústění.

Dodatečné informace

Původní název:
Hříšní lidé města pražského (více)
  • Československo Hříšní lidé města pražského
Země původu:
Československo, Česká republika, Slovenská republika
Ocenění:
Žádná ocenění

Předplatná