Red (USA, originální název)
« další názvy »
Kanada Kanada
USA USA
111 minut

Žánry

:
Akční, Komedie
Motto: Ve výslužbě a extrémně nebezpeční

Obsah

:
Akční komedii RED natočil na motivy stejnojmenné komiksové mikrosérie Warrena Ellise a kreslíře Cully Hamnera režisér Robert Schwentke. Vypráví příběh více »« méně

Režie

:
Robert Schwentke

Scénář

:
Jon Hoeber Erich Hoeber Cully Hamner

Herci

:
Bruce Willis Mary-Louise Parker Karl Urban Rebecca Pidgeon Morgan Freeman ...
Premiéra: 28. 10. 2010
Distributor: HCE
Přístupnost: MP-12
Jste na stránce filmu RED. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu RED myslíte! K 6. červnu 2020 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 26318 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 75%
  0
  0
  6. 3. 2017
  Brenan88 (40250 bodů)

  Důchodci? Ale kde že, herci v nejlepších letech nám naservírovali jeden z nejlepších akčních filmů roku 2010. Film obsahuje skvělé akční sekvence a servíruje nám úžasné scény do této doby mnou neviděné. Hlavně mi v hlavě uvízla scéna kdy Bruce vystupuje za jízdy z auta a přitom střílí. Jednohubka na víkendový večer,která vás nasytí na delší dobu.

 • 70%
  0
  0
  23. 2. 2017
  martin-mickey-stusak (20382 bodů)

  Snímek je natočen na základě komiksu vydavatelství DC Comics a bohužel nijak zvlášť nevynikl. Sice, jak už dnes víme, vzniklo druhé volné pokračování, ale nijak zvlášť tomu stejně nepomohlo. Dosvědčuje to i fakt, že ani v Česku ještě onen komiks nebyl vydán. Přitom myšlenka není nijak špatná. I agenti CIA jednou odejdou do důchodu, ale jak žijí, co prožívají a jak se na nich projevuje bývalá aktivní služba ještě nikdy nebylo takto nezpracováno. Tvůrci to však nepojali zrovna dobře. Charaktery a psychologie postav jsou vyobrazeny dobře, ale námět děje je už bohužel velice provařený. Vždy jsou dva. Dostižení minulosti a nebo aktivita nového vedení. Zde je to druhé správně. O humorné situace na stáří tu samozřejmě nouze není a akční scény také nevypadají nijak špatně. Jen ten scénář. Ten se přeci jen ještě mohl o něco více dopilovat.

 • 60%
  0
  0
  7. 10. 2016
  lamps (14147 bodů)

  I mistr tesař se někdy utne. Bruce Willise mám dlouhodobě zařazeného jako naprostou akční ikonu, jehož snímky bývají přesně to pravé ořechové v mém filmovém jídelníčku. Ovšem Red je jedna z nežádoucích výjimek.Bruce sice předvádí svůj standart a vesměs si na něj nepřijde ani celá FBI a CIA dohromady, ovšem příběhová linie filmu je příliš slabá, skutečně kvalitní a zábavné akce je vyloženě poskrovnu a nelíbilo se mi, jak se příběh snažil být celou dobu strašně moc cool. Freeman tu má zoufale malou roli, aby to vytáhl někam výš, a co se týče záporáckého syndikátu, nevýraznost je to pravé slovo. Kromě Willise tak stojí za zmínku jen pekelný "dědek" John Malkovich, jehož dokonale (ne)odměřené přehrávání v podobných akčních titulech si pokaždé zaručeně užívám. Každopádně jsem zvědavý na dvojku, s nápaditější režií a hereckým osvěžením nemusí být ještě všechna munice zdaleka vystřílena.

 • 75%
  0
  0
  29. 7. 2017
  Danny F. (11119 bodů)

  Kupodivu solidní film s Willisem. Znovu typický vážný a klidný Bruce Willis i přes to že mu jde po krku celé komando a on cesto do bezpečí likviduje s přehledností své soupeře. Toto se ale vážně povedlo a dost se mi líbil i správně ujetý John Malkovich. Děj je divoký a dost mě dostala (i když přehnaná) scénka, kdy Willis vystupuje z dojíždějícího policejního auta. Tato digitální ''pěst na oko'' mě potěšilo. Celý film je povedený a mě překvapil, i když jsem měl před shlédnutím pocit že půjde o další tuctový efektní maglajz a opak byl pravdou.

  • obsazení
  • tempo
  • děj
  • některé scénky
 • 75%
  0
  0
  28. 3. 2016
  squirrelpool (6830 bodů)

  Už to bylo řečeno tak pouze potvrzuji. Podobný nápad jako u Postradatelných, ale lepší. Podle mě o moc.

 • 80%
  0
  0
  6. 12. 2012
  jirka26 (6284 bodů)

  Snaha o napodobení Postradatelných, která je lepší než postradatelní, na rozdíl od postradatelných má Red alespoň nějaký zajímaví děj.

 • 80%
  0
  0
  3. 6. 2015
  p.a.douch (4825 bodů)

  Tak tohle bylo doopravdy velmi dobrý. Bruce na plátně skvěle funguje - všechny a všechno řeší se suverénním nadhledem. Skvěle ho doplňujou Mirrenová, Parkerová, Freeman, Malkovich a Cox. Na druhé straně je Karl Urban správně tvrdej a Richard Dreyfuss správně slizkej. Štěk Ernesta Borgnina byl taky pěknej. Nejvíc mě bavil Malkovich v roli mimózního agenta Marvina Boggse. Musím říct, že všichni jmenování přispívají k rychlému spádu filmu a fungují v něm velmi dobře. Schwentke režii taky zvládnul velmi dobře.

 • 70%
  0
  0
  7. 11. 2010
  Petrson (3954 bodů)

  Výborný odpočinkový film a když někdo zemře, je to jako když řeknete "chleba s máslem". Herecký koncert, Malkovich jedinečný, humor z nadsázkových Bondovek....a pro mě "jen" 70% za neuhlídané zbytečné mordování, jelikož jsem čekal, že v této akční komedii budou brány i ty nejvážnější scény s ještě větší lehkostí. Scénář lehce nevychytán. Stylově nejblíže k filmu Pravdivé lži.

 • 80%
  2
  0
  3. 1. 2018
  Chimpanzee21 (3739 bodů)

  Zajímavý nápad, kterému Bruce Willis dodává společně s Morganem Freemanem potřebné kouzlo. Nádherná akční komedie s doopravdy nadupanými scénami (např. Bruecovo nádherné vystoupení z auta,...). Nemám moc co dodat, myslím, že jestli nevíte co si večer pustit, tak RED je ideální.

 • 85%
  0
  0
  29. 11. 2013
  saboter (3550 bodů)

  Podle pár recenzí jsem čekal více ale i tak je film parádní jen dokáže vás rozesmát i napumpovat akcí a černým humorem ale nečekejte Tarantinovku vše se točí kolem Bruce Willisem (mimochodem skvěle zahraným jako vždy) a ostatních důchodců humornějš sem čakal opravdu více ale i tak film ujde a zabavý vás mimochodem vás dostane skvělé epick finále.

 • 80%
  0
  0
  27. 9. 2012
  TARANTlNO (3331 bodů)

  Akční komedie Red:Ve výslužbě a extrémně nebezpeční je lehce ironický titulem, který je jednak žánrovou poctou starším hercům v čele s Brucem Willisem a také oddechovým filmem, který střídá akční honičky a černý humor. John Malkovich a Morgan Freeman zdatně konkurují svým mladším kolegům, protože jim neschází nejen vtip, ale zvládají i akční scény. Největším překvapením v obsazení je účast britské herečky Helen Mirren, která je držitelkou Oscara za roli Alžběty II. ve filmu Královna. Jako agentka ve filmu si skvěle rozumí se samopalem a opět nachází svou dávnou lásku … V dalších rolích se objeví Mary-Louise Parker a Karl Urban jako mladý zabiják, který posléze najde pochopení pro vysloužilé důchodce. Red není první, ani poslední veteránskou poctou žánru a hercům např:Sylvester Stallone před pár týdny uvedl své Postradatelné, kam pro změnu pozval všechny akční hvězdy včetně Bruce Willise!Takže se máme na co těšit! I tam můžou dostat dostatek prostoru jako v Red kde Bruce Willis dostal k dispozici celé bloky ve Francouzské čtvrti,aby se mohl vyřádit...

 • 75%
  0
  0
  4. 6. 2013
  výfuk (2964 bodů)

  Red je hezká odpočinková akční komedie s dobrým příběhem Urban si zahrál na agenta a měl by to dělat častěji. Willis klasicky zazářil v každé scéně. Hezká rolička pro Freemana, kde to vypadalo, že ho již neuvidíme a pak se zase efektivně vrátil... aby zemřel. Škoda, ve dvojce by byl určitě také potřeba. S Malkovichem a ani s Mirren moc zkušenosti nemám, nicméně se mi ve filmu líbili oba. Dvojka asi nebude nic extra, ale pokud to alespoň trochu bude dobrý jako jednička, nemám proč protestovat proti pokračování (které mi trošičku připadá zbytečné, nicméně nasbíralo dobré herce).

 • 70%
  0
  0
  16. 9. 2015
  Petr Kocfelda (2865 bodů)

  Celkově dle mého názoru pozitivně,co se akce týče dobře laděný film.Taková odechovka a akce zároven...

 • 95%
  0
  0
  12. 10. 2015
  leafroller (2560 bodů)

  Rychlý, vtipný thriller bez zbytečných prázdných pasáží a s poněkud překvapivým koncem. Vždycky se mi líbilo, když se mohl badguy změnit v goodguye prostřednictvím poznání. Ale i kdyby jen náhodou mohl film někde zakolísat, jsou tu Willisovi kámoši Freeman a Malkovich, kteří svým úžasným výkonem podpírají celou konstrukci příběhu jako bájní Atlasové. Jak toho Malkoviche nemusim (líbil se mi asi jen ve Stopařově průvodci), tak tady se vycajchnoval ve vysokých obrátkách....paranoidní agresivní šílenec a k tomu kladná postava...to nevymyslíš.
  A když už si myslíte, že bude brzy konec, vstupuje do hry krásná postarší najemná vražedkyně. Snímek RED je přesně ten typ filmu, který si rádi pustíte večer po perném dni. Napínavá detektivka, hvězdné obsazení, pár mrtvol, ale nic nechutného. Kéž by takových filmů vznikalo víc.

 • 75%
  0
  0
  29. 11. 2012
  karlik4801 (1938 bodů)

  Nejsou to senioři, jsou to seriozní zabijáci ve všech směrech. S přítelkyní jsme se bavili hlavně díky představení Malkoviche a když Frank (Bruce Willis) vystoupil z auta měl jsem skoro orgasmus. Jen škoda že neobsadili Meryl Streep no, jinak skvělé obsazení a dobrá akce.

 • 75%
  0
  0
  14. 6. 2012
  Hare77 (1929 bodů)

  Vtipné, zábavné, dobré, akční, odlehčené, nezatěžkané...

 • 85%
  0
  0
  6. 12. 2012
  Pavlína81 (1567 bodů)

  No no tak nevím ale jo docela to šlo.

 • 60%
  0
  0
  28. 4. 2013
  Korben (954 bodů)

  Čekal jsem trochu víc. Sranda to je, o tom žádná, Willis je v pohodě, Malkovich super, ale režie by mohla bejt svižnější a pořádnej záporák nikde. Jednohubka, ale na dvojku se těším. Už kvůli Antonymu Hopíkovi, kterej v komediích moc nehraje.

 • 60%
  0
  0
  8. 11. 2010
  tamura (760 bodů)

  Sarah sice čekala, že Frank bude mít vlasy, ale Bruce Willis je i bez vlasů ve skvělý formě a jeho expozice při přepadení domu evokuje to nejlepší ze Smrtonosných pastí. Ten chlap vážně nepatří do starýho železa :-). Jen si hoši měli dát trochu víc práce se scénářem, chybělo málo a mohla to být akční komedie, na kterou se člověk rád podívá ještě jednou. Škoda. Poklona Helen Mirrenové, že po Královně vzala i roli, kde by jí se sniperem v ruce asi čekal jen málokdo.

 • 100%
  0
  0
  7. 2. 2015
  samuela93 (720 bodů)

  Dokonalá kombinace akce a černého humoru, který naprosto oceňuji když je opravdu povedený což v tomhle případu opravdu je :D
  Bruce Willis jako vždy skvělí :D

 • 70%
  1
  0
  21. 12. 2012
  bafik (688 bodů)

  jo tak cosi to má do sebe

 • 100%
  0
  0
  8. 4. 2015
  Babou (273 bodů)

  Hodně pobaví, nemusíte u toho přemýšlet, jen se nechat unášet dějem. Naprosto výborný je John Malkovich.

 • 95%
  0
  0
  8. 4. 2015
  corela (271 bodů)

  Velmi vtipná oddechovka, nenáročná na sledování. Určitě slovnímu spojení akční komedie dostál na 100%.

 • 95%
  0
  0
  3. 11. 2010
  osch (155 bodů)

  Herecký koncert. John Malkovich je ale rozhodně nejlepší! Parádní film. Svižnej, vtipnej akčňák. Perfektní hudba. Ani chvilku jsem se nenudil. Pro mě 95% jen proto, že jeden z nich musí zemřít aby to všechno "klaplo"...

 • 100%
  0
  0
  10. 10. 2016
  GNR1986 (136 bodů)

  U mě po dlouhé době film, kde to bylo Willisovi snad psané na míru .V posledních letech Willis neměl trháky ale tenhle filmek kde hraje bejvalého agenta CIA v duchodu je peckovej.

  • herci
  • scénář
  • vtípky
  • 100%
   0
   0
   12. 4. 2015
   wewerka004 (9 bodů)

   • best
   75 73 ?
   jak hlasovat?
   • Sandrastekla 50%
   • petr-sedivec 100%
   • loudaxxx 70%
   • Futureman 75%
   • premek-mirka 50%
   • janeliberte 85%
   • Kim6 70%
   • ZARaz 90%
   • joe.1 65%
   • radek svadla 75%
   všechna hodnocení (189)

   V žebříčcích podle hodnocení

   18.
   v žebříčku filmů za rok 2010
   279.
   v žebříčku akčních filmů
   359.
   v žebříčku komedií

   V žebříčcích uživatelů

   7. místo z 10 v žebříčku uživatele výfuk
   16. místo z 57 v žebříčku uživatele budullin
   19. místo z 45 v žebříčku uživatele Olia
   23. místo z 119 v žebříčku uživatele pantak
   38. místo z 48 v žebříčku uživatele GNR1986
   39. místo z 60 v žebříčku uživatele konias
   60. místo z 80 v žebříčku uživatele ondrej-kolmacka
   134. místo z 208 v žebříčku uživatele kellys2