The Man from U.N.C.L.E. (USA)
USA USA
116 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Komedie
Motto: Zachraňovat svět nikdy nevyjde z módy

Obsah

:
Hlavními postavami filmu „Krycí jméno U.N.C.L.E.“, zasazeného do první poloviny šedesátých let minulého století, do doby vrcholící studené války, jsou více »« méně

Režie

:
Guy Ritchie

Scénář

:
Guy Ritchie Lionel Wigram Jeff Kleeman David C. Wilson Sam Rolfe

Herci

:
Henry Cavill Armie Hammer Alicia Vikander Elizabeth Debicki Luca Calvani ...
Přehrát online O2
Premiéra: 20. 8. 2015
Distributor: Freeman Entertainment
Přístupnost: MP-12

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  0
  0
  13. 1. 2018
  Brenan88 (39332 bodů)

  Pro mne je tento špionážní snímek pro Guye Ritchieho trochu netypický. Vůbec bych v něm nepoznal jeho normálně nezaměnitelný rukopis. Některé momenty a scény jsou pro něj typické,ale ve výsledku bych ho jako režiséra netipoval. Krycí jméno U.N.C.L.E. je v první řadě příjemnou zábavou a nenáročnou podívanou,která se místy pořádně zamotá. Právě ve scénách s "vysvětlením" jsem odhalil Ritchieho styl. Povedená akce,vtip a výborní herci. Velmi dobré.

 • 80%
  0
  0
  20. 10. 2015
  Sheldon (12487 bodů)

  Za mě je to slušná oddychovka, povedená limonáda, která nikoho nemůže urazit, pobaví a neuškodí. Film se nakonec ale nesetkal s takovým zájmem publika, jak se čekalo. Ještě se samozřejmě hraje a čeká ho ještě nasazení ve Francii a Japonsku, ale v magazínu Holywood Reporter se říká, že se nakonec bude muset odepisovat z celého projektu 80 milionů dolarů, takže se zřejmě dvojky nikdy nedočkáme. To obzvlášť zamrzí, zvláště k otevřenému akci a příslibu další akce. Kašleme ale na Hollywood a na pravidla pokračování, já nestojím, aby každý film měl dvojku, když to zpravidla dopadne, tak jak to dopadne.

 • 70%
  0
  0
  6. 5. 2016
  lamps (12384 bodů)

  Fandil jsem tomu filmu dlouho před soukromou projekcí, fandil jsem mu po stylovém retro úvodu a sympatizoval s Ritchieho obrazovou imaginací a svěžím nadhledem ještě tak půl hodinky před nástupem závěrečných titulků. Co ale bylo do té doby pouze neškodnou hrou s různými žánrovými prvky, kde různorodý charakter výpravy ještě držel pohromadě díky stylové formě, správně odměřeným hereckým výkonům a drtivému tempu, to se v závěru bohužel transformovalo do prachsprostých obrazových hodů, kde sice stále nechybí humor a dějový drajv, ale všechny ty nesourodé ingredience už přece nepěkně skřípají a tvoří standardní hyperstylový špionážní mišmaš, který neurazí a napoprvé baví, ale při zpětném ohlédnutí převažuje chaos, kde skutečně zábavné hlášky nebo neotřelý příběhový motiv pouze matně probleskují...

 • 85%
  0
  0
  9. 5. 2017
  squirrelpool (6586 bodů)

  Tohle je takový James Bond bez Jamese Bonda. Absence nejslavnějšího kódového označení je vynahrazena dvěma superšpióny. Skvělé je, že jeden ani druhý není ten druhý. Každý je jiný, svůj. Ale vzájemně se doplňují. Vážně jsem nečekal, že se mi to bude líbit, ale je to daleko bondovější než filmy s D. Craigem. Hrozná škoda, že se dvojky jen tak nedočkáme.

 • 75%
  0
  0
  9. 12. 2015
  Standa. (6150 bodů)

  Tak že by nám Guy Ritchie nakonec definitivně přesedlal? Z nadávek se staly sarkastické hlášky a z drsných gangsterů se stala parta uhlazených tajných agentů. Možná se jenom nechal inspirovat Vaughnovo Kingsmanem, kdo ví? Každopádně, ať už agenti, nebo mafiáni, mě to prostě baví a Ritchiemu to pořád šlape. A ani fakt, že tentokrát zvolil omladinu, před osvědčenými jmény mi nijak nevadil, ba naopak. Hlavně bych teda vyzdvihl Amieho a Alicii, o nich určitě ještě hodně uslyšíme.

 • 60%
  1
  0
  17. 10. 2015
  Schneefee (3779 bodů)

  Skorobondovka ve spionskem provedeni a s prekrasnymi kostymy a herci, proste krasne pokoukani a skoro ani nevadi, ze dej malinko vazne...

 • 65%
  0
  0
  8. 1. 2016
  Petrson (3606 bodů)

  Hodně klipovité, příliš efektní, cíleně velmi jednoduché. Takový jeden dlouhý precizní videoklip, kde zapomenete na děj, který je slabounký a úmyslně nevěrohodný. Chybí napětí, nefandíte nikomu, všichni jsou vlastně cool a k nikomu si nevytvoříte vztah. Honičky, akce jsou střihově stylizované, takže se v tom ztrácíte a jen pozorujete. Na komedii málo humoru, na akční podívanou málo akce, na thriller málo napětí...ale vydržíte u toho v pohodě, pokud se chcete koukat na krásné barevné obrázky a občas se pousmát. A to byl asi cíl.

  • stylizace, navoněnost drahého světa
  • kamera, kostýmy, výprava, tempo
  • příběh, kde není zas tak moc co sledovat, kromě vtípků
  • chybí větší příklon k jednomu žánru
 • 75%
  0
  0
  7. 12. 2015
  rkotvald (3063 bodů)

  Původní seriál neznám, tohle je ale něco, co krásně bourá klišé akčních filmů za poslední roky. Ritchie se zase jednou vyřádil, a tak po jeho více "diváčtějších" Sherlocích, přichází na řadu tohle. Naprostá stylovka, úvodní tři herci, kteří do svých rolí krásně padli a vůbec celkově je satirický podtext o tématu USA vs. SSSR krásnou ukázkou toho, jak hodně se americký film liberalizoval. Neznám Ritchieho ostatní filmy, kromě výše zmíněných Holmesů a právě proto mi připadá, že svým pojetím zprostředkuje divákovi jednak zábavu stojící na jednotlivých scénách (úvodní honička v Německu zde, rvačka ve slow-motionu v SH a průběh lesem v SH: AGOS), ale druhak ve výsledku zábavě, která funguje jako celek.

 • 100%
  0
  0
  17. 10. 2015
  hp24 (2824 bodů)

  Naprosto skvela retro spionazni veselohra! Vynikajici kamera, ktera casto vyuziva dvouplanoveho snimani (krome ostreho prvniho jeste rozmazany v pozadi nebo v odrazu ve skle), uzasny humor, za ktery by se nemusela stydet ani ta nejlepsi konverzacni divadelni komedie, chvilemi trochu az cerny, ale neustale originalni, prekvapivy. Vyborny byl napad obsadit mene zname ci nezname herce (pokud je pravda, ze jedna z roli byla nabidnuta napr. G.Clooneymu, tak zaplapambu, ze to neprijal). Honicka Trabantu se starsim tybem Wartburgu nemela chybu. nebo mozna jen jednu - Trabant se zacal vyrabet az rok pote, nez se mel odehravat dej filmu.

 • 70%
  0
  0
  17. 10. 2015
  alexik789 (2507 bodů)

  Akční snímek, který vůbec nenudí a má skvělé tempo a obsazení a scénář není vůbec plný klišé.

 • 70%
  0
  0
  4. 3. 2016
  Fxxx (1134 bodů)

  Celkem slušný film, u kterého jsem se skvěle bavila, ale který nemá nijak výrazný děj a tudíž ho nejspíš rychle zapomenu. Popcornovka na jedno použití.

 • 85%
  1
  0
  12. 11. 2015
  Brcolka (917 bodů)

  Celkem zábavný film. Stálé pošťuchování mezi supermanem veslařským dvojčetem ze Sociální sítě mě bavilo. Navíc zde hraje nádherná Alicia, která i baví hereckým výkonem. Podobná oddychovka jako Kingsman. A trochu i bondovské akce tam nechybí. Za mě dobrý.

 • 85%
  0
  0
  17. 10. 2015
  voleman (877 bodů)

  Krycí jméno U.N.C.L.E. je další špionážní snímek, se kterými se letos opravdu roztrhl pytel. Naštěstí v téhle letošní konkurenci Ritchie se svým filmem nijak nepokulhává. Jeho UNCLE je jiný než třeba Kingsman, ale při tom určitě ne nijak slabší. Snímek hlavně těží z prostředí a doby ve které se odehrává a tak nejsilnějšími momenty filmu pro mě byly ty, kde se občas dost vtipně střetává Západní a Východní civilizace za dob studené války, kdy spolu mají dohromady řešit nějaký úkol. Herci byli celou dobu dobří, i když na nějaké památné výkony asi vzpomínat nebudu. Velice silnou stránkou filmu pak byla hudba, která se sice nápadně podobala Morriconovským motivům z nejslavnějších Spaghetti westernů, ovšem i do tohoto žánru se překvapivě skvěle hodila. UNCLE sice nemá nijak náročně propracovaný příběh, ani to není film který musíte vidět několikrát ročně, je to ale příjemná, nenáročná, stylová a skvěle zpracovaná podívaná, u které se dobře pobaví skoro všechny věkové kategorie. 85%

 • 85%
  1
  0
  21. 8. 2015
  tedoun (743 bodů)

  Jako malý kluk (jako imigrant) jsem měl hodně oblíbených televizních seriálů jako např. The Avengers, Mission Impossible, Hawaii Five O, Bonanza, Little House on the Prairie, Invisible Man, The Six Million Dollar Man, Bionic Woman, Time Tunnel a také The Man from U.N.C.L.E. V TV seriálu Agent Solo pracoval pro organizaci zvanou United Network Command for Law and Enforcement a agent Kurjakin zaměstnávala organizace zvaná T.H.R.U.S.H. Ve filmu je to trochu jinak a to ten první je agentem americké CIA, druhý pracuje pro sovětskou KGB. Pro zábavu je to až moc dobrý film ale trochu utíká původním seriálu a je to škoda. Podobně jako Mission Impossible verze kina nemá nic společného se seriálem a to platí i např. u snímku Charlieho Andílci nebo nejnovější Fantastická 4. Ale i tak dávám 85% pro tento film, protože skutečně je to boží film a myslím si, že bude mít pokračování a stane se kultovním filmem jako pulp fiction.

 • 80%
  0
  0
  7. 1. 2016
  KajkaFajka (625 bodů)

  Fešní chlapcovia, nádherné babi, trochu James Bond, trochu Kingsman. Celkom som sa u filmu bavila. Súťaž mezi ruskou mašinou z KGB a džentlemanem zo CIA je hlavním smyslem a liniou filmu

 • 95%
  0
  0
  17. 10. 2015
  bmagic (564 bodů)

  Šla bych na tento film klidně znovu. Určitě bych jeěště objevila něco nového, jako kdyi v Alélii z Monmartru. Originální skvělý film.

 • 80%
  0
  0
  19. 12. 2015
  Kamil3 (508 bodů)

  Za mě dobrý retro a celý film jsem se nenudil ...

 • 80%
  1
  0
  20. 8. 2015
  Pája DJ (506 bodů)

  Skvělá studeno-válečná gansterka v podání režisérského vedení Ritchieho :o) vtipné, skvělá kamera, hudba a spád celého filmu, kdy se ani v neakčních scénách zcela jistě nebudete nudit :o) Ti, co si ještě pamatují legendární Rudé horko s Arnoldem, zaplesají na americko-sovětské přátelství zasazené do poněkud temných časů studené války. Snímek samotný je vtipně i vhodně poskládán do celkové skládačky nesoucí jasný Ritchieho rukopis. Nelze nedoporučit – příjemnou zábavu všem kovbojům i rudochům :o)

 • 40%
  0
  0
  3. 12. 2015
  Messiአ(505 bodů)

  Film, jenž se svou nesnesitelně okázalou stylovostí (to slovo tu, tuším, ještě nezaznělo) blíží tomu nejhoršímu z Kingsmana, žel nedokáže zakrýt, že podobně jako u Vaughnova rozpustilého dílka jde jenom o hru povrchu. Ritchie navíc vzal bondovskou nápodobu ještě důsledněji, výsledkem je tak snímek složený políčko po políčku z raných bondovek (obecně spíš z 60's špionážní poetiky), do něhož se tu a tam vmísí rádoby tarantinovský tón a který co do počtu zvratů na každou čtvrthodinu připomene letos podobně otravný Focus. Ale pokud ve vás náhodná kombinace slov stylovka, špionážní, retro, Ritchie vyvolává apriorní nadšení bez ohledu na samotné – paradoxně tuze nezáživné – provedení, jedná se o jasnou žánrovou (primitivní) jistotu, která má šanci stát se v budoucnu trvalkou. Mise v podobě suchých hlášek, chemie mezi postavami, famózního soundtracku splněna, a možná v sobě na konci objevíte i retrofila. Počet povinných floskulí vyčerpán. Mise ukončena.

 • 80%
  1
  0
  20. 8. 2015
  Judinka (465 bodů)

  Ze začátku jsem se musela nechat opravdu hodně přemlouvat a film mě opravdu nelákal. A to ať už svým námětem či hereckým obsazením. Nebýt ale neoblomného snoubence, který mě na film vytáhl, přišla bych o skvělý filmový zážitek, což by byla velká škoda. Od začátku do konce jsem si užívala velmi vtipný a komediálně pojatý příjemný film, který není určen v žádném případě pouze pro mužské osazenstvo, neboť i zástupkyně něžného pohlaví si ve filmu najdou své :o)

 • 85%
  0
  0
  7. 1. 2016
  patrick-sarin (438 bodů)

  Ritchie opět nezklamal a naservíroval špiónské retro buddy movie, u kterého jsem se výborně bavil.

 • 65%
  1
  1
  31. 8. 2015
  lord (385 bodů)

  Nevím, tak nějak mě to nechytlo. Možná to bylo roztříštěností hlavních rolí na dva takto výrazné herce. Nebo spíše tím, že nemám rád, když se takto zachází s historií. Scénář bych dokonce označil za velmi slabý, s levnou zápletkou a nepřekvapivým koncem. Celkový dojem napravuje dobové oblečení, dobrá hudba a kvalitní herci. Za mě 65%, třeba při druhém zhlédnutí změním názor.

 • 80%
  1
  0
  19. 8. 2015
  Fricino (371 bodů)

  Vcelku dobrý akční film s humornými scénkami.

 • 100%
  0
  0
  8. 1. 2016
  pery34 (283 bodů)

  Skvělý film

 • 65%
  0
  0
  15. 4. 2016
  dana-hrozkova (257 bodů)

  Vyloženě lehká letní ododychovka, retro akční filmík, který je výborně natočený, dobře zahraný, ale na konci jsem měla pocit, že tomu přeci jenom něco chybělo. Prostě mě to nedokázalo uchvátit. Nemělo to ten správný šmrnc. I když je zde možnost pokračování, tak na něj nejspíš nedojde.

 • 75%
  0
  0
  16. 3. 2016
  sak007 (213 bodů)

  Čekal jsem něco podobného jako Kingsman, ale jde o trochu jiný film. Mistrně se zde mísí napětí a humor. Když k tomu přidáte dobovou atmosféru studeně vlažné války, čeká vás pohodový film, na který se v sobotu večer v televizi rádi podíváte znovu.

  • napětí
  • humor
  • lehce špionážní prostředí
  • trochu je vidět, že rozpočet nebyl moc velký
 • 75%
  0
  0
  10. 9. 2015
  jahudka (151 bodů)

  Film má zajímavý děj, nádherné kostýmy, ale hodně to sráží fakt, že celé to působí jako pilotní film, k televiznímu seriálu.

 • 95%
  0
  0
  3. 12. 2015
  Gvendolina (149 bodů)

  Rozhodně příjemná oddechovka, kterou se nebojím doporučit jako jeden z nejpříjemnějších filmů tohoto roku... A i když mám Guye Ritchieho ráda spíše pro jeho "drsnější" filmy, tak touhle "něžností" rozhodně nezklamal.

 • 60%
  1
  0
  3. 9. 2015
  EvieJJ (145 bodů)

  Pěkný chlapi a pěkný ženský. Hraní kterýmu věříte, ale bohužel se nevyhne některým zbytečným klišé. Snaha dobrá, ale ta jiskra, kterou Guy měl, je krapet v čudu. Nicméně na rande s popcornem a colou v kině značka ideál.

 • 95%
  0
  0
  10. 6. 2016
  lucifrid (124 bodů)

  Ukázka lákala na zběsilou akční jízdu v režii Guye Ritchieho s trochou humoru. To i člověk dostal, jen toho humoru bylo trochu víc, než úžasný trailer sliboval. Ale to je jedině dobře. Šedesátkové retro je plné hlášek a agentů z opačných stran železné opony, k tomu krásná dívka s prořízlou pusou a klasičtí padouši. Honičky, facky, rvačky a boj o život - za mě nejlepší Ritchieho film. A k tomu plus za Armieho Hammera, jehož oči s dlouhými řasami mě rozhodně nenechaly chladnou.

1 2 dalsi posledni
76 72 ?
jak hlasovat?
 • kinobox 100%
 • Kim6 55%
 • Stelami6 85%
 • cerfik 80%
 • ZARaz 100%
 • Mirass95 70%
 • michal-chalupa 85%
 • Blackhand47XD 80%
 • radek svadla 75%
 • Filmokolik 75%
všechna hodnocení (154)

V žebříčcích uživatelů

11. místo z 22 v žebříčku uživatele kajula
59. místo z 60 v žebříčku uživatele konias
Sdílet tuto stránku:

Partneři: