Super 8 (Velká Británie)
USA USA
112 minut

Žánry

:
Dobrodružný, Mysteriozní, Sci-fi, Thriller

Obsah

:
Když se skupinka teenagerů rozhodne na kameru „Super osmičku“ natočit zombie horor, ani ve snu by nikoho z nich nenapadlo, že výsledný film bude ještě více »« méně

Režie

:
J.J. Abrams

Scénář

:
J.J. Abrams

Herci

:
Joel Courtney Kyle Chandler Elle Fanning Riley Griffiths Ryan Lee ...
Premiéra: 8. 9. 2011
Distributor: Bontonfilm
Jste na stránce filmu Super 8. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Super 8 myslíte! K 23. říjnu 2020 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27076 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 90%
  0
  0
  20. 6. 2016
  martin-mickey-stusak (21471 bodů)

  Vynikající snímek, ze kterého září stará dobrá Spielbergova škola. J.J. Abrams tomu dal veškerou svou energii a tak vznikl akční sci-fi snímek s hororovými prvky, který nenechá na ničem nit suchou. Příběh se rozvíjí přirozeným tempem a tak buduje ponurou atmosféru, která by se téměř dala krájet. Nic se zbytečně neokecává a jde se přímo k věci. Dobrodružství plné zábavné nostalgie má svůj veškerý potenciál. Originálního tu však není vůbec nic. No a co? Tento film dává poctu všem Spielbergovým snímkům které natočil a to se povedlo. U závěrečných titulků je promítnut film, který děti během toho všeho natočili a myslím, že by z něj měl radost i sám Tarantino. J.J. Abrams stále potvrzuje, že takovýto žánr zcela ovládá a je pokračovatelem režisérských legend.

 • 65%
  0
  0
  8. 7. 2018
  lamps (14232 bodů)

  Jako pocta Spielbergovi a amatérské filmařině to funguje velmi dobře, jako ambiciózní sci-fi projekt od jednoho z nejnadanějších tvůrců současnosti však zůstává Super 8 daleko za očekáváním. Vyprávění je chvílemi strašně dětinské, jindy smrtelně vážné a nakonec začíná být vzhledem k rostoucímu počtu úmrtí i mírně nepřístupné. Nedá se sice popřít, že Abrams opět točí plynule a zábavně, že dětští hrdinové jsou většinou sympatičtí a docela uvěřitelní a že příběh si nějakou tu cestu k žánrovým fandům vždycky najde, jenže to by nesměl celý snímek působit tak nedotaženě a rádoby efektně a nesměl by ho hyzdit úplně odfláknutý závěr, který nemá s prvoligovou sci-fi absolutně nic společného. Jsem rád, že jsem to viděl, ale opáčko v tomto případě opravdu nehrozí.

 • 70%
  0
  0
  29. 7. 2017
  Danny F. (11122 bodů)

  Od samého počátku mě tento film zaujal a upoutal mou pozornost. Očekával jsem co se bude dít dále. Až do příchodu samotného mimozemšťana. Zde jsem trochu znejistěl. Samotný tvor se vždy mihl před kamerou a tudíž jsem nerozeznal co to vlastně je. K závěru filmu se objevil v celé své kráse. Nijak zvlášť mě film nepřekvapil.

 • 50%
  0
  0
  3. 7. 2016
  squirrelpool (6863 bodů)

  Natočeno podle skutečných událostí. Jenom ten konec pozměnili, aby byl víc pro děti.
  No prostě žil byl jeden eMZák. Nechutný, krvežíznivý E.T. - podle intergalaktické etikety nemá ani trenýrky - který jednoho dne usnul za joystickem. Prásk a byl na zemi. Tady jsme na něm zkoušeli kosmetické přípravky. Líčení mu ovšem lezlo na nervy ještě víc než Alanovi Cummingovi pro roli Nightcrawlera(X-Men2). A tak jednoho dne tahle chudinka uteče a samozřejmě má hlad, tak papá kluk jeden baculatá. Víc neprozradím, snad jen jedno. Mít armáda obří plácačku, nemusely by naši potomci rukovat do Hvězdné pěchoty.

 • 50%
  0
  0
  29. 9. 2012
  Standa. (6160 bodů)

  Pro mě hodně velké zklamání roku 2011. Už jenom to obsazení dětí se mi vůbec nezamlouvalo. Takové to přebíhání z filmu pro děti k thrilleru, to mi taky nesedlo. Navíc nemám rád, když je něco natočeno "jakože za babku" a přitom to stálo balík. Super 8 je pro mě jen další E.T. s drsnějším prostředím a nesmyslnou zápletkou.

 • 65%
  0
  0
  9. 3. 2016
  evismaior (3805 bodů)

  Jako sci-fi pro teenagery asi dobrý, ale mám podezření, že zamýšlená cílová skupina měla být o něco širší. Jenže na to tenhle příběh o emzákovi, co se už léta marně pokouší postavit si z emzáckého lega loď a vrátit se domů, přičemž terorizuje jedno celé americké městečko, nestačí. Do toho řešíme smutky, lásky a ne/kamarádství skupinky studentů, kteří se pokoušejí natočit zombie horor a Elle Fanning je z nich rozhodně nejlepší herečka. Takže ano - jako příběh pro teenagery dost dobrý, ale to je tak vše.

 • 95%
  0
  0
  22. 9. 2013
  saboter (3550 bodů)

  Velmi dobře provedené Scifi nekomu nůže vadit že je film zděčtěný ale celkem film občs hrake na temnou strunu takže je film i pro dospělé skvělý.

 • 75%
  0
  0
  27. 9. 2012
  TARANTlNO (3331 bodů)

  Projekt Super8 s obalem dvou velkých tvůrců Abrams/Spielberg.J.J.Abrams svoje první filmové zkušenosti sbíral právě na produkcích slavného Stevena Spielberga,takže jeho letošní nostalgický a osobní návrat,ještě k tomu pod produkčním dohledem svého velkého vzoru,dává smysl.Steven se na place Super8 pohyboval nezvykle často a náramně si to s režisérem užívali a odpovídal i výsledek.S mého pohledu,ale i pohledu diváka,který byl nabažen výborným řemeslem s let E.T.ho!?(Možná)ale E.T je jen jeden!Teenegerský obsazení mi nevadilo (naopak) trochu změna a perfektní zvuková lavina byla taky pomazánka,nesmím zapomnět na kameru,která byla vynikající,kde Fong opět ukázal svojí kvalitu.Rozpočet nebyl tak obrovský,ale jak sme se mohli přesvědčit o penězích to není a nehraje tu tak velký rozměr,než když přiloží ruku do díla velcí tvůrci a ukazují svojí kvalitu.

 • 25%
  1
  0
  29. 9. 2012
  brbla666 (1526 bodů)

  Slabota,čekal jsem víc.

 • 70%
  0
  0
  24. 5. 2014
  jvempire (1206 bodů)

  Řemeslě zpracované sci-fi které není dokonalé ale vše se snoubý ve velice příjemný a zábavný film kterému nechybí několik novích nápadů ani zajímave zpracování.

 • 70%
  0
  0
  11. 6. 2013
  dráza (888 bodů)

  ten amaterskej film, co si kluci vymyleli by byl vostrej, kdyby tam měli i toho ufona.

 • 40%
  0
  0
  23. 10. 2018
  Meky (821 bodů)

  O Super 8 se vlekly nekonečné diskuze, zda-li to je dobrý film, či nikoli. Konečně si mohu vytvořit vlastní názor a pouze nepřihlížet. A začnu takhle... WTF?! Pod touto slátaninou že se podepsal mnou tolik opěvovaní Abrams a Spielberg? Pánové jděte do háje... Tohle vypustit do světa je hřích! Nabušené trailery, plné tajemna a očekávání se ve filmu přetaví v naprosto hloupou historku o těžce ujetém individiuu, které neví co by... Do toho ještě parta otravných děcek, kteří se snaží natočit film a při tom mezi dvěma vzniká něco víc... ach Bože tohle je takové klišé... ba co víc, kde kdo to dokáže spojit a film pak funguje. Tady se nedaří ani to, což z tohoto pohledu nemůže skončit jinak, než fiaskem. Po jakž takž ukňouraném začátku se spád "rozjede" tak, že vypukne doslova třetí světová válka... naprosto nepochopitelné, kvůli jednomu monstru, které vlastně ani neví co chce a proč to dělá. A raději ani nechci pomyslet na konec, kdy stačí pár přívětivých slov, sentimentálních chvilek a bye bye. Jak si někdo vůbec troufá myslet, že mu to projde?? Digitální efekty na blití. JEDINÉ světlo v temném tunelu blafů a bludů vidím v mladé herečce Elle Fanning, která zahrála docela slušně. Závěr? Super 8 je drzou a neomluvitelnou zkouškou toho, co divák v dnešní době ještě snese. Recenzi, kterou jsem bral jako hluboce podhodnocenou a zbytečně tvrdou tímto prohlašuji za pravdivou a dvakrát podtrhávám. Film se u nás začne teprve promítat, ale tímto apeluji na slušné diváky, aby se vyvarovali chyb a zbytečně neutráceli!

 • 85%
  0
  0
  26. 6. 2011
  tamura (762 bodů)

  Film, který si zaslouží sáhnout do peněženky a jít do kina. Dětská duše Stevena Spielberga a talent JJ Abramse vytvořily dílo, které se podle mě může stát v žánru novou klasikou. Joel Courtney v hlavní dětské roli? Mimořádná podobnost s Henrym Thomasem z filmu E.T.-mimozemšťan. Umí hrát, umí vzít za srdce. Trefa do černého. Když už se zmínila klasika Stevena Spielberga - Super 8 jde v jeho stopách, ale je svébytný, nejde o plagiát.

 • 0
  0
  27. 6. 2018
  nunupajik (378 bodů)

  Když se na něco moc těšíte, často se stane, že jste pak zklamaní a vlastně ani nemáte proč. U Super 8 ten důvod ale máte… celý příběh včetně postranních zápletek je hodně předvídatelný a zřejmě se vám vybaví, že už jste něco podobného viděli. Přehnanost některých scén byla podle mě taky velkým krokem vedle, takže ani vizuální zpracování nic nenapravuje (viz Avatar). Mám pro vás ale radu… netěšte se! …pak si užijete pohodový průměrný film:) Teda vlastně dva filmy za cenu jednoho. P.S. máte-li rovnátka, dejte si radši pozor na emzácké dopravní prostředky;)

 • 90%
  0
  0
  8. 6. 2015
  Adacek (307 bodů)

  Výborný film. Líbí se mi odlišné povahy dětí. Úžasné vizuální efekty. Velice dobře provedená srážka vlaků. Elle Fanning velice dobrá volba. Zajímavě zpracovaný závěr- tajemno až do konce. I přes hororové prvky, ale spíše doporučuji dětem od 12-i let. Zaujal mne i originální název filmu. Jinak povedený blockbuster.

 • 80%
  0
  0
  6. 5. 2017
  Terabithian (282 bodů)

  Abrams dokázal sedmdesátkové rodinné drama bezbolestně skloubit s akcí pro 21. století, třebaže v režírování dialogů neprojevuje stejnou zručnost jako během dynamických akčních sekvencí, kdy vůbec nevadí, že před neznámým nebezpečím o překot prchá parta děcek. Více než jiné filmy Super 8 potěší ty, kdo mají rádi filmy. Ne nutně jen ty Spielbergovy.

 • 90%
  0
  0
  16. 12. 2017
  Bretislav (242 bodů)

  vyborny scifi,napeti nechybi,teenageři podavaji solidni herecky vykon,oproti jinym americkym tuctovym filmum,tenhle film nenudi,

 • 90%
  0
  0
  2. 7. 2011
  balis (12 bodů)

  Musím jenom souhlasit. Film má dobrý příběh a kvalitní herecké výkony to jen vylepšily. V hlavních rolích jsou sice děti a kdo by čekal, že to filmu uškodí, ten by se šeredně spletl. Opravdu stojí za to jít do kina!!!

70 73 ?
jak hlasovat?
 • divid.jh 60%
 • Deacon Frost 80%
 • mims 80%
 • michal-marsalek 75%
 • Speedyxxx 65%
 • lukasopicasso 90%
 • panbubo 85%
 • Kim6 70%
 • Meky 40%
 • Jan Hans 90%
všechna hodnocení (113)

V žebříčcích uživatelů

1. místo z 1 v žebříčku uživatele niphargus