Super 8

69%
Super 8

Když se skupinka teenagerů rozhodne na kameru „Super osmičku“ natočit zombie horor, ani ve snu by nikoho z nich nenapadlo, že výsledný film bude ještě děsivější, než zamýšleli. Jeden z nejoriginálnějších tvůrců současnosti J. J. Abrams (série Ztracení, Mission: Impossible 4) spojil síly s největším hollywoodským expertem na mimozemšťany Stevenem Spielbergem a společně natočili film, při jehož sledování si nutně vzpomenete na E. T. Mimozemšťana nebo na Blízká setkání třetího druhu.

 
martin-mickey-stusak
martin-mickey-stusak
36 234 bodů
9
Vynikající snímek, ze kterého září stará dobrá Spielbergova škola. J.J. Abrams tomu dal veškerou svou energii a tak vznikl akční sci-fi snímek s hororovými prvky, který nenechá na ničem nit suchou. Příběh se rozvíjí přirozeným tempem a tak buduje ponurou atmosféru, která by se téměř dala krájet. Nic se zbytečně neokecává a jde se přímo k věci. Dobrodružství plné zábavné nostalgie má svůj veškerý potenciál. Originálního tu však není vůbec nic. No a co? Tento film dává poctu všem Spielbergovým snímkům které natočil a to se povedlo. U závěrečných titulků je promítnut film, který děti během toho všeho natočili a myslím, že by z něj měl radost i sám Tarantino. J.J. Abrams stále potvrzuje, že takovýto žánr zcela ovládá a je pokračovatelem režisérských legend.
xxmartinxx
xxmartinxx
22 397 bodů
6
Není se v podstatě čemu divit, že zatímco Američané jsou v podstatě nadšení, my krčíme rameny. JJ Abrams prostě "vyprodukoval" film pro generaci, která vyrostla na ETm a Blízkých setkáních. Tento žánr, ještě posílený tak oblíbenou atmosférou "tajemna", která v USA frčí, přesně odpovídá zámořskému vkusu a stejně jako tam mají snadnější přijetí westerny, má to lehčí i Super 8. Já jsem na tu hru přistoupil a přestože jsem nikdy neujížděl ani na jednom ze zmíněných kultů, Super 8 jsem si docela užil. Abrams je v gradování opravdu mistr, což je hlavní výhoda. Jediný (a zásadní) problém je, že Super 8 graduje, graduje, graduje, ale postupně nám dojde, že právě ta "gradace" je smyslem vyprávění, ne nějaké velké finále, z čehož pro někoho přichází jisté rozčarování (stejně jako u seriálu Ztraceni - mého naprostého oblíbence). Tady to na mě nepůsobilo zdaleka tak silně, aby byl tento očividný záměr úplně obhajitelný. PS: Stejně jako Cloverfield je to film pro kino. Možná, že jsem tedy udělal chybu, když jsem si nepočkal. Vzpomínám si, jak jsem u Cloverfieldu z kina odcházel nadšený a později na DVD zíval. 65%
kunafix
kunafix
20 042 bodů
4
Nesmyslná vlaková nehoda odvařila všechno logicky očekávání, jak tam všechno lítalo a žádný děcko to nezabilo a všechno bylo digitální a fyzikálně přehnany. Stejně tak trapny bylo, že přežil i ten člověk, co řídil to auto, do kteryho vlak narazil (což by určitě bylo spíš naopak), pche! No a takhle se to zasračkovalo hned na začátku... A pak tam v podstatě celou půlku doby není co vidět. Ale to je možná plus, protože to nutí člověka být zvědavej... Líbí se mi, že si to nehraje na filmeček pro maly děcka a sem tam se objeví i nějaká ta nadávka a krev a na smrt si to jenom nehraje. Ale podle mě to je takovej film pro trochu větší děcka. Příběh je to docela zajímavej, takovej akční E.T., ale místama nelogickej a já sem si řikal: pane bože kurva proč, to si mohli odpustit. Fakt mě tam dostala mladá ségra Fanningová, která už v jejím věku hraje (a někdy aji trochu vypadá) jak profesionální dospělačka a myslim, že má před sebou velkou budoucnost. Jo a ten název Super 8, to se taky moc nepovedlo, protože to o zápletce filmu neřiká vubec nic, obzvlášť když člověk neví, že to je typ kamery.

Dodatečné informace

Původní název:
Super 8 (více)
  • USA Super 8
Premiéra v ČR:
8. 9. 2011
Distributor:
Bontonfilm
Země původu:
USA
Rozpočet:
50 mil. USD
Tržby:
260,1 mil. USD (celosvětově)
Čeština:
Super 8 je dostupný s českými titulky a českým dabingem
Ocenění:
Žádná ocenění

Powered byJustWatch