Unbreakable (USA)
« další názvy »
USA USA
106 minut

Žánry

:
Drama, Fantasy, Mysteriozní, Sci-fi, Thriller, Epický, Retro
Motto: Jste nezničitelní?

Obsah

:
K nárazu došlo ve 3 hodiny 15 minut. První plně obsazený vagón byl roztržen na dvě půlky a ty se rozletěly na opačné strany. Druhý vůz urazil ještě po více »« méně

Režie

:
M. Night Shyamalan

Scénář

:
M. Night Shyamalan

Herci

:
Bruce Willis Samuel L. Jackson Robin Wright Spencer Treat Clark Charlayne Woodard ...
Premiéra: 18. 1. 2001
DVD: 20. 8. 2001
Jste na stránce filmu Vyvolený. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Vyvolený myslíte! K 31. lednu 2023 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28307 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Vyvolený


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 90%
  0
  0
  4. 6. 2019
  martin-mickey-stusak (26807 bodů)

  Film, který není pro každého. Námětově se jedná o zajímavou myšlenkovou skládačku možných i nemožných představ daných skutků, do kterých je potřeba se hluboko vnořit, k jejich správnému uchopení. Divák, který to nedokáže, bude jen nechápajíc kroutit hlavou, co že nám to básník vlastně chtěl říci. Scénář je velice dobře a inteligentně zpracovaný. Filozofie fantazijním představám o superhrdinství se vším všudy ve své emocionální zábavě, neuvěřitelně realistickými postavami a fenomenálními hereckými výkony. Inu, co si představit pod pojmem 'superhrdina'. A co je jeho protipólem? Film na otázky odpovídá a zároveň vyvolává nové, které zůstávají nezodpovězeny. Tajemná existence nechtěného není v rámci života nic příjemného a tak po filozofické stránce vše probíhá tak, jak probíhá. Povrchní aspekty filmu jsou zkrátka dobré a ve svém smyslu úžasné. Zkrátka a dobře, jedná se o film u kterého se musí přemýšlet.

 • 80%
  1
  0
  22. 7. 2018
  Pete69 (22542 bodů)

  Velmi podařené a skvěle obsazené dílko. Tajemno, atmosféra a hudba mě nechala přikurtovaného k sedačce a vůbec mi to nevadilo. Když se řekne mysteriózní, drama, thriller tak Vyvolený to přesně vystihuje. Moc se mi to líbilo. I když chvílemi neměl film spád, stejně by mě ani ve snu nenapadlo od něj odeít. 80% je asi adekvátní.

 • 75%
  0
  0
  16. 12. 2017
  lamps (14924 bodů)

  Velmi zvláštní hra s našimi očekáváními. Film se nejprve tváří jako mysteriózní thriller s hlavní postavou, která stejně jako divák tápe v neznámu a snaží se věci objasnit, aby se postupně proměnil v komorní alternativu komiksového příběhu o osvíceném a zvláštně nadaném hrdinovi, jenž část mysteriózna s cizí pomocí objasnil a nyní ho čeká historicky daný a nevyhnutelný úděl - hledat úhlavního padoucha. Formálně i herecky je všechno ok, přesně podřízeno požadavkům pozměňujícího se motivačního vývoje Willisovy postavy, a konkrétně kamera s mrazivou hudbou volaly ve své době po nějakém hmotném ocenění, ale opravdu stoprocentně mě příběh vtáhl až poslední cca půlhodinku, do té doby se lehce plácal vyloženě na jednom místě, spoléhajíc výhradně na rozvázání několika načrtnutých motivů v závěrečné dramatické fázi.

 • 90%
  0
  1
  5. 2. 2016
  sabule (14227 bodů)

  Film má grády a Willis opět jede jako za starých časů.Kontrast dobra a zla je dokonalý a hlavní hrdina se svými nesmrtelnými schopnostmi to nemá vůbec jednoduché a do poslední chvíle člověk neví co tím "porcelánové zlo"vůbec zamýšlelo !

 • 95%
  2
  0
  5. 8. 2017
  JosefTomas (8861 bodů)

  Nejdospělejší, nejosudovější a nejrealističtější film o superhrdinech. Tam kde jiní vhazují akční scény, tam Shyamalanovi stačí civilnost a lidskost. Ten film hodně nabízí divákům náročným a ty normální lehce zklamává, ale v každém případě vyjde jako vítěz, který komiksy posouvá opět jinam. Blíž k nám.

 • 80%
  0
  0
  20. 11. 2012
  kedl (6380 bodů)

  Celou dobu si říkáte, co to sakra Shyamalan natočil, pak přijde závěrečná scéna a vy sedíte na zemi s otevřenou hubou.

 • 80%
  0
  0
  6. 8. 2017
  evismaior (4254 bodů)

  Bruce Willis v roli chlápka, který má v životě štěstí až nadpozemské. A Samuel L. Jackson hraje týpka, který je co do štěstí jeho přesným protějškem, a cokoli se má stát, to se jemu stane. Dobro a zlo, nápadité napojení na komiksový svět a Willisův hrdina, který se nakonec podobným hrdinou opravdu stane.

 • 90%
  0
  0
  27. 9. 2012
  TARANTlNO (3344 bodů)

  Propracovanost v každém detailu a vynikající výkony od režie po herecké výkony dvou hlavních představitelů Bruce Willise a Samuela L. Jacksona v parádním konceptu,myšlenkového podhloubí thrillerového řemesla M.Night Shyamalana.

 • 90%
  0
  0
  16. 9. 2015
  Petr Kocfelda (2916 bodů)

  Vynikající fantasy film,kde Willis opět exceluje.

 • 95%
  1
  0
  21. 11. 2018
  Cechulda (1353 bodů)

  Hodně zajímavý film, který by mohl od začátku leckterého diváka odradit. Začátek je poměrně hodně zdlouhavý a příjde mi, že se tam toho moc neděje. Chvíli trvá, než se ve snímku zorientujete, ale pak už to je to dost zajímavá podívaná. Herecký výkon Bruce Willise je opět perfektní. Není to na 100% jeho obvyklá role. Akce je v tomto filmu rozhodně méně než v klasických 90. akčňácích, ale své fanoušky si i v této roli najde.

  • příběh
  • vykreslený děj
  • Herecké výkony
  • na mě málo akce
 • 90%
  0
  0
  3. 8. 2017
  Tomas_313 (1197 bodů)

  M. Night Shyamalan ve svém vrcholném období kreativity. Vyvolený je výjimečný svým mrazivě uvěřitelným prolnutím komiksového světa superhrdinů a reality. Zrod hrdiny je budován tiše a systematicky, přičemž si film stabilně udržuje napětí, jež eskaluje do heroického závěru s osudovou pointou. To vše vyobrazuje bezchybný počin kameramana a doprovází triumfální soundtrack Jamese Newtona Howarda. Je až s podivem, s jakou lehkostí Shyamalan skloubil neslučitelné, tedy komiks a psychologický thriller, a celek zaobalil mysteriózním nádechem. Nesčetná slova chvály samozřejmě připadají i Willisovi a Jacksonovi, kteří se ve svých protichůdných rolích vzájemně doplňují a obohacují tak výkon protějšku. Neprávem nedoceněné dílo, které si své věrné zaručeně najde v generaci komiksových geeků. Kam se hrabe Marvel. 90%

 • 85%
  0
  0
  15. 5. 2014
  voleman (927 bodů)

  Po prvním shlédnutí to není sice tak silný zážitek jako z Šestého smyslu, ale možná je déle trvající. Znovu vynikající a silný konec asi není tak dokonalý jako u Šestého smyslu, ale stále celý film stačí na 5*. Vynikající Willis a snad ještě lepší Samuel L. Jackson, kterému ještě asi žádná role tak skvěle nesedla. Výborný scénář a podmanivá hudba, zajištují že budete mít s filmu skvělí zážitek. Bohužel jedině občas trochu nudící tempo ve filmu trochu kazí výsledný dojem, ale stejně je to nakonec vynikající Thriller, kterému k dokonalosti vlastně skoro nic nechybí. 85%

 • 80%
  0
  0
  9. 5. 2017
  Sheemas (737 bodů)

  Zajimavě podaný příběh na motivy dobra a zla a typických komiksových postav (a který předběhl svou dobu). Skvělé výkony zde podavá jak Bruce Willis tak i Samuel L. Jackson. Film předkládá několik zvratů, kdy především závěr je dokonalý a hlavně nečekaný. Vynikající je scéna Bruce Willise se synem a zbraní, která byla dechberoucí.

 • 85%
  0
  0
  21. 2. 2017
  wtemplar (462 bodů)

  Brilantně natočený komiksový film ještě v době, kdy komiksové filmy nebyly tak populární jako dnes. Kvalita stejná jako u Šestého smyslu a nechybí ani pořádný zvrat na konci filmu, který tomu dává jiný význam.

  • Bruce Willis v jedné ze svých nejlepších rolí
  • Samuel L. Jackson tradičně skvělý
  • úžasná hudba
  • 100%
   0
   0
   12. 11. 2019
   Nosmall (73 bodů)

   Po předvídatelném konci Šestého smyslu jsem u tohoto celkem poklidně plynoucího filmu žádný finální zvrat ani nečekal. B.W. opět ukázal, že hrát umí, byť nijak opravdu zázračně, tak v této umírněné roli mi přišel ještě lepší než jako psycholog v Šestém smyslu. A jakožto příznivci komiksů se mi velice líbilo postupné uvědomování si dříve normálního člověka, že by mohl být něčím víc, a to bez použití nějakých barevných kostýmů.

  Hodnocení a recenze Vyvolený

  78 95 ?
  jak hlasovat?
  • Hellboy 70%
  • regazzoni 85%
  • HanO 55%
  • Mrykodaj 75%
  • Crreed 70%
  • Mikik4444 80%
  • InJo 85%
  • Lovecour69 80%
  • Renfield 90%
  • homedo 70%
  všechna hodnocení (142)