Unbreakable (USA)
« další názvy »
USA USA
106 minut

Žánry

:
Drama, Fantasy, Mysteriozní, Sci-fi, Thriller
Motto: Jste nezničitelní?

Obsah

:
K nárazu došlo ve 3 hodiny 15 minut. První plně obsazený vagón byl roztržen na dvě půlky a ty se rozletěly na opačné strany. Druhý vůz urazil ještě po více »« méně

Režie

:
M. Night Shyamalan

Scénář

:
M. Night Shyamalan

Herci

:
Bruce Willis Samuel L. Jackson Robin Wright Spencer Treat Clark Charlayne Woodard ...
Přehrát online O2
Premiéra: 18. 1. 2001
DVD: 20. 8. 2001

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 90%
  0
  0
  4. 6. 2019
  martin-mickey-stusak (18392 bodů)

  Film, který není pro každého. Námětově se jedná o zajímavou myšlenkovou skládačku možných i nemožných představ daných skutků, do kterých je potřeba se hluboko vnořit, k jejich správnému uchopení. Divák, který to nedokáže, bude jen nechápajíc kroutit hlavou, co že nám to básník vlastně chtěl říci. Scénář je velice dobře a inteligentně zpracovaný. Filozofie fantazijním představám o superhrdinství se vším všudy ve své emocionální zábavě, neuvěřitelně realistickými postavami a fenomenálními hereckými výkony. Inu, co si představit pod pojmem 'superhrdina'. A co je jeho protipólem? Film na otázky odpovídá a zároveň vyvolává nové, které zůstávají nezodpovězeny. Tajemná existence nechtěného není v rámci života nic příjemného a tak po filozofické stránce vše probíhá tak, jak probíhá. Povrchní aspekty filmu jsou zkrátka dobré a ve svém smyslu úžasné. Zkrátka a dobře, jedná se o film u kterého se musí přemýšlet.

 • 90%
  0
  0
  5. 2. 2016
  sabule (13937 bodů)

  Film má grády a Willis opět jede jako za starých časů.Kontrast dobra a zla je dokonalý a hlavní hrdina se svými nesmrtelnými schopnostmi to nemá vůbec jednoduché a do poslední chvíle člověk neví co tím "porcelánové zlo"vůbec zamýšlelo !

 • 75%
  0
  0
  16. 12. 2017
  lamps (13296 bodů)

  Velmi zvláštní hra s našimi očekáváními. Film se nejprve tváří jako mysteriózní thriller s hlavní postavou, která stejně jako divák tápe v neznámu a snaží se věci objasnit, aby se postupně proměnil v komorní alternativu komiksového příběhu o osvíceném a zvláštně nadaném hrdinovi, jenž část mysteriózna s cizí pomocí objasnil a nyní ho čeká historicky daný a nevyhnutelný úděl - hledat úhlavního padoucha. Formálně i herecky je všechno ok, přesně podřízeno požadavkům pozměňujícího se motivačního vývoje Willisovy postavy, a konkrétně kamera s mrazivou hudbou volaly ve své době po nějakém hmotném ocenění, ale opravdu stoprocentně mě příběh vtáhl až poslední cca půlhodinku, do té doby se lehce plácal vyloženě na jednom místě, spoléhajíc výhradně na rozvázání několika načrtnutých motivů v závěrečné dramatické fázi.

 • 80%
  1
  0
  22. 7. 2018
  Pete69 (10415 bodů)

  Velmi podařené a skvěle obsazené dílko. Tajemno, atmosféra a hudba mě nechala přikurtovaného k sedačce a vůbec mi to nevadilo. Když se řekne mysteriózní, drama, thriller tak Vyvolený to přesně vystihuje. Moc se mi to líbilo. I když chvílemi neměl film spád, stejně by mě ani ve snu nenapadlo od něj odeít. 80% je asi adekvátní.

 • 80%
  0
  0
  20. 11. 2012
  kedl (6363 bodů)

  Celou dobu si říkáte, co to sakra Shyamalan natočil, pak přijde závěrečná scéna a vy sedíte na zemi s otevřenou hubou.

 • 95%
  2
  0
  5. 8. 2017
  JosefTomas (6239 bodů)

  Shyamalan to opět dokázal. A platil stejný "Ty vole." efekt, jaký jsem měl naposledy u Šestého smyslu. Úžasná režie a scénář (Shyamalan mě opět dostal jako skvělý vypravěč). Excelentní herecké výkony (Willis má zase o roli navíc, o které může říct, "Zase jedna z mých nejlepších.") Hudba skvěle podtrhující celý promyšlený koncept a konec, který překvapil a vzal mi slova, tak jsem si ho pustil znovu a slova furt nepřicházely.

 • 80%
  0
  0
  6. 8. 2017
  evismaior (3801 bodů)

  Bruce Willis v roli chlápka, který má v životě štěstí až nadpozemské. A Samuel L. Jackson hraje týpka, který je co do štěstí jeho přesným protějškem, a cokoli se má stát, to se jemu stane. Dobro a zlo, nápadité napojení na komiksový svět a Willisův hrdina, který se nakonec podobným hrdinou opravdu stane.

 • 90%
  0
  0
  27. 9. 2012
  TARANTlNO (3330 bodů)

  Propracovanost v každém detailu a vynikající výkony od režie po herecké výkony dvou hlavních představitelů Bruce Willise a Samuela L. Jacksona v parádním konceptu,myšlenkového podhloubí thrillerového řemesla M.Night Shyamalana.

 • 90%
  0
  0
  16. 9. 2015
  Petr Kocfelda (2865 bodů)

  Vynikající fantasy film,kde Willis opět exceluje.

 • 95%
  1
  0
  21. 11. 2018
  Cechulda (1303 bodů)

  Hodně zajímavý film, který by mohl od začátku leckterého diváka odradit. Začátek je poměrně hodně zdlouhavý a příjde mi, že se tam toho moc neděje. Chvíli trvá, než se ve snímku zorientujete, ale pak už to je to dost zajímavá podívaná. Herecký výkon Bruce Willise je opět perfektní. Není to na 100% jeho obvyklá role. Akce je v tomto filmu rozhodně méně než v klasických 90. akčňácích, ale své fanoušky si i v této roli najde.

  • příběh
  • vykreslený děj
  • Herecké výkony
  • na mě málo akce
 • 90%
  0
  0
  3. 8. 2017
  Tomas_313 (1142 bodů)

  M. Night Shyamalan ve svém vrcholném období kreativity. Vyvolený je výjimečný svým mrazivě uvěřitelným prolnutím komiksového světa superhrdinů a reality. Zrod hrdiny je budován tiše a systematicky, přičemž si film stabilně udržuje napětí, jež eskaluje do heroického závěru s osudovou pointou. To vše vyobrazuje bezchybný počin kameramana a doprovází triumfální soundtrack Jamese Newtona Howarda. Je až s podivem, s jakou lehkostí Shyamalan skloubil neslučitelné, tedy komiks a psychologický thriller, a celek zaobalil mysteriózním nádechem. Nesčetná slova chvály samozřejmě připadají i Willisovi a Jacksonovi, kteří se ve svých protichůdných rolích vzájemně doplňují a obohacují tak výkon protějšku. Neprávem nedoceněné dílo, které si své věrné zaručeně najde v generaci komiksových geeků. Kam se hrabe Marvel. 90%

 • 85%
  0
  0
  15. 5. 2014
  voleman (899 bodů)

  Po prvním shlédnutí to není sice tak silný zážitek jako z Šestého smyslu, ale možná je déle trvající. Znovu vynikající a silný konec asi není tak dokonalý jako u Šestého smyslu, ale stále celý film stačí na 5*. Vynikající Willis a snad ještě lepší Samuel L. Jackson, kterému ještě asi žádná role tak skvěle nesedla. Výborný scénář a podmanivá hudba, zajištují že budete mít s filmu skvělí zážitek. Bohužel jedině občas trochu nudící tempo ve filmu trochu kazí výsledný dojem, ale stejně je to nakonec vynikající Thriller, kterému k dokonalosti vlastně skoro nic nechybí. 85%

 • 80%
  0
  0
  9. 5. 2017
  Sheemas (736 bodů)

  Zajimavě podaný příběh na motivy dobra a zla a typických komiksových postav (a který předběhl svou dobu). Skvělé výkony zde podavá jak Bruce Willis tak i Samuel L. Jackson. Film předkládá několik zvratů, kdy především závěr je dokonalý a hlavně nečekaný. Vynikající je scéna Bruce Willise se synem a zbraní, která byla dechberoucí.

 • 85%
  0
  0
  21. 2. 2017
  wtemplar (432 bodů)

  Brilantně natočený komiksový film ještě v době, kdy komiksové filmy nebyly tak populární jako dnes. Kvalita stejná jako u Šestého smyslu a nechybí ani pořádný zvrat na konci filmu, který tomu dává jiný význam.

  • Bruce Willis v jedné ze svých nejlepších rolí
  • Samuel L. Jackson tradičně skvělý
  • úžasná hudba
  • 100%
   0
   0
   12. 11. 2019
   Nosmall (72 bodů)

   Po předvídatelném konci Šestého smyslu jsem u tohoto celkem poklidně plynoucího filmu žádný finální zvrat ani nečekal. B.W. opět ukázal, že hrát umí, byť nijak opravdu zázračně, tak v této umírněné roli mi přišel ještě lepší než jako psycholog v Šestém smyslu. A jakožto příznivci komiksů se mi velice líbilo postupné uvědomování si dříve normálního člověka, že by mohl být něčím víc, a to bez použití nějakých barevných kostýmů.

  78 95 ?
  jak hlasovat?
  • fido68 90%
  • Nosmall 100%
  • Deacon Frost 100%
  • martin-mickey-stusak 90%
  • Futureman 80%
  • Sheldon 85%
  • elišákkulišák 65%
  • tit3k 80%
  • xjane 80%
  • Nosnica 75%
  všechna hodnocení (130)
  Sdílet tuto stránku:

  Partneři:

  Chyba
  Požadovaná stránka má v tuto chvíli technické potíže a nebude zobrazena.
  Na odstranění závady pracujeme.

  Za případné nepříjemnosti se omlouváme.

  Zatím doporučujeme pokračovat jednou z níže uvedených akcí: