The Great Escape (USA, originální název)
« další názvy »
USA USA
172 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Drama, Historický, Thriller, Válečný, Adaptace knižní, Epický, Kultovní, Podle skutečných událostí, Retro, Vězeňský
Motto: Příběh o neuvěřitelném hromadném útěku dvě stě padesáti vojáků spojeneckých armád z německého zajateckého tábora.

Obsah

:
Za 2. světové války nejvyšší německé velení zřídilo speciální tábor, kam byli deportováni nejproblémovější zajatci spojeneckých armád. Velitel tábora plukovník více »« méně

Režie

:
John Sturges

Scénář

:
Paul Brickhill W.R. Burnett James Clavell

Herci

:
Steve McQueen James Garner Richard Attenborough James Donald Charles Bronson ...

Podívej se na Velký útěk online!

Jste na stránce filmu Velký útěk. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Velký útěk myslíte! K 26. lednu 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27871 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Velký útěk


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  0
  0
  21. 1. 2018
  martin-mickey-stusak (24621 bodů)

  Jak už to ve své době bývalo zvykem, na velký film velkého příběhu se použili velcí herci a fenoménu bylo učiněno za dost. Jak je ihned na začátku řečeno, příběh byl natočen přesně tak, jak se odehrál, jen s pochopitelných důvodů byla změněna veškerá jména. No tak doufejme. Děj na nic nečeká a hned na začátku se spekuluje nad útěkem. Samozřejmě nechybí připomenutí Ženevské úmluvy v bodě o zacházení s válečnými zajatci. Plynulé tempo dává všemu přirozený řád a tak máme možnost vidět nespěchajícím dojmem přípravy, řešení problémů, samotný útěk a další následující události. Atmosféra se nese odlehčeným dojmem, takže absence nervydrásajících scén či brutality nebrání film shlédnout i mladším divákům. Pro ty starší je samozřejmě rozporuplná atmosféra v táboře, kde není nouze o dobrou stravu, čisté oblečení a zábavu, ale takovéto vyobrazení není nic neobvyklého. Příběh nemá žádného hlavního hrdinu, byť se zdá, že je to Hilts v podání Stevena McQueena. Ne, jen na sebe herec upoutává pozornost a nic víc. Postav je tu nemalé množství a každý má své pevné místo. Nakonec po útěku děj ani jednoho nevynechává. Film tedy celkově spíše vyznívá zábavným dojmem, což někoho zklame, ale někoho i přivede k úžasné filmové podívané. Tak či onak, dílo je to skvostné a není od věci, že je zařazen mezi významnou filmovou klasiku.

 • 85%
  0
  0
  22. 12. 2017
  lamps (14807 bodů)

  Není nic lepšího než sledovat borce jako McQueen nebo Bronson, kterak za zvuku slavné ústřední melodie uskutečňují největší únikovou akci v dějinách filmu. Velký útěk sice nemá vlastně žádný přelomový námět a chvílemi může působit trochu zdlouhavě, ale jinak je po filmařské stránce zvládnutý naprosto brilantně, herci hrají jako o život, skvělý hudební doprovod zní neustále v uších a John Sturges evidentně nemá žádný problém usměrnit celý ten zástup tehdejších hvězd přesně tak, jak potřebuje. A na výsledku je to opravdu vidět, film je dokonale promyšlený, emotivní a v poslední třetině i svižný a zábavný, přičemž nepotřebuje žádné náročné akční scény a hromadné zabíjení. Je to především další z mnoha znázornění lidské vytrvalosti a utlačování, ktreré patří díky hereckým výkonům a inteligentnímu zpracování i po padesáti letech ve svém žánru k absolutní špičce.

 • 80%
  2
  0
  14. 1. 2017
  JosefTomas (7990 bodů)

  Krásně natočené, detailně promyšlené, ale chcete mi tvrdit, že to opravdu měli všechno to nářadí u sebe, dělají pálenku a žijí si v táboru jak králové? To snad ne. Není to tedy vyloučeno, ale trochu mě to přišlo zmatené. Navíc Německo bylo mnohem drsnější a ne jak tady.

 • 90%
  0
  0
  6. 2. 2013
  výfuk (2971 bodů)

  Krásný film s dobrými herci... píběh o naději a beznaději... úžasné.

Hodnocení a recenze Velký útěk

75 ? ?
jak hlasovat?
 • Mrykodaj 70%
 • Mikik4444 90%
 • InJo 80%
 • Sandrastekla 55%
 • dav.bal 60%
 • Had 85%
 • martin-mickey-stusak 80%
 • jarv 65%
 • Michael Jackson 0%
 • JosefTomas 80%
všechna hodnocení (58)

V žebříčcích uživatelů