Conan the Barbarian (USA)
« další názvy »
USA USA
129 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Fantasy

Obsah

:
Příběh Barbara Conana začíná v době, kdy byl ještě chlapec a kdy válečníci v čele s Thulsou Soudcem vyvraždili nejen jeho rodinu, ale i celou vesnici. více »« méně

Režie

:
John Milius

Scénář

:
Robert E. Howard John Milius Oliver Stone Edward Summer

Herci

:
Arnold Schwarzenegger Max von Sydow Sandahl Bergman Ben Davidson Cassandra Gava ...
Distributor: Pannonia Entertainment CZ
Přístupnost: Mládeži přístupno

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 85%
  0
  0
  31. 1. 2017
  Sheldon (9687 bodů)

  V Universalu rozhodli, že by nebylo špatné, kdyby se film propagoval rozhovory v Itálii a ve Francii a Arnold se zhrozil. Pojďme to udělat tak, že zajedu do všech velkých evropských zemí, proč se připravovat o peníze? „Promiň Arnolde, takhle se to nedělá. Filmy mají od sebe premiéru i několik měsíců a nemůžeme si dovolit, aby se o filmu vědělo předem.“ Arnold opáčil:“Tak se dohodněte s redakcemi, že rozhovor mohou uvést až s premiérou filmu.“ „To musíme prověřit.“ PR kampaň Conana tak proběhla po celé demokratické Evropě.  Premiéra filmu, správněji řečeno předpremiéra filmu, byla stanovena na sv. Valentýna roku 1982. Zatím tedy pouze lokální. Předpremiéra byla za účasti Arnolda Schwarzeneggera v Houstonu a diváci film hodnotili nadšeně. Další byla v Las Vegas a lidé byli nadšení. Na akce s herci jezdili motorkáři a těm se zbrusu nový film velmi líbil. V publiku studio analyzovalo ohromný počet gayů, milovníci fantasy chodili na tyto akce převlečení za postavy z Conana a skvěle se u něj bavili. Celostátní premiéra byla nakonec definitivně stanovena na 14. května 1982 a ukázalo se, že Universal má díky neutuchající podpoře všech angažovaných tvůrců ohromný potenciál. Film se stal hitem a prakticky okamžitě kultem a bylo rozhodnuto o jeho pokračování.

 • 100%
  0
  0
  10. 12. 2014
  cerfik (5821 bodů)

  Málokterý film má tak nádherný soundtrack jako Barbar Conan a co já se té krásné hudby napouštěl. Překrásná a doslova kouzelná hudba nejsou jediným co je na filmu úžasné, je to i jedinečná atmosféra a doslova mýtický příběh a Arnold mimo své klasické akční klišé už je jen taková třešnička na dortu, protože sem fakt sednul jak prdel do gatí.

 • 100%
  0
  0
  25. 5. 2015
  p.a.douch (4390 bodů)

  Tohle je jeden z filmů, kterému dávám plných 100 % (a dal bych klidně i 200 %). Od 80. let jsem tento film viděl nesčetněkrát a vždy mě pobavil. Je tak jednoduchý až je neokoukatelný. Arnold se pro Conana snad narodil (teda spíš vyposiloval) i jinak je hereckej ansámbl více než zajímavej. Dobří herci J. E. Jones, Max von Sydow a Mako, spolu s kulturisty Svenem-Ole Thorsenem (Thorgrim - častý Arnoldův spoluherec a velmi dobrý kaskadér) a Francem Columbuem (zvěd - Arnoldův kámoš a Mr. Olympia 1976 a 1981), hvězdou amerického fotbalu Benem Davidsonem (Rexor), ikonou surfu Gerrym Lopezem (Subotai), tvrďákem Donaldem Gibbem (Osiricova ochranka) a pěknejma holkama Sandal Bergmanovou (její nejvýznamější role) a Valérií Quennessenovou (Princezna - škoda jí v 31letech se 7 let po natočení Conana zabila při autonehodě). Všichni do tohoto filmu zapadli a nedovedu si snad ani představit v jejich rolích někoho jiného. Hudbu netřeba zmiňovat - to by bylo nošení dříví do lesa. John Milius se spolu s Oliverem Stonem podílel na scénáři a režíroval. Zkrátka pro mě bomba. Od té doby jsem viděl spoustu fantasy filmů, ale v žánru heroic fantasy se mu blíží jen Conan Ničitel (Kull jim teda nesahá ani po kotníky). No přeháním - Souboj Titánů a Sindibádovi filmy s triky Raye Harryhausena, nebo Pán šelem taky nebyly špatné filmy. Cromovi zdar!!!

 • 75%
  0
  0
  24. 5. 2016
  Ombak_Penari (2732 bodů)

  Paradoxně totální dřevák Arnold je ten nejdůležitější aspekt, který dnes tomuhle snímku podráží nohy. Sice jsme dnes také zmlsaní kdejakou velkolepou fantasy a strohé vyprahlé exteriéry už dnes v postlotrovské době nikoho neohromí, ale pořád je to jinak fajnová heroická fantasy, která výborně šlape a má řadu nezapomenutelných scén. Svalovec s velkým mečem, se kterým seká palice jak jarní louku, to se prostě neomrzí. Škoda, že Nispelův remake nedopadl podle představ...

 • 75%
  0
  0
  8. 12. 2012
  Pavlína81 (1552 bodů)

  Slušný ale né moc mluvící film.

 • 95%
  0
  0
  10. 8. 2016
  perfekta (545 bodů)

  Klasický, nezapomenutelný a napínavý film. Odehrává se v dávné mýtické době. Cesta malého Conana za pomstou vůči vrahům rodičů, jeho dospívání a učení se boje proti nepřátelům. Hlavním tahákem je samozřejmě Arnold Schwarzenegger, který příběhu dodává sílu.

 • 80%
  0
  0
  1. 12. 2016
  TomSti (464 bodů)

  Pokud nepočítám Pána Prstenů, tak rozhodně jedno z nejlepších fantasy, co kdy bylo natočeno. Už jenom fakt, že mocný Arny ve filmu poprvé promluví po sedmnácti minutách mě dlouhou dobu hřálo u srdce. Navíc po Arnym nikdo nechtěl filosofovat o nesmrtelnosti brouka a klást si otázky o smyslu života. Kýč jak bič, svalnatí hrdinové, sličné blondýny a po kolena v mrtvých.

 • 90%
  0
  0
  1. 12. 2016
  keddie (334 bodů)

  Na svou dobu vynikající film. Samozřejmě tam musí být různá kliše, ale to je v pořádku, vždyť je to pohádka pro dospělé, tak v tom musí být pořádní padouši, neohrožení rekové, krvežíznivé bestie apod. Tenhle film ani na okamžik nenudí, přitom je dost originální a dost odvážný. Arnold je nepřekonatelný. A k tomu vynikající soundtrack.

 • 100%
  0
  0
  20. 8. 2016
  paniks (317 bodů)

  Tímto filmem se zviditelnil Arnold Schwarzenegger. Výborný soundtrack, napínavý děj. Mladý Conan se vycvičí na nejlepšího bojovníka a začíná cesta za pomstou vůči vrahovi matky a zotročení spousty vesničanů. I když je film již starý, vždy se na něj znovu podívám.

 • 95%
  0
  0
  8. 4. 2016
  Lemmy01 (312 bodů)

  Klasika a jedinečný film. Nádherný soundtrack, v té době výborně zvolený herec pro Conana a nejlepší sword and sorcery fil doposud. Srdcovka.

 • 100%
  0
  0
  12. 8. 2016
  pery34 (281 bodů)

  Paradoxně totální dřevák Arnold je ten nejdůležitější aspekt, který dnes tomuhle snímku podráží nohy. Sice jsme dnes také zmlsaní kdejakou velkolepou fantasy a strohé vyprahlé exteriéry už dnes v postlotrovské době nikoho neohromí, ale pořád je to jinak fajnová heroická fantasy, která výborně šlape a má řadu nezapomenutelných scén. Svalovec s velkým mečem, se kterým seká palice jak jarní louku, to se prostě neomrzí. Škoda, že Nispelův remake nedopadl podle představ.

 • 60%
  0
  0
  10. 8. 2016
  kapibara (172 bodů)

  Film mám zafixovaný spíš ze shlédnutí jako malá. V dnešní době mi přijde již lehce za zenitem, ale přestože nejsem žádná velká vyznavačka fantasy, tak svaly Arnolda a dobrá hudba potvrzují, proč je z tohoto filmu jedna z nejznámějších klasik na světě. Škoda, že krom svalů nepobral i nějaký herecký um.

 • 100%
  0
  0
  16. 12. 2015
  boldrik (130 bodů)

  Po prvním shlédnutí tohoto opusu svůj filmový svět dělím už jen na dobu před a po Barbaru Conanovi a to nepočítám nepřekonatelný soundtrack, který mne přivedl do spárů filmové hudby.

 • 100%
  0
  0
  19. 2. 2015
  mirekvydra (100 bodů)

  Klasika, která nemá ve svém žánru doposud konkureci. Famozně natočený snímek s vynikajícím obsazením, na který se dá dívat s nadšením i po letech.

75 100 ?
 • Venom81 95%
 • fesoj1 100%
 • Akarot 100%
 • Brenan88 65%
 • kendzi 100%
 • Sheldon 85%
 • homedo 70%
 • Nosnica 80%
 • TomSti 80%
 • keddie 90%
všechna hodnocení (119)
jak hlasovat?

V žebříčcích uživatelů

7. místo z 7 v žebříčku uživatele akrijkubas
172. místo z 303 v žebříčku uživatele MIRKA DOLEJŠOVÁ
400. místo z 565 v žebříčku uživatele rypo
Sdílet tuto stránku:

Partneři: