Conan the Barbarian (USA)
« další názvy »
USA USA
129 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Fantasy, Gotický

Obsah

:
Příběh Barbara Conana začíná v době, kdy byl ještě chlapec a kdy válečníci v čele s Thulsou Soudcem vyvraždili nejen jeho rodinu, ale i celou vesnici. více »« méně

Režie

:
John Milius

Scénář

:
Robert E. Howard John Milius Oliver Stone Edward Summer

Herci

:
Arnold Schwarzenegger Max von Sydow Sandahl Bergman Ben Davidson Cassandra Gava ...
Distributor: Pannonia Entertainment CZ
Přístupnost: Mládeži přístupno
Jste na stránce filmu Barbar Conan. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Barbar Conan myslíte! K 28. listopadu 2020 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27290 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 65%
  0
  0
  31. 12. 2017
  Brenan88 (41117 bodů)

  Barbar Conan je v rámci dobrodružného fantasy výbornou podívanou,která těží především z muskulatury Schwarzeneggera a to bude vlastně i tak vše. Kdyby nebylo právě Arnieho,tak bych si snímek nejspíš ani nepustil. Vizuálně je to velmi dobré,ale příběhově naopak strašně tupé a místy zdlouhavé. Jednou z nejlepších věcí na filmu je Soundtrack od Basila Poledourisa.

 • 100%
  0
  0
  13. 5. 2019
  martin-mickey-stusak (21887 bodů)

  Legendární fantasy film, který udělal z Arnolda Schwarzeneggera legendu. A stačilo k tomu málo. Kromě svalů i kamenný výraz a stále ještě hereckou nerozvážnost. Arnieho charisma se tímto stalo naprosto nepřekonatelným, jak nakonec nejen diváky přesvědčil televizní seriál ´Conan´ z roku 1997 a stejnojmenný snímek z 2011. Ano, na světě je jen jedna osoba, která může Conana hrát tak soucitně a brutálně. James Earl Jones byl pro zápornou roli taktéž vybrán dobře. Jeho soudce Thulsa sice není pro Conana tak hrozný nepřítel v širším než životním smyslu, avšak po psychologické stránce se jedná o děsivost samo za sebe. Snímek je prezentován jako fantasy opera s minimem dialogů a doslova do kůže se vrývajícím soundtrackem, čímž se sice uměle, ale zato brutálně navyšuje jeho síla. Místo slov tedy hovoří obrazy a to vskutku impozantně a hlavně srozumitelně. Brutální scény soubojů jsou už jen dodatkem brutální doby, což svého času americké diváky natolik šokovalo, že dokonce vyrazili do ulic proti brutalitě filmu demonstrovat. Každopádně snímek odstartoval sérii takto stavěných snímků na všech frontách na celé desetiletí. A Arnieho od této chvíle znal už každý. I když to nevypadá, snímek patří mezi levné produkce potvrzující pravidlo, že i za málo lze udělat ohromné divadlo. Ani ten scénář není nijak náročný, ale i přes to všechno má v sobě určitou alegorii pro sebejistotu a duchovní a osobní sílu. Jedná se o další postavu, která je kovaná ohněm pomsty. A ten oheň svým kouzlem dokáže upoutat diváckou pozornost i dnes. A to i přes to, že dějová šablona o pomstě je dnes již několikanásobně provařená. Conan je skutečným králem fantasy žánru. Robert Ervin Howard může být pyšný.

 • 85%
  0
  0
  31. 1. 2017
  Sheldon (15949 bodů)

  V Universalu rozhodli, že by nebylo špatné, kdyby se film propagoval rozhovory v Itálii a ve Francii a Arnold se zhrozil. Pojďme to udělat tak, že zajedu do všech velkých evropských zemí, proč se připravovat o peníze? „Promiň Arnolde, takhle se to nedělá. Filmy mají od sebe premiéru i několik měsíců a nemůžeme si dovolit, aby se o filmu vědělo předem.“ Arnold opáčil:“Tak se dohodněte s redakcemi, že rozhovor mohou uvést až s premiérou filmu.“ „To musíme prověřit.“ PR kampaň Conana tak proběhla po celé demokratické Evropě.  Premiéra filmu, správněji řečeno předpremiéra filmu, byla stanovena na sv. Valentýna roku 1982. Zatím tedy pouze lokální. Předpremiéra byla za účasti Arnolda Schwarzeneggera v Houstonu a diváci film hodnotili nadšeně. Další byla v Las Vegas a lidé byli nadšení. Na akce s herci jezdili motorkáři a těm se zbrusu nový film velmi líbil. V publiku studio analyzovalo ohromný počet gayů, milovníci fantasy chodili na tyto akce převlečení za postavy z Conana a skvěle se u něj bavili. Celostátní premiéra byla nakonec definitivně stanovena na 14. května 1982 a ukázalo se, že Universal má díky neutuchající podpoře všech angažovaných tvůrců ohromný potenciál. Film se stal hitem a prakticky okamžitě kultem a bylo rozhodnuto o jeho pokračování.

 • 60%
  0
  0
  17. 12. 2017
  lamps (14266 bodů)

  Od filmu s takovým věhlasem bych čekal určitě víc. Svou úlohu tady splnil snad akorát mlaďas Arnold, kterej běhá po place dvě hodiny do půl těla a svoje vymakaný tělo vystavuje detailně na odiv. Což ale neni nic pro mě, já bych spíš ocenil, kdyby se detailně vystavovala jeho společnice. Film samotný je dost o ničem, všechno strašně trvá, akce je poskrovnu a té opravdu zábavné ještě míň. Ocenit by si zasloužila snad už jen hudba, která mi ale také v některých chvílích moc neseděla. V paměti mi tak nejvíc zůstane asi upřený a ďábelský pohled Jamese Earla Jonese, který byl do role záporáka obsazen perfektně.

 • 60%
  0
  0
  17. 12. 2017
  Pete69 (12485 bodů)

  Nebýt tam Arnold, tak to dopadlo katastrofálně, takhle je to pro mě mírně nadprůměrných 60%, více dát nemohu. Film má lepší pověst, než kvalitu.

 • 100%
  0
  0
  10. 12. 2014
  cerfik (6548 bodů)

  Málokterý film má tak nádherný soundtrack jako Barbar Conan a co já se té krásné hudby napouštěl. Překrásná a doslova kouzelná hudba nejsou jediným co je na filmu úžasné, je to i jedinečná atmosféra a doslova mýtický příběh a Arnold mimo své klasické akční klišé už je jen taková třešnička na dortu, protože sem fakt sednul jak prdel do gatí.

 • 80%
  0
  0
  25. 9. 2018
  SNCIS (6515 bodů)

  "Crome, nikdy jsem se k tobě nemodlil, nemám na to dar. Nikdo, ani ty sám, si nebude pamatovat, jestli jsme byli dobří, nebo zlí lidé, za co jsme bojovali, nebo proč jsme zemřeli. Jediné, na čem záleží, je, že dva stáli proti řadě nepřátel, na tom záleží! Udatnost tě, Crome, těší. Splň mi tedy jedno přání - dopřej mi pomstu! A jestli neposloucháš, táhni do horoucích pekel!" Triky jsou trochu slabší (Oživování Conana působí i směšné.), nicméně je to rok 1982. Kostými, exteriéry, hudba, charaktery - fantazie. Příběh je klasické klišé. Zabili mu rodiče a odvlekli ho do tábora, kde vyrostl a pak, se vydal se na cestu pomsty. Přesto je to ale skvělé! Je to kultovní fantasy, kde Schwarzenegger ukazuje své vypracované tělo a láme kosti. - 80%.

 • 100%
  0
  0
  25. 5. 2015
  p.a.douch (4932 bodů)

  Tohle je jeden z filmů, kterému dávám plných 100 % (a dal bych klidně i 200 %). Od 80. let jsem tento film viděl nesčetněkrát a vždy mě pobavil. Je tak jednoduchý až je neokoukatelný. Arnold se pro Conana snad narodil (teda spíš vyposiloval) i jinak je hereckej ansámbl více než zajímavej. Dobří herci J. E. Jones, Max von Sydow a Mako, spolu s kulturisty Svenem-Ole Thorsenem (Thorgrim - častý Arnoldův spoluherec a velmi dobrý kaskadér) a Francem Columbuem (zvěd - Arnoldův kámoš a Mr. Olympia 1976 a 1981), hvězdou amerického fotbalu Benem Davidsonem (Rexor), ikonou surfu Gerrym Lopezem (Subotai), tvrďákem Donaldem Gibbem (Osiricova ochranka) a pěknejma holkama Sandal Bergmanovou (její nejvýznamější role) a Valérií Quennessenovou (Princezna - škoda jí v 31letech se 7 let po natočení Conana zabila při autonehodě). Všichni do tohoto filmu zapadli a nedovedu si snad ani představit v jejich rolích někoho jiného. Hudbu netřeba zmiňovat - to by bylo nošení dříví do lesa. John Milius se spolu s Oliverem Stonem podílel na scénáři a režíroval. Zkrátka pro mě bomba. Od té doby jsem viděl spoustu fantasy filmů, ale v žánru heroic fantasy se mu blíží jen Conan Ničitel (Kull jim teda nesahá ani po kotníky). No přeháním - Souboj Titánů a Sindibádovi filmy s triky Raye Harryhausena, nebo Pán šelem taky nebyly špatné filmy. Cromovi zdar!!!

 • 75%
  0
  0
  24. 5. 2016
  Ombak_Penari (2755 bodů)

  Paradoxně totální dřevák Arnold je ten nejdůležitější aspekt, který dnes tomuhle snímku podráží nohy. Sice jsme dnes také zmlsaní kdejakou velkolepou fantasy a strohé vyprahlé exteriéry už dnes v postlotrovské době nikoho neohromí, ale pořád je to jinak fajnová heroická fantasy, která výborně šlape a má řadu nezapomenutelných scén. Svalovec s velkým mečem, se kterým seká palice jak jarní louku, to se prostě neomrzí. Škoda, že Nispelův remake nedopadl podle představ...

 • 75%
  0
  0
  8. 12. 2012
  Pavlína81 (1569 bodů)

  Slušný ale né moc mluvící film.

 • 80%
  0
  0
  1. 12. 2016
  TomSti (548 bodů)

  Pokud nepočítám Pána Prstenů, tak rozhodně jedno z nejlepších fantasy, co kdy bylo natočeno. Už jenom fakt, že mocný Arny ve filmu poprvé promluví po sedmnácti minutách mě dlouhou dobu hřálo u srdce. Navíc po Arnym nikdo nechtěl filosofovat o nesmrtelnosti brouka a klást si otázky o smyslu života. Kýč jak bič, svalnatí hrdinové, sličné blondýny a po kolena v mrtvých.

 • 95%
  0
  0
  10. 8. 2016
  perfekta (545 bodů)

  Klasický, nezapomenutelný a napínavý film. Odehrává se v dávné mýtické době. Cesta malého Conana za pomstou vůči vrahům rodičů, jeho dospívání a učení se boje proti nepřátelům. Hlavním tahákem je samozřejmě Arnold Schwarzenegger, který příběhu dodává sílu.

 • 90%
  0
  0
  1. 12. 2016
  keddie (446 bodů)

  Na svou dobu vynikající film. Samozřejmě tam musí být různá kliše, ale to je v pořádku, vždyť je to pohádka pro dospělé, tak v tom musí být pořádní padouši, neohrožení rekové, krvežíznivé bestie apod. Tenhle film ani na okamžik nenudí, přitom je dost originální a dost odvážný. Arnold je nepřekonatelný. A k tomu vynikající soundtrack.

 • 80%
  0
  0
  24. 5. 2020
  Temný Pán ze Sithu (344 bodů)

  Naprostá klasika, která i po těch letech neomrzí, na tomto filmu jsem vyrůstal, jeden z prvních filmu Arnieho, který tomu dal potřebné svaly. "Conane co je v životě nejlepší?" "Rozdrtit nepřátele, nhat je pak před sebou a poslouchat nářek jejich žen"

 • 95%
  0
  0
  8. 4. 2016
  Lemmy01 (336 bodů)

  Klasika a jedinečný film. Nádherný soundtrack, v té době výborně zvolený herec pro Conana a nejlepší sword and sorcery fil doposud. Srdcovka.

 • 100%
  0
  0
  20. 8. 2016
  paniks (319 bodů)

  Tímto filmem se zviditelnil Arnold Schwarzenegger. Výborný soundtrack, napínavý děj. Mladý Conan se vycvičí na nejlepšího bojovníka a začíná cesta za pomstou vůči vrahovi matky a zotročení spousty vesničanů. I když je film již starý, vždy se na něj znovu podívám.

 • 100%
  0
  0
  12. 8. 2016
  pery34 (298 bodů)

  Paradoxně totální dřevák Arnold je ten nejdůležitější aspekt, který dnes tomuhle snímku podráží nohy. Sice jsme dnes také zmlsaní kdejakou velkolepou fantasy a strohé vyprahlé exteriéry už dnes v postlotrovské době nikoho neohromí, ale pořád je to jinak fajnová heroická fantasy, která výborně šlape a má řadu nezapomenutelných scén. Svalovec s velkým mečem, se kterým seká palice jak jarní louku, to se prostě neomrzí. Škoda, že Nispelův remake nedopadl podle představ.

 • 100%
  0
  0
  28. 7. 2019
  vaclav-pilnik (217 bodů)

  Na svojí dobu to byl vážně super film, i dnes se na něj rád podívám. Skvělé kostými, hudba i příběh. Je škoda že Schvarzenegger není o 30 let mladší a dnes už s ním takový film nenatočí. S dnešními technikami by to byl nejlepší fantasy film všech dob.

 • 60%
  0
  0
  10. 8. 2016
  kapibara (198 bodů)

  Film mám zafixovaný spíš ze shlédnutí jako malá. V dnešní době mi přijde již lehce za zenitem, ale přestože nejsem žádná velká vyznavačka fantasy, tak svaly Arnolda a dobrá hudba potvrzují, proč je z tohoto filmu jedna z nejznámějších klasik na světě. Škoda, že krom svalů nepobral i nějaký herecký um.

 • 100%
  0
  0
  16. 12. 2015
  boldrik (130 bodů)

  Po prvním shlédnutí tohoto opusu svůj filmový svět dělím už jen na dobu před a po Barbaru Conanovi a to nepočítám nepřekonatelný soundtrack, který mne přivedl do spárů filmové hudby.

 • 100%
  0
  0
  19. 2. 2015
  mirekvydra (100 bodů)

  Klasika, která nemá ve svém žánru doposud konkureci. Famozně natočený snímek s vynikajícím obsazením, na který se dá dívat s nadšením i po letech.

76 100 ?
jak hlasovat?
 • InJo 90%
 • Temný Pán ze Sithu 80%
 • Pyrkh86 60%
 • Sandrastekla 65%
 • Yantcha 30%
 • vaclav-pilnik 100%
 • martin-mickey-stusak 100%
 • Futureman 80%
 • juha_efx 90%
 • jiri-cisar 100%
všechna hodnocení (145)

V žebříčcích uživatelů

7. místo z 7 v žebříčku uživatele akrijkubas
55. místo z 62 v žebříčku uživatele xRoberto
172. místo z 303 v žebříčku uživatele MIRKA DOLEJŠOVÁ
400. místo z 565 v žebříčku uživatele rypo
20. místo z 45 v žebříčku uživatele homedo