The Witcher (USA)
« další názvy »
Polsko Polsko
USA USA
50 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Fantasy, Horor, Adaptace knižní, Epický, Gotický, Série/Franchise
Motto: Nejhorší zrůdy jsou ty, které sami vytvoříme

Obsah

:
Zaklínač Geralt, mutant a lovec příšer, těžce hledá svoje místo ve světě, kde lidé jsou často ohavnější než zvěř. (Netflix)

Režie

:
Tomasz Baginski Alik Sakharov Charlotte Brandstrom Alex Garcia Marc Jobst Edward Bazalgette Sarah O'Gorman Geeta Patel Stephen Surjik

Scénář

:
Andrzej Sapkowski Lauren Schmidt Hissrich Jenny Klein Michael Ostrowski

Herci

:
Henry Cavill Freya Allan Anya Chalotra Mimi Ndiweni Mecia Simson ...

Podívej se na Zaklínač online!

Distributor: Netflix
Jste na stránce seriálu Zaklínač. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou seriály hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily seriálů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o seriálu Zaklínač myslíte! K 1. prosinci 2021 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27815 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 90%
  0
  0
  29. 12. 2019
  Sheldon (15984 bodů)

  Konečně fantasy seriál podle mého gusta, který mě baví mnohem víc než Hra o trůny, která byla sice dobrá, ale skončil jsem se sledováním už hodně dávno. Nemám tento žánr rád a baví mě z něj snad jen Pán prstenů a Barbar Conan. Zaklínač je seriál s úchvatnou atmosférou, vynikajícím castingem a dobrým příběhem.

 • 60%
  0
  0
  22. 12. 2019
  JosefTomas (7710 bodů)

  Mám z toho dost rozpačité pocity. Na jedné straně tu máme velmi zajímavé postavy, ale na druhé příběh, který se na ně nedaří moc napojit. Nehledě na to, že se hlavní zápletka nějak zapomíná řešit a místo toho vidíme Geralta chodit sem a tam a úplně vniveč. Navíc se nepodařilo zcela vymanit pochybnostem a ve výsledku tak některé věci nedávají smysl. (Proč by sakra někdo vyhrožoval Zaklínačovi, když ví, že umí zabíjet příšery a mnoho násobnou přesilu lidí?, Proč Geralt nepoužívá kouzla víc, když jich tolik umí? a podobně) Příběh tak navíc většinu času stagnuje a (očekávané) vyvrcholení působí dost křečovitě a nelogicky. Zároveň jsou kolem rozpoutány mini-příběhy, které většinou k hlavnímu ději nijak nepřispívají, nevyřeší se a jsou trochu zbytečně. Nechápejte mě špatně, je tam potenciál, ale chybí tomu větší údernost a osudovost. Nehledě na to, že ne všechny příběhy a povídky ze světa Zaklínače obstojí jako seriál. Na to jsou málo... seriálové. :) Rozhodně ale budu pokračovat ve sledování. Sice mě poslední díl trochu naštval svým pojetím a rozuzlením, ale pořád ve mě zanechal pocit, že ta série někam spěje. A když už se konečně vyčerpaly povídky (čili nepodstatné příběhy), mohlo by se konečně jít naproti hlavnímu příběhu a ten, je dle mého, daleko zajímavější a poutavější, než co jsme zatím viděli.

 • 60%
  0
  0
  26. 12. 2019
  p.a.douch (5222 bodů)

  Myslel jsem že mě bude vytáčet Cavill, ale ten mě nakonec vůbec nerušil (až na to že je z něj skoro vedlejší postava). Ženské postavy? Co to je? Vždyť i NPC ve hrách měly větší charisma. Pro mě to je jedna nesympatická ženština vedle druhý. Chlapi jsou tam ze slabochy, záporáky, rasisty, komický figurky a kanónenfutr. Prolínání časových linek je taky na houby. Postava žije, další díl je mrtvá a pak zase žije - zbytečný chaos. Lepší nadprůměr.

 • 60%
  0
  0
  23. 12. 2019
  Tom Hardy (5186 bodů)

  První dva díly netflixovského Zaklínače jsou pro nečtenáře neředěné peklo. Dle ohlasů evidentně dobrý fan service, ale opravdu mizerný storytelling, který neumí nováčkům dostatečně srozumitelně představit nový svět i jeho hlavní postavy. Snaha o rozehrání ve stylu Hry o trůny (vrstvená struktura o osobní, politické a válečné rovině) je zbytečná a kdyby tohle přišlo až s epizodou pět, hezky v přímé časové linii, bylo by lépe. Čas je vůbec nejproblematičtější element první série. Jako někdo, kdo se teprve ve světě Zaklínače rozkoukává, jsem původně ani netušil, že se dívám na nějaké flashbacky. Nových jmen příliš, abych si je snadno zařazoval, stárnutí postav (až na Ciri) skoro nulové. Ne, tohle prostě bylo mizerné tvůrčí rozhodnutí. ALE epizody 3 až 6 velmi dobré, někdy i s opravdu výbornými momenty. Dokonce i zpočátku poněkud matný Cavill se najednou najde, začne fungovat a stane se Geraltem. Bohužel to ke konci opět padne na hubu. Sedmý díl je otravným dozvukem úvodu, potvrzující mimo jiné to, že vlastně první dva díly ani být nemusely a samostatně sedmička přidá asi jen tři nové informace. Rozhodně nejzbytečnější díl série. A osmá epizoda... asi tak, málo Geralta a příliš emocí, ke kterým chybí podhoubí. Navzdory řadě výtek se na druhou sérii ale těším. Věřím, že tentokrát se autoři vykašlou na hrátky s časem, půjde se čelem k osudu a hlavně se Zaklínačem v hlavní roli. Když je ve středu dění (ep. 3 až 6), funguje seriál výborně. Jakmile je ale pouhou figurkou na šachovnici, ztrácí seriál většinu svého kouzla. A také by to chtělo vizuálně trochu sladit (a upřímně i zašpinit). Zakletá princezna byla správně odporná, stejně tak pavouk (nebo co to bylo) asasína, naproti tomu draci a příšera z úvodní scény vypadali jako něco, co sem omyle prskli autoři Princezny Fantaghiro. /S1:60%/

 • 85%
  0
  0
  28. 12. 2019
  VasaFlasa (2781 bodů)

  Na rozdíl od ostatních diváků jsem knižní předlohu Zaklínače nečetl, hru jsem nikdy nehrál a ani polský seriál z roku 2002 jsem neviděl. Takže toto bylo moje první setkání s Geraltem z Rivie. První cca dva až tři díly byly pro mě trochu náročnější, ale ostatní mě, i přes některé uniklé souvislosti, bavily čím dál více. Myslím, že tento Zaklínač byla příjemná podívaná (alespoň první série). Samozřejmě bylo moc fajn, že Netflix pustil všechny díly najednou.

 • 80%
  0
  0
  21. 12. 2019
  Vurhor (2011 bodů)

  Nadšení ze seriálové adaptace jedné z nejlepších knižních fantasy sérií bude hodně záležet na tom, nakolik vám bude vadit její "poameričtění". Pokud jste se těšili na surovou slovanskou atmosféru, budete asi zklamaní. Pokud však její absenci seriálu prominete, čeká vás velice kvalitní a zábavná podívaná, na kterou jsem osobně čekal mnoho dlouhých let. I přestože některé části jsou poněkud zmatečné, seriál divákovi vcelku šikovně předkládá události z obou povídkových knih, ale zároveň si už připravuje píseček pro události ze ságy - v rámci toho bylo moudré, že o hlavní roli se s Geraltem dělí zatím výborná Ciri, jejíž velké a cool chvíle přijdou v dalších sériích, a obstojná Yennefer, která ovšem mohla být přeci jenom větší potvora. Cavill jako Geralt super. I to fešáčkovství po nějaké době přestane vadit, plus je ale trochu vtipný, jak se strašně snaží mluvit jako Batman. Očividně to odkoukal od anglického Geralta z video herních adaptací. Nemuselo to být tak vyšňořený, klidně bych tomu vizuálu dodal na větší syrovosti, nicméně bojové scény byly jedno velké blaho. Nejoblíbenější postava? Marigold. Přesně takového jsem si ho při čtení těch knih představoval. More of him! Lauren Hissrich má evidentně tu sérii ráda, přičemž si myslím, že se onoho přetěžkého úkolu zadaptování zhostila obstojně. A sper ďas všechny "ochránce slovanské kultury", kteří seriál automaticky odsoudili do horoucích pekel po zjištění, že tam bude hrát pár černochů. Až na toho votravného černého elfa to vůbec nevadí. A hudba teda parádní! To je myslím i věc, na které se shodnou fakt všichni. I přes tu absenci unikátní atmosféry a poněkud nesystematického vyprávění je netflixový Zaklínač moc fajn. Těším se na další sérii, hlavně na thaneddský banket

 • 90%
  0
  0
  20. 6. 2021
  naineko (453 bodů)

  Něco málo mi nesedlo, ale jinak celkem spokojenost. S obsazením nemám problém, hlavně po stránce hereckých výkonů. Na Triss si musím drobet zvykat (ne nutně kvůli vzhledu). Vadí mi Jaskier (fakt mu nebudu říkat Marigold), ale ten už je takový ze své podstaty. Příběhově je to fajn. Některé scény (Brokilon, Temerie) mohly být méně komorní, nicméně závěrečné bitvě právě komornost dala realističtější nádech. Rozčilovala mě cudná necudnost (ukažeme prsa a zadky, a soulož, ale bedlivě a přepečlivě něčím zakryjeme oblast mezi koleny a pupkem).

  Pokud měl někdo problém s proplétáním různých časových rovin, měl by zvážit návrat k četbě leporela, případně slabikáře. Tam takové přetížení mozku určitě nehrozí.

  Stravitelné i pro diváky nepolíbené předlohou a kteří fantasy nemají moc v lásce.

 • 65%
  0
  0
  12. 1. 2020
  Lípa (450 bodů)

  Docela zklamání, čekal jsem od toho více. Původně jsem si myslel že mě na tom bude trochu vadit že si budu spojovat hlavní postavu se supermanem což se nakonec nestalo ale nakonec bylo asi největší pohroma představitelka Triss, černý elf který je spíše podobný čertovi a díl kde geralt bojuje s džinem, po této scénce jsem se opravdu musel přemáhat aby jsem to dokoukal celé

  • dabing je dobrý v angličtině,polštině i češtině
  • 55%
   0
   0
   26. 1. 2020
   Bstone (327 bodů)

   První série Zaklínače zůstala někde na půl cesty. Cavill s mečem je vynikající, Cavill jakožto schopný vyjednávač mimo. Jednotlivé povídky zakomponované do seriálu jsou většinou osekané o jejich nejlepší, nebo nejhezčí atributy. Totiž o humor, mystérium i lásku. Zůstal pouze náznak skutečného příběhu a většina epizod se tak jeví jako hluboce povrchní. Paradoxně se seriál může více líbit lidem předlohou nepolíbeným, protože pak se jedná o celkem slušnou fantasy. Značně nechutný je také casting, plný zčernalých slovanů, elfů,čarodějů i divoženek.

  • 80%
   0
   0
   28. 1. 2020
   Geralt (124 bodů)

   Hezké jsou momenty, kdy až pedantsky v některých detailech dodržují předlohu. Jindy naopak udělají krok stranou a většinou to není logické ani dobré. Sám o sobě bude nejspíš seriál fungovat i když knižní předloze (ani hrám) se vyrovnat nemůže.

   Btw. vyčítat neustále Američanům "jejich" casting je už opravdu otravné, pokud někdo chce surovou slovanskou fantasy, tak ať si jí natočí. Za půl druhého groše dostáváme od Netflixu tohle, berte nebo ne :)

   • Občas je to zábavné (mohlo by být víc)
   • Občas příjemné herecké překvapení
   • Mágové a většina čarodějek se chovají jak úplný tajtrdlíci
   • Bitva o Soddenský pahorek je natočená jako parodie na bitvu (s 50ti komparzisty)
   • Spoustu nelogičností vytváří hlavně ořezání původních námětů
  • 90%
   1
   0
   19. 6. 2020
   romansterly (23 bodů)

   Jeden z mých nejoblíbenějších seriálů za poslední rok.

   • výběr herců
   • hudba
   • knihu nikdy nepřekoná
  79 76 ?
  jak hlasovat?
  • naineko 90%
  • InJo 75%
  • Miňonka 90%
  • Svany 80%
  • Yancl 80%
  • kynleigha5 90%
  • mata-semanova 85%
  • barca-jachymova 80%
  • Petr997 65%
  • Marcela012002 80%
  všechna hodnocení (51)

  V žebříčcích uživatelů

  21. místo z 92 v žebříčku uživatele elza1
  21. místo z 92 v žebříčku uživatele elza1