The Life Aquatic (USA)
« další názvy »
USA USA
118 minut

Žánry

:
Dobrodružný, Drama, Komedie, Kultovní

Obsah

:
Seznamte se se Stevem Zissouem (BILL MURRAY), legendárním podmořským badatelem, notorickým chvástalem a mužem, proslaveným po celém světě díky svým dokumentárním více »« méně

Režie

:
Wes Anderson

Scénář

:
Noah Baumbach Wes Anderson

Herci

:
Bill Murray (I) Owen Wilson Cate Blanchett Anjelica Huston Willem Dafoe ...

Podívej se na Život pod vodou online!

Premiéra: 17. 3. 2005
DVD: 17. 8. 2005
Jste na stránce filmu Život pod vodou. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Život pod vodou myslíte! K 16. lednu 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27863 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Život pod vodou


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  0
  0
  28. 11. 2015
  Sheldon (16003 bodů)

  Steve Zissou (Steve Zissou) je slavný oceánolog a dokumentarista a představuje divákům první část svého dokumentu o leopardím žralokovi. Diváci jsou po jeho uvedení lehce rozčarováni, protože leopardího žraloka sice neviděli, ale zato viděli spoustu krve, jak něco sežralo pod hladinou člena Zissouova týmu Estébana. Steve shání na dotočení druhé části peníze a přitom má na mysli žraloka, o kterém si není jist, že ho viděl, pročež ho chce odpálit silnou náloží dynamitu. Ochranáři jsou proti, nikdo nemá zájem jeho akci financovat a navíc se zde objevuje i Ned (Owen Wilson), což je asi Steveův syn. Zissou peníze nakonec získá z Nedova dědictví a na palubu naverbuje i těhotnou novinářku Jane (Cate Blanchett). Výprava za žralokem může začít a s ním i řada podivuhodných dobrodružství.
  Ve filmu kouří hlavní hrdina Zissou permanentně marihuanu a vidím v tom i jistou sebereflexi obou scenáristů, potažmo všech tvůrců tohoto bizarního filmu. Anderson, který proslul jako intelektuální tvůrce nabitý nápady, talentem a tvůrčí energií hraje s divákem nečistou hru, kterou nezkousne každý. K dobru je mu však nutno přičíst profesionalitu a bravurní vedení herců, filmu však exceluje skvělý Bill Murray. Život pod vodou má specifickou výtvarnou i hudební složku a i zde jde o experiment. Suma sumárum se jedná o hodně intelektuální podívanou s humorem, u kterého se budete spíš usmívat než hlasitě řehtat, ale pravděpodobně ho po pěti minutách stopnete.

 • 15%
  0
  0
  6. 12. 2012
  psico (1667 bodů)

  tak tohle opravdu nebyl můj šálek kávy, pro milovníky žraloků určitě špičkový film, já jsem se dodíval jen proto, že jsem na tom byl se školou v kině, seděl jsem uprostřed řady a nebylo kam utéct

 • 30%
  0
  0
  25. 1. 2015
  Jiřík54 (1452 bodů)

  Naprosto nudný kousek, který ne a ne se rozjet a tak po kostrbatém začátku, který není ani vtipný ani akční jsem se snažil upoutat pozornost na herecké výkony, které bohužel také nebyly špičkové. Přestože film doslova nacpaný hvězdami - Murray, Huston, Owen, Blanchett, Dafoe nikdo z nich nemá možnost se pořádně převést a svoji roli rozjet ve velkém stylu. Taková průměrná televizní inscenace bych řekl.

Hodnocení a recenze Život pod vodou

65 ? ?
jak hlasovat?
 • homedo 75%
 • jarv 40%
 • mims 100%
 • TerkaT 75%
 • Had 70%
 • lamps 60%
 • ballrog 60%
 • olga-pu 65%
 • McFous 40%
 • Sheldon 80%
všechna hodnocení (52)