Psycho (USA)
« další názvy »
USA USA
109 minut

Žánry

:
Horor, Mysteriozní, Thriller, Film Noir, Adaptace knižní, Gotický, Kultovní

Obsah

:
Anthony Perkins jako duševně nemocný Norman Bates. Jeho starý ponurý dům slouží jako příležitostný motel a rozhodně není místem klidného odpočinku. O tom více »« méně

Režie

:
Alfred Hitchcock

Scénář

:
Joseph Stefano Robert Bloch

Herci

:
Anthony Perkins Vera Miles John Gavin Janet Leigh Martin Balsam ...
Premiéra: 15. 1. 2009
Distributor: AČFK
Jste na stránce filmu Psycho. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Psycho myslíte! K 17. dubnu 2021 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27608 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 90%
  0
  0
  25. 11. 2017
  Brenan88 (43012 bodů)

  Psycho je jeden z mála filmů,který si drží status kultovní a opravdu si ho i zaslouží. Hitchcock tímto filmem posunul hranice hororového žánru a určil jeho další podobu po dalších x let. Hitchcock zde pomalu buduje atmosféru,která je nakonec opravdu dost hutná. Každá scéna má své pevné místo a některé z nich i předčily dobu a samotný film (scéna ve sprše,záběr na záchod). Geniální!

 • 100%
  1
  0
  11. 12. 2015
  Sheldon (15960 bodů)

  Kina praskala ve švech a Hitchcock, který pracoval za sníženou mzdu výměnou za 60% ze zisku si mnul ruce. Na filmu vydělal do své kapsy neuvěřitelných 13 milionů dolarů, což odpovídá dnešním 150 milionům dolarů!

  Kritici na snímku nenechali nit suchou. ,,Právě jsem viděla jeden z nejhnusnějších a nejodpornějších filmů všech dob“, vyšlo v Daily Express. Hitchcock vydal ironické prohlášení:,,Vzpomínám si na ten příšerný nářez, který jsme schytali, když Psycho přišlo do kin. Snad jsou tyhle filmy pro kritiky příliš jemné. Většinou to trvá celý rok, než jim film pronikne do vědomí.“

  Film je mimořádným psychologickým thrillerem a funguje tím více, čím méně toho o ději víte. Pohled Anthonyho Perkinse a jeho herecký výkon patří k nejlepším v žánru, přesto je to především snímek určený filmařům. Po technické stránce je totiž mnohem zajímavější než po dějové.

 • 100%
  0
  1
  17. 3. 2016
  sabule (14135 bodů)

  Ten film je kult a to se nikdy neomrzí

 • 65%
  0
  0
  6. 11. 2017
  Pete69 (14004 bodů)

  Klasický horor se skvělou hudbou i atmosférou. Není potřeba nadpřirozeno, aby vznikl dobrý horor. Tento žánr nemám moc rád, zejména jde li o stanismus atd. Na tohle se dá podívat. Raději kouknu na psychpata, než na nějaké téma, které si neumím vysvětlit.

 • 75%
  0
  0
  21. 1. 2018
  Danny F. (11130 bodů)

  Pěkná klasika od Hitchcocka. Jelikož jsme rozmazlení co se filmů týče (efekty, akce a všeho nad míru) musím hodnotit tento film po dějové stránce a toho napětí velmi kladně. Film není přehnaně rozjetý a drží se jakési přízemnosti a to dělá z tohoto thrilleru jedinečný film.

 • 75%
  0
  0
  10. 8. 2020
  JosefTomas (6989 bodů)

  První věcí, kterou je nutno zmínit, je fakt, že jsem do této doby neviděl ani jeden film od uznávaného mistra napětí, Alfreda Hitchcocka. A rozhodl jsem se začít stylově a tím nejznámějším dílem, čímž Psycho bezesporu je. Dojem je to ale poněkud rozporuplnější, než jsem v prve doufal. Po technické stránce by ale remcal jen největší hnidopich. Ten film je velmi precizně natočený, velmi dobře zahraný, bravurně sestříhaný a takticky zrežírovaný, což pro ostřílené fanoušky Hitchcocka asi není nic neobvyklého (a ještě jsme zapomněl zmínit děsivě provokující hudební motiv). Užíval jsem si každý záběr, všímal si skvělého nasvícení, i momentů, kdy Hitchcock nechal herce ukázat jejich herecký rejstřík v plné škále. Problém mám trochu se scénářem, u něhož beru s rezervou to, kdy byl napsán a že zvraty ve filmu natočené v době uvedení mohly způsobit rozruch, ale nyní (připomínám, viděno nyní) už zkrátka zestárly. A buď mám už moc nakoukáno, nebo zkrátka přišlo tolik následovníků, že to ke mně přišlo samo, ale finální zvrat jsem odhadl poměrně rychle. Což je ale věc, za kterou film paradoxně chválím, protože divákovi dává dostatek informací, aby si výsledek poskládal do kupy sám. Trošku pak zamrzí i zbytečně důkladný vysvětlovací dovětek, který mohl být o trochu kratší. Nakonec ale Psycho v mých očích splnilo účel. Bavil jsem se u něj, byl jsem napjatý až do konce (jestli se ta má teorie potvrdí :)), byla mi představena práce jednoho z nejzajímavějších režisérů své doby a, ač se to tak nemusí zdát, navnadilo na jeho další filmy. Což, uznejte, není málo.

 • 100%
  3
  0
  31. 10. 2017
  SNCIS (6517 bodů)

  Mistr napětí Alfred Hitchcock a jeho nejslavnější film Psycho. Scéna ve sprše je naprosto geniální. Hudba ve filmu je mrazivá, vyvolává hororovou atmosféru. Smrt hlavní hrdinky polovině filmu - šokující, nečekaně. Psychopat Norman Bates v podání Anthonyho Perkinse, velice přesvědčivý. Psycho je fakt psycho. Horor, který je zcela originálně natočen a skvěle napsán. - 100%.

 • 75%
  0
  0
  4. 12. 2012
  jirka26 (6284 bodů)

  šedesátková klasika.

 • 100%
  0
  0
  19. 10. 2018
  Jana Květoňová (5884 bodů)

  Nevím, proč se v roce 1998 točil remake tohoto filmu, když tento je tak vynikající! Scéna ve sprše je pro mě symbolem dokonalé režie. Výborný Anthony Perkins svůj výkon nikdy nedokázal překonat. Za zmínku stojí rovněž neobyčejně působivá hudba Bernarda Herrmanna. Mám pocit, že je to nejlepší Hitchcockův horor. Když někdo zmíní tento žánr, hned mě napadne právě "Psycho". Je to filmová lahůdka pro fajnšmekry. Alfred Hitchcock byl génius!!!

 • 90%
  0
  0
  8. 3. 2010
  Petrson (4023 bodů)

  Mistr strachu a odvahy nechat "umřít" hvězdu tehdejší doby tak brzo...

 • 100%
  0
  0
  27. 9. 2012
  TARANTlNO (3334 bodů)

  [ THE BEST ALFRED HITCHCOCK ].Film Alfreda Hitchcocka PSYCHO je silný,komplexní psychologický thriller a matkou všech moderních filmů hrůzy a napětí.Je to bez pomoci ohlášený období nižší obrazovky "slashers" s krvavou zápletkou a šokující vraždy s vrcholem koupelnové scény.Děsivě,znepokojující úplatnost,zmatené identity,lidské zranitelnosti,pronásledování a smrtící účinek strachu.Alfredovy tématy byly odhaleny prostřednictvím opakovaného použití motivů,jako jsou vycpaní ptáci,oči,ruce a odrážející se zrcadla.Ďábelsky promyšlený thriller dotýkající se hranice psychického teroru,natočil tvůrce století-ALFRED HITCHCOCK v 60.letech,kdy už měl za sebou celovečerní filmové skvosty:Na sever Severozápadní linkou,nebo Vertigo.Dobrodružství zametl pod stůl a vysílil diváky tím, že na scénu přivedl jednoho z nejslavnějších zabijáků všech dob Normana Batese(Anthony Perkins).Dějové prvky v podkresu kulis - už jen ty jeho domy nahání hrůzu... A TEN ZÁVĚR !

 • 75%
  0
  0
  13. 12. 2015
  rkotvald (3156 bodů)

  Pokud má film dokonalí scénář, není potřeba rozhazovat penězi a může vzniknout geniální dílo. Film mě ve svém průběhu neděsil, ale po dokoukání jsem měl upřímný strach ze tmy. Nádherná ukázka toho, co se stane, když stvoříte nejlepší pointu v historii kinematografie.

 • 100%
  0
  0
  30. 3. 2013
  výfuk (2968 bodů)

  Psychu jsem se dlouho vyhýbal, protože horory nemusím. I tak jsem se duševně přemluvil a když už jsem se rozhodl zkouknout Osvícení, proč ne Psycho. Nakonec jsem se na film i těšil. Hitchcock mě ohromil Oknem do dvora a i Na sever severozápadní linkou, takže jsem věděl, že Hitchcock bude jasná kvalita. A pak to přišlo. Tušil jsem proč se Hitchcockovi říká "Mistr napětí", ale tady už jsem netušil, ale jasně věděl. Psycho vás nenechá ani minutu v klidu, vždy jste úplně zkoprnělí a vyčkáváte co bude dál. Hitchcock dokázal úžasně využít svou údernost a dodat strašidelným scénám, ještě větší strašidelnost. K tomu ještě na skvělá hudba, který mě strašila už jako malého z jiných filmů a seriálů. Zajímavé je, že konečný námět (rozzuzlení příběhu) se silně podobá jednomu mému vlastnímu nápadu (i když trochu v jiné formě). Dostali jsme to. Dostali jsme Psycho a žili jsme šťastně až do smrti.

 • 100%
  0
  0
  22. 1. 2013
  karlik4801 (1939 bodů)

  Psycho byl nazval jako kultovní filmu v okresku hororů. Koukal jsem na Psycho a viděl jsem tolik a tolik dnešních hororů. Jako vy vše začalo tady. Ono ale nenabízí skutečně dobrý horor ze začátku šedesátých let, ale i dobrý film. Zabaví na celou délku stopáže, dokonce i ty ukecané scény. Anthony Perkins odvedl super výkon a Hitchcock je legenda hororu.

 • 95%
  0
  0
  25. 5. 2014
  jvempire (1208 bodů)

  Alfred Hitchcock a jeho nejslavnější film. Naprostá klasika a nesmrtelný horor.

 • 90%
  0
  0
  31. 7. 2014
  Ciiiri (937 bodů)

  Alfred Hitchcock a asi jeho nejslavnější film. Klasika, skvělý horor a detektivka. Můj oblíbený.

 • 90%
  0
  0
  28. 4. 2016
  Dubínka (574 bodů)

  Pro mě asi nejlepší Hitchcock, a také jeden z nejlepších hororů vůbec. I po více jak padesáti letech dokáže film zaujmout a napnout, což je u tak starého filmu opravdu obdivuhodné. Hitchcock zde opravdu předvádí svoje režisérské mistrovství a ani na chvilku nezaváhá. Všichni herci jsou ve svých rolích také velmi přesvědčivý a výborní, a legendární hudba z filmu je povedená a přidává na děsivé atmosféře. Právě ta zde také hraje zásadní roli a věřím, že v době jeho vzniku to musel být opravdu velmi děsivý film. Psycho se svými ikonickými scénami je filmovou legendou, které i dnes dám s klidným svědomím 5*. 90%

 • 55%
  0
  0
  20. 8. 2013
  spacino (452 bodů)

  Psycho podle mě neni HOROR!!!

  Od tohoto filmu jsem očekával, že to bude kvalitní horor, když je tak dobře hodnocený. Nicméně první půlka filmu mi přišla úplně zbytečná, nechápal jsem ve výsledku, proč tam ta hlavní postava byla sledovaná policajtem, když to s ním nemělo vůbec žádnou souvislost. Chápu, musela vyměnit auto, aby jí nenašli, ale to stačilo, aby přijela do bazaru vyměnila auto.

  Druhá polovina byla lepší, napínavá, ale horor tento film neni. I u Nekonečného příběhu se člověk bojí a leká víc :D, než u tohoto filmu.

 • 100%
  0
  0
  15. 5. 2014
  jalovec7 (411 bodů)

  Asi nejvíc známý horor ze všech minimálně těch od Alfreda Hitchcocka.hlavně ta slavná scéna ve sprše. Tento film ale nabízí daleko více, minimálně musím vyzdvihnout skvělou kameru, hudbu, tajuplnou atmosféru a zvláště pak závěrečnou scénu.Jediné co mi trochu vadilo je, že kamera trochu neskryla podobu "utíkající vražedkyně " ale až na tento malý nedostatek je Psycho naprosto skvělý film.

 • 95%
  0
  0
  8. 12. 2013
  viktorcreed (122 bodů)

  Praotec všetkých psychotrillerov, po ktorom do sprchy len tak nevchádzam.

82 100 ?
jak hlasovat?
 • Crreed 90%
 • corleone 100%
 • JosefTomas 75%
 • homedo 85%
 • Manekenthe 90%
 • Sáček 90%
 • Vítek1 80%
 • jan-kolek 75%
 • InJo 100%
 • Yantcha 75%
všechna hodnocení (156)

V žebříčcích uživatelů

3. místo z 19 v žebříčku uživatele InJo
5. místo z 9 v žebříčku uživatele guestka
6. místo z 23 v žebříčku uživatele Jana Květoňová
6. místo z 23 v žebříčku uživatele Jana Květoňová
15. místo z 174 v žebříčku uživatele Manekenthe
35. místo z 155 v žebříčku uživatele dav.bal
54. místo z 383 v žebříčku uživatele Psisko59
230. místo z 303 v žebříčku uživatele MIRKA DOLEJŠOVÁ
3. místo z 11 v žebříčku uživatele lamps