Shutter Island (USA)
« další názvy »
USA USA
138 minut

Žánry

:
Mysteriozní, Thriller, Film Noir, Adaptace knižní, Retro
Motto: Někdo tu schází.

Obsah

:
Píše se rok 1954, svět se nachází uprostřed studené války a policejní maršál Teddy Daniels (Leonardo DiCaprio) a jeho nový parťák Chuck Aule (Mark Ruffalo) více »« méně

Režie

:
Martin Scorsese

Scénář

:
Laeta Kalogridis Dennis Lehane

Herci

:
Leonardo DiCaprio Mark Ruffalo Ben Kingsley Ruby Jerins Matthew Cowles ...

Podívej se na Prokletý ostrov online!

Premiéra: 25. 2. 2010
Distributor: Bontonfilm
Jste na stránce filmu Prokletý ostrov. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Prokletý ostrov myslíte! K 26. lednu 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27871 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Prokletý ostrov


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 85%
  1
  0
  20. 12. 2017
  Brenan88 (45101 bodů)

  Prokletý ostrov je skvělým snímkem a spojení DiCaprio - Scorsese zafungovalo pět na výbornou. Mám takový pocit,že čím je DiCaprio starší tím jsou jeho výkony lepší. On je prostě jako víno. K samotnému filmu snad jen to,že je skvělý. Všichni herci jsou výborní,ať už jde o hlavní nebo vedlejší role. Zvolené prostředí psychiatrické léčebny snímku dodává na atraktivitě a její faktor funguje na 100%. Další věc,kterou je třeba zmínit je dokonalá Scorseseho režie u které bych jen těžko hledal chybu. Dále scénář,který si s divákem pohrává až do samotného finále. Absolutní spokojenost.

 • 90%
  2
  0
  19. 2. 2015
  Psisko59 (32751 bodů)

  Co Scorsese dokázal na poměrně malé ploše jednoho mysteriózního snímku, je zcela jedinečné: uvěřitelně a (relativně) srozumitelně vysvětlit, co se děje v mysli duševně nemocného člověka, u něhož propukla choroba na základě hrůzného zážitku. Úžasný výkon Leonarda DiCapria, skvěle zpracovaná složitá románová předloha Dennise Lehana.

 • 100%
  0
  0
  23. 4. 2016
  martin-mickey-stusak (24627 bodů)

  Snad nejzajímavější snímek Martina Scorseseho, který ohromí dějem, hereckými projevy, mrazivou atmosférou plnou otázek, nevysvětlitelných událostí a fascinující logikou intelektu. Hlavní postavou je Teddy Daniels s hrozivým zážitkem své životní dráhy odrážející se na jeho myšlenkových pochodech v hlavě. Mysteriózní příběh plný fantazie psychologického rázu, intrik, tajemna a zoufalství je dostačující na své opodstatnění a svou filosofii. Myšlenka Tedda na konci příběhu jakoby byla požehnáním. "Co může bejt horší? Umřít jako dobrej člověk nebo žít jako zrůda?" Film jakožto celek rozhodně není pro každého, neboť složitost příběhu nutí přemýšlet nad vším, co se právě odehrává. Snímek lze tedy doporučit jen těm, co umí pochopit co viděli.

 • 80%
  0
  0
  19. 12. 2015
  olga-pu (20054 bodů)

  Úžasný film,božský Leo

 • 85%
  0
  0
  6. 11. 2017
  Pete69 (18038 bodů)

  Geniální film s geniálním Leonardem DiCapriem. Když jsem viděl film poprvé, měl jsem to štětí, že mi o něm nikdo nevyprávěl, takže jsem do poslední chvíle netušil, jak to dopadne. Tento film se dá právem nazývat: Mysteriózní... Velmi dobrý nápad......

 • 90%
  0
  0
  20. 10. 2015
  Sheldon (16004 bodů)

  Prokletý ostrov se striktně drží pravidel noirového thrilleru se všemi přednostmi tohoto mimořádného žánru, který právě koncem první dekády nového milénia zažil svou neobvyklou renesanci skrz kamery hned několika výjimečných filmařů. Film tak ale dokazuje, že i přes zdánlivou béčkovost, která se s tímto žánrem pojí, je uspět v tomto žánru velmi složité

 • 80%
  0
  0
  22. 12. 2017
  lamps (14807 bodů)

  Film jako z jiného světa, na jeden pokus jen těžko stravitelný a se spoustou otazníků. Co mi ale na poprvé uniklo, to mi zase hračička Scorsese po dalším zhlédnutí vrátil i s bohatými úroky. Mistrně vykrystalizovaný scénář, pečlivě budovaná atmosféra, skvělé herecké výkony a silně nepříjemné prostředí ponurého skalnatého ostrova. A to všechno za doprovodu jednoho z nejlepších soundtracků za posledních několik let. Mistrova režie již od prvních vteřin vyvolávala dojem, že sledujeme něco opravdu velkého a neobvyklého, a každá další scéna jakoby už už naznačovala, že teď jsme všechno prokoukli a nemůže nás nic překvapit, aby v následujícím momentu zase vše zakryl hustý závoj nevědomí a záhadna. DiCaprio je v hlavní roli opravdu skvělý a defenitivně se zbavuje silně zabudovaného ega ulíznutého pubertálního idola, stejně tak i veterán Ben Kingsley se svým podmanivým pohledem, který už ale o svých hereckých kvalitách nikoho přesvědčovat nemusí. Shutter Island pro mě sice nikdy nebude přelomovým filmem a jeho myšlenková neschůdnost nepředstavuje to pravé ořechové v mém filmovém jídelníčku, ale přesto mě dokázal na víc jak dvě hodiny dokonale strhnout a já jsem jako v transu očekával to finální rozuzlení, které celé té umně slepené skládačce nasazuje velmi líbivou, ale na můj vkus až moc dlouho nastavovanou a přehnaně nablýskanou korunu..

 • 85%
  0
  1
  19. 2. 2015
  sabule (14225 bodů)

  Hodně povedený thriller s Leonardem,kdy se vůbec nenudíte a do konce filmu nevíte na čem jste.

 • 60%
  0
  0
  15. 12. 2017
  Danny F. (11136 bodů)

  Dějově atmosférické, ke konci dobré vyústění. Jako krimi mi seděl v celku dobře a napětí bylo také. Dějově strašně předvídatelné a s blížícím se koncem vše srozumitelné jen ta délka je zbytečná.

 • 90%
  0
  0
  17. 8. 2018
  JosefTomas (7990 bodů)

  Těžko říci, co je zde lepší. Leův výkon, Scorseseho režie, nebo vyšperkovaný scénář? Asi všechno a ještě něco navíc (třeba kamera, ta je fakt boží). Další film, kde se sešlo opravdu dost talentovaných tvůrců, kteří vědí, co dělají a nenechají diváka ani chvíli vydechnout. Scorsese navíc utahuje šroub atmosféry tak pevně, že krev v žilách lítá jak splašená.

 • 75%
  0
  0
  24. 11. 2012
  kedl (6368 bodů)

  Scorsese přichází s mysteriozním thrillerem z prostředí psychiatrické léčebny kdesi na ostrůvku u Bostonu, namísto aby nám předložil další tříhodinové mafianské drama ? Ano je to tak, mistr zkusil štěstí v trošku odlišných vodách a dopadlo to více než dobře, i když k té páté hvězdičce mi malinko chybí a to hlavně díky závěru, který měl asi diváka šokovat překvapivou pointou, ale pozorný divák si už v první polovině všimne jakéhosi náznaku, že tady něco nehraje. Leo roste s každým filmem a i tady dokazuje, že je pan herec a zastiňuje i tak standartně dobrého Ruffala s Kingsleym. Marty mu dal velké pole prostoru, který Leonardo využil bezezbytku. Shutter Island může být pro některé až příliš velkou hrou na jejich psychiku a zdravý rozum, co se mu ale upřít nedá, že jde o kus krásné filmařiny, která nenudí ani minutu, protože vypráví sám velký Scorsese.

 • 10%
  0
  1
  4. 8. 2015
  Pas (6210 bodů)

  Bez zájmu
  Tuhle slátaninu bez hlavy a paty nemá smysl příliš rozebírat. 10% Za účast Bena Kingsleye.Psycho-trauma zápletka v hlavě dementa jemuž "strýček Sam" poskytl péči.

 • 80%
  0
  0
  14. 3. 2010
  Petrson (4086 bodů)

  Vůbec nevím, s nadsázkou, o čem to bylo, co jsem si měl odnést, ale každopádně mě to rozhodilo a myslím, že tak nějak by točil Hitchcock v roce 2010...snad neveselou zprávou mělo být, že se může v našich hlavách přihodit každému cokoliv,.... bravurně natočené retro, psycho, temno bez východiska ve všech směrech...a to mě na tom nepotěšilo, i když je o čem po filmu přemýšlet :)

 • 95%
  2
  0
  24. 12. 2017
  Chimpanzee21 (3834 bodů)

  Krásný film, u kterého do teď nevím co bylo vlastně skutečné a co byla tedy pravda. Po 3/4 filmu vám předhazují, že všichni co sem přišli byli vlastně v pohodě, a že si je tu všechny drží na pokusy, a ve velkém finále se vlastně dozvíte, že to je lež, ale nemůžete si tím být jistí...

 • 90%
  0
  0
  8. 12. 2013
  saboter (3559 bodů)

  Povedený thriller který utočí na něco co si moc filmů netrofá na vaší mysl. Zkrátka musíte hodně věcí pochopit jinak a až do konce vás atmosféra pohltí a navíc plus ktomu si připočtěte naprsto excelujcí role film je proto hodně určenej pro dopspělé publikum a dokonce si troufá ne dětské násilý co bylo dost tabu a ktomu eště parádní zakončení.

 • 90%
  0
  0
  27. 9. 2012
  TARANTlNO (3338 bodů)

  Scorseseho atmosféra byla neuvěřitelná,precizně vymyšlená a od režie přes kameru:až po scénář naprostá dokonalost ...Hutná atmosféra plná dramatu,napětí a strachu,která se dala krájet.DiCaprio ve skvělé formě,celý koncept je myšlenkové podhloubí,které dokáže diváka přivázat k židly a do závěru nepustit.

 • 100%
  0
  0
  6. 2. 2013
  výfuk (2971 bodů)

  Tento film neřadím mezi ty supr čupr nej..... ale je to určitě jeden z nejlepších filmů na světě. Di Caprio se z vyzáblého milovíka z Titanicu stal mistr herectví. Během jednoho roku Di Caprio natočil dva super filmy a asi ty svoje opravdový nej. Překvapuje mě, že film je z režijní aktovky Scorseseho. Fincher by se možná na to hodil víc, ale herec. obsazení bych neměnil. Genialita filmu je zrádná a úžasná. Di Caprio, Ruffalo, Kingsley jsou prostě úžasní. Toto je spíš doplněk - ale zaplatil bych hodně peněz zato abych zjistil, jak by film vypadal v režii samotného Finchera a nebo Nolana :-). Děkuji Scorsese.

 • 95%
  0
  0
  11. 3. 2014
  VasaFlasa (2795 bodů)

  Nádherný film plný napětí a výborných hereckých výkonů. Tento snímek by si neměl nechat ujít žádný filmový fanoušek.

 • 95%
  0
  0
  4. 3. 2016
  Ombak_Penari (2758 bodů)

  Geniální. Neuvěřitelně atmosferické, inteligentní a skvěle propracované. Pointa příběhu sice každému během sledování začne docházet ještě před finále, ale stejně si až do konce nejste úplně jisti, co je pravda a co lež nebo halucinace. Nemám snímku vlastně co vytknout, můžu jen chválit. Žádná zbytečná scéna, žádné hluché místo, jen perfektně se zamotávající a prohlubující příběh, který absolutně nedá vydechnout vaší pozornosti. Tohle mystery v téměř gotické atmosféře je přesně dílo pro mě.

 • 85%
  0
  0
  21. 5. 2010
  Hare77 (1975 bodů)

  Tak takhle má asi vypadat thriller ! Nářez ! Výjimečné, dobré, děsivé, temné a pomalé.

 • 95%
  0
  0
  12. 7. 2010
  sarkafarka (1574 bodů)

  Krzysztof Penderecki, Györgi Ligeti, Johnnie Ray, Brian Eno, Max Richter a další. Prostě nejlepší soundtrack nepůvodní filmové hudby tohoto roku. A to je teprve červenec...

 • 95%
  0
  0
  8. 8. 2020
  Nevka (1492 bodů)

  Dostal jsem něco jiného než bych čekal (trailer jsem neviděl, a nic moc jsem si dopředu nezjišťoval), ale i tak jsem byl mile překvapen. Atmosféra celého filmu byla impozantní a podpořená výbornými výkony jednotlivých herců. Příběh dával mnoho prostoru k přemýšlení, a v podstatě byl stále zahalený v takovém hávu, že člověk nevěděl co si má doopravdy myslet. Hudba to celé výborně dokreslovala a já si tak neměl moc na co stěžovat. Ten konec byl sice tak trochu podivný, ale na druhou stranu velmi originální a nevšední.

 • 100%
  0
  0
  28. 9. 2014
  Jiřík54 (1452 bodů)

  Naprosto dokonalý stoprocentně mysteriózní film se skvělými výkony L. DiCapria, M. Ruffala a B. Kingleye, který si s Vámi od začátku pohrává a téměř do jeho konce netušíte "která bije". To tedy Scoresese umí. A jako vždy výborná hudba a zajímavě tajemně výtvarná stránka filmu.

 • 90%
  0
  0
  17. 4. 2016
  Lucyen (916 bodů)

  Výborný film.
  O radikální změně dopředu jsem věděla... podle ukázek jsem očekávala větší mysteriózní horor, ale i tak film vůbec nezklamal.

 • 90%
  1
  0
  29. 7. 2019
  Špímoňátko (871 bodů)

  Prokletý ostrov je čisté napětí. Až do konce mi běžely v hlavě všechny možné scénáře, jak to nakonec dopadne. Naštěstí ani jeden z nich nebyl spravný a já jsem byl ve finále absolutně překvapen, vše zapadlo a film skončil. Nasledovalo tak 20ti minutové zamyšlení nad celým filmem a tim, jak me vedl za nos. Snimek si nehraje nejen s hlavnim hrdinou, ale i s divakem.

 • 95%
  0
  0
  25. 2. 2016
  Peter12 (810 bodů)

  Idete niečo vyšetrovať na psychiatrickú liečebňu,ktorá je zasadená na opustenom a hlavne nedostupnom teréne.Začnete zisťovať,že tu nie je niečo s kostolným poriadkom a všetci začínajú byť proti vám.Potom už neviete čo je pravda a čo fikcia.Na konci keď ste na to prišli,tak zistíte že je to všetko úplne ináč.Strašne silný príbeh,kde sú spomienky aj na druhú svetovú vojnu a na oslobodenie koncentračného tábora.K tomu sa pridružia temné chodby psychiatrickej liečebne a tá pointa vo finále-paráda.Aj digitálne efekty boli neskutočné,hlavné tá kde objímal ženu a ona sa rozptýlila na prach,tá bola neuveriteľne nádherná.M.Scorsese stvoril temný psychologicko atmosféricko grandiózny mega thriller s veľmi dobrými hercami na čele L.DiCapriom,ktorý nie je môj obľúbený herec, ale tu hral veľmi dobre, ale mňa najviac bavil B.Kingsley.

 • 75%
  0
  0
  28. 4. 2016
  Květka (711 bodů)

  Kdyby hlavni role nebyla sverena Leonardu DiCapriovi, nejspise bych se na to ani nepodivala. Byl to ale skvely filmovy zazitek a urcite jsem udelala dobre, ze jsem si to pustila. Leo byl skvely, takove role pro nej byly jako stvorene. Byla tam uzasna atmosfera, ten konec stoji za to. Urcite nevahejte a pustte si to. :)

 • 90%
  0
  0
  1. 4. 2014
  hofmi (531 bodů)

  dooost dobrý, do poslední chvíle jsem nevěděl na čem jsem a asi to nevím ani teď ....
  Určitě stojí za to vidět tenhle film opakovaně, já si tam i potřetí našel místa, kde jsem objevil jiný pohled na realitu vnímanou hlavním hrdinou.

 • 80%
  0
  0
  16. 2. 2010
  sek (426 bodů)

  Pozoruhodně divný film. Nejdřív mě poněkud štvalo, že se režisér nemůže rozhodonout, zda točí roztomile zábavné béčko nebo oscarové drama o holocaustu, a že řada point je dopředu hooodně čitelných, ale pak mě docela příjemně překvapilo, jak to do sebe zacvaklo. A pointa příběhu se mi velmi líbila. Celkově překombinované, ale jako celek určitě zajímavé.

 • 100%
  0
  0
  16. 3. 2016
  Llucinka (410 bodů)

  Tenhle film se musi videt dvakrat. Je neskutecne ponury, sama jsem se chvilemi obavala o vlastni dusevni zdravi. Ani tak me to ale neodradilo a konecne rozuzleni jsem opravdu necekala.

1 2 dalsi posledni

Hodnocení a recenze Prokletý ostrov

83 83 ?
jak hlasovat?
 • Reacherjack2016 90%
 • Mrykodaj 90%
 • aquiver 80%
 • what is in the box 85%
 • Lovecour69 85%
 • zdenek-zdenda-nepovim 100%
 • Renfield 85%
 • Crreed 80%
 • Lípa 100%
 • Honza 13 85%
všechna hodnocení (368)

V žebříčcích uživatelů

2. místo z 5 v žebříčku uživatele Pustis
4. místo z 4 v žebříčku uživatele Lucass
5. místo z 5 v žebříčku uživatele Peter12
6. místo z 46 v žebříčku uživatele Hazel
8. místo z 12 v žebříčku uživatele Mildik15
2. místo z 6 v žebříčku uživatele výfuk
3. místo z 8 v žebříčku uživatele filamubobes
3. místo z 6 v žebříčku uživatele výfuk
7. místo z 7 v žebříčku uživatele aquilerka
9. místo z 19 v žebříčku uživatele homedo