Kick-Ass

80%
Kick-Ass
Svět potřebuje nové hrdiny a proto přichází Kick-Ass! Teenager Dave, mezi vrstevníky outsider, se pod dojmem komiksu rozhodne stát novým superhrdinou. Bohužel mu k tomu ale chybí důležitý předpoklad - nadpřirozené schopnosti.Brenan88
Brenan88
47 089 bodů
8.5
Kick-Ass má tak šíleně zběsilé tempo vyprávění,že jsem to snad ještě u žádného filmu ani neviděl. Než jsem se stihl pořádně rozkoukat,tak bylo po filmu. Vaughn je mistr řemesla a tohle je jeho další mnou vysoce hodnocený počin. Scénář je nabitý k prasknutí hláškami,akcí a výbornými postavami. Tady prostě není co vytknout. Zábavné,brutální a šílené.
Pete69
Pete69
30 789 bodů
9
Kick-Ass je jedinečný film o "superhrdinech". Nikdo totiž nemá ani superschopnosti, ani supertechniku a přesto celý film funguje a vše do sebe zapadá. Humor je spíše průměrný. To jak Kick-Ass začíná je asi nejvíce směšné. Slabší humor, malá holčička občas působí komicky, za to -10%. Pořád mi ale vychází perfektních 90%.
martin-mickey-stusak
martin-mickey-stusak
28 605 bodů
9
Snad každý měl v nějakém příběhu svůj vzor a chtěl být jako on. U chlapců to jsou filmoví akční hrdinové a komiksoví superhrdinové. A právě s takovou myšlenkou pracuje tento snímek, který je taktéž natočen na základě komiksů znající čtenáři i v Česku. Reálný je i použitý charakter takového zasněného chlapce, neboť svého hrdinu mají převážně ti, kteří jsou ve společnosti soukmenovců spíše k posměchu. A tak tu je nějaký Dave Lizewski, který se jednoho dne rozhodne splnit si svůj sen. Stát se superhrdinou a bojovat proti bezpráví. Komiksoví fanoušci poznají mnoho motivů z mnoha komiksových příběhů, z nichž nejvýraznější je charakterový motiv Spider-mana a podle masky samozřejmě každý pozná vliv Batmana. Co se týče dívky motající se kolem, v tomto případě, Kick-Asse, je to jasné. Mindy Macready, neboli Zabíječka, je v podstatě ztělesněním, nikoho jiného než, Batmanova parťáka Robina. A funguje to. Tvůrci se v žádném případě neodvrátili k lecjaké složitosti a naopak se drželi jednoduchého teenagerovského nadhledu. Stále se jde k věci a zbytečně se odbočuje do zbytečných vedlejších linek. Záležet si dali hlavně na akčních scénách, které si zaslouží jenom chválu. Je poznat vizuální styl tzv. krále akčního filmu John Woo. Takže vlastně není náhoda, že je o něm na začátku zmínka otázkou, jak se jmenoval jeho první film. Snímek by se dal považovat jako film určený pro komiksové fanoušky a pocta komiksům jako takovým. Má ryze popcornový potenciál, svěží uvolněnou atmosféru a poslední dobou nejlepšího padoucha.


Dodatečné informace

Původní název:
Kick-Ass (více)
  • USA Kick-Ass
  • USA Kick-Ass: Listo para machacar
Premiéra v ČR:
6. 5. 2010
Distributor:
Bioscop
Země původu:
USA
Rozpočet:
28 mil. USD
Tržby:
96,19 mil. USD (celosvětově)
Čeština:
Kick-Ass je dostupný s českými titulky a českým dabingem

Další z kolekce Kick-Ass


Powered byJustWatch