Top kina ČR: Čtvrtí Mizerové a Garfield bojují o první místo. Česko čeká na hit

Top kina ČR: Čtvrtí Mizerové a Garfield bojují o první místo. Česko čeká na hit
Mizerové: Na život a na smrt | Falcon
Návštěvnost se oproti minulému víkendu zvedla jen nepatrně, z 52 tisíc na 57 tisíc. Už tedy nejsme na historickém dně, ale pořád se kolem něj nebezpečně pohybujeme. Hlavní tituly sice nepatrně posílily, nebo je naopak postihly jen menší ztráty, za to ovšem může také fakt, že není moc na co nového chodit. Zatímco zahraničním trhům vládne zmiňovaná pixarovka, u nás se malinko zaspalo a nejúspěšnější novinkou týdne je snímek Máme prachy! na 11. místě. A to je zkrátka slabota. Pojďme se tedy podívat, jak je na tom po týdnu nejlepší pětice.

5. místo

Kaskadér
Kaskadér
  • iTunes
79%
tržby 712 tisíc Kč / návštěvnost 3 380 diváků / 64 kin
Absence výrazných novinek může za to, že ani po sedmi týdnech nezmizel z žebříčku skvělý akčňák Kaskadér. Ten si oproti minulému týdnu dokonce polepšil, a to téměř o 20 %. Pořád tedy sbírá stabilní drobky a sní o překonání hranice 100 tisíc, která už je nyní poměrně blízko. Kaskadéra Goslinga už navštívilo takřka 90 tisíc diváků a zdá se, že s podobným tempem a podporou v podobě letních kin už ta stovka nejspíš opravdu padne. Vzhledem k aktuální situaci a faktu, že ve světě mizel Kaskadér z kin podstatně rychleji, se jedná o solidní úspěch.
Kaskadér: finální trailer | CinemArt

4. místo

Furiosa: Sága Šíleného Maxe
Furiosa: Sága Šíleného Maxe
  • Google Play
  • iTunes
  • Rakuten
80%
tržby 1 milion 043 tisíc Kč / návštěvnost 4 748 diváků / 95 kin
Podobné drobky sbírá i Furiosa, která od minule zůstala prakticky na svém. Ta ovšem k vysněné metě 100 tisíc diváků pravděpodobně nedojede, ani kdyby přešla na solární pohon. Po slabém otvíráku se z ní sice stala celkem trvalka, na úspěch předchozí Zběsilé cesty ale může myslet marně. Aktuálně přepočítává přes 57 tisíc návštěvníků, a i když jí aktuální sucho pomáhá k lepší výdrži, už toho zkrátka z nádrže moc nevymáčkne.
Furiosa: Sága Šíleného Maxe: finální trailer | Vertical Entertainment

3. místo

Imaginární přátelé
Imaginární přátelé
64%
tržby 1 milion 218 tisíc Kč / návštěvnost 6 525 diváků / 114 kin
Po minulém katastrofálním propadu o 80 % se nám malinko vzpamatovala rodinná podívaná s Ryanem Reynoldsem. Oproti předešlé tragické návštěvnosti si dokonce o třetinu polepšila. Ani aktuálních 6 tisíc diváků už ale snímek asi moc nezachrání. Ještě po sympatickém startu mohla novinka pomýšlet na překonání 100 tisíc diváků a divaček, aktuálně se ovšem velmi pomalu blíží teprve k padesátce. Ani dočasné vzpamatování se už zřejmě distributorovi moc radosti neudělá.
Imaginární přátelé: trailer | CinemArt

2. místo

Garfield ve filmu
Garfield ve filmu
58%
tržby 2 miliony 261 tisíc Kč / návštěvnost 12 110 diváků / 119 kin
Dětskou jedničkou navíc stále zůstává Garfield, který si polepšil o více než 20 % a příští týden se možná vrátí na první místo. I tentokrát to bylo totiž těsné, na vítězné Mizery neztrácel tlustý kocour mnoho. Dílčí porážka ho však tolik mrzet nemusí. Stále vytrvale přisypává diváky i korunky a potvrzuje pozici animovaného maratónce, který se bude nejspíš těšit velkému zájmu ještě měsíc, a to do příchodu zmiňované pixarovky V hlavě 2. Navýšení aktuálních 156 tisíc diváků na minimálně 200 tisíc by tedy rozhodně neměl být problém.
Garfield ve filmu: 2. trailer | Falcon

1. místo

Mizerové: Na život a na smrt
Mizerové: Na život a na smrt
76%
tržby 2 miliony 968 tisíc Kč / návštěvnost 13 129 diváků / 119 kin
Těsný souboj o první příčku nakonec o tisícovku diváků vyhráli čtvrtí Mizerové, kteří docela překvapili. Po minulém slabším startu, který výrazně zaostal za čísly třetího dílu, se totiž očekával větší pád. Diváci ovšem hlásí výrazně větší spokojenost než řada kritiků, a tak se na Willa Smithe a Martina Lawrence nezanevřelo. Film tak prakticky vůbec neklesl a zůstal na svém. Což je rozhodně překvápko, díky němuž se snímek ještě může stát hezkou trvalkou. Vzhledem ke slabému úvodu mají ovšem Mizerové na kontě zatím jen 33 tisíc návštěvníků a do hitu u nás mají ještě daleko. Ve světě slaví tato partička stále o něco větší úspěch.
Mizerové: Na život a na smrt: finální trailer | Falcon
Aktuální program českých kin naleznete zde.
Zdroj: Unie filmových distributorů, Kinomaniak