Režisér Temného případu chystá filmovou adaptaci slavného kyberpunkového komiksu

Režisér Temného případu chystá filmovou adaptaci slavného kyberpunkového komiksu 4 obrázky v galerii
Tokyo Ghost | Foto: Image Comics
Šikovný režisér první (a i nejlepší) série Temného případu se podívá na zoubek americké komiksové sérii, která nás zavede do roku 2089. Do světa, který kompletně ovládla technologie.

The Hollywood Reporter informoval o tom, že se režisér Cary Fukunaga, který mimo jiné stojí i za poslední bondovkou Není čas zemřít (2021), ujme režie filmové adaptace komiksu Tokyo Ghost pro studio Legendary. Jedná se o kyberpunkovou sérii, která je zasazená do roku 2089, v němž jsou lidé zcela závislí na technologiích, přičemž celému světu vládnou zločinecké gangy. Hlavními hrdiny jsou Led Dent a Debbie Decay, dva strážníci, kteří se snaží nalézt cestu pryč z Ostrovů Los Angels, aby se mohli vydat do posledního okresu na světě, v němž ještě není taková míra závislosti na technologiích, do zahradního národa Tokyo. První číslo komiksu vyšlo v roce 2015, přičemž sklidilo velkou chválu za své inovativní nápady a kvalitní vyprávění.

Na scénáři filmu bude pracovat Rick Remender, který je i jedním z tvůrců komiksové série. Nutno podotknout, že se jedná o komiksového veterána, jehož díla sloužila jako inspirace k marvelovkám Avengers: Endgame (2019), The Falcon and the Winter Soldier (2021) a Deadpool 2 (2018). Datum premiéry ještě není znám, ale aspoň nás může hřát u srdce informace, že připravovaná adaptace je rozhodně v dobrých rukou. Tudíž se určitě máme na co těšit.

Cary Fukunaga | Foto: Focus Features
Ankety
Chtěli byste vidět film nahlížející kriticky vládu Alžběty II?
Ano, rozhodně.
Ano, ale až s odstupem času.
Ne, o mrtvých jen dobře.
Ne, Alžběta ani královská rodina mě nezajímají.
Nejnovější články:
Načíst další články