Jste na stránce seriálu Falcon & Winter Soldier. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou seriály hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily seriálů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o seriálu Falcon & Winter Soldier myslíte! K 9. květnu 2021 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27633 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 70%
  0
  0
  25. 4. 2021
  Blackhand47XD (2122 bodů)

  Na seriál s Rogersovými parťáky v hlavní roli jsem se docela těšil, jelikož mám jeho trilogii z hrdinských sólovek nejradši. První dva díly mne opravdu bavily, jenže pak začala kvalita upadat. V první řadě musím říct, že chvílemi jednotlivé epizody působí celkem nesourodě, kdy trochu popírají Feigeho tvrzení, že půjde o film natáhnutý na šest hodin. Falcon, Bucky a následně i nový Kapitán Amerika s Battlestarem víceméně jenom nahání Flag Smashery po celém světě, kdy se skupina skrývá lépe než profesionální špióni.

  Akci má seriál samozřejmě na úrovni a v prvních dvou dílech působila opravdu filmově. Rozpočet ale seriál samozřejmě nemá nekonečný, takže se akce později umírnila a přešla do surovější podoby, kterou si lidi oblíbili právě na druhém a třetím dílu Kapitána Ameriky.

  Z postav u mě vedl samozřejmě Bucky, který měl kvůli svojí minulosti zajímavou psychologickou dějovou linku. Co se Sama týče, jeho civilní linka s opravováním lodi a finančními problémy mne bohužel nezaujala a byť byl jeho nový kostým z poslední epizody věrný komiksům, působilo to krapet nepřirozeně a komicky.

  Když už došlo na zmínění lodi, ta měla bohužel větší dějový oblouk, než Flag Smasheři s jejich šéfkou Karli. S ní tvůrci nepracovali zrovna nejlépe, jelikož k jejímu „zešílení“ a přechodu od záškodnictví k vraždění došlo stejným tempem jako u Daenerys v poslední řadě Hry o Trůny. Chápu, že nám tvůrci chtěli ukázat, že anarchisti a extrémisti postupem času ztrácí svou vizi a stávají se tím, proti komu bojují, ale přesto došlo k její přeměně rychle, navíc v krátkém časovém intervalu.

  Walker účel splnil, chvíli jej člověk neměl rád, pak se jeho názor zase otočil, ale chtělo by to opět větší hloubku. Postava měla potenciál, ale dalo se to vyždímat mnohem víc. Pak tu máme Zema, z něhož se zřejmě stane nový Loki a miláček publika. Tvůrci u něj sázeli možná až moc na fan-service, ale nemůžu si stěžovat. Nakonec tu máme Sharon, která má jednoznačně nejhorší dějovou linku. Její zpracování jako Power Brokera je naprosto nesmyslné, když si člověk vezme, co všechno se ve třetí epizodě událo. Je mi jasné, že Sharon zřejmě předešlého vládce Madripooru sejmula a zaujala jeho pozici, ale je tu spoustu věcí, které si zcela odporují a chvílemi to působí, jako by tvůrci nevěděli, jak se podobné zvraty píšou.

  Obecně toho jinak chce seriál vyprávět strašně moc a netají se tím, že je politický. Bohužel je tu těch témat tolik, že žádné z nich nemá dostatek prostoru a seriál tak působí jako podivný slepenec, který přesně neví, co nám chce sdělit. Kromě toho jej k následnému dějství ani nepotřebujeme znát, protože štít Sam převzal už v Endgame, Bucky byl vyléčen Wakanďany, Batroc byl dávno mimo a Zemo se přesunul akorát z jednoho vězení do jiného, kde měl být vlastně už od začátku. US Agent se nám může představit jako nová postava a o tajné identitě Sharon stejně nikdo neví, takže to diváka neznalého seriálu překvapí stejně jako hrdiny, kteří to následně zjistí.

  Když vezmu v potaz celý seriál, tak jsem si původně říkal, že mu dám vyšší hodnocení než WandaVison, ale po poslední epizodě mu bohužel musím udělit totožné skóre. Znalost projektu neví vlastně vůbec nutná a jde o nadprůměr, který neurazí. Snad budou následující projekty lepší, protože se obávám, že MCU začíná docházet dech.

  Hodnocení: 70%

 • 75%
  0
  0
  28. 4. 2021
  kknk2 (1604 bodů)

  Druhý MCU seriál má daleko od průkopnického spin-offu s Wandou a Visionem; v zásadě jede v obvyklém režimu celovečerních marvelovek. Z počátku na mě působil dost zbytečně a nezajímavě, nicméně po 1/3 získal požadovanou energii a vyvíjel se správným směrem.
  PS: Kdyby neexistoval tak propracovaný (a profláklý) svět Marvel Cinematic Universe, asi by seriály stály za starou bačkoru.

74 70 ?
jak hlasovat?
 • jarv 70%
 • juggler 85%
 • Frankiena 75%
 • kknk2 75%
 • InJo 70%
 • Blackhand47XD 70%
 • loudaxxx 75%
všechna hodnocení (7)