Jan Stehlík jr.

Jan Stehlík jr.

Autor

Články autora

 1. 28 dní poté: Do druhého pokračování známé zombie série by se rád vrátil Cillian Murphy
  Filmy27. 5. 2021
  28 dní poté: Do druhého pokračování známé zombie série by se rád vrátil Cillian Murphy

  Představitel hlavního hrdiny v povedeném zombie thrilleru 28 dní poté vyjádřil zájem o svůj návrat pro další díl. Otázkou ovšem zůstává, kdy se ho dočkáme.

 2. Harry Potter: Jednoduché tři kroky, které by zajistily Voldemortovo vítězství
  Téma22. 5. 2021
  Harry Potter: Jednoduché tři kroky, které by zajistily Voldemortovo vítězství

  Voldemort patří mezi nejhrozivější a nejznámější fiktivní padouchy. Taktéž patří mezi zlosyny, kteří jednu dobu nebyli vůbec daleko od úplného vítězství, ale vždy udělali pár chyb, které ve výsledku zajistily jejich porážku. Voldemort však mohl zcela jednoduše zvítězit díky třem krokům.

 3. Živí mrtví: Představitel Ricka Grimese promluvil o svém možném návratu do seriálu
  Seriály21. 5. 2021
  Živí mrtví: Představitel Ricka Grimese promluvil o svém možném návratu do seriálu

  Mnozí fanoušci slavného seriálu se už nemůžou dočkat, až jeho ikonického hrdinu uvidí v připravovaných filmových verzích. Ale možná je zde naděje, že ho uvidí už o něco dříve. A to v poslední jedenácté sérii.

 4. George Clooney má skvělý smysl pro vděčnost. Z těch, kteří mu v minulosti pomohli, udělal milionáře
  Téma6. 5. 2021
  George Clooney má skvělý smysl pro vděčnost. Z těch, kteří mu v minulosti pomohli, udělal milionáře

  George Clooney není jen sympatický elegán, ale i muž se smyslem pro vděčnost. Rozdal totiž čtrnáct milionů dolarů přátelům, kteří mu podali pomocnou ruku ve chvíli, kdy to nejvíce potřeboval.

 5. Druhou Záhadu Blair Witch potkal podobný osud jako Ligu spravedlnosti. Představujeme tragický příběh jednoho z nejhorších hororových pokračování
  Téma30. 3. 2021
  Druhou Záhadu Blair Witch potkal podobný osud jako Ligu spravedlnosti. Představujeme tragický příběh jednoho z nejhorších hororových pokračování

  Na první díl zakladatele found footage žánru bude většina diváků pravděpodobně pět samou chválou, nicméně o jeho nástupci to bude asi přesně naopak. Druhý díl Záhady Blair Witch však měl původně vypadat zcela jinak.

 6. Známá sniperská videohra se dočká filmové adaptace. Postarají se o ni zkušení tvůrci snímků Assassin´s Creed a Rampage: Ničitelé
  Filmy30. 3. 2021
  Známá sniperská videohra se dočká filmové adaptace. Postarají se o ni zkušení tvůrci snímků Assassin´s Creed a Rampage: Ničitelé

  Populární videohra Sniper Elite, ve které s profesionálním odstřelovačem postupně odrovnáváte jednoho nácka za druhým, se dočká filmového zpracování. Posvítí si na něj režisér, který už má pár akčních snímků za sebou.

 7. Rick Grimes se vrátí spolu s filmovou verzí Živých mrtvých. Jak moc se bude novinka od seriálu lišit?
  Filmy29. 3. 2021
  Rick Grimes se vrátí spolu s filmovou verzí Živých mrtvých. Jak moc se bude novinka od seriálu lišit?

  Jeden z tvůrců slavné komiksové série Živí mrtví, podle které vznikl ještě slavnější stejnojmenný seriál, se rozpovídal o nadcházejícím snímku a ústředním hrdinovi série. Od seriálu se údajně bude lišit nesmírně.

 8. Režisér Temného případu chystá filmovou adaptaci slavného kyberpunkového komiksu
  Filmy27. 3. 2021
  Režisér Temného případu chystá filmovou adaptaci slavného kyberpunkového komiksu

  Šikovný režisér první (a i nejlepší) série Temného případu se podívá na zoubek americké komiksové sérii, která nás zavede do roku 2089. Do světa, který kompletně ovládla technologie.

 9. Sebevražedný oddíl: Režisérské verze, která by mohla film zachránit, se bohužel nedočkáme. Aspoň zatím
  Filmy27. 3. 2021
  Sebevražedný oddíl: Režisérské verze, která by mohla film zachránit, se bohužel nedočkáme. Aspoň zatím

  Po úspěchu režisérské verze Ligy spravedlnosti vyvstala otázka, zda by se něčeho podobného nemohl dočkat i další DC film, který u kritiků příliš velký úspěch neslavil. Přestože by si Sebevražedný oddíl takovou verzi zasloužil, bohužel k ní nakonec nedojde.

 10. Čtvrtý a pátý díl Johna Wicka se už budou muset obejít bez původního tvůrce série
  Filmy26. 3. 2021
  Čtvrtý a pátý díl Johna Wicka se už budou muset obejít bez původního tvůrce série

  Čekají nás ještě dvě další pokračování nadupané akční série o Johnu Wickovi, ale ta už budou ochuzena o hlavního scenáristu, který pracoval na předešlých dílech. Otázka je, zda se to nějak výrazně projeví na kvalitě obou dílů.

 11. Připravovaný reboot série Resident Evil má konečně oficiální název
  Filmy24. 3. 2021
  Připravovaný reboot série Resident Evil má konečně oficiální název

  S filmovými adaptacemi známé videoherní série to v průběhu let šlo od desíti k pěti. Brzy se ale dočkáme kompletního rebootu, který snad ostudu slavné značce neudělá. A jak se vůbec připravovaný film bude jmenovat?

 12. Shazam! 2: Připravované pokračování konečně našlo svého velkého padoucha
  Filmy24. 3. 2021
  Shazam! 2: Připravované pokračování konečně našlo svého velkého padoucha

  Na pokračování superhrdinské komedie Shazam! si ještě nějakou dobu počkáme, ale už se nám pomalu rýsují detailnější informace o tom, co v něm vlastně uvidíme. Příkladem je odhalení dalšího velkého padoucha, kterého si zahraje legendární herečka.

 13. Téma: Lidé jsou od přírody morbidně zvědaví. Potvrzení toho, že je jedna epizoda seriálu Černé zrcadlo částečně o vás
  Téma28. 2. 2021
  Téma: Lidé jsou od přírody morbidně zvědaví. Potvrzení toho, že je jedna epizoda seriálu Černé zrcadlo částečně o vás

  Symbolismus je v seriálu Černé zrcadlo, který varuje před negativním vlivem technologií, poměrně častým aspektem. V jedné epizodě se však částečně řeší vztah seriálu s diváky. Člověk si to ale nemusel hned uvědomit.

 14. Očekáváné pokračování upírské videoherní klasiky mění tvůrce a přesouvá se na příští rok
  Téma28. 2. 2021
  Očekáváné pokračování upírské videoherní klasiky mění tvůrce a přesouvá se na příští rok

  Vampire: The Masquerade – Bloodlines patří mezi nejoblíbenější hry RPG žánru. Mnoho fanoušků tudíž skákalo radostí, když bylo oznámeno, že se hra dočká pokračování. Toho se však očividně jen tak nedočkáme, vývoj se totiž dostal do dalších komplikací. Tentokrát natolik velkých, že se mění celé vývojářské studio.

 15. Veterán sci-fi žánru by si rád napsal seriál ze světa Star Wars
  Téma27. 2. 2021
  Veterán sci-fi žánru by si rád napsal seriál ze světa Star Wars

  Roger D. Moore v nedávném rozhovoru sdělil, že by se vůbec nebránil natočení vlastního seriálu ze Star Wars univerza. Vzhledem k tomu, že uznávaný sci-fi scénárista už na svém kontě má pěknou řádku vesmírných zkušeností, nezní taková možnost vůbec špatně.