4.12.2019, 10:59

Nabarvené ptáče ve hvězdné společnosti. S kým se utká o mezinárodní cenu?

Nabarvené ptáče ve hvězdné společnosti. S kým se utká o mezinárodní cenu? 10 obrázků v galerii
Nabarvené ptáče | Foto: Bioscop
Koprodukční drama režiséra a producenta Václava Marhoula Nabarvené útáče slaví další úspěch. Snímek, jehož světová premiéra se uskutečnila na festivalu v Benátkách, byl nominován na cenu Satellite Award za nejlepší cizojazyčný film. Ceny v oblasti televize a filmu předává International Press Academy již po čtyřiadvacáté.
Režisér, producent a scenárista Václav Marhoul | Foto: Jakub Čech

Letos jsou nominováni na různá ocenění také tvůrci a herci filmů jako Tenkrát v Hollywoodu, Joker, Rocketman, Irčan nebo Le Mans ´66. V kategorii s Nabarveným ptáčetem jsou pak například i jihokorejský Parazit, francouzští Bídníci nebo španělská Bolest a sláva. „To je výborná společnost, obrovsky si této nominace vážím,“ okomentoval ocenění své práce Václav Marhoul. O vítězích by se mělo rozhodnout v únoru 2020.

Snímek Nabarvené ptáče vidělo v českých kinech téměř 100 tisíc diváků. Před sebou má kromě dalších festivalů také klání o nominaci na cenu Zlatý Glóbus a zároveň s tím i na cenu za Nejlepší zahraniční film v rámci 92. ročníku amerických filmových cen Oscar, kam snímek vyslala Česká filmová a televizní akademie.

Nabarvené ptáče | Foto: Jan Dobrovský
Co všechno zažil dublér v Nabarveném ptáčeti? Co všechno zažil dublér v Nabarveném ptáčeti?

V dramatu Václava Marhoula Nabarvené ptáče (2019) musel v řadě scén hereckého debutanta Petra Kotlára zastoupit dvojník, takzvaný dublér. Tím se...

Ankety
Zajímáte se o anticeny Zlatá malina?
Ano, pravidelně mě zajímají výsledky.
Ano, ale vyloženě je nevyhledávám.
Spíše ano, pokud je příležitost si o nich přečíst.
Spíše ne, čtu o nich výjimečně.
Ne, není to nic, co by mě zajímalo.
Ne, s udělováním anticen principiálně nesouhlasím.
Nevím, je mi to jedno.
Nejnovější články:
Načíst další články