Joker (Velká Británie)
« další názvy »
Kanada Kanada
USA USA
122 minut

Žánry

:
Drama, Krimi, Thriller, Psychologický, Komiksový, Oscarový, Retro, Série/Franchise, Psychologický thriller

Obsah

:
Zkrachovalý komediant Arthur Fleck (Joaquin Phoenix) se dlouho pohybuje na tenké hranici mezi realitou a šílenstvím. Jednoho dne se ve svém obleku klauna více »« méně

Režie

:
Todd Phillips

Scénář

:
Todd Phillips Scott Silver

Herci

:
Joaquin Phoenix Robert De Niro Zazie Beetz Marc Maron Frances Conroy ...
Premiéra: 3. 10. 2019
Distributor: Vertical Ent.
Přístupnost: MP-15
Jste na stránce filmu Joker. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Joker myslíte! K 28. květnu 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27994 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Joker


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 95%
  11
  1
  4. 10. 2019
  Brenan88 (45177 bodů)

  Oscara za hlavní roli získává Joaquin Phoenix za dechberoucí výkon ve snímku Joker! Přesně takto bude vypadat Oscarový večer. Viděl jsem letos spoustu filmů, tudíž i spousty zajímavých hereckých výkonu, ale žádný ani zdaleka nedosahoval takových kvalit, aby mohl Phoenixe překonat. Joker je jeho film! Bez něj by byl celý zážitek poloviční. Po skončení jsem film nazval ódou na šílenství a za tím si stojím. Po celé dvě hodiny jsem snad ani nemrknul. Nechtěl jsem přijít ani o vteřinu. No a kdyby se mi přece jen podařilo na chvíli zavřít oči, tak by se o mne okamžitě postaral úžasný hudební doprovod, který jsem si zamiloval (připomínal mi Revenant). Todda Phililipse mám rád už od Road Tripu, ale Mládím v trapu si získal místo v mém žebříčku nejlepších režisérů. No a teď jen potvrdil, že tam patří právem. Za ty léta nasbíral dostatek zkušenosti, aby se mu je teď podařilo všechny zužitkovat. Hluboká poklona však patří za samotný scénář a vlastně i odvahu jít proti proudu. Joker totiž není filmem, který by se chtěl lacině vnucovat a zavděčit všem. Je to příběh o chlápkovi, kterýmu život sere na hlavu a on si řekne dost. Pokud by se film jmenoval jakkoliv jinak,tak by nikdo nemohl říct ani popel. Spojení s ikonou DC je spíš jen takovou třešničkou na dortu. Není zde žádná akce, žádní načančaní herci a vlastně ani nic příjemného na pohled. Tohle je tvrdá realita, která se nesnaží nic schovat. Tohle je svět kde je i Thomas Wayne svině! Myšlenka filmu? Když ti svět sere, tak se mu postav! Věřím, že spousta lidi se v Jokerovi zhlédne a najde si k němu sympatie. V podstatě je to chudák, který byl zatlačen do kouta. Jenže tímto se zase vracím na začátek a to Phoenixovi, který to zahrál jako pan herec. Poslední 20timinutovka je jeho hereckým koncertem. Jakkoliv je závěr očekávaný, tak stejně dokázal potěšit a to i fandy Batmana, kteří zde určitě pocítili spojitost jejich miláčka s ikonickým padouchem. Ještě si to nechám uležet, ale začínám se přiklánět k názoru, že máme co dočinění s nejlepším představitelem Jokera.

 • 85%
  1
  0
  16. 2. 2020
  Pete69 (19989 bodů)

  Skvělý film, skvělá hudba i atmosféra, skvělý Joaquin Phoenix a zasloužená soška. Kdo nezná Batman, tak asi kouká, co je to za psychopatického klauna, ale kdo zná, dostane pro něho Batman ještě další nový rozměr. Nevím, jak by snímek dopadl bez geniálního výkonu J. Pheonixe ale já si jen těžko umím představit dokonalejšího Jokera.. Trumfnout Jacka Nicholsona, to už chce "fištróna" :)

 • 100%
  1
  1
  12. 10. 2019
  Sheldon (16014 bodů)

  Joker je v mých očích vynikající film. Není to až na poslední rozmáchlou půlhodinku komiksový film, ale poctivé psychologické drama s perfektně napsanými postavami. Je to velmi psychologicky hutný předfilm rozmáchlého Temného rytíře, který je nepřekonaným komiksovým velkofilmem a majstrštykem. Je jasné, že Joker 2 nikdy nebude, stejně jako, že Phoenix se už v roli Jokera nikdy neobjeví. Jednou stačilo. Palec nahoru.

 • 50%
  3
  3
  4. 10. 2019
  lamps (14836 bodů)

  Slabota. Povrchní honba za stylovostí a hlubokomyslnou sociální kritikou, která si přitom jen půjčuje z jiných filmů a nezadře se pod kůži ani zdaleka tak, jak si režisér myslí. Vliv okolní společnosti na 'vývoj' psychicky labilního jedince je okleštěn na minimum, reprezentované mediální satirickou manipulací, a scénář na diváka ledabyle hází motivy kolem chudinské revolty, oidipovského komplexu a batmanovského univerza, což jde dohromady jen těžko (obzvlášť, když neúměrně dlouhou část stopáže stejně zaberou atmosféru navazující scény o ničem). Klíčový přerod jedince pod tíhou depresivního a zákeřného okolí je tak v podstatě neviditelný a tolik chválený výkon Joaquina Phoenixe nakonec spočívá jenom v ponoření se do těla magora, jenž je hubený a směje se jako blázen, když nemá. Pár momentů obsahuje brilantní černohumorné zvraty a oceňuji rovněž skvělou hudbu a jistou snahu o osobitost - bohužel ale zůstává jen u té kostrbaté snahy. Phillips by se měl vrátit ke svým Pařbám, kam patří.

 • 90%
  4
  1
  4. 10. 2019
  JosefTomas (8394 bodů)

  Ne moc komplikovaný příběh se v podání Todda Phillipse stává velice uvěřitelnou psychologickou cestou, které se nedá uhnout osudem a ani pohledem. Joaquin Phoenix se v jedné z nejznamenitelnejších rolí stal tím nejlepším, co mohl Hollywood nabídnout a v jeho podání je Joker hoden soucitu i opovržením zároveň, stejně jako atmosféra, která s výborným soundtrackem nabírá úplně jiný rozměr. Nejvíc mrazivé překvapení roku.

 • 90%
  3
  1
  4. 10. 2019
  Tom Hardy (5230 bodů)

  Inu, máme tu dalšího Jokera. Poprvé s opravdu propracovaným originem a přestože často platí, že půlka kouzla je v tajemnu, zde se naopak drobnokresba s narůstajícími minutami sakra vyplácí. Celé je to natolik pečlivě promyšlené a poskládané, až si říkám, proč Todd Phillips (Pařba ve Vegas) tak dlouho váhal s přechodem na drama. New York 70. let vystihl přímo bravurně, kamera nabízí řadu opravdu fantastických (a přitom nepodbízivých) záběrů a celé je to zabalené do opravdu ukázkové ‚špinavé‘ atmosféry. To vše by nicméně vyšlo vniveč, kdyby hlavní roli nezískal Joaquin Phoenix. Právě jeho soustředěný výkon může za to, že Jokerovi divák zpočátku drží palce a později zažívá silný vnitřní morální boj, když je svědkem toho, kam až sahají důsledky jednoho šíleného klauna. V tom je podle mě největší vítězství filmu. Napřed si nás omotá (podobně jako Americká krása) vztyčeným prostředníčkem vůči společnosti, ale nadšení postupně střídá hrůza z toho, jak se celá situace vyvíjí. Nejsilnější je na Jokerovi syrově gradované finále. Na konci jsem se cítil hodně rozpačitě z otevřené oslavy anarchie, ale to nemyslím jako výtku. Jde o evidentní tvůrčí záměr a je MOC dobře, že dokáže nějaký mainstreamový (a dvakrát tolik komiksový) film způsobit, že se divák cítí v kině podobně rozpolceně a nekomfortně. Jen mám menší obavu, jestli tenhle snímek nepřichází v trochu nešťastné chvíli (přeci jen je podobných Jokerů v poslední době společnost plná). Nějaká negativa? Pokud vezmu v potaz pro inspiraci klíčového Taxikáře (čímž se ani sám Phillips netají), v jeho případě jsem měl pocit, že si za blbou realitu hlavní hrdina může sám, kdežto Arthuru Fleckovi život vyloženě (a tím pádem scenáristicky občas okatě chtěně) hází klacky pod nohy. Je to cílená one man show, pár minut navíc se ale mohlo věnovat příběhu dvou vyšetřujících detektivů (v současném dietním pojetí ani nemuseli mít jména a konkrétní tváře). A... to je asi vše. Pocitově je pro mě Joker v tuhle chvíli nejsilnějším filmovým zážitkem letošního roku.

 • 100%
  1
  1
  13. 11. 2019
  Schneefee (4257 bodů)

  Konecne po dlouhe dobe komiksovka, ktera mne bavi. Skvele (az desive uveritelne) zahrane. Phoenix do toho dava 110% a ta role mu vylozene sedla, myslim ze “jmenu” Joker rozhodne neudelal ostudu. Dalsi co bych chtela vyzdvihnout je scenar, i pres pomerne jasne tema, neni dej uplne predvidatelny.

  • obsazeni hlavni role
  • scenar
  • hudba
  • 90%
   3
   1
   4. 10. 2019
   Chimpanzee21 (3841 bodů)

   Nádhera, opravdu nádhera. Film je zpracován doopravdy skvěle, i když se nedrží předloh od DC. Joaquin Phoenix zahrál roli Jokera opravdu dokonale a vůbec nechápu jak to dokázal. Na Jokera z Temného rytíře postava tohoto Jokera nemá, ale Joaquin se téměř dorovnal hereckému výkonu Heatha Ledgera, který bohužel doslova roli Jokera obětoval život. Film je doopravdy úchvatný. Když člověk vypustí scény, které do děje zatahují BatMana, aby to s DC mělo alespoň nějakou spojitost, tak by film byl dokonalý. Škoda jen, že je to bokovka a toho co DC do budoucna bude vytvářet se to pravděpodobně nedotkne.

  • 75%
   3
   1
   2. 10. 2019
   VasaFlasa (2800 bodů)

   Joker od Phillipse je tak temný, jak má celý svět DC podle předlohy být a za to si zaslouží opravdový potlesk. Dějově se však dostáváme před komiks Joker od Briana Azzarello a Leeho Bermejo, což mi však vůbec nevadilo. Film pomalu a nenásilně vtahuje diváka do života Arthura Flecka a do jeho rodného Gothamu. Příběh popisuje, jak Joker před tím, než v komiksu stahoval lidi z kůže a rozřezával lidi, poprvé vezme někomu život. Je otázkou, zdali další novinka Podivuhodná proměna Harley Quinn (první trailer vyšel pár dní před premiérou Jokera) bude nějakým způsoben s Jokerem propojena. Stejně tak i naděje zatím ve formě „zprávy“ na internetu, že Matt Reeves (režisér nově připravovaného Batmana s Robertem Pattisonem a Jonahem Hillem) bude vytvářet netopýří univerzum na několik let dopředu, čímž by konečně mohla vzniknout plnohodnotná konkurence Marvelu. Přece jen samostatných filmů od DC jsme v poslední době viděli dost. Na závěr jen dodám, že Joaquin Phoenix, přestože podal úžasný výkon, však legendu Heatha Ledgera nepřekonal. Uvidíme, jak to bude dál, protože v DC a v Gothamu se zdaleka nekončí.

  • 60%
   0
   5
   7. 1. 2020
   leafroller (2684 bodů)

   V dnešní době, kdy se už bohužel točí skoro výhradně komixové filmy, se dá pochopit, když studio ždímá látku doslova do sucha. Ale ukrást divákovi zbytečně 30 nebo 40 minut života jen proto, aby mohl shlédnout hereckou masturbaci, to mi přijde už trochu přehnané. Připadal jsem si trochu jako senior u doktora, kde mu také vše říkají pomalu a třikrát. Film byl hrozná nuda a vydržel jsem ho bez přetáčení čistě ze zvědavosti. Oceňuji herecký výkon hlavního hrdiny a také zpochybnění svatosti Waynovy rodiny. Jen díky tomu jsem se při hodnocení dostal přes 50%.

  • 80%
   3
   1
   3. 10. 2019
   marie-kolarova (2485 bodů)

   Joaquin Phoenix předvedl úchvatný výkon, je jedním z nejlepších herců. Pád do šílenství je však standardním solidně zpracovaným příběhem o tom, jak se asi upadá do šílenství a vyprávěný stylem srozumitelným většinové publiku. Vizuál je krásně temný, jak být má, matka je přiměřeně mimo, akorát na to, aby jí to věřil právě jen Joker. Bavilo mě dobře zpracované prolínání reality a fantazie. Není to však film, který by vyvolal deprese, ale takové standard o jednom borci, kterému definitivně hráblo. Do skutečné hloubky šílenství se nikdy neponoříte.

  • 80%
   2
   1
   2. 10. 2019
   Blackhand47XD (2219 bodů)

   Když tvoříte postavu šíleného a psychopatického padoucha, jaký origin mu dáte? Co nejtragičtější. Joker tak ve svém filmu dostává velice smutný příběh, který kloubí nemocnou matku, psychickou nemoc, chudobu a mnoho dalšího. Oproti jiným verzím tu tak tentokrát máme opravdu propracovanou postavu, o níž víme úplně všechno a nejde tak pouze o tajemného maniaka bez minulosti. Mohl by ale film nést zcela jiné jméno? Určitě. Nechci Phillipsovi nijak zazlívat, ale ono to prostě vypadá, že sepsal film o psychicky labilním člověku a ve finále to pouze narouboval na slavnou značku, aby na to lidé vůbec chodili. Máme tu tak Gotham, samotného "Prince Zločinu" i rodinu Wayneů, ale bez toho všeho by se snímek v podstatě i obešel. Uvidíme, Phoenix bude určitě bojovat o Oscara, ale o film roku se rozhodně nejedná. 80%

  • 70%
   1
   0
   7. 12. 2019
   kknk2 (2167 bodů)

   Po dlouhé době se zas na scéně objevilo kvalitní DC, i když film Joker nemá s komiksy moc společného. Nečekejte tedy geniálně šíleného padoucha, ale jen psychopata, jehož trýznivý osud vás dlouho mučí/irituje. Nakonec se z nuly stane někdo a vy si oddechnete, že to vlastně skončilo hepáčem.
   PS: Tančící Joker na schodech mi připomínal Gluma, kterému se konečně vrátil Prsten.

   • vygradovaný konec
   • herecký výkon Phoenixe
   • hudba
   • celkem málo logických podnětů na takovou apokalypsu
  • 95%
   0
   1
   12. 10. 2019
   Vurhor (2016 bodů)

   Ztracená dekáda DC filmů je u konce.
   Po roce 2012, kdy skončila Nolanova geniální trilogie o Temném rytíři, se snímky pod touto komiksovou značkou postupně propadaly do hlubin trapnosti s díly jako Batman vs. Superman, Liga spravedlnosti a Aquaman, zatímco Marvel se jen zpovzdálí posmíval. Smích z tváře mu však šlohl Todd Phillips, který natočil jeden z nejlepších komiksových filmů všech dob. Film, který si nějaký Avengery zcela strčil do kapsy. Joker je čirá depresivní temnota, která je šikovně okořeněná geniální atmosférou a postupným propadáním se do stále hlubších vrstev šílenství. Nepůsobí to vnuceně, ani přehnaně. Má to pomalé tempo, které ale diváka do sebe vtáhne stejně rychle, jako Vetřelec do větrací šachty. Phoenix je tam naprosto fenomenální. Srovnávat ho z Ledgerem mi nepřijde úplně fér, protože oba jejich Jokerové se v mnohém liší. Zatímco Ledgerův Joker je už psychopatický kriminálník, který kuje pikle pro vlastní potěšení, Phoenixův Joker působí jako zcela zničený a ztracený člověk, který se v onom šílenství teprve musí ještě pořádně usadit. Ale husinu z něho člověk dostane každopádně. Není to film pro masy. Není to klasická komiksárna. Je to psychologická analýza individua, které vznikne, když na něj celá společnost sere a nedostává se mu pomoci. Je to vlastně taková modernější verze Scorceseho Taxikáře. Akorát s větší dávkou zla a beznaděje. Vynikající film. Hned z toho člověk dostane chuť si pustit Temného rytíře, aby se mu to hezky propojilo.

  • 100%
   0
   0
   5. 5. 2020
   Temný Pán ze Sithu (1576 bodů)

   Naprosto dokonale. Výkon Phoenixe stojí za vidění.. Film vás vtáhne okamžitě do děje a jen tak vás nepustí, kamera, maska jokera a styl natočení je lahudka, viděno zatím pouze jednou ale dojmy z filmu přetrvávají.urcite si ho co nejdříve pustím zase

  • 90%
   0
   1
   13. 11. 2019
   fido68 (1412 bodů)

   Příběh známý,leč zpracování neznámé.Po shlédnutí zanechá v divákovy dobrý pocit z bombasticky udělaného filmu,který se opravdu povedl a to hlavně zásluhou představitele hlavní role Jokera Joaquin Phoenixe.Předtímto filmem se mi nejvíce líbil ve filmu Znamení,ale tímto filmem posunul svou hereckou latku o level výš.Souhlasím a myslím si,že na filmového oskara je horkým adeptem.

  • 80%
   0
   1
   13. 11. 2019
   Fxxx (1410 bodů)

   Naprosto precizní záležitost. Úžasně natočené, napínavé, plné skvělých herců, drsné a občas se objeví i hodně černý humor... Je to taky hodně zaměřené na společenskou kritiku, ale pokud nejste sami psychouši, tak si z toho snad neodnesete, že máte jít zapalovat auta a střílet boháče v klaunské masce. Holt tak už to někdy u filmu bývá, že fandíte vraždícím psychopatům. Takže ani tohle nemám filmu za zlé. Pro mě je tohle ultimátní filmový zážitek

  • 85%
   0
   1
   14. 11. 2019
   Lucyen (916 bodů)

   Pri sledování filmů jsem si říkala, ze první půlka je vlastně o šikaně a druhá o rebelii. Film sám o sobě je hodně dobrej, zaujme a v hlavě zůstane delší dobu. Naštěstí vím, že Jokerů je víc, protože kdyby ne, trochu by mi haprovala dějová linka u Batmana :)

  • 80%
   0
   0
   21. 11. 2019
   lukasopicasso (889 bodů)

   Joker se mi pod kůži sice úplně nedostal, ale jeho odvaha se vydat tímto netradičním a rizikovým směrem mi je více než sympatická, a sledovat Phoenixovu hereckou one man show, která jde ruku v ruce s takhle poctivým filmovým řemeslem, je jednoduše pastva pro všechny možné smysly. Tudy vede cesta, milí hlavouni (pitomci) z DC! Btw. srovnávání Ledgerova Jokera s Phoenixovým je, myslím, mimo mísu… ty postavy by si nemohly být vzdálenější. 8/10

  • 30%
   4
   2
   4. 10. 2019
   tedoun (879 bodů)

   Je rok 1981 a Gotham je na pokraji chaosu. Ulice jsou pokryty odpadkem; chudoba roste; a zařízení pro duševní zdraví se kvůli nedostatku finančních prostředků snižují. K tomu psychopata Arthur Fleck, klaun, který propaguje reklamy na ulici. Artur žije se svou starší matkou v rozbíjeném Bronxově bytě a chova se jako Norman Bates (viz PSYCHO) koupá ji, každou noc tráví s ní na jejich oblíbenou varietní show, Live with Murray Franklin. V Murray Artur vidí postavu otce, kterého nikdy neměl. Artur je více než cokoli dítě, které zoufale hledá identitu a pocit sounáležitosti.
   Poté, co Artur zavraždí trojici bankéřů na Wall Street v metru, stane se hrdinou 99 procent Gothamu, čímž zapálí kampaň „Zabij bohatého“, která vidí, jak si nemajetníci osvojují jeho klaunskou masku jako symbol sociální vzpoury a hodně mi připomíná film V jako Vendeta.

   Na druhém konci spektra je Thomas Wayne, který podle jeho matky je jeho otec, který ho opustil při narození (ano, díky tomu by se Joker stal nevlastním bratrem Bruce Wayne, aka Batman).
   Thomas kandiduje na starostu Gothamu a každému určitě připomene Trumpa, v jednom bodě dokonce prohlašuje chudé město: „Jsem jejich jediná naděje.“
   Počítejte s tím, že tento film příjemný zážitek nikomu nepřinese, je to psychologický film a není to vtipný Joker jako Nicholson i popcorn jsem nedojedl jako u jiných zábavných filmech.

   Jako věrný čtenář DC Comics mohu vám doporučit přečíst The Killing Joke z roku 1988 než půjdete do kina, aby jste poznali, že tento film nemá nic společného s Jokerem verze DC komiksu a je to škoda. Proto nemohu dat ani 80%. Každopádně děkuji KINOBOX za pozvánku.

  • 90%
   2
   0
   8. 10. 2019
   Špímoňátko (871 bodů)

   Když jsem viděl trailer na film "JOKER", tak mě sice napadlo, že by mohlo jít o padoucha Jokera, ale ukázka na film byla natolik odlišná, že jsem žil skoro 2 týdny v tom, že tenhle film je jen psyhologické drama o klaunovi a s Jokerem nema nic společného. Realita byla nakonec jiná, ale film byl takový, jaký trailer sliboval. Šlo o psychologickou tragedii muze, ktery si projde tim nejhorsi a pak jeste horsim. Necekal jsem, ze film bude takhle silny. Sceny me doslova pohlcovali svoji energii, ktera nebyla nijak pozitivni, ale o to vic jsem cely snimek prozival. Postava Jokera? -> vynikajici. - za me nejlepsi letosni herecky vykon. Byl to Joker, jak ho zname? -> nebyl, ale nevadilo mi to.

   Dávam 90% protoze to byl film vynikajici, odchazel jsem plny pocitu, a je mi jedno zda se film jmenuje "Joker", nebo by se jmenoval Klaun, nebo Šílenstvi. Filmu bych stale dal 90%. at by se jmenoval jakkoliv. Propojeni s Jokerem padouchem byl uz jen takovy bonus, ktery filmu pridal 10 minut navic a nastval nektere skalni fanoušky DC komiksu.

  • 80%
   0
   0
   19. 10. 2019
   darth vader (714 bodů)

   Za mě rozhodně jeden z nejlepších filmů od DC. Ikdyž byl průběh celého snímku docela dost depresivní, tak mě napětí drželo připoutaného v sedačce po celou dobu promítání. Herecké výkonny také za 1. Zase trochu jiný pohled na v dnešní době už stereotipní svět superhrdinů. Vlastně ve filmu nenacházíme žádné superhrdiny, jen smutný realný pohled na svět.

  • 100%
   0
   0
   12. 11. 2019
   Pája DJ (644 bodů)

   Kdo neviděl poslední filmové zpracování Jokera, jako by nebyl. Po shlédnutí ukázek jsem čekal něco poněkud jiného, ale díky již několikátému shlédnutí společně s drahou polovičkou, si nemůžeme Jokera v podání Joaquina Phoenixe vynachválit. Kdo neviděl, neví o co přichází a tento film se již neodmyslitelně zapsal do filmové historie. Pozor na český dabing, který filmu zcela bere jeho kouzlo a skvělý výkon Joaquina. Stejně tak si nenechte ujít možnost vidět film v IMAXu, což už asi nestihnete. V každém případě nutnost vidět nejen jednou ;o)

  • 100%
   0
   0
   10. 10. 2019
   Kuroni (609 bodů)

   Toddu Phillipsovi se podařilo natočit snímek, který již nyní může být považován za kultovní. Přinesl nám zcela nový, dosud neprozkoumaný filmový žánr, kdy se z komiksového záporáka stává hrdina psychologického dramatu. Joaquin Phoenix se postaral o herecký výkon hodný oskara. O tomto filmu se ještě bude psát v učebnicích.

  • 60%
   0
   0
   18. 7. 2021
   naineko (571 bodů)

   Něco tomu chybělo. Dost chybělo. Herecké výkony nad patřičnou úrovní, stylizace dobrá, scénař se většinou dal. Jen ten přerod tam nebyl moc vidět. Ani to nebylo dost temné.
   Velmi zamrzely přešlapy typu osm výstřelů s šestiranného revolveru, detektivové, kteří se ohlásí na zítra a příjdou až když se to hodí do scény, nenahlášení vraždy...

   Pokud někomu vadí stigmatizace duševně nemocných, obětí týrání, domacího násilí, tak může ještě jednu dvě desítky procent ubrat.

  • 95%
   0
   0
   12. 11. 2019
   TomSti (549 bodů)

   Ten, pocit, když sedneš do kina a film se dostane do tebe a dokonale tě obšťastní. Strhující svým příběhem, jedinečné svou atmosférou, dokonalé vybroušeným herectvím Joaquin Phoenixe (jeho držení těla, způsob běhu a naprosto nezapomenutelný taneček na schodech s namilimetry přesně postavenou kamerou ). Díky výše zmíněnému, můžu směle prohlásit "Právě jsem se vrátil z Gotham City " . Chce se mě mluvit o syrové nekompromisnosti, o likvidaci pozitivního náhledu na komiksové hrdiny, o hudbě, která umí vytvořit emoce aniž by potřebovala výrazný hlavní motiv, o sociálním podtextu filmu a o mistrovské propisnosti duševního stavu hlavního hrdiny, ale lepší bude tohle všechno vidět ještě jednou, dvakrát, třikrát..... .

  • 95%
   0
   0
   12. 11. 2019
   Bad (458 bodů)

   Já jsem věděl, že se to povede! Říká teď každý se vztyčenou hlavou a vypnutou hrudí. Přitom všichni byli na vážkách, jak moc se jim bude líbit film s originem padoucha, kterého charakterizuje především tajemno ohledně jeho identity a minulosti. Film bez Batmana, bez jakýchkoliv známých komiksových postav a nový originální vzhled. Joker, princ chaosu a asi nejlepší padouch všech komiksových světů zvednul vlnu rebélie i v reálném světě a stal se nejvýdělečnějším komiksovým filmem. Co říct? Joaquin Phoenix se pro tuhle roli narodila přišel čas udělat změnu v superhrdinském žánru.

  • 95%
   0
   0
   9. 10. 2019
   mikysrba (432 bodů)

   Vůbec pořádně nevím, kde s tím psaním mám začít. Film, na nějž jsem čekal netrpělivě den za dnem od jeho ohlášení, vkládal jsem do něj vysoké naděje již od začátku a každá nová zjištěná informace o tomto projektu to moje natěšení jen prohlubovala více a více. A konečně ten film přišel do kin.......A že to čekání teda stálo za to ! Jsem v úžasu, to není film který musíte vidět, to je film, jenž musíte prostě a jednoduše ZAŽÍT. Od Todda Phillipse bych asi nečekal něco tak promyšleného do posledního detailu, na druhou stranu se pod to producentsky podepsal Scorsese, což tyto obavy trochu vymazalo z mého mozku.............Ten styl filmu mě překvapil, tak komorně pojaté sociální drama založené na rozkladu jednoho člověka způsobeného společností, jež jej postupně zavrhla, jsem dlouho neviděl, po celou stopáž jsem byl v úžasu, jak tvůrci pojali tento náročný materiál na natočení a přetavili to v tak neskutečně fungující pesimistickou a špinavou podívanou, z níž mi běhal minutu co minutu mráz po zádech (doopravdy mě ani tak nevadilo to fyzické násilí, spíš po té stránce psychické to ve mně vyvolávalo větší zděšení a nepříjemné pocity). Joaquin Phoenix si roli Jokera musel vtisknout do své DNA, z jeho klauna šel obrovský respekt a strach, tak přesvědčivě a přesto naprosto odlišně od svého rivala Ledgera zahraná postava gothamského antagonisty......smekám klobouček.....úžasný a po všech stránkách dechberoucí výkon. Pokud už konečně nevyhraje toho Oskara, tak by tu ceremonii mohli ze dne na den zrušit, fakticky ! Film stojí a padá na něm, ale i tak funguje jako švýcarské hodinky na jiných frontách, hlavně musím vyzdvihnout ten chladný a melancholický soundtrack, jenž se mi mnohokrát svými tóny zaryl pod kůži. A popravdě si nepamatuji, kdy naposled jsem viděl tak famózně vygradované finále. Ano, vše se dalo odhadnout dle průběhu zápletky, ale i tak se Phillips snažil diváka zaujmout svým sofistikovaně zpracovaným scénářem, který dokázal navrch párkrát slušně zamíchat kartami. Naprostá kinematografická lahůdka, po jejímž skončení jsem opojně vstřebával vše, co se během uplynulých dvou hodin na plátně událo. Bravo, bravo, a ještě jednou bravo !!! Za mě film roku. 95 % P.S. A prosím......Nesnažte se natočit pokračování, ono navazovat na tento perfektně uzavřený majstrštyk by dle mě nemělo moc smysl. A ten origin Batmana s uličkou mě mile překvapil, to jsem rozhodně nečekal :)

  • 80%
   0
   0
   13. 11. 2019
   mil78 (384 bodů)

   Nevěřil jsem, že někdo může konkurovat Ledgerovi, ale Phoenix je stejně skvělý.
   Film má nádherně temnou atmosféru a dokonale vytříbenou vizuální stránku. Jedno z příjemných překvapení roku.Scénář by sice snesl více zvratů, víceméně naplňuje očekávání a jde divákovi vstříc víc než bylo nutné.

  • 100%
   3
   0
   4. 10. 2019
   Lady Di (349 bodů)

   Tak tenhle film je naprostá bomba! Stal se jedním z mých nejoblíbenějších filmů. Ta atmosféra byla skvělá a barvy úžasné. Celý snímek působil temně. V některých momentech jsem mu musela fandit a přála jsem mu, aby mohl v klidu žít, ale přece jenom je to padouch a tomu se většinou nefandí. (Upřímně, ne málokdy jsem fandila padouchovi, i když jsem ale věděla, že bohužel prohraje. Třeba Grinch mě naprosto zklamal, když vrátil ty pos°aný dárky.) Nicméně tento kontrast byl famózní. Když ke konci byla ta bouračka, musela jsem se smát. Nebo když někoho zabil, taky jsem se musela smát. A vlastně i z kina jsem odcházela s úsměvem na tváři. Joaquin Phoenix byl naprosto úžásný a já mu tímto komentářem vzdávam hold. Rozhodně snímek doporučuji zhlédnout. Nejlépe v originálním znění a v kině. Přeji příjemnou zábavu a nezapomínejte se usmívat. :D

  1 2 dalsi posledni

  Hodnocení a recenze Joker

  83 86 ?
  jak hlasovat?
  • frantisek-navorka 85%
  • Evianka 95%
  • Cechulda 95%
  • Petra8619 100%
  • Mrykodaj 80%
  • regazzoni 90%
  • aquiver 50%
  • Kubys Fencl 85%
  • Lovecour69 80%
  • naineko 60%
  všechna hodnocení (241)

  V žebříčcích uživatelů

  2. místo z 14 v žebříčku uživatele Fandysek
  2. místo z 3 v žebříčku uživatele Fandysek
  3. místo z 6 v žebříčku uživatele ondrej-sladky
  4. místo z 27 v žebříčku uživatele Temný Pán ze Sithu
  74. místo z 103 v žebříčku uživatele squirrelpool