Argo (USA)
« další názvy »
USA USA
120 minut

Žánry

:
Drama, Krimi, Thriller
Motto: Film byl podfuk, mise byla skutečná.

Obsah

:
Dramatický thriller „Argo“ vychází ze skutečného příběhu. Popisuje tajnou operaci na záchranu šesti Američanů, která se odehrála na pozadí krize s rukojmími více »« méně

Režie

:
Ben Affleck

Scénář

:
Joshuah Bearman Chris Terrio

Herci

:
Ben Affleck Bryan Cranston Alan Arkin Victor Garber John Goodman ...
Přehrát online O2
Premiéra: 29. 11. 2012
Distributor: Warner
DVD: 3. 4. 2013

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 75%
  0
  0
  23. 12. 2017
  Brenan88 (32446 bodů)

  Argo je dalším důkazem,že je Affleck prvotřídní režisér,ale průměrný herec. Výborný snímek ve kterém dokáže Affleck s naprostou přesností dávkovat informace a přitom budovat napětí. Navíc se mu perfektně povedlo zachytit dobovou atmosféru. Největší náboj dodává fakt,že se jedná o skutečnou událost.

 • 75%
  0
  0
  19. 7. 2017
  lamps (10416 bodů)

  Affleck opět nezklamal. Tentokráte sice nepostupuje zase s takovou suverenitou a první půlku filmu musí divák bez jakéhokoli emočního základu k daným událostem spíše přežít, než-li prožít, ovšem závěrečná, dalo by se říci strhující pasáž mě utvrdila ve vysokém hodnocení a hlavně v Affleckových režisérských kvalitách. Výborně načrtnutá napjatá situace, delikátní dobová atmosféra, překvapivě obstojný herecký výkon Afflecka a příjemné narážky na prolhanost a zkaženost filmového světa. To vše na pozadí velké únikové akce, která mě nakonec úplně pohltila a já držel hrdinům palce tolik, jako už dlouho u žádného jiného filmu. A navíc potřebná dávka klišé a a povinného zpestření směrem k publiku, které ještě zvýšili dynamičnost a působivost celého vyvrcholení. Mí oscaroví favorité byli tenhle rok sice z úplně jiného těsta, ale Affleck to na akademiky rozbalil v takovém stylu, že asi nemohl prohrát. Patriotismus je totiž silně návykový, navíc v takhle kvalitním zobrazení. "Argo, fuck yourself!"

 • 90%
  0
  0
  7. 4. 2013
  VitvarJane (4428 bodů)

  tak tenhle film mě naprosto dostal! Původně mě představa režírování bena Afflecka nijak neuchvátila, ale co se týká tohoto filmu, odhazuji veškeré svoje původní názory. už dlouho jsem u filmu každou jeho minutu nečekala se zatajeným dechem a nedoprovázela očima každý krok hlavním představitele. V tomhle filmu Ben ukázal, že vyrostl a dokáže dělat skvělý filmy. Oskar naprosto zaslouženej!

 • 85%
  0
  0
  21. 4. 2013
  Tom Hardy (4008 bodů)

  Už dlouho jsem postavy tolik "nepopoháněl" očima, jako u scény s telefonem v Argu. Ben Affleck mi dělá radost. O co nezajímavější je herecky (sry, Bene, ale vždycky budeš na můj vkus trochu moc koženej v obličeji), o to lepší podává výkon za kamerou. Argo je opravdu sympatická tichá pecka, která má navíc tu výhodu, že se celá ta šílenost skutečně stala (a k tomu ji někdo opravdu dobře scenáristicky zpracoval). U takových filmů rozhodně oscarových sošek nelituju. Zasloužený úspěch.

 • 85%
  0
  0
  20. 4. 2015
  evismaior (3383 bodů)

  Ben Affleck v dobré roli specialisty CIA, ještě lepší roli režiséra tohoto filmu a vůbec nejlepší roli falešného vedoucího produkce smyšleného sci-fi filmu Argo. Aneb jak dostat z Íránu šestici Američanů, kteří se skrývají v domě kanadského velvyslance a po případném odhalení a zajetí je nečeká nic dobrého. Těžko uvěřit, že by závěrečná scéna na letišti byla až takhle vyhrocená včetně těch stíhajících aut dosahujících startovní rychlosti velkého letadla, ale je úžasné, jak si až do poslední chvíle divák není koncem vůbec jistý. Už dlouho jsem neviděla tak napínavý příběh.

 • 80%
  0
  0
  1. 12. 2012
  Petrson (3321 bodů)

  Tak jsem přemýšlel, kolik je tam pravdy, kolik fikce. Určitě se to s vteřinovou přesnotí zlomových momnetů takto neudálo, i když vše vypadá velmi věrohodně, dokumnetárně, natočeno jako by z dané doby. Podle závěrečných titulků se člověk vrátí k pocitu, že to tak asi bylo, i když film to jistě přikrášlil a tvůrci to doplnili o "americký" závěr, který byl malinko navíc. Přesto jsem v kině seděl dvě hodiny v napětí a užíval si to. Ben Affleck mě mile překvapil jako herec, ale více jako režisér. Tak nějak to všem složkám v tomhle filmu sedlo, aniž by filmu vládla hvězda, či výjímečný herecký výkon, což pro dokumnetární pocit bylo skvělé.

 • 80%
  0
  0
  18. 12. 2012
  TARANTlNO (3309 bodů)

  Pokud jste viděli Affleckův snímek Gone, Baby, Gone, víte přibližně co očekávat. I přesto však režisér překoná všechny vaše představy.

 • 100%
  0
  0
  12. 3. 2013
  výfuk (2942 bodů)

  Bylo téměř jasné jak to skončí, ale Affleck nám to zkomplikoval a nikdo nevěděl jak to dopadne. Pravdivý příběh Arga, je něco na co nikdy nezapomenu, nejen, že to bylo tak napínavé, ale i krásné. Argo je jeden z nejlepších filmů, který jsem kdy viděl, a i když mám rád Spielberga a fandil jsem Lincolnovi (kterého jsem zatím ještě neviděl), musím říct, že si Argo Oscara zasloužilo. Chtěl bych jednoho dne se seznámit s Benem Affleckem a říct mu, že natočil úžasný a nezapomenutelný snímek. Argo, fucking self!!

 • 80%
  0
  0
  13. 12. 2015
  rkotvald (2865 bodů)

  Divácky vřelejší a atraktivnější verze Spielbergova Mnichova. Benu Affleckovi se již v třetím počinu podařilo vyhnout okovům mírného schematismu (viz Město) a mistrně skloubit autentické historické drama podle skutečných událostí, nečekaně vtipnou hollywoodskou satiru a žánrový thriller. Jistě, že většina situací ve filmu je záměrně dramatizována a jsou přidány i postranní vedlejší linky (Mendezova rodina) pro větší emocionální účinek, ale i tak Argo především překvapuje tím, jak je brilantně zrealizováno, že vyznívá jako intenzivní nenáročná žánrovka stejně jako seriózní kandidát na Oscara s politickým přesahem. Druhé zhlédnutí navíc skýtá potenciál více si všímat paralel mezi filmovou a agentskou profesí, které jsou si v lecčem velmi podobné.

 • 60%
  0
  0
  25. 11. 2012
  farb (2054 bodů)

  Bože, Bene, co je? Dva bohový filmy a teď tohle? Absolutně nechápu, co na tom americká kritika vidí. Retro feeling je, ale to je asi všechno. Nudně odvyprávěný dokument bez napětí, humoru (jen Arkin parkrát zaboduje) a vlastně čehokoli, co by stálo za zapamatování. Zklamání...

 • 45%
  0
  0
  13. 4. 2013
  karlik4801 (1928 bodů)

  Argo je jako rychlá a neřízená střela. Vedlejší události se vyřídily velmi rychle a rychle k hlavnímu ději. Délka filmu je dostačující a nenudí. Když se Tony Mendez snaží odvézt z Íránu zpět do USA šest uprchlíků, řeknete si, že tohle bylo skutečné. Ben Affleck dokázal natočit věrohodný film, kterému jsem uvěřil. Díky vžití do tohohle dramatu jsem si Arga celkem užil, jen zase škoda že si u mě Ben kazí pověst režiséra tím, že je opět v hlavní roli.

 • 80%
  1
  0
  21. 12. 2012
  Siddharta (1522 bodů)

  Prostě Ben Affleck hraje jinak a režíruje jinak. Vynikající atmosféra, napětí. Film, který budete sledovat v kině se zadrženým dechem. Vše vypadá tak nějak skutečně, reálně...

 • 90%
  0
  0
  25. 11. 2013
  lukas (867 bodů)

  Možná až moc hollywoodsky vygradované, ale nesmírně sympatické a vlastně nehvězdné. Leckdo asi tušil, jak to celé dopadne, ale způsob provedení, buzení emocí... Skoro dokonalost. Takže 90%

 • 95%
  0
  0
  13. 8. 2013
  Fanin (589 bodů)

  Dokonalý film. Někdo řeší realističnost. A pokud bych jí řešil taky tak bych filmu dal nižší hodnocení. Ale mě jde o požitek z filmu a to tento splňuje na 100%.

 • 70%
  1
  0
  2. 10. 2016
  hofmi (469 bodů)

  Film Argo je svižný film, i když občas i rychlost je na závadu. Vedlejší události proběhnou velmi rychle a sprintem se řítíme k hlavnímu ději. Délka filmu je odpovídající náplni a tím pádem film nenudí. Když se Ben Affleck pokouší odvézt z Íránu zpět do Ameriky šest uprchlíků, zdá se to reálné. Argo působí jako věrohodný film, kterému se dá uvěřit.

 • 95%
  0
  0
  17. 10. 2015
  sisisi (420 bodů)

  Skvělý, napínavý film.

 • 50%
  0
  0
  19. 5. 2014
  Llucinka (304 bodů)

  Nelíbí se mi znásilňování skutečných a hrdinských činů hollywoodskými producenty, Benem Affleckem obzvlášť...

76 75 ?
 • aero 75%
 • Mondyes 100%
 • katie-raijin-bosek 45%
 • Brenan88 75%
 • cinka001 80%
 • ladik-lexik-dortik 60%
 • Tomas_313 80%
 • MartyBanan 85%
 • Arnarmo 75%
 • Tupá stará treska 95%
všechna hodnocení (124)
jak hlasovat?

V žebříčcích uživatelů

1. místo z 5 v žebříčku uživatele výfuk
Sdílet tuto stránku:

Partneři: