BlacKkKlansman (Česká republika)
USA USA
128 minut

Žánry

:
Drama, Krimi, Thriller, Životopisný
Motto: Proniknout do nenávisti

Obsah

:
Na začátku sedmdesátých let minulého století se Spojené státy vařily v záplavě demonstrací za lidská práva. V téže době se jeden mladý černý kluk s gigantickým více »« méně

Režie

:
Spike Lee

Scénář

:
Charlie Wachtel David Rabinowitz Kevin Willmott Spike Lee Ron Stallworth

Herci

:
Adam Driver Alec Baldwin Topher Grace John David Washington Ryan Eggold ...
Přehrát online O2
Premiéra: 16. 8. 2018
Distributor: Cinemart

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 90%
  1
  0
  1. 12. 2018
  Brenan88 (39466 bodů)

  Pro mne je BlacKkKlansman jedním z nejlepších filmů letošního roku a když bůh dá i žhavý adept na Oscary. Už,když jsem viděl obsazení,tak jsem věděl,že budu spokojený. V hlavní roli ztvárnil můj oblíbenec z Hráčů John David Washington,který zde předvedl další výborný výkon a velmi mne bavil. Scénář je vypiplaný do sebemenšího detailu a navíc je nabitý trefnými dialogy s narážkami na současného amerického prezidenta Trumpa. Místy velmi zábavné,absurdní a plné satiry. Naopak jsou zde i místa,která diváka nutí přemýšlet co jsme to vlastně zač a kam nás naše jednání může přivést. Závěrečné záběry z protestů jsou až děsivé. Spokojenost!

 • 60%
  0
  1
  14. 4. 2019
  martin-mickey-stusak (16503 bodů)

  Příběh volně upravený na základě skutečných událostí. Zní to neuvěřitelně, ale údajně se tak opravdu stalo. Afroameričan a Žid se v roli tajných policistů infiltrují do komunity Ku Klux Klanu. Tak tomu se říká odvaha. Středem pozornosti je hlavně onen Afroameričan, neboť byl svého času historicky prvním policejním detektivem své rasy. Snímek je plný odkazů, myšlenek a filozofie, které jsou nedílnou součástí celého vyprávění k dosažení svého cíle. Nic naplat, je to vlastně taková umělecká protirasistická agitka na dnešní dobu setsakramentsky se hodící. To dokazuje i samotný závěr poukazující na dnešní dění jak v ulicích, tak i na politické scéně. Znepokojivé téma však ale není záměrně není tlačeno do popředí v rámci závažnosti. Na to byl režisér Spike Lee opatrný. Celý rozměr snímku, i přes svůj informační a v podstatě moralizační obsah, klasicky pojal v zábavné formě, což udělal jedině dobře. Lépe se téma a obrazotvornost po divácké stránce může uchopit. Spike Lee a jeho tvůrčí rukopis je prostě nezaměnitelný. Jenomže to je asi tak všechno. Snímek neříká nic jiného, než to, že američtí běloši jsou ti zlí a ostatní jsou ti dobří. Nic proti ničemu, historie je daná a příkladů je v tomto snímku uvedeno více něž dost, aby citům a pochopení bylo učiněno za dost, ale nic naplat, celkově to vyznívá úplně stejně, jako české agitky z padesátých let, které stejným způsobem očerňovaly imperialisty a vychvalovaly komunisty. Zkrátka a dobře, v celém tom protirasistickém zápalu se nějak v rámci politického rozhraní zapomnělo na známé Ježíšovo prohlášení: "Kdo z vás je bez hříchu, ať první hodí kamenem." Snímek je natočen velice dobře, ale svým jednostranným pohledem na danou problematiku v rámci současné politiky za použití historie z dob 70. let prostě nedělá dobrotu.

 • 75%
  0
  0
  1. 3. 2019
  Sheldon (13018 bodů)

  Předně. Tenhle film rozhodně není podle skutečnosti. Tedy možná je, ale realitě je na hony vzdálen. Sice to není do očí bijící jako u Tarantinových Hanebných panchartů, ale rozhodně bych tento film nezařazoval do kategorií filmů, které jsou dobrou ukázkou k tématu třeba do nějakých školních osnov. Tam stále patří Parkerova Hořící Missisipi, objektivně nejlepší film o KKK, který byl kdy natočen a jehož sledování je příjemné asi jako rána prknem do zátylku.

 • 80%
  2
  0
  8. 11. 2018
  lamps (12965 bodů)

  Spike Lee je extrémista. A navrch hrozný hovado. BlacKkKlansman je film s tak černým humorem, že by mohl na zahradě Zrození národa sbírat bavlnu, politickou nekorektnost dotahuje až na hranu a velmi chytře pracuje s vývojem dvou titulních postav, které se nejprve musí vydávat za jednu, aby se nakonec jednou skutečně staly. Chvílemi je to narvané nápady a satirickým vtipem, někdy však formálně vyumělkované a postrádající věrohodnost, kterou si Spike kompenzuje přidáním archivních záběrů a explicitními narážkami na Trumpa. Tak jako tak těžká kvalitka, která hlavně díky dynamickému vyprávění a špičkovým hercům nikdy neupadá do sterility, jíž se očividně bojí jak čert kříže.

 • 85%
  0
  1
  9. 12. 2018
  Blackhand47XD (1401 bodů)

  Příběh černošského policisty, který infiltroval KKK patří určitě mezi nejzajímavější filmy podle skutečných událostí, jenž prezentují rasovou nerovnost. Celý snímek rozhodně táhne obsazení, které do toho dává všechno, ať už jde o Adama Drivera nebo J. D. Washingtona. Samotná zápletka navíc není nijak překroucena, aby nám ukázala, že jeden černoch sejme celou organizaci, což je velké plus. Místo toho tu dostaneme klasický příběh vnitřní politiky, kdy to škrty v rozpočtu prostě nedovolí jednotce dotáhnout do konce. Podobně jako třeba v Narcos jsou nám tu krásně vykresleny obě strany i jejich myšlenkové pochody. Nikdo tu vlastně není úplně zlý, má pouze jiný názor a je pak na samotných jedincích, kam směřuje jejich vnitřní morální kompas. Závěr filmu pak krásně ukazuje, že podobná situace je tu i dnes a nenávist mezi rasami zdaleka neskončila. 85%

 • 55%
  0
  0
  14. 5. 2019
  Tomas_313 (1123 bodů)

  V souvislosti s režií Spikea Lee se mluví o zdánlivě ledabylé, odfláknuté režii, jež se nakonec vyprofiluje jako promyšlená hra s divákem. V tomto případě nelze mluvit o ledabylosti, spíše o strojovém vyprávění bez osobitějšího výraziva. Světlými problesky jsou první telefonát Ku-klux-klanu, romantická diskotéka, z níž nejvíce čpí příjemný sedmdesátkový feeling a záběr pracující se vzdalujícím se pozadím (Ron a Patrice svírají zbraně). Nejpůsobivější je pak samotný reálný předobraz, z jehož neuvěřitelnosti vyvstává pár plusových bodů, společně se závěrem, který počátek 70. let propojuje se současností sledem záběrů z rasových nepokojů z Charlotsville, na něž posléze reaguje Spikem nenáviděný Donald Trump. Zakončení tedy přináší jasnou zprávu, spíše snad výstrahu a obavu z přítomnosti, která je naneštěstí nejzapamatovatelnějším fragmentem celého filmu.

72 76 ?
jak hlasovat?
 • Tomas_313 55%
 • misalege 85%
 • loudaxxx 80%
 • panbubo 80%
 • martin-mickey-stusak 60%
 • netherlord 60%
 • Sheldon 75%
 • premontgomery 60%
 • Tino 60%
 • elišákkulišák 80%
všechna hodnocení (44)
Sdílet tuto stránku:

Partneři: