BlacKkKlansman (Česká republika)
« další názvy »
USA USA
128 minut

Žánry

:
Drama, Krimi, Thriller, Biografický, Adaptace knižní, Etnicky orientovaný, Oscarový, Retro
Motto: Proniknout do nenávisti

Obsah

:
Na začátku sedmdesátých let minulého století se Spojené státy vařily v záplavě demonstrací za lidská práva. V téže době se jeden mladý černý kluk s gigantickým více »« méně

Režie

:
Spike Lee

Scénář

:
Charlie Wachtel David Rabinowitz Kevin Willmott Spike Lee Ron Stallworth

Herci

:
Adam Driver Alec Baldwin Topher Grace John David Washington Ryan Eggold ...

Podívej se na BlacKkKlansman online!

Premiéra: 16. 8. 2018
Distributor: Cinemart
Jste na stránce filmu BlacKkKlansman. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu BlacKkKlansman myslíte! K 25. lednu 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27869 uživatelů. Děkujeme!

Recenze BlacKkKlansman


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 90%
  1
  0
  1. 12. 2018
  Brenan88 (44988 bodů)

  Pro mne je BlacKkKlansman jedním z nejlepších filmů letošního roku a když bůh dá i žhavý adept na Oscary. Už,když jsem viděl obsazení,tak jsem věděl,že budu spokojený. V hlavní roli ztvárnil můj oblíbenec z Hráčů John David Washington,který zde předvedl další výborný výkon a velmi mne bavil. Scénář je vypiplaný do sebemenšího detailu a navíc je nabitý trefnými dialogy s narážkami na současného amerického prezidenta Trumpa. Místy velmi zábavné,absurdní a plné satiry. Naopak jsou zde i místa,která diváka nutí přemýšlet co jsme to vlastně zač a kam nás naše jednání může přivést. Závěrečné záběry z protestů jsou až děsivé. Spokojenost!

 • 60%
  0
  1
  14. 4. 2019
  martin-mickey-stusak (24621 bodů)

  Příběh volně upravený na základě skutečných událostí. Zní to neuvěřitelně, ale údajně se tak opravdu stalo. Afroameričan a Žid se v roli tajných policistů infiltrují do komunity Ku Klux Klanu. Tak tomu se říká odvaha. Středem pozornosti je hlavně onen Afroameričan, neboť byl svého času historicky prvním policejním detektivem své rasy. Snímek je plný odkazů, myšlenek a filozofie, které jsou nedílnou součástí celého vyprávění k dosažení svého cíle. Nic naplat, je to vlastně taková umělecká protirasistická agitka na dnešní dobu setsakramentsky se hodící. To dokazuje i samotný závěr poukazující na dnešní dění jak v ulicích, tak i na politické scéně. Znepokojivé téma však ale není záměrně není tlačeno do popředí v rámci závažnosti. Na to byl režisér Spike Lee opatrný. Celý rozměr snímku, i přes svůj informační a v podstatě moralizační obsah, klasicky pojal v zábavné formě, což udělal jedině dobře. Lépe se téma a obrazotvornost po divácké stránce může uchopit. Spike Lee a jeho tvůrčí rukopis je prostě nezaměnitelný. Jenomže to je asi tak všechno. Snímek neříká nic jiného, než to, že američtí běloši jsou ti zlí a ostatní jsou ti dobří. Nic proti ničemu, historie je daná a příkladů je v tomto snímku uvedeno více něž dost, aby citům a pochopení bylo učiněno za dost, ale nic naplat, celkově to vyznívá úplně stejně, jako české agitky z padesátých let, které stejným způsobem očerňovaly imperialisty a vychvalovaly komunisty. Zkrátka a dobře, v celém tom protirasistickém zápalu se nějak v rámci politického rozhraní zapomnělo na známé Ježíšovo prohlášení: "Kdo z vás je bez hříchu, ať první hodí kamenem." Snímek je natočen velice dobře, ale svým jednostranným pohledem na danou problematiku v rámci současné politiky za použití historie z dob 70. let prostě nedělá dobrotu.

 • 70%
  0
  0
  23. 1. 2021
  Pete69 (18005 bodů)

  Další nekorektní snímek, aneb jak je třeba zatočit s bílým zlým mužem? Už mi to leze krkem. Nikdy jsem nebyl rasista, ale jestli mi pořád bude někdo servírovat toto a to nejen ve filmu, tak se ze mě brzy rasista stane proti mé vůli a přesvědčení.. z principu.. To co napáchal KKK jakých křivd se různé rasy mezi sebou dopustily.. to vše je strašné a ok to ukázat, ale posledních pár let už jsme na toto opravdu alergický. Pokud je ve filmu trio hrdinů, musí být bíložlutočerné. Afroameričan za chvíli ani nebude moci hrát zápornou roli.. a čeho se jako ještě dočkáme? Jinak film má svou kvalitu má ..

 • 75%
  0
  0
  1. 3. 2019
  Sheldon (16004 bodů)

  Předně. Tenhle film rozhodně není podle skutečnosti. Tedy možná je, ale realitě je na hony vzdálen. Sice to není do očí bijící jako u Tarantinových Hanebných panchartů, ale rozhodně bych tento film nezařazoval do kategorií filmů, které jsou dobrou ukázkou k tématu třeba do nějakých školních osnov. Tam stále patří Parkerova Hořící Missisipi, objektivně nejlepší film o KKK, který byl kdy natočen a jehož sledování je příjemné asi jako rána prknem do zátylku.

 • 80%
  2
  0
  8. 11. 2018
  lamps (14806 bodů)

  Spike Lee je extrémista. A navrch hrozný hovado. BlacKkKlansman je film s tak černým humorem, že by mohl na zahradě Zrození národa sbírat bavlnu, politickou nekorektnost dotahuje až na hranu a velmi chytře pracuje s vývojem dvou titulních postav, které se nejprve musí vydávat za jednu, aby se nakonec jednou skutečně staly. Chvílemi je to narvané nápady a satirickým vtipem, někdy však formálně vyumělkované a postrádající věrohodnost, kterou si Spike kompenzuje přidáním archivních záběrů a explicitními narážkami na Trumpa. Tak jako tak těžká kvalitka, která hlavně díky dynamickému vyprávění a špičkovým hercům nikdy neupadá do sterility, jíž se očividně bojí jak čert kříže.

 • 85%
  0
  1
  9. 12. 2018
  Blackhand47XD (2127 bodů)

  Příběh černošského policisty, který infiltroval KKK patří určitě mezi nejzajímavější filmy podle skutečných událostí, jenž prezentují rasovou nerovnost. Celý snímek rozhodně táhne obsazení, které do toho dává všechno, ať už jde o Adama Drivera nebo J. D. Washingtona. Samotná zápletka navíc není nijak překroucena, aby nám ukázala, že jeden černoch sejme celou organizaci, což je velké plus. Místo toho tu dostaneme klasický příběh vnitřní politiky, kdy to škrty v rozpočtu prostě nedovolí jednotce dotáhnout do konce. Podobně jako třeba v Narcos jsou nám tu krásně vykresleny obě strany i jejich myšlenkové pochody. Nikdo tu vlastně není úplně zlý, má pouze jiný názor a je pak na samotných jedincích, kam směřuje jejich vnitřní morální kompas. Závěr filmu pak krásně ukazuje, že podobná situace je tu i dnes a nenávist mezi rasami zdaleka neskončila. 85%

 • 55%
  0
  0
  14. 5. 2019
  Tomas_313 (1168 bodů)

  V souvislosti s režií Spikea Lee se mluví o zdánlivě ledabylé, odfláknuté režii, jež se nakonec vyprofiluje jako promyšlená hra s divákem. V tomto případě nelze mluvit o ledabylosti, spíše o strojovém vyprávění bez osobitějšího výraziva. Světlými problesky jsou první telefonát Ku-klux-klanu, romantická diskotéka, z níž nejvíce čpí příjemný sedmdesátkový feeling a záběr pracující se vzdalujícím se pozadím (Ron a Patrice svírají zbraně). Nejpůsobivější je pak samotný reálný předobraz, z jehož neuvěřitelnosti vyvstává pár plusových bodů, společně se závěrem, který počátek 70. let propojuje se současností sledem záběrů z rasových nepokojů z Charlotsville, na něž posléze reaguje Spikem nenáviděný Donald Trump. Zakončení tedy přináší jasnou zprávu, spíše snad výstrahu a obavu z přítomnosti, která je naneštěstí nejzapamatovatelnějším fragmentem celého filmu.

 • 80%
  0
  0
  13. 11. 2019
  mikysrba (432 bodů)

  Že si ale dal Spike Lee s novým plnohodnotným filmem pěkně načas, že ? Čekání bylo velmi dlouhé, ale ve výsledku stálo za to. Blackkklansman se opírá o historické souvislosti podložené skutečným příběhem. Rukopis Spikea Leeho zde ihned divák rozpozná, je to svěží odlehčený počin na povrchu, u kterého se i mnohokrát zasmějete, ale vězte, že v jádru tento film řeší velmi závažné sociální otázky, které i v dnešní době patří mezi aktuální témata (rasismus, KKK atd.). Velmi se mi zamlouval soundtrack, dále pak úžasné exteriéry. Samotné dialogy patřily mezi to nejlepší, co film nabídl (jednoduše třešnička na dortu). Herecké obsazení taktéž zahřálo u srdíčka, každý ztvárnil svou roli nesmírně přesvědčivě, synovi Washingtona předpovídám zářnou budoucnost, pokud i nadále bude mít takové štěstí na výběr rolí (má to v sobě). Opravdový příběh je místy až fantaskní, nechápu, jak se šéf KKK mohl dozvědět o pravé identitě Rona Stallwortha až v roce 2003, doopravdy neuvěřitelné. Když to shrnu, tak se divák během filmu pobaví, ale samotná témata (o které se film opírá) nutí k hlubokému zamyšlení. Za mě dávám 81 %

Hodnocení a recenze BlacKkKlansman

73 76 ?
jak hlasovat?
 • Mrykodaj 75%
 • Lovecour69 85%
 • Pete69 70%
 • antonin_nadvornik 80%
 • mims 80%
 • InJo 85%
 • mikysrba 80%
 • Blatouch72 65%
 • Yantcha 75%
 • Sáček 85%
všechna hodnocení (55)