Goodfellas (USA, originální název)
« další názvy »
USA USA
146 minut

Žánry

:
Drama, Krimi, Životopisný
Motto: "Mafiáni" -- Henry Hill, Brooklyn, N.Y. 1955.

Obsah

:
Brooklyn 1955. Školák Henry Hill sní o tom, že se stane gangsterem. vykonává drobné služby pro místní mafiány a když je zadržen policií kvůli pašování více »« méně

Režie

:
Martin Scorsese

Scénář

:
Martin Scorsese Nicholas Pileggi

Herci

:
Robert De Niro Ray Liotta Joe Pesci Lorraine Bracco Paul Sorvino ...
Premiéra: 10. 1. 1992
DVD: 15. 10. 2008

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  0
  0
  1. 12. 2014
  muzz (17585 bodů)

  Niro a Pesci super jako vždy, ale mně se kupodivu líbil i právě ten Ray Liotta, pěkný film, takové dneska kupodivu nikdo nedokáže natočit.
  Jako perličku bych dodal, že letos chytili zbývající účastníky loupeže peněz Lufthansy, udal je ten nejméně zaplacený z nich, taky už starý dědek :)

 • 100%
  0
  0
  8. 1. 2017
  Sheldon (11383 bodů)

  • Scorsese zpracovává skutečný případ organizovaného zločinu s neuvěřitelnou jistotou a suverenitou. Příběh vzestupu i nemilosrdného pádu Henryho Hilla je hereckým vrcholem Raye Liotty, kterému zdatně sekundují brilantní herci v epizodních rolích. Všechny však strčí do kapsy geniální Joe Pesci, jehož kreace patří mezi kultovní. Scorsese mu dal v asi nejslavnější scéně filmu volnou ruku. V nočním klubu se ptá mafián Tommy DeVito Henryho, jestli si myslí, že je vtipný? Funny však může znamenat v tomto případě i směšný a po ukázce brutálního násilí je jasné, že tento malý ďábel k smíchu rozhodně není. Slavná je i skvělá scéna večeře u maminky a pohřbívání chlapa v lese, kde je opět k vidění Scorseseho červená, jako symbol zla.
  • 85%
   0
   0
   10. 5. 2016
   lamps (10416 bodů)

   Mafiáni se stali legendou po právu. Scorsese nám ukazuje tehdejší zločinecké poměry bez zbytečných příkras, věrohodně, za vydatné pomoci typologicky perfektně obsazených herců a rozmanitého soundtracku, buduje dobovou atmosféru a pomáhá nám takřka dokonale porozumět specifické nátuře členů i vnějších stoupenců italské mafie. To vše pochopitelně zabaleno do formálního mistrovství, díky němuž nemá divák sebemenší možnost, aby třeba vinou vlastní chvilkové nepozornosti vypadl z perfektně sladěného rytmu, který dirigent Scorsese zkušeně diktuje prostřednictvím zmíněného soundtracku (kvůli hudbě bych chtěl tu doby tak moc zažít :), famózních herců (ústřední dvojice válí, Pesci nasazuje korunu) a skvělého scénáře, který staví hlavního hrdinu do konfliktu nejprve s morálkou (jeho otec), poté s rodinným životem a nakonec i proti svým, přičemž nepřestává gradovat a uchvacovat svou psychologickou věrohodností.. Pátou hvězdu si však nechávám pro sebe, přeci jen Casino mě coby nevinného diváka "sejmulo" ještě s daleko větší intenzitou..

  • 80%
   0
   0
   14. 2. 2017
   squirrelpool (6853 bodů)

   Scorseseho moc nemusím, ale tohle se mi líbilo, protože to ukazuje mafii asi nejvěrohohodněji. Prostě, že to není nějaký sbor novodobých, statečných rytířů, kteří se nebojí bojovat(násilí). Tady je vidět, že jsou to opravdu křiví paraziti, kteří se využívají navzájem. A, že přátelství má cenu jen tehdy když z něho plyne zisk, nebo nepřináší potíže. Přirozeně, jinak by se nemohli živit tím co dělají.
   Jinak DeNiro je klasicky výborný. Kdo mě překvapil byli pánové Liotta a Pesci. Ray předvádí neskutečný výkon a Joe mě naprosto dostal. Dřív jsem ho takhle vůbec neznal. Pro toho kdo je na tom podobně - kdyby byl Harry jako Tommy tak by se Kevin Sám doma v New Yorku nedožil.

  • 65%
   0
   0
   2. 12. 2012
   kedl (6360 bodů)

   Krásně natočený film o osudu jednoho mafiánskýho gangu... Všechno bylo perfektní až na 2 věci kvůli kterým nemůžu dát 5* ani kdybych chtěl.. takže za 1. přílišná délka a za 2. hlavní představitel Ray Liotta..Už po půl hodině jsem byl na něj alergickej..Vůbec mi tam nepasoval... ale jinak vážně supr zvlášť J.Pesci.. :-)

  • 80%
   0
   0
   4. 12. 2012
   jirka26 (6276 bodů)

   Skvělí Oscarový výkon J.Pesciho.

  • 85%
   0
   0
   26. 12. 2012
   Standa. (5601 bodů)

   Tenhle film bude vždycky tak nějak ve stínu legendárních Kmotrů, i když se jim může rozhodně aspoň vyrovnat. Joe Pesci si za jeho vynikající výkon zlatou sošku Oscara určitě zasloužil. Martin Scorsese si to pěkně napsal a ještě líp to zrežíroval.

  • 100%
   2
   0
   15. 4. 2017
   JosefTomas (4896 bodů)

   O proti Kmotrovi, má tento film mnohem rychlejší spád, tím ale nechci říct, že je Kmotr špatný, či horší, oba jsou skvělé. Martin Scorsese vdechuje mafii nový rozměr a dokáže udržet diváka u obrazovek, ať se děje cokoliv. Herecky přímo mistrovské a atmosférou tak temné a nepředvídatelné, že plná palba tu je bez debat.

  • 100%
   0
   0
   27. 9. 2012
   TARANTlNO (3309 bodů)

   Dokonalý Scorseseho dílo a další člen do mafiánského krimi podsvětí.Takových filmů s knižní předlohy si velmi vážím a jsem ohromen tak dokonalého vytvoření(mistr Scorsese) a přesun na stříbrné plátno v tak dobrém světle.Vůni knihy nechám stranou a přejdu na herecké výkony představitelů např.vrcholné trio: Ray Liotta - zahrál velmi dobře a velmi jsem si ho oblíbil,Robert De Niro - dokonalost,bez chybičky jak vždycky a Joe Pesci - zahrál bravůrně (zasloužený oscar),ale i ostatní členy rodiného přátelství cosa nostra ve vedlejších rolích jsou na jedničku!Goodfellas patří mezi elitu v tomhle žánru a je jedním s vrcholů Scorseseho tvorby. 90%

  • 90%
   0
   0
   9. 12. 2015
   rkotvald (2865 bodů)

   Výborně navybíraná dobová muzika jako průvodce historií – a nenudí, i když hraje furt. A vůbec se nemusí předstírat, že hraje z rádia (srv. Hořící keř). — Neromantizovanost těší – úplně jiné kafe než pozdější Skrytá identita. Opravdu si teď umím představit, že se člověk může účastnit všeho toho svinstva a připadat si u toho jako „goodfella“. A přitom se to vůbec netváří jako nějaká smrtelně vážná zlořády tepající analýza, jako leccos, co přišlo potom. — Navedl mě sem Woody Allen - není se co divit, že je to jeho oblíbenej film, ale on sám ty typický rodinný sešlosti a židovský humory umí ještě líp.

  • 85%
   0
   0
   31. 10. 2014
   stantheman (2163 bodů)

   Scorsese si drží laťku...Mafiáni v podáni Nira a Pesciho..opět bez chyby a k tomu skvělý výkon Liotty. na délku filmu u Martina S. jsme už zvyklí a díky scénáři to ani nepřipadne. Nakonec potlesk pro Pesciho , tak vymodelovaného mafiánského burana jinde asi nenajdete.

  • 90%
   0
   0
   14. 7. 2016
   sajzo (70 bodů)

   Po Godfather moj mafinsky film c.1. A nielen mafiansky. Milujem Scorceseho styl co sa tyka spadu , kamery a strihu (velmi dobry vyber spolupracovnikov). De Niro tak ako vsetci ostatni podavaju herecky vykon bez chyby. Soundtrack je z kategorie snov a nezabudnutelne sceny patriace do zlateho fondu kinematografie. Film aj ked nie kratky tak ubehne rychlo ako jedna cast simpsnov a da sa pozerat stale a stale dokola. Kiezby takych filmov bolo ovela viac. Bomba, klenot, mustsee!

  81 ? ?
  • Filmokolik 80%
  • bohhous22 100%
  • jarv 70%
  • JosefTomas 100%
  • cinka001 85%
  • Sheldon 100%
  • GNR1986 80%
  • Elizabett 75%
  • Tino 100%
  • JanTung 85%
  všechna hodnocení (101)
  jak hlasovat?

  V žebříčcích uživatelů

  Sdílet tuto stránku:

  Partneři: