American Gangster (USA)
« další názvy »
USA USA
157 minut

Žánry

:
Drama, Krimi, Thriller, Biografický, Film Noir, Adaptace knižní, Etnicky orientovaný, Gangsterka, Retro
Motto: Jsou dvě strany amerického snu.

Obsah

:
Čtyři ikony filmového průmyslu se sešly u kolébky akčního dramatu Americký gangster, který aspiruje na jeden z nejsilnějších zážitků, jež si v roce 2008 více »« méně

Režie

:
Ridley Scott

Scénář

:
Steven Zaillian Mark Jacobson

Herci

:
Denzel Washington Russell Crowe Chiwetel Ejiofor Josh Brolin Lymari Nadal ...
Premiéra: 3. 1. 2008
Distributor: Bontonfilm
DVD: 12. 5. 2008
Jste na stránce filmu Americký gangster. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Americký gangster myslíte! K 24. červnu 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28023 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Americký gangster


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 85%
  0
  0
  20. 12. 2017
  Brenan88 (45192 bodů)

  Kvalitní gangsterský snímek,které v dnešní době skoro nevznikají. Mohl bych tady vypisovat všemožné superlativa díky čemuž jsem si film zamiloval. Ono bude stačit,když napíšu jeden důvod proč si film pustit. Tím důvodem je - Washington. Celý snímek si ukradne pro sebe a pokaždé,když se objeví před kamerou,tak předvádí to nejlepší ze sebe. Americký gangster si klidně může dovolit jít do srovnání s takovými filmy jako je Kmotr,nebo Tenkrát v America a vyjde z toho s čistým štítem.

 • 90%
  0
  0
  15. 9. 2018
  Pete69 (20286 bodů)

  Perfektní gangsterka.. řekl bych téměř dokonalá. Filmy na základě pravdivém příběhu jsou u mě navíc automaticky vždy o něco výše. Denzel Washington předvedl vrcholný výkon své kariéry a zastínil Russella Crowe a všechny ostatní. Režie Ridleyho Scotta také udělala své - 90%.

 • 90%
  0
  0
  6. 1. 2014
  muzz (18023 bodů)

  Tenhle film mě překvapil (když jsem si ho pustil, netušil jsem o čem to bude a kdo v tom hraje). Washington hraje skvěle, atmosféra hutná, nevadilo ani neobvykle velké množství nebělochů (přece když se řekne Mafie, musí tam být Taloši, ne?). Kupodivu hlavní hrdina měl moje sympatie, byl to takový pragmatik :)
  Navíc, bylo to natočeno podle skutečné události, což mám u filmů vždycky rád.
  A proč jsem z toho asi měl ten dobrý pocit? Riddley Scott, no. Je to poznat. Pan režisér.

 • 90%
  0
  0
  20. 10. 2015
  Sheldon (16015 bodů)

  Stříhat materiál z pěti kamer je neskutečná pruda. Střihačem filmu byl tradiční Scottův spolupracovník Pietro Scalia, kterému leží na polici Oskar za JFK Olivera Stonea a za Černý jestřáb sestřelen a na zdi má plakety s nominacemi za Gladiátora a Dobrý Will Hunting. Scalia si vždy vezme nesestříhaný materiál s označenými záběry Ridleyho Scotta, které se mu nejvíc líbí. Scott pak označí nejlepší jetí a dopíše seznam poznámek. Pak dodá v postsynchronech poznámky k nejlepším výkonům v dabingu. Scalia to pak všechno vezme a začne dřít. V momentě, kdy mu to k sobě nepasuje, začíná dělat další verze a hrabe se v desítkách hodin natočeného materiálu a připravuje vlastní verze, které většinou po agresivních výbuších vzteku Scott schválí. Jenže Scott ví co dělá, dovede pracovat i s velmi problematickými primadonami a filmu dodává eleganci rozpohybovaného výtvarného díla vysoké úrovně a své řemeslo zvládá jako málokdo. Tenhle film je majstrštyk.

 • 90%
  0
  0
  22. 4. 2020
  lamps (14844 bodů)

  Vietnamský gangster alias trochu jiný záběr na řiť, do níž Amerika po druhé světové směřuje a kolem níž lze tančit s bankovkami, samozřejmě s více či méně špinavýma rukama. Parádně svižné, skoro jako ve stylu zlatých Scorseseho žánrovek, umně gradované v informačních a motivačních paralelismech mezi aktéry a natočené s jistou učitelskou odtažitostí, díky níž lze vnímat nejen titulní příběh postav, ale i celkový výpovědní a nadčasový diář o době a propojenosti jednotlivých sociálních či ideologických složek. A současně nonstop zábavné jako ryzí 'policejní' gangsterka. Tři hodiny bohatě splaceny.

 • 75%
  0
  0
  4. 12. 2012
  jirka26 (6287 bodů)

  další Scottův velkofil. Viděna rozšířená verze.

 • 65%
  0
  0
  30. 12. 2012
  Standa. (6167 bodů)

  Pro mě docela zklamání, čekal jsem to o hodně lepší.

 • 85%
  0
  0
  28. 9. 2012
  TARANTlNO (3339 bodů)

  Další výborný (mafiánský) krimi s příchutí drog,špinavých peněz a vrcholem Washingtona(nejlepší role,kterou zahrál za poslední dobu).Celý průběh je nalinkovaný na skvělým scénáři a nadvládou hereckých výkonů dvou mužů,ikdyž byl Crowe za zády výborného Washingtona,který táhl celý film - rozhodně nezklamal.Režie prvotřídní,velmi propracovaná do detailu a u Ridleye Scotta pro mě už předem očekávaná.Každá scéna má svojí kvalitu a přes 150 minut kvalitní filmařiny nesmí ani jediná chybět.Vrcholem zůstávají Kmotr,Mafiáni,Tenkrát v Americe a Casino,,ale Americký gangster se k nim velmi přiblížil.

 • 85%
  0
  0
  3. 8. 2012
  pantak (3279 bodů)

  Nic vytknout nemůžu,jen chválit!!!

 • 60%
  0
  0
  6. 2. 2013
  výfuk (2971 bodů)

  Čekal jsem víc. Asi hodinu a půl jsem čekal kdy příjde zápletka. Rád bych film zařadil mezi nej... Mafia Story, ale to nejde. Když ta zápletka přišla, bylo možná už moc pozdě na pochopení. Film mě zklamal. Již mnohokrát jsem byl vstřícný k jiným filmům, ale tady už to neudělám. Promiň Ridley, ale tohle je ten nejslabší film, který jsem zatím od tebe kdy viděl.

 • 85%
  0
  0
  20. 8. 2016
  Liki12 (446 bodů)

  Gangstera jsem viděl dva dny po dvojnásobném nasátí finální verze Blade Runnera a překvapilo mě, jak moc podobné mi ty filmy připadaly. Žádný z nich nemá výraznou scénu, jeden nebo dva vrcholy, které by na sebe strhávaly pozornost a bránily postupné gradaci. A je to dobře, protože tenhle volně vyprávěný příběh jednak vypadá jako opravdový výsek ze skutečných událostí a hlavně do sebe - podobně jako Blade Runner - vcucne a rozemele až v samotném finále. Ridleyho další pecka bez zjevných slabých míst navíc výborně tematizuje etické a ideové základy, na nichž vyrostla dnešní Amerika. Dnešní pořadí slavných dědoušků proto zní: Ridley, Clint, pak dlouho dlouho nic ... a nakonec přechválený Marty.

 • 90%
  0
  0
  27. 2. 2015
  Luci69 (156 bodů)

  Tohle je jeden z těch příběhů, kdy stejně nakonec fandím více tomu zločinci než policii. Závěr filmu mi potvrdil potvrdil proč. Realistické, žádné přehánění, a přitom brilatní kriminální drama. Myslím, že Americký gangster je velmi autentickým zobrazením skutečné historické etudy. Ruby Dee byla zcela poprávu nominována na Oscara, škoda, že ho neobdržela, podle mě by si ho za svůj výkon zasloužila. Překvapilo mě, že nominován nebyl i sám Denzel Washington, který s rolí Franka Lucase stotožnil naprosto fantasticky. Dokonale zvolení herci, kteří se ke svým rolím hodí více než kdokoli jiný, to už zkrátka patří mezi všeobecně známý um starého dobrého Ridleyho Scotta.

 • 95%
  0
  0
  17. 3. 2016
  Lady Adel (118 bodů)

  viděno teprve teď v televizi a jsem unešena, skutečný příběh zpracovaný tak aby skutečným byl. Russel i Denzel jsou ve velké formě a zbytek zkorumpovaných či správňáckých policistů přizvukuje jako dobře sladěný orchestr. Nahlédnout pod pokličku reálných historek mě baví, následně si vyhledám tu skutečnost. Tady to Scott v podstatě trefil dokonale.

Hodnocení a recenze Americký gangster

78 87 ?
jak hlasovat?
 • Crreed 85%
 • Reacherjack2016 80%
 • Mrykodaj 75%
 • InJo 85%
 • homedo 70%
 • Mikik4444 90%
 • lamps 90%
 • Pyrkh86 95%
 • Riverdon 60%
 • mims 90%
všechna hodnocení (152)

V TV

V žebříčcích uživatelů

5. místo z 43 v žebříčku uživatele Dark_Knight30
37. místo z 39 v žebříčku uživatele ZARaz
109. místo z 119 v žebříčku uživatele pantak
220. místo z 268 v žebříčku uživatele DiegoK
6. místo z 8 v žebříčku uživatele výfuk