Pavel Trávníček

?

Pro výpočet aktuálního kariérního skóre využíváme uživatelské hodnocení u filmů a seriálů skrz celou kariéru tvůrce. Největší váhu pro výpočet mají poslední díla kariéry. Výsledné číslo ovlivňuje také popularita, oblíbenost a získání filmového ocenění.

Pro výpočet kariérního skóre nebyly splněny podmínky.

Pavel Trávníček
Pavel Trávníček je český herec, moderátor, režisér a podnikatel. Narodil se v roce 1950 v Konici u Prostějova a po maturitě na střední škole se přihlásil na JAMU. Po absolutoriu získal angažmá v Divadle bratří Mrštíků v Brně a následně přešel do Prahy do Divadla E. F. Buriana a Městských divadlech pražských. Od roku 1993 je na volné noze, založil uměleckou agenturu Marucus a Divadlo Skelet (nyní Theatre Illusion Biograf). Filmová a televizní kariéra Pavla Trávníčka Před kamerou debutoval Pavel Trávníček ještě jako student JAMU v pohádce Václava Vorlíčka Tři oříšky pro Popelku (1973). Film se stal neuvěřitelným hitem i mimo hranice Československa. Nabytou slávu ale Pavel Trávníček nedokázal využít a prosazoval se nadále jen v pohádkách či televizních inscenacích. Z vybraných projektů tak můžeme jmenovat pohádky Třetí princ (1982), O brokátové růži a slavíku z perleti (1982), Taneček přes dvě pekla (1982), O chytrém Honzovi (1985), Jak se mele babí hněv (1986), O štěstí a kráse (1986), Kalhoty od krejčího ze Lhoty (1988) a O princi Bečkovi (1988). Za zmínku ale stojí i dramata Drsná Planina (1979), Starožitníkův krám (1980), Vnitřní zrak (1983), Psí kůže (1983), Případ Auffenberg (1993) a seriály Přítelkyně z domu smutku (1993), Laskavý divák promine (1994) a Manželská tonutí (1996). Od roku 1998 spolu se Sabinou Laurinovou moderoval Pavel Trávníček zábavný hudební pořad DO-RE-MI, ale hlavně se uplatnil v dabingu. Hlasem Pavla Trávníčka hovoří například Alain Delon, John Travolta, Terence Hill nebo Alan Alda. Osobní život Pavla Trávníčka Pavel Trávníček byl čtyřikrát ženatý a má tři syny. První manželkou Pavla Trávníčka byla herečka Simona Stašová s druhou baletka Eva Štefková. Z druhého manželství má Pavel Trávníček syna Adama. Syna Pavla má s herečkou Helenou Dytrtovou, se kterou ale do manželství nevstoupil. Třetí manželka Lucie Vrbová byla provozní v Divadle Skelet a zatím poslední manželkou Pavla Trávníčka je zpěvačka Monika Fialková, se kterou má syna Maxmiliána. V roce 2022 byl Pavel Trávníček obviněn dvěma ženami ze znásilnění. Policie oba případy vyšetřila (jeden byl z roku 2000 a druhý z roku 2002) a došla k zjištění, že ačkoli k oběma incidentům skutečně došlo nelze je nijak potrestat. V prvním případě kvůli promlčení případu a v tom druhém kvůli staré formulaci zákona, podle které nebyl vyšetřovaný incident znásilněním.Pavel Trávníček: Filmografie 158Dodatečné informace

Narození:
26. 10. 1950
Konice, Československo
Český dabing:

Další články

 1. První dojmy: Tři přání pro Popelku jsou návodným filmem, který potvrzuje kvality Vorlíčkovy kultovní pohádky
  17. 12. 2021
  První dojmy: Tři přání pro Popelku jsou návodným filmem, který potvrzuje kvality Vorlíčkovy kultovní pohádky

  V pražském kině Lucerna dnes proběhla novinářská projekce norské verze pohádky Tři oříšky pro Popelku (1973). Tvůrci Třech přání pro Popelku (2021) to zmiňují v titulcích a režisérka Cecilie A. Mosli na to upozornila též v krátkém civilním videu, které tuzemskému publiku zaslala. Přinášíme první dojmy z filmu, který bude mít v českých kinech premiéru ve čtvrtek 23. prosince.

 2. Nejčastěji zfilmovaný pohádkový příběh nejspíš pochází z Číny
  15. 12. 2021
  Nejčastěji zfilmovaný pohádkový příběh nejspíš pochází z Číny
 3. 20 filmů, které jsou tak příšerné, až si vysloužily kultovní pověst
  16. 1. 2021
  20 filmů, které jsou tak příšerné, až si vysloužily kultovní pověst
 4. Nejoblíbenější a nejobsazovanější princové českých pohádek
  28. 12. 2020
  Nejoblíbenější a nejobsazovanější princové českých pohádek
 5. Láska na druhý či třetí pokus. Těmto pohádkovým dvojicím to jednou nestačilo
  20. 12. 2020
  Láska na druhý či třetí pokus. Těmto pohádkovým dvojicím to jednou nestačilo
 6. Originál versus dabing: Jak vypadají české hlasy seriálu M.A.S.H.?
  28. 1. 2020
  Originál versus dabing: Jak vypadají české hlasy seriálu M.A.S.H.?

  Co se týče dabingu, je to jako se vším, najdete stoupence i odpůrce. Český dabing patřil v jisté době ke skutečné špičce ve svém oboru, což se bohužel v posledních pár letech tragicky změnilo. I tak je ale neodmyslitelnou součástí české filmové i televizní produkce. Konec konců, bez dabingu by si neškrtla řada z nás, o dětech a většině seniorů nemluvě. Navíc v televizi to ani jinak nejde.

 7. Pavel Trávníček se chystá počtvrté oženit!
  1. 2. 2012
  Pavel Trávníček se chystá počtvrté oženit!