Když promluvila

65%
Když promluvila

Reportérky amerického listu New York Times Megan Twohey a Jodi Kantor napsaly jeden z nejdůležitějších článků dané generace, neboť pomohl prolomit desítky let strachu a mlčení o rozsáhlém a zcela běžném sexuální obtěžování v Hollywoodu. Toto je jejich cesta za pravdou.
Recenze: Když promluvila

Kinobox.cz
65%

Skutečné kamarádky Carey Mulligan a Zoe Kazan v detailně vyrešeršovaném novinářském dramatu ztvárňují dvojici žurnalistek, které od hledání pravdy neodradí ani neustálé odmítání ze strany vyděšených obětí Harveyho Weinsteina.


filmfanouch6
filmfanouch6
12 644 bodů
8
Když promluvila obstojí jako důstojný nástupce Všech prezidentových mužů a Spotlightu, kdy poutavě vypráví o jednom z nejzásadnějších případů uplynulé dekády a přináší nutné poselství o integritě. Pod zdánlivě komorním audiovizuálním provedením se jeden z nejsilnějších filmů roku…. Více zde
mojmir.sedlacek
6 060 bodů
6
Film Když promluvila se vrací do roku 2016, kdy investigativní novinářka deníku The New York Times Megan Twohey pomohla zveřejnit příběhy několika žen obtěžovaných tehdejším prezidentským kandidátem Donaldem Trumpem. Odvážné oběti se od veřejnosti dočkaly jen odsudků, pohrdavých komentářů či dokonce výhrůžek ze strany podporovatelů Trumpa, jehož americký lid zhruba měsíc po vydání článku zvolil prezidentem nejmocnější země světa. Zklamanou Twohey (Carey Mulligan) o pár měsíců později osloví její redakční kolegyně Jodi Kantor (Zoe Kazan), k níž se dostala informace, že jeden z nejúspěšnějších hollywoodských producentů Harvey Weinstein sexuálně napadl známou herečku Rose McGowan a že podobných případů se ve věhlasné továrně na sny odehrálo mnohem více.
blackkocour
blackkocour
3 745 bodů
4
Harvey Wepřík si mříže určitě zaslouží, sto padesáti kilové prasce, co si za zdí natáčení mohlo dovolit všechno, co mu fetištická fantazie jen napadla, a mohla volně projevit. Případy jako jsou u sexuálního harašení (aneb s politiky stále netančíme..), které nejvíce postihujou převážně ženy, jsou celá léta odložena do šuplíku, a desítky let na něho nikdo nesáhne, protože jo, vy si řeknete, proč to teda nenahlásily už dříve, a dlouhá letá měli pod(če)pičí? Ale ano, některé vzaly krom šmínek i odvahu, a opravdu to nahlásily u policie, ale kdo by věřil mladý pipině, že jim Bill Cosby sahal pod sukní? Víte, takový sexualní pervezák se nikdy neprojeví navenek až moc podezřele, a jsou to ve většině případu sympaťáci, slušný lidé (něco jako Flanders), a Cosby je televizní tatínek století, oblíbený v každém rodinném obyváku, takže buď je to feministická pinda, co mu chce jen uškodit. Pak se to táhle jako psí hovno z koberce, a natočí se něco jako Spotlight 2, ale ne, tohle byl dvou hodinový táhnoucí sopel, který se ještě utřel do rukávu, a lepil se ještě dva dny. Taková rada, určitě se najde méně než hodinovej dokument, který shrne to nejdůležitější, co byste měli vědět, ne vymyšlenou omáčku kolem pro efekt přiběhového aparátu. Nebo co dokáže youtube video za 10 minut, a ušetří to čas.

Dodatečné informace

Původní název:
Když promluvila (více)
  • USA Když promluvila
  • USA She Said
Premiéra v ČR:
1. 12. 2022
Distributor:
CinemArt
Země původu:
USA
Rozpočet:
32 mil. USD
Tržby:
13,9 mil. USD (celosvětově)
Čeština:
Když promluvila je dostupný s českými titulky a českým dabingem

Podobné


Powered byJustWatch