Promising Young Woman (USA)
USA USA
113 minut

Žánry

:
Drama, Krimi, Thriller, Feministický, Oscarový

Obsah

:
Cassie (Carey Mulligan) byla nadějná mladá žena … dokud se vše ze záhadného důvodu vše nezměnilo. Zdá se, že v jejím životě není nic takové, jak se zdá: více »« méně

Režie

:
Emerald Fennell

Scénář

:
Emerald Fennell

Herci

:
Carey Mulligan Bo Burnham Laverne Cox Clancy Brown Jennifer Coolidge ...
Premiéra: 27. 5. 2021
Distributor: Cinemart
Přístupnost: MP-15
Jste na stránce filmu Nadějná mladá žena. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Nadějná mladá žena myslíte! K 23. březnu 2023 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28343 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Nadějná mladá žena


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 60%
  0
  0
  18. 1. 2021
  Brenan88 (46332 bodů)

  Nadějná mladá žena si hrdě kráčí za Oscarovými nominacemi a přitom hrdě drží vztyčenou vlajku s nápisem #metoo. Pokud má nějaké téma stále silnou výpovědní hodnotu,tak je to právě toto. Kolem filmu se už samozřejmě nesou samé pochválné komentáře a ocenění. No u mě to tak kladné není. V první řadě mám problém s Mulligan. Jakkoliv je sympatická a výborná herečka,tak jde vidět,že už něco pamatuje. Moc se mi do této role prostě nehodila,ale na druhou stranu mne bavilo sledovat její jízdu za pomstou. Druhá věc je míra násilí. Není zde v podstatě žádné a myslím,že je to škoda. Bylo zde pár scén,které po tom vyloženě volaly. Jenže kdo chce Oscara míti nesmí v sobě násilí míti. No a pak je to závěr,který nebude sedět každému a já si nejsem jistý jestli mě dostatečně uspokojil. Každopádně je zajímavý.

 • 65%
  0
  0
  8. 3. 2022
  Pete69 (23395 bodů)

  Mladá žena, která se rozhodně napravit křivdu z minulosti a všichni sexuální predátoři se musí mít na pozoru. Zpracování je nevšední, zvláště přezpívané hudební pecky jsou do filmu pěkně zapracované a na film se dobře dívá. Závěr je zajímavý, ale přeci jen snímku chybí troška té šťávy navíc.

 • 75%
  0
  0
  18. 1. 2021
  lamps (14934 bodů)

  Sice to hraje hlavně v závěru dost na efekt, ale zvědavost je našponovaná na dost slušnou úroveň a osudem hlavní postavy dokáže příběh dokonce i příjemně překvapit. Carey Mulligan je dobrá (i když jsem se nemohl zbavit pocitu, že oproti ostatním vrstevníkům vypadá nějak staře) a vůbec - na to, jak blízko nekontrolovatelnému feministickému blábolu námět byl, tak nakonec vše drží dost přesvědčivě pohromadě a nesklouzává se k laciné parodii. Kvalitní #metoo jednohubka, která chlapy jen samoúčelně nese*e. :)

 • 80%
  0
  0
  17. 7. 2021
  marie-kolarova (2639 bodů)

  Poněkud surová hříčka s jediným cílem – pomsta všem chlapům, kteří si myslí, že opilá holka je volně k dispozici. Není to seriózní drama, ale způsob, jak prezentovat pokrytectví dvojího metru. To se to krásně, s lehkostí a nadhledem káže, jak se má slušná dívka chovat, dokud se neukáže, že ve hře je vlastní dcera. Závěr koresponduje s celkovým nastavením a stylem, a proto jej docela beru. Nejméně propracované je obrácení advokáta, ale budiž, asi mu ta špína přetekla přes hlavu. Každopádně je stylová prezentace #MeToo vcelku originálního pojetí s dobrou demonstrací, o co se jedná.

 • 80%
  0
  0
  2. 2. 2021
  Vurhor (2021 bodů)

  V podstatě film o #MeToo (zabalený v revenge edici). Který se ale mně, velkému kritikovi téhle kampaně, velice líbil. To jsou mi věci! Promising Young Woman může na první pohled působit dojmem psychologického dramatu, čímž také částečně je, ale zároveň se honosí kabátem mrazivého thrilleru, který byl v některých chvilkách nečekaně napínavý. Film divákovi představuje děj, jehož hlavní motiv (určitá tragická událost) je vyjevován po kouskách, díky čemuž si snímek dobře udržuje divákovu pozornost z čiré zvědavosti z toho, co přesně se vlastně stalo. Zároveň má ale lehce temnou a tajemnu atmosféru, během které se ono napětí dá vyloženě krájet. Hodně tomu pomáhá i skvělá Carey Mulligan, která se právě stala mou oscarovou favoritkou za nej. ženský herecký výkon. Pokud znáte Chan-wook Parkovu trilogii o pomstě (filmy jako Old boy, Nebohá paní Pomsta), tak zde najdete pár podobností - dobře napsaná hlavní postava, jistá nepředvídatelnost, náhlá změna stylu a ducha filmu, atd. I přestože se tam některé postavy chovaly poměrně nelogicky, tak je film ve výsledku velice slušným a dobře natočeným revenge thrillerem, který stopro stojí za zhlédnutí. Tu MeToo problematiku sice pokryl krapet povrchně, ale vlastně to funguje. Aspoň to pro nás chlapy je poučením, že když chceme sbalit holku, neměli bychom jí kvůli tomu opíjet.

Hodnocení a recenze Nadějná mladá žena

69 76 ?
jak hlasovat?
 • rublik05 90%
 • warlock 75%
 • Mikik4444 85%
 • Pete69 65%
 • dav.bal 75%
 • sabule 60%
 • bayern 40%
 • marie-kolarova 80%
 • lukas 75%
 • Vojtas87 80%
všechna hodnocení (21)