Thelma & Louise (USA)
« další názvy »
USA USA
130 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Drama, Krimi, Thriller, Road Movie, Feministický, LGBTQ+, Oscarový
Motto: Někdo kdysi řekl, začněte žít... Tak to udělaly.

Obsah

:
Samostatná, životem zatrpklá servírka Louise Sawyerová a její kamarádka, poddajná, despotickým manželem Darrylem ovládaná Thelma Dickinsonová, se vydají více »« méně

Režie

:
Ridley Scott

Scénář

:
Callie Khouri

Herci

:
Susan Sarandon Geena Davis Harvey Keitel Michael Madsen Christopher McDonald ...
Premiéra: 6. 2. 1992
Přístupnost: MP-18
Jste na stránce filmu Thelma a Louise. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Thelma a Louise myslíte! K 3. červenci 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28027 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Thelma a Louise


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 65%
  0
  1
  30. 11. 2014
  muzz (18023 bodů)

  Děj: dvě pipky, co jsou již celkem dlouho vdané, si najednou uvědomí, že mají zlé muže, tak od nich utečou, a na cestě zabijí nějakého otravného blba, tak tedy ujedou, je z toho pak chvíli jakási ženská verze takové "on the road"; nu, a pak, když je dožene policie, která zázračně ví o tom, že to bylo v sebeobraně, spáchají sebevraždu obzvláště hloupým, ale efektním způsobem, který filmu zajistí nesmrtelnost

  Ridley Scott je geniální režisér, ale tady to je fakt úlet, tohle je asi to nejstrašnější co kdy vytvořil, a nezachrání to ani hvězdný casting, včetně štěku mladého Brada Pitta

 • 80%
  0
  0
  13. 5. 2020
  Sheldon (16016 bodů)

  Scott si vzal dvě charakterní herečky Susan Sarandon a Geenu Davis a natočil mistrovský kousek. Kritika ho překřtila na feministického režiséra, což Scott popírá, i když by s takovou pověstí jistě dostal lepší hodnocení od poloviny amerických redakcí. Jeho cílem bylo natočit film o silných postavách, který je postavený na příběhu, tedy žádné vizuální hříčky, nic moc jinotajného. Zkrátka film pro publikum s jasným poselstvím. A tahle formule mu vyšla dokonale. Ve filmu se objeví v epizodní roli Brad Pitt. Závěrečný obraz vešel do dějin amerického filmu.

 • 90%
  0
  0
  18. 12. 2017
  lamps (14847 bodů)

  Nádhera! Určitě nejlepší road movie, co jsem doposud viděl, a zároveň druhý nejlepší Scottův počin hned za nedostižným Vetřelcem(sorry, Gladiátore). Hlavní hrdinky utvořily úžasnou ústřední dvojici a jen sledovat jejich heroické výkony je slast, jaká se nenaskytne zrovna každý den. Scénář plný životních hořkostí, ale současně i obrovského odhodlání a entuziasmu dvou zatrpklých a energických slečen by měl být střežen jako nablýskaný klenot světové kinematografie. Protože sledovat a prožívat tento příběh je pro nás filmové fanoušky to samé, jako když zašpiněný zlatokop objeví v nekonečné důlní šachtě dvoukilový zářící drahokam- v první chvíli jen němě sedíte a všechno si zpracováváte, ovšem postupně naprosto propadáte zážitku, jenž se právě udál. Scott ten drahokam našel, a vytěžil z něj absolutní maximum..

 • 100%
  0
  0
  9. 6. 2014
  cerfik (7185 bodů)

  Takových filmů, kde si vše sedne na to správné místo s originalitou, vtipem, tíhou i lehkostí žití, skvělými hereckými výkony a nádherou americké přírody. Tenhle Ridleyho skvost si ještě pustím, patří k těm, co mají k perfektnímu provedení navíc duši.

 • 90%
  0
  0
  18. 11. 2012
  kedl (6379 bodů)

  Senzační road movie, s perfektními hereckými výkony. Green Davis(Thelma) byla, tak trochu roztěkaná, na rozdíl od Susan Sarandon (Louise), která si hrála na kurážnou dámu, kterou nic nezastaví a nakonec první větší role pro Brada Pitta jako floutka se "sexy zadkem".

 • 80%
  0
  0
  9. 12. 2015
  rkotvald (3158 bodů)

  Dnes již klasická road movie o dvou ženách,které si vyjedou na výlet odpočinout od svých starostí,ale zvrhne se to v útěk před zákonem.Ridley Scott je výborný režisér a tohle je jeden z jeho vůbec nejlepších filmů.Geena Davis zde podala svůj životní výkon,ale výborná je především Susan Sarandon,která svou Louisu obdařila rozhodností a neústupností sobě vlastní.Ve vedlejších rolích excelují především Harvey Keitel a Michael Madsen.No a ten závěr,to je jeden z nejsilnějších momentů v historii filmu.Na pět hvězdiček ale zatím nejdu,na to si ještě počkám do dalšího zhlédnutí.

 • 95%
  0
  0
  21. 7. 2013
  výfuk (2972 bodů)

  Film, který se dennodenně nevidí. Tento příběh je jeden z nejkultovnějších a proto si zaslouží ocenit. Ridley mě již mnohokrát zklamal a kvůli tomu jsem tomuto snímku příliš nevěřil, ale nakonec se stal opak. Scotty příjemně překvapuje. Thelma s Louisou jako ženy svého práva a své cti. Úžasný prožitek se Susan a Davis, které působili jako nezkrotné a nezastavitelné ženy osudu bez daného cíle. Keitel mě v jeho malé roli docela okouzlil a jemu bych zde věřil vše. Pittův sexuální debut a Madsenova nadsázka lásky. Thelma s Louisou jsou úžasné příběhy, které nemají konce ani začátku. Nejlepší a nejkultovnější Scottův film.

 • 90%
  0
  0
  8. 1. 2013
  miza (2313 bodů)

  Poprvé mě tento film uchvatil a nějak to ve mě zůstalo až doposud.

Hodnocení a recenze Thelma a Louise

79 ? ?
jak hlasovat?
 • Psychotronix 60%
 • Mrykodaj 70%
 • Crreed 85%
 • jarv 80%
 • InJo 75%
 • Sheldon 80%
 • Scintilla 75%
 • Yantcha 75%
 • jan-fero-fabera 90%
 • Smaltan 75%
všechna hodnocení (112)

V žebříčcích uživatelů

2. místo z 8 v žebříčku uživatele výfuk
5. místo z 26 v žebříčku uživatele Psisko59
14. místo z 16 v žebříčku uživatele fata morgana
23. místo z 48 v žebříčku uživatele trym
54. místo z 68 v žebříčku uživatele evismaior
91. místo z 383 v žebříčku uživatele Psisko59
37. místo z 84 v žebříčku uživatele Psisko59
49. místo z 51 v žebříčku uživatele dav.bal