Fargo (Velká Británie)
« další názvy »
Velká Británie Velká Británie
USA USA
98 minut

Žánry

:
Drama, Krimi, Thriller, Film Noir, Feministický, Oscarový

Obsah

:
Cynický thriller FARGO hvězd amerického nezávislého filmu, bratrů Joela a Ethana Coenových je dalším inteligentním diváckým filmem vzniklým mimo Hollywood. více »« méně

Režie

:
Ethan Coen Joel Coen

Scénář

:
Ethan Coen Joel Coen

Herci

:
William H. Macy Steve Buscemi Frances McDormand Peter Stormare Kristin Rudrüd ...
Premiéra: 10. 7. 1997
Jste na stránce filmu Fargo. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Fargo myslíte! K 21. březnu 2023 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28343 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Fargo


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 55%
  0
  4
  5. 3. 2017
  Brenan88 (46332 bodů)

  Nechápu co je na tomto filmu tak extra,že si zasloužil,takové hodnocení. Podle mě průměrný film s tuctovou zápletkou a až na pár případů průměrně hrajícími herci. Co je na tom tak geniálního až kultovního vážně nepochopím. Fargo pro mne bylo 98 minut nudy,které se ani k blížícímu finále nerozběhlo.

 • 75%
  0
  0
  7. 11. 2020
  Pete69 (23395 bodů)

  Film má jistě své kouzlo a velmi dobře se na něj dívá, ale jestli měl dostat Ocsara za nejlepší scénář k filmu v roce, kdy byly natočené filmy, jako Trainspotting, Lid versus Larry Flint .. nevím. A Oscar za nejlepší herečku v hlavní roli pro Frances McDormand za roli lehce autistické policistky? Nejsem odborník, ale dovolím si drzou poznámku, že za mě by to nebyl ani jeden Oscar. Jinak zpět k filmu, devádesátkové pojetí, pozvolné tempo a skvělé herecké výkony v čele se Stevem Buscemim. Celkově hezká podívaná.

 • 90%
  0
  0
  6. 1. 2015
  muzz (18025 bodů)

  Bratři Coeni a jejich zvrhlý smysl pro černý humor :) Jejich oblíbení výborní herci, skvělá režie i scénář, a kdyby to nebylo tak smrtelné, tak i dost srandy. Nevinný obličej mého oblíbeného herce, strkajícího mrtvolu do drtiče větví (Peter Stormare) nemá chybu :) Taková parta se už dneska těžko sejde.

 • 100%
  1
  0
  23. 10. 2015
  Sheldon (16048 bodů)

  Film je tak originálním mixem, který si bere to nejlepší z žánru film noir, thrilleru, detektivky a zároveň díky svým zdánlivě banálním dlouhým dialogům zůstává v bezpečných vodách nezávislé produkce. Coeni opět míchají promyšlené bizarní figurky a postavičky, které však dávají do přímého kontrastu s pro ně nepříliš typickými zcela obyčejnými dobrými lidmi. Zároveň však dodržují svou zálibu ve vymýšlení neuvěřitelných situací, kdy se drží starého známého hesla, že pokud se má něco podělat, tak se to zaručeně podělá a to jako obvykle obyčejnou lidskou hloupostí.

  Na filmu spolupracovali osvědčení tvůrci většiny filmů bří Coenů – kameru měl Roger Deakins, hudbu složil Carter Burwell a herecké obsazení je sázkou na jistotu. Prakticky všechny postavy v tomto filmu se v průběhu let staly kultovními.

  Film s rozpočtem 7 milionů dolarů vydělal celosvětově jenom v kinech 60,7 milionů dolarů a v anketách se pravidelně umisťuje mezi nejzásadnějšími díly kinematografie.

 • 90%
  0
  0
  19. 8. 2016
  lamps (14934 bodů)

  Fargo má svoje mouchy a je pravda, že snaha o cynicky - ironickou karikaturu reality trochu ubližuje autenticitě, jakou se může pochlubit například sněhem a hutnou atmosférou podobně zatěžkaný Jednoduchý plán, ale jednotlivé scény jsou stále natolik elektrizující smrští podmanivé filmařiny, že kultovnější počin slavných Coenovců zkrátka nenajdete. A navíc všechno zaklapne do toho příběhového pantu plného deprese a bizarnosti doslova a do písmene nezapomenutelným způsobem, podbarveno úžasnými herci, precizní kamerou a vyloženě lahůdkovým soundtrackem. William H. Macy je jedním z nejpřesvědčivějších životních ztroskotanců a Peter Stormare záporák, při jehož pohledu tuhne krev v žilách..

 • 75%
  4
  0
  13. 3. 2018
  JosefTomas (8957 bodů)

  Kriminálka, která se zabývá hrubším tématem, ale naštěstí nechybí občasný humor pro odlehčení. Coenovi dokázali opět krásně vytvořit jejich skvělý svět s výbornými dialogy (Minimálně slovo Yeah bere nový význam), Deakins to navíc prezentuje nádhernými zasněženými záběry a díky skvělému střihu si nádherně člověk užije i skvostné herecké výkony.

 • 100%
  0
  0
  6. 6. 2018
  evismaior (4254 bodů)

  Po letech opět viděno a film pro mě neztratil nic ze svého "půvabu". Tohle je podle mě prostě realita - žádní zločinci s IQ 180, detektivové, kteří při odhalování zločinu obracejí auta ve 200km/hod., na 100 metrů trefí pachatele do hlavy, stopy zkoumají rentgenovým zrakem a každého přeperou, ať je jakákoli vazba, a ostatní zúčastnění, kteří se rovněž tak dokážou vybičovat k heroickým výkonům. Nikoli. Strůjce celého příběhu je ten největší ubožák, jím najatí zloduši dva směšní chlápci, z jejichž tupého přístupu mrazí o to víc, oběť se nezmůže naprosto na nic a její otec maximálně tak na sabotáž celé akce a hlavní vyšetřovatelka je těhotná ženská ve středních letech z venkova s manželem, který kreslí návrhy na poštovní známky. Scény jako označování zahrabaného kufru peněz nebo drtička jsou už léta nesmazatelně vryty v mojí paměti. Tohle zkrátka můžu vidět kdykoli znovu.

 • 0
  0
  13. 3. 2013
  výfuk (2975 bodů)

  Je až neuvěřitelné, že se něco takového opravdu může stát. Úžasně převyprávěný příběh, kteří perfektně vytvořili bratři Coenové. Akorát jen, že příběh někd yvychází z cesty což může diváka zmást. Druhá zkušenost s Bratry dopadla dobře, ale Tahle země se mi líbila více.

 • 80%
  0
  0
  4. 3. 2016
  Ombak_Penari (2764 bodů)

  Pojetí kriminálního případu je dokonale originální až karikaturní, což platí i pro výčet hlavních postav, které působí, že by zkazili i nákup mrkve a celeru. Vykreslení nedomyšleného plánu únosu, který jeho pachatelé navíc na každém sebemenším kroku neuvěřitelně packají, se postupně stává více a více groteskní a činí ze zprvu celkem vážné kriminální zápletky absurdní příběh, postupem času nabírající stále krvavější a syrovější kontury. Scénář dokonale zachycuje nesmyslnost a zbytečnost celé záležitosti, která se zintenzivňuje s každým dalším krokem. Všechny vyobrazené násilnosti představují jen ledabylou snahu pachatelů uhasit jeden průšvih ještě vetším průšvihem a rozjetý kolotoč zbytečných událostí nekontrolovatelné zrychluje až k závěrečnému finále, kde už je absurdita celého jednání tak vyhrocená (zejména ve scéně zatýkání přeživšího únosce při jeho snaze zahladit stopy), že osoba stojící celou dobu mimo dění (v tomto případě vyšetřující kriminalistka) není schopna podobné jednání vůbec racionálně pochopit. Oscar za scénář tedy jednoznačně zasloužený, ovšem Oscar za hlavní roli je i pro mě záhadný, nebyl důvod ho zde udělit...

 • 100%
  1
  0
  12. 12. 2012
  pokladnik (1601 bodů)

  Poprvé viděno bylo pro mě jako zjevení. Všehovšudy pár postav, neskutečná zima a těhotná šerifka, no kdoby čekal takové drama. Z ničeho vzniklo něco a velmi mě to zasáhlo. Co těm Coenům dávali do kaše, že jsou tak kreativní a neustále drží laťku hodně vysoko.

 • 85%
  0
  0
  24. 1. 2021
  Renfield (1261 bodů)

  Hm, lépe než bratři Coenové by postavy ve filmu nevystihli ani ti, co jsou v jeho příběhu vyslýcháni. Obzvlášť ten malej, co je srandovní úplně jinak než ostatní lidi, to celé táhne. Výborně napsaní jsou všichni, ať už jde o Marge, Jerryho nebo mlčenlivého Grimsruda, ale Carl je hold Carl. Stačí vzpomenout na scénu únosu, tichou jízdu v autě, nebo skoro finální předání peněz. Dialogy jsou ve své kvalitě již klasické a to stejné platí i o černém humoru v nich, nebo v celých scénách. Konfrontace s policistou na noční silnici je dokonale dramatická, plná napětí. Oproti ní působí třeba výslech lehkých slečen jak z jiného filmu, přesto k sobě ty scény sednou. Když jsem byl u té noční silnice... kamera Rogera Deakinse mi přišla taková vhodně nenápadná, což neplatí právě pro silniční scény, ve kterých si bere hlavní slovo a společně s hudbou tvoří nádherně mrazivou atmosféru. A finále? Coenovské... Chatař Grimsrud v něm ukáže, že jeho koníčkem není jen sledování romantických filmů, ovládá například i štěpkovač. A když zrovna není po ruce dřevo... ale co už, Carl měl pěkné ponožky.

 • 80%
  1
  0
  2. 12. 2016
  davsuch (1057 bodů)

  Velmi povedený film hlavně svou atmosférou a hereckými výkony. Musím ale upozornit, že je dost drsný. Celou dobu jsme musel myslet na tarantina a jeho pojetí "násilí a krve" a říkal jsem si, že tento film to vzal za trochu jiný konec a povedlo se. Hold občas mrknout na něco staršího vůbec neuškodí.

 • 80%
  0
  0
  10. 8. 2016
  Zucie (75 bodů)

  Dlouho mě žádný scénář TAK nepobavil :-D! Některé repliky bych si mohla pouštět stále dokola, jak jsou neuvěřitelně vtipné, realistické a padnoucí (policistka!). Výborní herci, výborné neotřelé záběry. Seriál jsem prozatím neviděla, ale určitě se chystám.

Hodnocení a recenze Fargo

80 ? ?
jak hlasovat?
 • Volpe 85%
 • BUtLA 85%
 • Hellboy 100%
 • Psychotronix 85%
 • Mrykodaj 60%
 • Lovecour69 90%
 • JosefTomas 75%
 • Renfield 85%
 • Krupe 100%
 • antonin_nadvornik 70%
všechna hodnocení (116)

V žebříčcích uživatelů

2. místo z 21 v žebříčku uživatele pokladnik

„Poprvé viděno bylo pro mě jako zjevení. Všehovšudy pár postav, neskutečná zima a těhotná šerifka, no kdoby čekal takové drama. Z ničeho vzniklo něco a velmi mě to...”

8. místo z 13 v žebříčku uživatele evismaior
13. místo z 16 v žebříčku uživatele Renfield
14. místo z 14 v žebříčku uživatele jajatyl
5. místo z 5 v žebříčku uživatele Marcela012002
36. místo z 383 v žebříčku uživatele Psisko59
61. místo z 68 v žebříčku uživatele evismaior
172. místo z 172 v žebříčku uživatele Had
8. místo z 8 v žebříčku uživatele Had