Big Lebowski (USA)
« další názvy »
Velká Británie Velká Británie
USA USA
117 minut

Žánry

:
Komedie, Krimi, Mysteriozní, Film Noir, Dětský, Kultovní, Nezávislý

Obsah

:
Jeff "Dude" Lebowski je najlenivejším mužom okresu Los Angeles. Miluje bowling, koktaily Biely medveď, marihuanu a svoj koberec. Spokojne trávi dni povaľovaním, více »« méně

Režie

:
Joel Coen Ethan Coen

Scénář

:
Ethan Coen Joel Coen

Herci

:
Jeff Bridges John Goodman Julianne Moore Steve Buscemi David Huddleston ...
Premiéra: 23. 5. 2013
Distributor: AČFK
DVD: 26. 4. 2006
Přístupnost: MP-12
Jste na stránce filmu Big Lebowski. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Big Lebowski myslíte! K 3. únoru 2023 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28311 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Big Lebowski


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 85%
  0
  0
  2. 9. 2017
  Brenan88 (46270 bodů)

  Pro mne nejlepší snímek od dua Joel Coen - Ethan Coen. Vše je tak jak má být a funguje to na jedničku. Skvělý scénář tak nabízí spoustu legendárních hlášek a scén. Herci zvoleni na jedničku a především pro Jeffa Bridgese se jedná o jeden z nejlepších filmů kariéry.

 • 100%
  0
  0
  1. 12. 2014
  muzz (18025 bodů)

  Všichni skvělí, herecká elita, navíc moji oblíbenci. Celý film je vtipný od začátku do konce, skvělá hudba, a dokonce ve filmu nechyběl ani bobr (Maude Lebowská). Vypsaný šek na 67 centů za kefír v sámošce na začátku filmu mluví sám za sebe. Teď už jen čekám, kdy mi Jackie Threehorn nabídne nějakou menší roli, vzal bych třeba roli nějakého experta :)

 • 90%
  0
  0
  19. 12. 2015
  Sheldon (16046 bodů)

  Komedie o kuželkách je variací na chandlerovské romány a patří mezi typické „Coenovky“, pro které je mají rádi miliony diváků po celém světě. Po veleúspěšném nezávislém Fargu, které dalo filmovým investorům jasně najevo, že i nezávislí bratři Coenové mohou mít našlápnuto ke komerčnímu úspěchu, se mohl zrodit Big Lebowski disponující hnedle dvojnásobným rozpočtem. Snímek obdržel spíše smíšené recenze a přiznejme si, že zvláště kvůli tomu, že se jednalo o první projekt po skvěle přijatém mistrovském filmu „Fargo“, který slavil úspěch i na Oskarech. Čas však trhl oponou a díky uvedení na DVD a mnohačetným reprízám se totiž pro mnohé stal nedílnou součástí různých domácích party, kterou tento film prostě nezkazí.

  Minulý týden se bratři Coenové na festivalu v Cannes nechali slyšet, že nemají v žádném případě úmysl se ke svému majstrštyku vracet, přestože si o pokračování fanoušci neustále píší. Já zastávám stejný názor.

 • 90%
  0
  0
  6. 2. 2017
  lamps (14924 bodů)

  Trvalo mi poměrně dlouho, než jsem si uvědomil, jak kreativním a chytrým stylem humoru Big Lebowski disponuje. Scénář se zdá být jen propagací mnoha úžasných herců, kteří se předhánějí v bizarnosti a přepálenosti svých kreací, ale chyba látky.. Děj je přímo nabušený k prasknutí tolika výbornými gagy, nenápadně naznačovanými či potenciálními zvraty a jedinečným parodováním řady zažitých vyprávěcích postupů, přičemž si dokonale zachovává svou vlastní osobitou tvář a hlavně nepřestává překvapovat - málokdy jsem tak hmatatelně z filmu cítil tu čirou radost z vyprávění, z vytváření vtipných replik či oslích můstků nebo z vedení samotných herců, jejichž výkony si opravdu žádají vlastní sáhodlouhý komentář. Jeff "Dude" Bridges se jednoznačně posouvá mezi mé nejoblíbenější filmové postavy, John Goodman ho bravurně doplňuje a chvílemi se vehementně hlásí o slovo také Philip Seymour Hoffman, který má svou nejzábavnější roličku v životě. O úžasně vynalézavé kameře či prďáckém soundtracku se pak netřeba vůbec bavit, to je u Coenů ceněná samozřejmost..

 • 70%
  0
  0
  1. 8. 2017
  Danny F. (11156 bodů)

  Mazec komedie, hlášky, humor. Prostě ''vkusné''

 • 90%
  0
  0
  2. 3. 2022
  JosefTomas (8861 bodů)

  Coeni se nedají nemilovat. Oni mají tak specifický filmařský cit, kterým prezentují nefilmové vyprávění filmovými postupy na nejvyšší možné rovině. Nevyzpytatelnost na každém kroku je skrze herecky nabušené výkony prezentována v natolik zajímavém vizuálním kabátu, jemuž vévodí komplikovaný příběh, podaný ale v natolik jednoduchém hávu, že i tady musí člověk smeknout klobouk a zatleskat. Jediný problém s Coeny mám v tom momentu, že ačkoliv se vždy neskutečně rád nechám obklopit jejich světem, postavami a naprostým bouráním klišé, nikdy nejsem schopen si je úplně užít, ale jen nehorázně respektovat. EDIT PO PÁR HODINÁCH: Málem bych zapomněl, asi tu máme nejlepší soundtrack všech dob, jen tak mimochodem.

 • 100%
  0
  0
  9. 6. 2014
  cerfik (7520 bodů)

  O bowlingu, o životě nebo o nás?
  Big Lebowski je filmem, který snad můžu vidět znovu a znovu, vždy se skvěle pobavím a vždy tam něco nového najdu. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná o prapodivný slepenec neuvěřitelných příběhů totálního ztroskotance Duda, ale ta parodie ad absurdum různých společenských vrstev americké společnosti v jednotlivých scénkách je prostě boží a upřímě řečeno je to nádherná komedie o malosti a rozličných povrchních touhách v nás samých. Jednoznačných 100%

 • 90%
  0
  0
  19. 3. 2018
  SNCIS (6520 bodů)

  "Co děláš, když odpočíváš?" - "Nic zvláštního. Hraju bowling. Jezdím autem. Sem tam si připomenu výlety s LSD." Vágusák Jeff Bridges, odhalená Julianne Moore, jeden pochcaný koberec a unesená pornohvězda. "Co je za den? Já už nepracuji, takže se nezlobte.” Mne nejvíc bavili momenty, kdy si ústřední dvojka povídá před nezasvěceným Stevem Buscemim. Soundtrack tvoří covery písní jako Hotel California či Viva Las Vegas, které jsou povedené. Snímek je originální a celkově zábavný. "Vždyť ty ani nejsi žid, Waltere." - "Co to tady sakra kecáš?" - "Jsi přece polskej katolík." - "Hovno. Leda hovno." - 90%.

 • 75%
  0
  0
  18. 11. 2012
  kedl (6380 bodů)

  Řada skvělý hlášek, líný Jeff "Dude"Bridges , šílení John Godman, Julianne Moore, Peter Stormare a John Turturro, dělají z tohoto kousku nezapomenutelnou bláznivou jízdu, která byla podniknuta de fakto pro nic za nic a stála život Steva Buscemiho.

 • 85%
  0
  0
  26. 12. 2012
  Standa. (6170 bodů)

  Zkuste si položit jednoduchou otázku. Čím je vlastně tenhle film tak dobrý? Vždyť je to vlastně obyčejný film o povalečském flákačovi, ze kterého cítíte alkohol už v ranních hodinách. Opravdu si to myslíte? Já taky ne. Tohle je naprostá klasika od bratrů Coenových s vynikajícím Jeffem Bridgesem a dalšími velkými herci.

 • 15%
  0
  1
  10. 8. 2015
  Schneefee (4277 bodů)

  dokoukáno s vypětím všech sil a fakt nechápu oblíbenost a nadsazená hodnocení tohoto filmu...

 • 85%
  0
  0
  25. 6. 2012
  Petrson (4135 bodů)

  Německáb skupina Autobahn a jeden z nejlepších kousků Coenovců....

 • 90%
  0
  0
  28. 9. 2012
  TARANTlNO (3344 bodů)

  BIG LEBOWSKI se vlastně ohodnotil a ocenil sám se vší kritikou.Všechno do filmu pasuje a sebemenší maličkost je perfektní.Režie zraje jak víno (čím je film starší, tím lepší) a herectví Bridgese a Goodmana je "FUCK" vynikající a dialogy se blíží k Tarantinovi.V jednoduchosti je krása.Coenovci v nejlepší formě. *** ps: vemte si,že ležíte spokojeně ve vaně najednou uvidíte chlápky co s basseballovou pálkou rozbíjí ve vašem bytě na co příjde potom si vezmu cestu rovnou k vám s né zrovna dobrým úmyslem,(kdy jeden z nich má kunu na vodítku),asi polovina lidí by začala křičet-panikařit a začnou nás napadat růžné otázky:co se děje?co chcou v mojim bytě?chcou mě zabít?..je toho hodně,ale BIG LEBOWSKI řekne chlápkům:"hezká kuna" Po této scénce jsem se válel smíchy po podlaze.

 • 95%
  0
  0
  5. 4. 2013
  výfuk (2975 bodů)

  Po krvavém Fargu naši braťja přichází s komediálním krimi filmem, který se nám chtěl podobat trochu jiným krimi komediím mezi které musím prostě zařadit filmy jako Pulp a nebo Podfu(c)k. Lebowski měl na začátku dobré hlášky, akorát mě na filmu mrzí, že se někdy různě rozdvojoval což může diváka trochu mást. Při filmu jsem si říkal, jakoje je Goodman frajer, že s těma buzíkama na konci vyje***. Příběh byl hezky zkombinovaný a zároveň vtipně propracován. Do hlavních rolí se dostali špičky. Jen chudák Buscemi opět musel umřít. Jinak asi nejlepší Coenovský film, sice nechci urazit jejich drama tvorbu, která jim taky jde, ale toto mi sedlo trochu více. "Kde jsou prachy Lebowski?" - "Asi v tom hajzlu, ještě se tam podívám."

 • 75%
  0
  0
  20. 9. 2015
  Petr Kocfelda (2916 bodů)

  Počuráný koberec:)75 procent.

 • 95%
  0
  0
  8. 12. 2012
  pokladnik (1601 bodů)

  Jeff Bridges byl vždy můj oblíbený herec už od dob Starmana. Ovšem co dokázal v roli Lebowského mě naprosto ohromil. Sranda je, že ten film patřil k mým kultovním dávno předtím než jsem zjistila, že jsou to Coeni. Scéna kdy se loučí se Stevem Buscemim a vysypávají jeho popel a Jeff ho má celýho na ksichtě je nepřekonatelná. Hej Dude, pojď na bowling...

 • 100%
  0
  0
  16. 3. 2014
  voleman (927 bodů)

  Jeden z mích nejoblíbenějších filmů, z kterého dýcha opravdu velmi pohodová atmosféra. Tenhle film se ovšem nebude líbit všem a znám spoustu lidí, kteří ho pokládají za hroznou blbost, asi proto, že ho špatně pochopili. Jako vždy výborná režie bratří Coenů, opravdu skvělí herci v čele s Jeffem Bridgesem, Johnem Goodmanem a hlavně se Stevem Buscemim jehož role je opravdu dokonalá. Kupa skvělích hlášek a legendárních scének dělají z tohohle filmu opravdu kultovní záležitost, která je pro mně na podobné úrovni jako třeba Pulp fiction.

 • 100%
  0
  0
  6. 1. 2016
  Dubínka (577 bodů)

  njelepší a pro mě i nejkultovnější komedie jakou jsem kdy viděla. Spousta super hlášek, postav i kvalitní příběh.

 • 100%
  0
  0
  20. 5. 2014
  Big Lebowski (57 bodů)

  Za tisíc dolarů ti ho vykouřím, Brandt se ale nesmí koukat, jinak připlatí stovku. Nikdo nevojebe Ježíše! Jsou to zasraný amatéři! Drž hubu Donny! A dopiju si svý kafíčko. Já nejsem pan Lebowski, to jste vy, já jsem Dude, el Dudelino, Dudák či jeho Dučestvo. Dám si bílého medvěda. Jednoho popadnu a vytluču to z něj. Serem na to, jdeme na bowling. Film, který mohu vidět kdykoliv a také to dělám. Co také dělat jiného, když se jmenujete také Lebowski...

Hodnocení a recenze Big Lebowski

79 80 ?
jak hlasovat?
 • Hellboy 65%
 • ZaS 75%
 • JosefTomas 90%
 • Psychotronix 75%
 • Mrykodaj 70%
 • Lovecour69 90%
 • InJo 90%
 • Crreed 85%
 • klimo 90%
 • Manekenthe 80%
všechna hodnocení (244)

V žebříčcích uživatelů

1. místo z 21 v žebříčku uživatele pokladnik

„Jeff Bridges byl vždy můj oblíbený herec už od dob Starmana. Ovšem co dokázal v roli Lebowského mě naprosto ohromil. Sranda je, že ten film patřil k mým kultovním...”

1. místo z 2 v žebříčku uživatele Daioni
3. místo z 8 v žebříčku uživatele lukas
1. místo z 3 v žebříčku uživatele sleepykim
2. místo z 5 v žebříčku uživatele hrona
2. místo z 35 v žebříčku uživatele voleman
4. místo z 6 v žebříčku uživatele Racochejl
4. místo z 45 v žebříčku uživatele Olia
4. místo z 18 v žebříčku uživatele dobytek
5. místo z 39 v žebříčku uživatele ZARaz