Zero Dark Thirty (USA)
« další názvy »
USA USA
157 minut

Žánry

:
Akční, Drama, Historický, Krimi, Thriller
Motto: Nejslavnější hon na člověka v historii.

Obsah

:
Dva roky po událostech 11. září se agentka CIA Maya (Jessica Chastain) přesune z bezpečí washingtonských kanceláří do epicentra honu na Usámu, na americkou více »« méně

Režie

:
Kathryn Bigelow

Scénář

:
Mark Boal

Herci

:
Jessica Chastain Mark Strong Jason Clarke Scott Adkins Joel Edgerton ...
Premiéra: 21. 2. 2013
Distributor: Bontonfilm CZ
DVD: 17. 7. 2013
Přístupnost: MP-12

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 90%
  0
  0
  5. 11. 2014
  muzz (17581 bodů)

  Tento film je natočený z velké části podle reálu, tak jak se to opravdu seběhlo, proto se to může mladým pacifistům a milovníkům akčních filmů dlouhé a nudné. Navíc je tam tolik otravných fakt o armádě, že? :)
  Pro mne tedy naopak příjemná změna na trhu s debilními filmy o ničem.
  Výborná a navíc krásná Jessica Chastain, a velmi výrazný a jako vždy skvělý Jason Clarke.

 • 90%
  0
  0
  14. 11. 2015
  Sheldon (9854 bodů)

  30 minut po půlnoci je v prvé řadě psychologický film s řadou brilantně zrežírovaných momentů, které vedou k bravurnímu finále útoku na úkryt UBL. Opomenout bychom neměli ani herecké výkony zúčastněných herců, zvláště pak Jessicu Chastain jejíž role emancipované a nekonečně zapálené mladé agentky táhne film velmi solidně.

  Bigelow i přes dlouhou stopáž dovede udržet divákovu pozornost a některé momenty vyvolají až nepříjemné chvění u žaludku. Nejsem si úplně jistý, zda na konci filmu divák dostane úplně přesnou odpověď, jak že to vlastně bylo, ale dívá se na to každopádně velmi slušně.

 • 60%
  0
  0
  16. 2. 2017
  lamps (7563 bodů)

  Jessica Chastain je bez debat ta nejrajcovnější zrzka v Hollywoodu a Kathryn Bigelow se nedá upřít, že umí točit filmy emocionálně nepřepálené, věrně mapující danou politickou a válečnou tematiku. Zero Dark Thirty má ale 150 minut, přičemž těch prvních 120 se snaží tak elementárně, dokumentaristicky a odtažitě přiblížit osud jediné ženy během systematického honu na největšího novodobého zločince, až si občas říkáme, jestli se někde nestala chyba a za toho zločince není povžován samotný divák - dočkáme se sice nekompromisního openingu a zdařilého navození atmosféry, ale scénář je neuvěřitelně jednotvárný, těžkopádný a z letargie vytrhávající pouze rozmístěním několika bombiček do celého devítiletého dějového cyklu. Naštěstí v závěru se přihlásí o slovo trochu akčnější dění a trocha režisérské invence, která činí z celého dobývání Usámovy pevnosti velmi ozvláštňující videoherní zážitek, a závěrečný záběr na vyčerpaný obličej hrdinné agentky se vehementně snaží mě přesvědčit, že přepálená stopáž a jednotvárnost měly sloužit symbolickému zobrazení strhující a dlouhaleté pracovní oběti - leč marně.

 • 70%
  0
  0
  17. 9. 2013
  Standa. (5587 bodů)

  Po diplomatické stránce to bylo určite zpraováno na jedničku, o tom žádná. Ale člověk se těší na nějakou tu akci, a když pak ta scéna přijde, tak zase hned rychle odejde a člověk si toho ani moc neužije, protože toho půlka nejde vidět. Dlouhá stopáž tomu taky moc nenahrává. Herecký obsazení ovšem na výbornou.

 • 80%
  0
  0
  22. 1. 2013
  Tom Hardy (3925 bodů)

  Tak se paradoxně obrátily mé obavy. Rekonstrukce s mučením, hledáním stop a snahou několika lidí dopadnout "nějvětší hrozbu posledních let" byla intenzivní, zajímavá, dobře vystavěná, fantasticky rozebraná herecky a vůbec to bylo zatraceně uvěřitelné a přitom dramaturgicky naprosto zvládnuté. K mému překvapení mě příliš nebavilo finále, kdy se "konečně jde na věc". Možná proto, že i zde Bigelow volí realismus a díky tomu není většinu času nic vidět. Nebo kvůli faktu, že člověk prostě ví, jak to v domě končí a jen čeká, až padne hlavní výstřel. Nevím. Ale finále mě nudilo a za to strhávám 20%. Zbytek perfektní.

 • 70%
  0
  0
  21. 7. 2013
  Petrson (3212 bodů)

  Dlouhé, dokumentární, bez velkého vysvětlení, hodně persenifikované na hlavní hrdinku, možná to tak bylo, možná ne, kdo se v tom má vyznat, co je na objednávku a co ne. Film nabízí zdánlivě oba pohledy na US armádu, CIA. Možná byla realita dlouhodobě zinescenovaná, člověk nemůže ničemu věřit načež velmi rychle natočenému filmu podle "skutečných" událostí. Jak se na "dokumentární" film dívat? Filmařsky dobré, zajímavé, tak trochu jak "klubovější" Argo (2012) problém je, čemu věřit.

 • 80%
  0
  0
  13. 12. 2015
  rkotvald (2808 bodů)

  Jinak, než jako odosobnělá sonda do procesu, který vedl k zabití bin Ládina, to dopadnout nemohlo. Kathryn Bigelow přichází po Hurt Lockerovi s dalším realistickým a chladným thrillerem, který ale tentokrát rezignuje i na přiblížení postav divákovi a různé podzápletky v zájmu zpracovávání informací. Díky tomu je Zero Dark Thirty vcelku divácky nevstřícný procedurální rozbor událostí, ale na druhou stranu nelze neocenit kvalitu a nestrannost (žádná propaganda) jeho zpracování. Navíc, ten závěrečný zátah je zpracován na nejvyšší možné autentické úrovni - skoro jsem nedýchal.

 • 80%
  0
  0
  28. 12. 2014
  farb (2051 bodů)

  Lepší než jsem čekal. Filmová rekonstrukce/ hraný (polo)dokument honu na UBL, jenž je nestranným vyobrazením klíčových událostí (skutečně někdo čekal něco jiného?!?). Zároveň je ZDT dokonalá ukázka skutečné špiónské práce (žádní superagenti, ale pečlivé shromažďování informací, výslechy...), jenž vyústí v sice očekávané, přesto natolik precizně natočené (troufnu si říct realistické) vojenské řešení, pří nemž jsem napětím skoro nedýchal. Nenudil jsem se ani minutu. 80%.

 • 50%
  0
  0
  13. 4. 2013
  karlik4801 (1925 bodů)

  Zaujal mě začátek filmu a jelo to asi do nějaké čtyřicáté minuty, pak přišly ty horší a nezajímavé scény. Musím ale říct, že je to výtečně natočené a věrohodné. Jako kdybych viděl jen dokument, jako kdyby to nebylo jen zahrané. Zero Dark Thirty mě provedlo metodami armády při výslechu a zabitím největšího teroristy všech dob. Ke konci už se do mě zase dostalo napětí a začal jsem se filmu zase věnovat. Škoda té nudné poloviny.

 • 35%
  0
  0
  20. 11. 2013
  michaela159 (1036 bodů)

  Hurt Locker se mi hodně líbilo, tak jsem tento film nemohl vynechat. Herecké obsazení je pěkné a zahrané to je taky dobře. Ale bohužel mě film vůbec nevtáhl a prakticky ničím nezaujal, navíc délka přes 2,5h byla šílená a měla jsem co dělat abych to dokoukala jak jsem se nudila. Celkově film bude asi hodně kvalitní, ale mě bohužel nesedl.

 • 75%
  0
  0
  2. 3. 2016
  hovorkok (643 bodů)

  Značnou část svého života se Maya snažila dostat Usamu bin Ladina. Jakmile se může vrátit zpět do Spojených států, tak na otázku, kam jí má pilot odvézt, není schopná odpovědět. Jak smutné, založit svůj život na dopadení jiného života a po jeho dopadení nemít kam jít, nemít žádné přátele, nemít nic... Zajímavé zobrazení toho, co se tolik let dělo v Pákistánu a jeho okolí, jaké úsilí bylo vynaloženo k dopadení UBL.

70 77 ?
 • Togl 80%
 • jarv 70%
 • lamps 60%
 • ballrog 50%
 • Tino 80%
 • RoCo 60%
 • Pas 30%
 • hovorkok 75%
 • HappyPiere 70%
 • Alanna 50%
všechna hodnocení (84)
jak hlasovat?
Sdílet tuto stránku:

Partneři: