Neuvěřitelná

81%
Neuvěřitelná
Neuvěřitelná je americká kriminální minisérie podle skutečných událostí. Marie je mladá žena, která přišla na policii nahlásit znásilnění, ale nakonec je v průběhu vyšetřování podrobována takovému nátlaku, že své obvinění stáhne. Ve stejnou dobu ale dvě odhodlané vyšetřovatelky pátrají po stopách podobných případů sexuálního násilí v dalších státech USA. Nakonec se dostávají na stopu sériovému sexuálnímu predátorovi, který chytře využívá nedostatků v právním systému, neschopnosti policistů a jejich neochoty znásilněným dívkám věřit...
Recenze: Neuvěřitelná

Kinobox.cz
80%

Fakt, že je tato po všech stránkách skvěle zrealizovaná minisérie zcela otevřeně feministická, ale určitě neznamená, že by z ní nedejbože sálalo nějaké opovržení vůči mužům. Bojovat za práva jedné skupiny totiž přece automaticky neznamená, že té druhé byste je chtěli brát nebo umenšovat (na základě některých debat a diskuzí jsem už dávno nabyl dojmu, že boj za práva žen či různých menšin mnoho lidí právě takto vnímá).


Pavliss
Pavliss
774 bodů
7
Výborně zpracovaný, napsaný a zahraný miniseriál
Profilová fotka
Smazaný uživatel
764 bodů
8.5
Vynikajicí v žánru i uchopením. Když jsem viděl třetí řadu Broadchurch, tak jsem si říkal, že téma znásilnění už těžko někdo udělá s větší sugescí. A pic ho. A Netflixovská minisérie se obešla bez brutálních scén, dává prostor herecké akci, někdy až britským způsobem zpomaluje /režisérka prvních tří epizod - Lisa Cholodenko má školu Miloše Formana a je to znát/ a finále je fakt působivý. Ne napínavý nebo překvapivý. Je tísnivý a působivý díky tomu, že se právě nešlape na plyn a nevymýšlí šílenosti. Fakt dobrý, Netflix, fakt dobrý.
kacis
4 bodů
10
Skvěle zpracované

Dodatečné informace

Původní název:
Unbelievable (více)
  • USA Neuvěřitelná
  • USA Unbelievable
Premiéra v ČR:
13. 9. 2019
Distributor:
Netflix
Země původu:
USA
Přístupnost:
18+

Powered byJustWatch