Nomadland (USA)
USA USA
108 minut

Žánry

:
Drama, Road Movie, Oscarový

Obsah

:
Neokázalé drama je citlivě vystavěno kolem postavy ovdovělé šedesátnice Fern (opět úchvatná Frances McDormand), nalézající životní sílu v cestování napříč více »« méně

Režie

:
Chloé Zhao

Scénář

:
Chloé Zhao

Herci

:
Frances McDormand David Strathairn Tay Strathairn Peter Spears ...
Premiéra: 3. 6. 2021
Distributor: Falcon
Jste na stránce filmu Země nomádů. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Země nomádů myslíte! K 20. červnu 2021 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27668 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 60%
  1
  0
  25. 1. 2021
  Brenan88 (43114 bodů)

  Země nomádu je čistokrevným Oscarovým snímkem. Ať už je to samotný námět, nebo práce s kamerou. Dlouhé táhlé záběry, které si jedni budou užívat a druzí budou zívat nudou. Četl jsem ,že se o Zemi nomádů mluví jako o filmu roku atd. S tímto tvrzením se zrovna neztotožňuji. Své kvality film rozhodně má ,ale zase né takové ,abych si z toho sedl na prdel. Každopádně si troufnu tipnout a věřím v sošku pro McDormand.

 • 75%
  1
  0
  27. 1. 2021
  Vurhor (2010 bodů)

  Řemeslně velice solidní film. S dobrou melancholickou atmosférou, uvěřitelnými dialogy a skvělou McDormanovou, která se žene pro oscarovou nominaci za nejlepší ženský herecký výkon roku. Duchem mi to vlastně hodně připomínalo i relativně nedávno zhlédnutý Never Rarely Sometimes Always, který také spoléhal na komunikaci s diváky především obrazem, nikoliv sáhodlouhými dialogy. Ale když už na ně přijde řada, žádná amatéřina to není ani náhodou. Svým stylem vlastně film tak trochu připomíná celovečerní dokument. Svým kvalitním emočním nábojem a velice autentickými postavami to je sice pěkná, ale zároveň velice smutná podívaná, která představuje život ženy, pro kterou se cestování ve své dodávce stal ne příliš účinný, ale aspoň rozptylující únik od zármutku a depresí. Je ale docela škoda, že v mnoha momentech to film příliš přestřelí s onou sentimentalitou, díky čemuž některé sekvence mohou působit utahaně a nudně. A vlastně mě to ve výsledku za až tolik nezasáhlo, možná to ale bylo zkrátka tím, že samotné téma filmu mě příliš nebralo. Slušná filmařina to je ale každopádně. A pokud to dostane nominaci na nejlepší film, nebudu vůbec překvapený.

 • 65%
  1
  0
  9. 3. 2021
  Martrix (1702 bodů)

  Každý druhý intelektuál sledující Nomadland z pohodlí domova, chápavě pokyvuje hlavou, že Fern rozumí. A co teprve porotci různých festivalů, kteří se tetelí blahem, že mohou ocenit film tak hlubokomyslný a autentický, že si nikdo nevšimne absence afroamerických herců a příslušníků LBGTMFHT komunity. Přitom je to stejně pokrytecké, jako vyzdvihovat TV dokument o lidech, kteří pochopili jak nesmyslné je sledovat televizi. Přestože tvůrci Nomadlandu život nomádů neidealizovali a nepokoušeli se moralizovat, má většina diváků pocit, že se Fern vlastně osvobodila a žije hodnotnější život než druzí. Já tedy viděl něco jiného. Viděl jsem osamělou ženu, jejíž diagnózou byla neschopnost a strach být s někým. Ve skutečnosti byla méně svobodná než většina z těch, kteří vedou filozofické debaty, že k životu toho potřebuje člověk jen málo. Že je to technicky dobře udělaný film mi nestačí...to je i spousta jiných filmů. Chybí mi silnější přesah; po obsahové stránce je to vlastně jen sonda do života někoho, kdo neumí žít s lidmi. S výjimkou výkonu Frances McDormand, si tento film tak obrovskou pozornost nezasluhuje.

70 79 ?
jak hlasovat?
 • InJo 70%
 • Vojtas87 70%
 • Riverdon 75%
 • puposlav 65%
 • Martrix 65%
 • lamps 80%
 • Vurhor 75%
 • Brenan88 60%
všechna hodnocení (8)