Halloween Kills (USA)
USA USA
105 minut

Žánry

:
Horor, Retro, Série/Franchise

Obsah

:
Laurie Strode (Jamie Lee Curtis) tak dlouho utíkala před tichým vraždícím monstrem jménem Michael Myers, až se rozhodla změnit taktiku. Přestala utíkat, více »« méně

Režie

:
David Gordon Green

Scénář

:
John Carpenter Debra Hill Scott Teems Danny McBride David Gordon Green

Herci

:
Jamie Lee Curtis Judy Greer Andi Matichak James Jude Courtney Nick Castle ...
Premiéra: 21. 10. 2021
Distributor: Cinemart
Přístupnost: MP-15
Jste na stránce filmu Halloween zabíjí. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Halloween zabíjí myslíte! K 23. říjnu 2021 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27783 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 60%
  0
  0
  23. 10. 2021
  Deacon Frost (1825 bodů)

  Zklamání. Měl jsem výhrady i k minulému dílu, ale nedala se mu upřít atmosféra, mělo to logiku i smysl. všechno co novému Halloweenu chybí. Těšil jsem se na postavy z úplně prvního dílu z roku 1978, na osudové střetnutí. Postavy přišli, desítky minut machrovali jak si Michaela podají, když na něj konečně natrefili, ve většině případech do pár minut zdechli. Jejich účast zbytečná. Laurie většinu stopáže proleží na lůžku, když je vzhůru hláškuje že zlo dnes zemře, pak zase že nejde porazit a pořád dokola. S Michaelem se ve filmu vůbec nepotká. Někdo přijde s tím že Michael vlastně po Laurie vůbec nejde, k jejímu domu ho dovezl jeho šílený doktor. Chce jít jen domů a čumět z okna nebo co. Těšil jsem se co bude z toho že po Michaelovi tentokrát půjde celé město. Nic. Většina lidí půlku filmu okupuje nemocnici v očekávání že si Michael přijde pro Laurie. Místo něj přijde podsaditý týpek bez masky, někdo zařve "To je on" a dav ho začne honit po nemocnici. Mezitím Michael na druhé straně města kosí postavy jež dnes asi musí být povinně ve všem (manželský pár smíšené barvy pleti, homosexuální pár...). Když jsou tvůrci šikovní dá se i taková propaganda zakomponovat do filmu že neruší a může se i líbit. Zde ovšem jsou tyto postavy extrémně nesympatické a bizární. Hlavně dvojice gayů která se v každé větě oslovuje "Velký Johne" a "Malý Johne". Propaganda se míjí s účinkem, než by vzbudila sympatie a zájem o ně, vzbudí sympatie k Michaelovi když jim zaráží zářivky do krku.
  Skoro všichni se chovají divně, nelogicky nebo jsou úplně zbyteční. Laurie, její vnučka, šerif Haddonfieldu a další by tu vůbec nemuseli být. Spousta lidí jen stojí a čeká až k nim Michael dojde a něco jim zarazí do hlavy, jiní mu jdou naproti až do domu, samozřejmě sami. A konec na mě působil jako by mu v H20 po tom co mu Laurie usekla hlavu hned zase narostla. Michael sám to kosí zručně (napočítal jsem 25 vražd ale spíš jich bylo víc, hlavně hasičů) většina vražd ale není o nějakém napětí či budování atmosféry, Michael spíš vletí do hloučku lidí a seká kolem sebe.
  Je škoda jak to nakonec dopadlo, protože začátek byl nadějnej. Scéna s hasičema byla fajn, líbili se mi i nové scény z roku 1978. Je tu spousta dobrých nápadů, jsou ale mizerně zrealizovány a vyznívají do ztracena. Nevím co plánují v dalším díle ale možná to měli použít hned, přijde mi to jako malá úzká knížečka Hobit roztažená na tři tříhodinové filmy. Vznikl defacto zbytečný díl který se může přetahovat s pětkou, šestkou, osmičkou a trojkou o nejhorší místa. Vzhledem k tomu že jen za první víkend v kinech vydělal přes 55 milionů dolarů je zřejmé že příští Halloween natočí stejní tvůrci, tak snad to dopadne spíš jako minule než teď. Jinak ať to vrátí Robu Zombiemu. Každopádně Halloween: H20 pro mě zůstává tím nejlepším dílem.

64 53 ?
jak hlasovat?
 • Deacon Frost 60%
 • MajkyCZ 95%
 • puposlav 50%
 • InJo 50%
všechna hodnocení (4)