The Matrix: Resurrections (USA)
« další názvy »
USA USA
148 minut

Žánry

:
Akční, Sci-fi, Thriller, Blockbuster, Epický, Série/Franchise

Obsah

:
Na plátna kin se vrací Neo i jeho láska Trinity, včetně dalších hrdinů z původní trilogie. A vrací se samozřejmě i tvůrčí tým, který sice změnil pohlaví, více »« méně

Režie

:
Lana Wachowski

Scénář

:
Lana Wachowski David Mitchell Aleksandar Hemon Lilly Wachowski

Herci

:
Keanu Reeves Carrie-Anne Moss Yahya Abdul-Mateen II Jonathan Groff Jessica Henwick ...

Podívej se na Matrix Resurrections online!

Premiéra: 23. 12. 2021
Distributor: Vertical Ent.
Jste na stránce filmu Matrix Resurrections. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Matrix Resurrections myslíte! K 21. lednu 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27868 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Matrix Resurrections


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 55%
  0
  0
  15. 1. 2022
  Petrson (4085 bodů)

  Jakoby televizní zpracování, bez dobrého svícení, kamery, přehlednosti. Prostě jednička měla všechno lepší, byla přínosná, šokující, výpravná a skvěle srozumitelně filmově natočená, lépe obsazená. Čtyřka se snažila vše staré jen vysvětlit, i když škoda, škoda, nové nápady tam byly skvělé, ale nedotažené. Nápad a pryč od něj. To došly peníze, nebo za to mohla sestra, či bratr, který tentokráte u režie chyběl/a (?)...uvidíme, třeba další díl budou režirovat zase bratři, nebo bratr a sestra, a bude to zase jiné...zpětně vlastně i dvojka a trojka fungovala lépe, než čtyřka. Výrazně.

 • 5%
  0
  1
  31. 12. 2021
  VasaFlasa (2795 bodů)

  Matrix měl zůstat jeden u jednoho dílu a zůstal byl zaslouženou klasikou. Každým vzniklým pokračováním šel tento příběh do háje a každá další natočená minuta byla zbytečná. Stejně tomu je i u tohoto dílu, který předchozí slova jen potvrzují. Příběh ždímá první snímek a vyvoleného Nea jen ponižuje (viz scéna s pokusem o létání). Kéž bych tento patos raději neviděl.

 • 60%
  0
  0
  23. 12. 2021
  marie-kolarova (2416 bodů)

  Nejvíc ze všeho mně to připadá počin ve smyslu: hele Matrix se líbil, zkusíme to oživit a navázat. A pak tápání, kterým směrem se vydat s průběžným přehazováním výhybek. Takže první část, pak se režisérka podrbe na nose, a zkusí jinou variantu, pak zase ještě trochu jinak. Přitom začátek mě bavil nejvíc, zdálo se, že přichází s novou myšlenkou. Zdání klame. Nová myšlenka nepřišla. Úkrok stranou, připomínka sekvencí z původních Matrixů, které ale k ničemu podstatnému nevedou. Nenápadité akce, romantická rovina nestačí na všechno. A na závěr velký objev, že lidé netouží po svobodě, ale chtějí jistotu.

 • 70%
  1
  0
  24. 12. 2021
  Martrix (2290 bodů)

  Možná je má jen schované v zavařovačce, ale faktem je, že Lana Wachowski má pořád koule. Přiznám se, že jsem měl tendence ji jako tvůrce podceňovat. Měl jsem za to, že v jejich filmech lidi hledají hloubku, která tam ve skutečnosti není, resp. když někdo bude dost dlouho mluvit v jinotajích a bude konspirovat, tu svou pravdu si nakonec každý najde. Když ale uvážím, co Wachny předvedly v Atlas mraků, zdá se mi být pravděpodobné že nový Wachtrix má opravdu inteligentní scénář. Samotný příběh je na mě zdlouhavý a primitivní...everything is about love..., ale bavilo mě, jak bylo naloženo s postavami i se samotným fenomenem Matrixu. Snaha neopakovat se vs touha vstoupit do stejných vod, budovat nové vs dělat si srandu z toho starého... . Ta podvratnost se občas přechylovala až v sebeparodii, ale pořád bylo moc fajn vidět Nea a Triniti, resp. sledovat ten vzájemný magnetismus, který byl ústředním motivem tohoto příběhu. A místy to dokonce sklouzlo do fajn sci-fi, to když se ocitneme v Io. Na druhou stranu...ubylo sice filozofování a plků o svobodě, či svobodné vůli, ale pořád zůstala nesmyslná hromada rvaček a stříleček bez efektu...nikdo se nemůže trefit, zase. I ten hlavní konflikt, je jako jeden z dílků puzzle, neskrývá se v něm žádný pořádný náboj a přestože vymyšlené to není špatně ...nijak zvlášť mě to nebavilo. Nic jsem ale nečekal, takže zklamaný nejsem...vlastně jsem spíš příjemně překvapený tím, že Wachovská nedělá blbce z (některých) diváků, ale spíš si utahuje z popkultury dnešní doby a dokonce neváhá střílet do vlastních řad. A to už se jí narozdíl od matrixovských agentů, daří trefovat líp.

 • 65%
  1
  0
  21. 12. 2021
  InJo (1733 bodů)

  Film spíš zajímavý, nežli dobrý. Zpočátku zábavná a podvratná reflexe celého matrixovského fenoménu, která se ale postupně změní v regulérní - a bohužel i dosti rutinní - sequel. Ve výsledku jde především o snahu zrestartovat další velkou, uctívanou a (kdysi) velmi vlivnou značku. Silně ale pochybuju, že se to studiu povede. A akce je tu - na rozdíl od původní trilogie - vyloženě druhořadá.

 • 100%
  0
  1
  22. 12. 2021
  naineko (541 bodů)

  Takhle to mám rád.
  Víc akce, víc bullet time, víc there is no spoon... Jenže o tom možná ten Matrix kdysi nebyl. Pro spoustu lidí v kině, tenkrát, to byla redefinice možného. Pro kyberpunkem políbené, tenkrát, prostě "Konečně!" (byť na Neuromancera pořád ještě čekáme). Tak o čem ten Matrix byl? A proč byla pokračování? Nestačil jen jeden? Ty další byly lepší? Horší? Zbytečné? A proč proboha teď tohle?
  Jazyk se možná nevyvinul z potřeby domluvit se při lovu (pěkná pohádka, jen to sběračství bylo mnohem účinnější), možná byl výtvorem niterné nutnosti zeptat se toho druhého jestli ke mně cítí to, co já k němu.
  Vzniklo něco opravdu jedinečného. Tým Wachowských měl vždycky vize spletené z neotřelé části popkultury, několik vrstev reflexe a hlubokých inovací. Někdy se je podařilo prodat, jindy ne. Jsme svědky dalšího vyprávěčského posunu od Atlasu mraků. Nový Matrix nikoho a nic nešetří. Akce, lokace vše řádně nabubřelé, evidetně do puntíku promyšlené a při tom jaksi nepatřičné, jakoby nedotažené. Byla tohle narážka na nevoli vůči Craigovu modrookému Bondovi, nebo odkaz na něco někde mezi roky 1999-2003? Tohle mířilo na Oliheň, nebo to nemohli stihnout? Není to artový film, není to další omalovánkový blockbuster. Nejvíc, obzvláště svou měnící se estetikou, to asi připomíná (nebo přímo odkazuje na?) Animatrix (není už té rekurze přespříliš?). Pokud tedy zůstaneme v Matrixu. Jinak má tento nový počin nejblíže ke Klubu rváčů 2 a 3 (komiksy; a první byla knížka; až pak film - to je ale překvapení, co).
  Možná je to ten omílaný fakáč současnému Hollywoodu. Možná je to fakáč současnému publiku (odpadní komentáře na csfd, nakrásně odkopávají ty, kteří "původní" trilogii moc nepobrali). Každopádně je to něco, co tu zas dlouho nebude.

Hodnocení a recenze Matrix Resurrections

65 65 ?
jak hlasovat?
 • fido68 80%
 • Hare77 55%
 • Petrson 55%
 • Meky 60%
 • rumlarikka 65%
 • divid.jh 65%
 • Vojtas87 60%
 • Brenan88 65%
 • jan-hrouda 85%
 • VasaFlasa 5%
všechna hodnocení (20)