Enola Holmes (Velká Británie)
« další názvy »
Velká Británie Velká Británie
123 minut

Žánry

:
Dobrodružný, Krimi, Mysteriozní, Adaptace knižní, Dětský, Série/Franchise

Obsah

:
Při pátrání po nezvěstné matce dokáže neohrožená Enola Holmesová přechytračit i svého staršího bratra Sherlocka a pomoct mladému lordovi na útěku. (Netflix)

Režie

:
Harry Bradbeer

Scénář

:
Nancy Springer Jack Thorne

Herci

:
Millie Bobby Brown Henry Cavill Sam Claflin Helena Bonham Carter Louis Partridge ...
Distributor: Netflix
Jste na stránce filmu Enola Holmesová. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Enola Holmesová myslíte! K 2. únoru 2023 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28308 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Enola Holmesová


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 50%
  0
  0
  30. 9. 2020
  Brenan88 (46270 bodů)

  Nemám rád filmy,které mi nějakou myšlenku vnucují až příliš na sílu. A to právě Enola dělala po celý film. Navíc film vychází ze světa velkého Sherlocka a tak jsem čekal nějaký rafinovanější příběh než mi byl nabídnut. Na druhou stranu musím pochválit výpravu a kostýmy. Stará Anglie byla zachycená výborně. Rovněž se mi hodně líbil Cavill jako Sherlock a klidně bych s ním nějaký ten film uvítal.

 • 70%
  0
  0
  23. 9. 2020
  lamps (14924 bodů)

  Formálně zajímavě uchopené rozkročení mezi naivní pohádkou o dívce, která ve viktoriánské éře uniká před dominantním mužským řádem, a coming-of-age detektivkou, v rámci níž hrdinka nuceně realizuje svůj vrozený důvtip ve schématu alá Mladý Sherlock Holmes. Hravý sebeuvědomělý přístup je místy velmi zábavný a vynalézavý a zejména detektivní linii se daří aplikovat Doylovu vypravěčskou intuici a vést pozornost skrze dešifrování skrytých významů. Citelně však schází větší vyrovnanost a šmrnc - formální triky se brzy prohlédnou a navzdory vší snaze schází nastavenému schématu moment překvapení. A stejně tak mu schází charisma samotného Sherlocka, který mě v Cavillově podání hodně bavil a mrzí mě, že se z něj stala až natolik pasivní postava. Millie je samozřejmě k sežrání a táhne to na svých bedrech s roztomilostí, která vlastně celý koncept nejlépe charakterizuje. Není to tak hladce napsané a s dospělým humorem jako pod vedením Spielberga v osmdesátkách, ale je to příjemně své a jistým způsobem nakažlivé.

 • 50%
  0
  0
  24. 9. 2020
  Tom Hardy (5310 bodů)

  Neskutečně opatrný film, který se tak moc bojí, aby se mladší diváci náhodou neztratili, že vysvětluje úplně všechno do kamery. Doslova. Je to víc monolog hlavní hrdinky směrem k publiku než skutečný film, což je dost možná věrným odrazem knižní předlohy, ale ve filmovém zpracování to působí jako neschopnost vyprávět obrazem. Millie Bobby Brown do té role dává všechno, ale ta role nedává všechno Millie. Ještě víc to platí u Cavilla, který nemá vůbec žádnou možnost, jak si postavu Holmese přivlastnit, nebo v ní alespoň vyniknout. Hezky to vypadá, o tom žádná, tempo film docela má, ale chybí tomu (vzhledem k látce) potřebná rafinovanost (ať už dějová nebo vypravěčská) a aby to bylo jedno, musela by být režie podstatně nápaditější. Ok pilot seriálu, jako dvě hodiny dlouhý celovečerák - ač má stejné ambice - těžký průměr.

 • 50%
  0
  0
  20. 11. 2022
  avenis (3469 bodů)

  Autorka námětu, Američanka Nancy Springer byla knihami o Sherlocku Holmesovi natolik posedlá, že v roce 2006 vymyslela jejich sestru Enolu. Nevíme, co by na to řekl sir Arthur, ale jeho dědicové to hnali k soudu. Neuspěli... A proto tu máme film, který může nadchnout možná dnešní mláďata, případně feministky, které mají pocit, že není nad rovnost pohlaví.  
  Odhlédnu-li tedy od pocitu nastavované kaše, je tento příběh zase něcím jiným, novým v Holmesovském světě. Postava sestry, jménem Eurus se již objevila v seriálu Sherlock (Benedict Cumberbatch) dříve než byl natočen film Enola Holmes, ale zase později, po vydání knihy od Nancy Springer. Otázkou je, inspirovali-li se autoři Sherlocka u Nancy či ne...
  Tedy Enola Holmes byla stvořena v Americe a podle toho to také vypadá... Je silná, chytrá, vynalézavá a zachraňuje prde mladíkovi, do kterého se sice zamiluje, ale   svoboda a samostatnost je přednější... Mám chuť si obléknout korzet.
  (20.1.2021)

 • 70%
  0
  0
  24. 10. 2020
  Martrix (2570 bodů)

  Krásná ukázka toho, jak rozdílně se dá uchopit sherlockovský námět. Enola Holmes nemá nic společného s dynamickým pojetím Guy Ritchie, přesto je to neotřelé a hravé. Pravdou ovšem je, že úvod ve mě vzbuzoval rozpaky a cítil jsem se trochu nepatřičně...jako kdybych se nachomýtl k demonstraci za práva kojících matek. Cílovka Enoly se mi v prvních dvaceti minutách zdála být 12-15 let. Nicméně nakonec konstatuji, že je to nezávadné i pro starší ročníky. A to především díky Millie Bobby Brown, ze které se vyloupla velmi sympatická herečka, která bez problému utáhne celý film. Místy jsem měl pocit, jako bych se vrátil zpět v čase a viděl začínající Natalii Portman. Jsem si dost jistý, že si tímto filmem hlasitě řekla o pozornost mnoha producentů a režisérů. Cavill byl jako Sherlock překvapivě věrohodný a ze své postavy vytěžil v rámci vedlejší role asi maximum. Takže pro mě trochu překvapivě... díky Millie Bobby Brown a Bradbeerově jemné režii, je to lehce nadprůměrný, milý filmeček.

 • 85%
  0
  0
  26. 9. 2020
  kknk2 (2445 bodů)

  Veselá detektivka s výstřední hrdinkou, která je jen tak mimochodem sestrou Sherlocka Holmese. Ze začátku jsem neměla jasno, zda vydržím to netradiční obracení se k publiku, ale dalo se na to zvyknout… pak mě Enola vtáhla do svého dobrodružství a já si to fakt užila. Nepohrdla bych druhým dílem.

 • 85%
  0
  0
  12. 12. 2020
  Angelus (878 bodů)

  Enola Holmes je pohodový film, který jsem si dost užil. Millie je zde jako vždy skvělá a nebýt ní film by ani zdaleka nebyl tak podařený. Právě z tohoto důvodu jsem si jist, že nevynechám žádný film nebo se seriál, ve kterém se v budoucnu objeví. Samotný snímek má příjemně odlehčenou atmosféru a děj, který je zábavný a nenudí. Všechny hlavní postavy jsou zajímavé a kromě Enoly a jejích dvou bratrů mě hodně bavil i mladý lord Tewksbury. Pokračování si určitě nenechám ujít.

 • 80%
  1
  0
  23. 9. 2020
  Svany (854 bodů)

  Po oznámení jsem se na tento film dost těšil, a jsem rád že mě nezklamal.
  Děj se drží knižní předlohy, což je jenom dobře, protože kniha je skvělá.
  Millie Bobby Brown hraje škvěle, a v kombinaci s Henrym Cavillem zde tvoří skvělou kombinaci.
  Jedná se o skvělí film z jiného pohledu na svět Sherlocka Holmese, a klidně bych uvítal druhý díl.

 • 80%
  0
  0
  27. 9. 2020
  Gulečník (145 bodů)

  U 16 ročnej Enoly alias Millie / alebo opačne :)/ imponuje užasná pozitívna energia a zarputilosť s akou zvláda nástrahy sveta dospelých . Je aj jednou z najmladších producentiek v jej veku . Talent a zaujatie filmu je u mňa opravdové ak si hľadám niečo z jeho zákulisia alebo informácie o aktéroch . Millie práve stvárňuje takéto postavy , na ktoré sa tešíte buď v nasledujucich dieloch seriálu / ako napr. na Strangher Things 4/ alebo na ďalší film ...

Hodnocení a recenze Enola Holmesová

69 52 ?
jak hlasovat?
 • avenis 50%
 • aquiver 60%
 • Ladaxxx 75%
 • hlavněvklidu 75%
 • Nosnica 70%
 • misalege 65%
 • Tedy 100%
 • Miňonka 70%
 • jarv 70%
 • lukasopicasso 60%
všechna hodnocení (26)

V žebříčcích uživatelů

1. místo z 1 v žebříčku uživatele Gulečník
143. místo z 152 v žebříčku uživatele Angelus